Setari Cookie-uri

despre ciuperci


dr simoncini in cartea lui "cancerul e o ciuperca" spune ca principala cauza a cancerului e inmultirea ciupercii Candida in corp -dupa cum stiti candidoza o poti face si la gura, gat, piele, degete. infectia cu candida se creeaza intr-un organism slabit de stres si care are sistemul imunitar scazut. cancerul apare apoi ca reactie de aparare impotriva ciupercii candida si lucrurile scapa de sub control. studiile au demonstrat ca majoritatea bolnavilor morti de cancer aveau si infectii cu candida. ciupercile se vindeca cu bicarbonat de sodiu, exista preparate in farmacie -plicuri pt spalaturi vaginale. bicarbonatul de sodiu schimba PH-ul si este total neinvaziv. valabil pentru orice ciuperca, psoriazis, si dupa cum sustine

am mai scris despre asta, dar mi s-a parut important sa deschid un topic pentru toate doamnele si domnii de-aici.

pentru cei care stiu engleza

http://www.know-the-cause.com/Shows/TullioSimonciniMDWithDougKaufmann/tabid/109/Default.aspx

multa sanatate
eleain
Postat pe 25 Ianuarie 2009 22:23
cancerul se declanseaza pe fondul unui sistem imunitar slabit din diverse motive,tot asa si candida....alta asemanare intre cele 2 afectiuni nu exista...decat un sistem imunitar care nu poate face fata acestor provocari
4Life
Postat pe 12 Aprilie 2009 19:08
De la: TF_, la data 2009-04-12 19:08:37cancerul se declanseaza pe fondul unui sistem imunitar slabit din diverse motive,tot asa si candida....alta asemanare intre cele 2 afectiuni nu exista...decat un sistem imunitar care nu poate face fata acestor provocari

