Setari Cookie-uri

dulciurile nu ingrasa:((

De la: michelle_venus_21, la data 2009-08-20 10:45:16O cunoastinta de familie s-a dereglat hormonal de la Herbalife- s-a ingrasat dublu kilogramelor pe care le avea inainte sa slabeasca si s-a ales cu un astm urat care-i face probleme mereu.
nu tin partea acestei firme de doi bani,dar,intreb:ai dovezi pentru aceste afirmatii?
enemgabriel
Postat pe 20 August 2009 10:50
Dnul/Dna Enemgabriel, intrebarea dvs chiar nu isi are rostul... nu vorbesc in plus si nu fac afirmatii daca nu as avea cunostinte/informatii despre produse si efectele lor.
Nu tineti partea nimanui dar vreti dovezi... o stiu de mai mult de 10 ani pe doamna respectiva , stiu cum arata inainte de a lua suplimentele, stiu care era starea sanatatii dumneaei si stiu schimbarea brusca care s-a produs imediat dupa.

Ce anume doriti dvs, sa va prezint certificate, dovezi medicale, analize???

Si acum observ ce afirmati..."firma de doi bani" ...de ce spuneti asta, pt ca se afla la concurenta cu ce vindeti dvs?
michelle_venus_21
Postat pe 21 August 2009 09:06
Cunosc multe persoane care au luat/iau aceste produse Herbalife si stiu si dedesubturile dar si facilitatile care sunt pentru functiile de conducere (probabil si dvs va aflati intr-o functie similara).

Nu aveti altceva mai bun de facut decat sa va contraziceti toata ziua pe forum si sa promovati produsele firmei la care activati?

michelle_venus_21
Postat pe 21 August 2009 09:25
De la: michelle_venus_21, la data 2009-08-21 09:25:47Cunosc multe persoane care au luat/iau aceste produse Herbalife si stiu si dedesubturile dar si facilitatile care sunt pentru functiile de conducere (probabil si dvs va aflati intr-o functie similara).

Nu aveti altceva mai bun de facut decat sa va contraziceti toata ziua pe forum si sa promovati produsele firmei la care activati?

da,totusi nu aduceti dovezi,va consider o mare mincinoasa,sa va fie rusine.nu vand nimic cucoana,ai auzit de mlm,daca nu,atunci pune mana si citeste,cat despre afirmatia mea iti pot spune pentru ca am studiat planul de marketing si compozitia unor produse,sunt jalnice si produsele dar si metodele de promovare.
enemgabriel
Postat pe 21 August 2009 10:31
Nu vindeti nimic???... aaa... dar aveti la avatar sigla unei firme pt ca va place dvs cum arata ... Si o aveti de mult si singura pt ca va stiu (va citeam mesajele postate) de ceva vreme de pe forumul acesta. Nu imi ocup timpul cu lucruri care nu merita, dar daca am da un search si am citi toate mesajele dvs..

Si va anunt ca stiu chiar foarte bine ce este un MLM si cum functioneaza acest sistem.
... iar dvs faceti niste afirmatii prea usor si prea cu ... patos.

Nu cred nimic din ce spuneti si m-am saturat de faze de doi lei de genul acesta: "nu vand" "nu castig bani" dar faceti un mare tam-tam pe forum daca cineva indrazneste sa-si spuna parerea ( sa zicem ... negativa) despre produse.

Cat despre dovezi ... chiar n-am chef sa ma agit cu toate ca daca as vrea as putea sa cer niste analize si certificate doamnei - prietena de familie de altfel, dar chia nu merita.


Asa cum nu merita nici sa va mai raspund la mesaje.
michelle_venus_21
Postat pe 22 August 2009 08:43
De la: michelle_venus_21, la data 2009-08-22 08:43:50Nu vindeti nimic???... aaa... dar aveti la avatar sigla unei firme pt ca va place dvs cum arata ... Si o aveti de mult si singura pt ca va stiu (va citeam mesajele postate) de ceva vreme de pe forumul acesta. Nu imi ocup timpul cu lucruri care nu merita, dar daca am da un search si am citi toate mesajele dvs..

Si va anunt ca stiu chiar foarte bine ce este un MLM si cum functioneaza acest sistem.
... iar dvs faceti niste afirmatii prea usor si prea cu ... patos.

Nu cred nimic din ce spuneti si m-am saturat de faze de doi lei de genul acesta: "nu vand" "nu castig bani" dar faceti un mare tam-tam pe forum daca cineva indrazneste sa-si spuna parerea ( sa zicem ... negativa) despre produse.

Cat despre dovezi ... chiar n-am chef sa ma agit cu toate ca daca as vrea as putea sa cer niste analize si certificate doamnei - prietena de familie de altfel, dar chia nu merita.