Factorii declansatori sunt mult mai multi si pot fii datorita alimentatiei sau factorilor de mediu(poluare in special).Cel care poate impiedica declansarea aparitiei cancerului este sistemul imunitar si as mai spune ,CEI mai importanti sunt ANTIOXIDANTI.
enemgabriel
Postat pe 12 Aprilie 2009 21:09
De mult n-a mai scris nimeni pe aici!Asta e bine inseamna ca nu sunt prea multe persoane cu probleme! Eu ma confrunt cu o ciperca/eczema de vreo 14 ani.E la gamba piciorului situata ciuperca mama ca sa-i spun asa pt ca mai am si niste aglomerati de punctisoare rosii pe degetele de la picioare.....se descuameaza, ma mananca, e uscata.....cand mi-a aparut a fost ca un cos mic exact la incheetura piciorului, gamba si se pare ca acolo i place! Am facut diverse tratamente la diversi medici dar doar dispare si apare iarasi.Nu pot sa fac nici un fel de legatura cu vreun detergent sau ceva de genul asta...... Daca mai are cineva o asa problema sau a avut si ma poate sfatui in vreun fel i-as fi recunoscatoare. in prezent am recurs la impachetari cu salvie.Am citit pe site-ul formulei as cum ca salvia ar distruge ciupercile!!! Ramane de vazut! Astept vesti!
pauluca
Postat pe 9 Noiembrie 2009 16:29
De la: adriana_murgu, la data 2009-11-09 16:29:45De mult n-a mai scris nimeni pe aici!Asta e bine inseamna ca nu sunt prea multe persoane cu probleme! Eu ma confrunt cu o ciperca/eczema de vreo 14 ani.E la gamba piciorului situata ciuperca mama ca sa-i spun asa pt ca mai am si niste aglomerati de punctisoare rosii pe degetele de la picioare.....se descuameaza, ma mananca, e uscata.....cand mi-a aparut a fost ca un cos mic exact la incheetura piciorului, gamba si se pare ca acolo i place! Am facut diverse tratamente la diversi medici dar doar dispare si apare iarasi.Nu pot sa fac nici un fel de legatura cu vreun detergent sau ceva de genul asta...... Daca mai are cineva o asa problema sau a avut si ma poate sfatui in vreun fel i-as fi recunoscatoare. in prezent am recurs la impachetari cu salvie.Am citit pe site-ul formulei as cum ca salvia ar distruge ciupercile!!! Ramane de vazut! Astept vesti!
pai ce fel de ciuperca este ? ce ti-au spus medicii ? un diagnostic clar nu ai >??
4Life
Postat pe 10 Noiembrie 2009 15:14
Buna! Diagnosticul a fost dermatita de contact dar nu cred ca a fost bun....asta la unul din medici! Un altul a spus ca ar fi un raspuns al organismului la toxinele eliminate de o ciuperca care as fi avut-o la unghiile de la picioare!!!!!! Si de fiecare data am urmat tratamentul prescris in urma caruia a disparut dar la o perioada de timp a reaparut. Cred ca e ceva pe sistem nervos ca singura legatura pe care o pot face cu perioada de aparitie e o perioada de stres! sau poate ca stresul doar favorizeaza aparitia in exteriorul corpului!!!!si de ce numai la picioare????Acum imi pun zilnic cataplasme cu salvie si astept sa vedem ce-o sa se intample. Am citit pe site-ul formulei as cum ca salvia ar distruge ciupercile(fungi)
pauluca
Postat pe 15 Noiembrie 2009 01:13
sall.as vrea sa stiu daca ciupercile(sunt ca niste ciuperci,pete altele au si o mica unflatura)au esit pe:gat,pept ,frunte,dosul mainilor si in jurul ochilor sunt ciuperci?eu stiu ca se cheama verughe si sunt de mai multe feluri!am incercat sa le fac cu laseru se mai vad un pic dar sunt foarte multe,si foarte aproape una de alta,as vrea sa stiu daca continu sa le fac cu laseru o sa-mi treaca ori o sa imi easa din nou?ce imi puteti spune va rog despre verughe sau ciuperci ca nustiu pana la urma ce sunt?va rog frumos!mersi
camelia2985
Postat pe 15 Februarie 2010 20:43
Si eu am auzit de metoda aceasta,cu laserul,acum nu stiu ce rezultate are,daca tu spui ca nu e bun,asa o fi.
manole_healthy
Postat pe 27 Februarie 2010 23:59
Buna am nevoie de ajutor am o Candidoza vaginala mai precis colpita micotica a fost scris pe diagnostic, si ginecologul mi-a prescris un tratament cu Lomexin 2 ovule administrate intravaginal la 3 zile.
Dupa acest tratament o inceput sa imi curga o secretie branzoasa si nu se mai opreste in fiecare dimineta imi apare. Inainte ma simteam mai bine acuma mi frica de cea ce vad Cineva poate sa imi deie un sfat ce sa folosesc???
andrea083
Postat pe 4 Aprilie 2010 11:08
Pentru Adriana Murgu: cu riscul de a fii luata la fuga vreau sa-ti spun ca ai putea sa incerci (macar pentru o saptamina) sa faci niste impachetari cu ceapa proaspat taiat (neaparat proaspat taiata) pusa pe locul cu pricina.
Stiu ca mirosul e....de ceapa dar incearca.
Fa lucru asta seara cind mergi la culcare, pune cepa si acopera-ti locul cu o fasha si apoi dimineata spala bine.
Ce ai de pierdut in afara de un aer placut mirositor in jurul tau?
Ceapa este o leguma fantastica (ca orice provina de la Dumnezeu) care are proprietatea de a "inghitii" bacteriile si daca ceea ce ai tu e cauzat de o bacterie......
Dar tine cont ca ceapa sa fie proaspat taiata si nu incerca sa folosesti o ceapa pentru 2-3 impachetari.Mereu o ceapa noua.

Iar pentru Ildili08 incearca niste spalaturi externe cu citeva cristale de permanganat de potasiu.
micabis
Postat pe 4 Aprilie 2010 22:13
pentru ildili08 exista la help net un irigator mai exact o pompita pentru spalaturi intravaginale, daca ai terminat tratamentul poti sa faci spalaturi intravaginale cu ceai de galbenele o data pe zi intre 3 si 5 zile nu mai mult pentru ca nu este recomandat si daca tot nu iti trece, fuga la ginecolog si ii spui ce ti s-a intamplat, foarte important fara sex pana te faci bine.
Bafta si sanatate multa!
roxanaisabella
Postat pe 5 Aprilie 2010 00:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cand menstruatia nu vine 118 De la: amalia79_healthy 18 Februarie 2014 06:54
dc nu raman insarcinata? 12 De la: healthy011184 4 Martie 2010 15:18
sex anal 50 De la: as1n3d 29 Septembrie 2012 23:59
puls mare 3 De la: odataatunci 18 Decembrie 2011 00:13
Menopauza? 13 De la: camiflorea 16 Iulie 2010 00:25