Asa cum nu merita nici sa va mai raspund la mesaje.
argumente papusa,nu ai invatat la scoala argumentarea?nu sti nimic de mlm altfel erai in el.nu cred intelegi de unde vin banii,vin din rulaj de produse al echipei nu din vanzari.da,taxez orice ins care nu detine informatii dar vrea sa iasa in evidenta cu ineptiile si aberatiile postate,este anormal?nu cred ca este logic sa-ti dai cu parerea despre un produs care nu l-ai folosit doar de dragul de ai iesi in evidenta tu ca persoana si sa denigrazi imaginea unui imperiu numit FOREVER LIVING PRODUSCT INTERNATIONAL pentru ca nu faci parte din el,sunt satul de oameni atotstiutori din auzite .Dovezi,nu ai ai mai papusa dovezi si chiar nu merita sa fabrici una ,doua.nu te-am pus eu sa-mi raspunzi la mesaje dar te-ai simtit lezata de argumente si ai reactionat nepotrivit.nu-mi raspunde ,te rog,sunt satul de ....pune mana pe carti de nutritie si apoi mai vorbim.
enemgabriel
Postat pe 22 August 2009 08:53
Domnule (doamna) ADMINISTRATOR al acestui forum, VA ROG nu mai acceptati sa fie postate mesajele acestor indivizi care jignesc (gen - domnul cu forever si TF). Sa-si faca reclama n-am nimic impotriva dar e suparator ca domnul cu forever jigneste orice persoana care isi da cu parerea despre orice altceva decat produsele la care face el reclama. Am citit si alte mesaje ale celor doi si sunt foarte agresivi si vad ca nu e numai parerea mea. Eu nu am mai citit mesaje jignitoare de la alte persoane in afara celor doi. Sper din suflet ca administratorul acestui forum sa tina cont si de parerea mea dupa ce va citi toate mesajele postate de voi care in mare parte sunt agresive.

Domnilor vreti dovezi? Dar de la voi a vazut cineva dovezi??? Sunteti PENIBILI

kudika126163
Postat pe 22 August 2009 10:23
De la: healthy000960, la data 2009-08-22 10:23:32Domnule (doamna) ADMINISTRATOR al acestui forum, VA ROG nu mai acceptati sa fie postate mesajele acestor indivizi care jignesc (gen - domnul cu forever si TF). Sa-si faca reclama n-am nimic impotriva dar e suparator ca domnul cu forever jigneste orice persoana care isi da cu parerea despre orice altceva decat produsele la care face el reclama. Am citit si alte mesaje ale celor doi si sunt foarte agresivi si vad ca nu e numai parerea mea. Eu nu am mai citit mesaje jignitoare de la alte persoane in afara celor doi. Sper din suflet ca administratorul acestui forum sa tina cont si de parerea mea dupa ce va citi toate mesajele postate de voi care in mare parte sunt agresive.

Domnilor vreti dovezi? Dar de la voi a vazut cineva dovezi??? Sunteti PENIBILI


cere si vei avea.suntem penibili,asa este,cand se cer ajutoare noi devenim penibil prin raspunsuri argumentate,cel putin eu am adus de fiecare data argumente,este un mesaj tendenntios al dumneavoastra fara nicio esenta de intentie buna.eu unul am spus ca sunt agresiv cu persoanele care-si dau cu parerea aiurea,nu este un forum si asa plin de copii si de adulti fara minte de ce sa-l transform in mijloc de dezinformare si informare gresita?
enemgabriel
Postat pe 22 August 2009 10:36
Salut! Am si eu aceeasi "problema", eu nu o consider o problema, chiar pot spune ca-mi place sa fiu mai slaba dar se pare ca au altii o problema cu asta! Oare cum ar fi daca unei grasute ce-mi spune mie" vai, ce slaba esti!" i-as spune la randul meu" vai, ce grasa esti!" Din pacate oamenii INCA au mentalitatea ca daca esti grasut si rosior in obraz esti sanatos, iar daca esti slab esti amarat si anemic. Nici eunu reusesc sa iau in greutate, desi nu am vreo activitate foarte solicitanta, mi-am facut majoritatea analizelor si pe cele de tiroida si sunt perfect sanatoasa , ba chiar n-am avut vreo viroza( febra etc) de mai mult de 1 an si cu toate astea cei din jur ma indeamna sa ma-ngras si ma trateaza ca pe un om slab ca si cum ei aia solizii sunt puternici si rezistenti si asta in ciuda faptului ca am si masa musculara si tot ce-mi trebe! Deci te inteleg ...ii dificil sa traiesti intr-o lume de prosti! Daca nu ai alte probleme, cu tiroida ...stiu io...chiar nu cred ca ar trebui sa-ti faci probleme si sa nu incepi sa te-ndopi doar ca sa te-ngrasi , mai bine mergi la sala, fa inot si mananca sanatos...eu mananc de toate si tot ce-mi pofteste inima!
lara007_healthy
Postat pe 22 August 2009 11:34
pentru enemgabriel si cealalta persoana de la Life Care sau cum se numeste firma, peste tot unde scriu dau de voi certandu-va. Cred ca produsele de la Forever merita promovate( am incercat si eu si am auzit lucruri bune despre ele), dar nu in felul acesta agasant, cu certuri si isterie! In felul ecesta doar o sa va indepartati potentialii clienti! Eu deja m-am saturat ca pe la toate subiectele sa va certati cu cei care nu au aceeasi parere sau intre voi!
lara007_healthy
Postat pe 22 August 2009 11:43
in procesul de slabire/ingrasare depinde si de metabolismul fiecarei persoane,ceea ce inseamna ca iti functioneaza corect transformandu-ti tot ce ce consumi prim alimente in energie si si nu ti le depune sub forma de grasime ...ar trebui sa te consideri o norocoasa!si marefer daca ai o limita normala de greutate si nu esti subponderala!
healthy005562
Postat pe 22 August 2009 14:48
conform dispozitiilor medicale sunt subponderala, dar nu ma simt, cred ca trebuie luate in calcul multe alte aspecte cum ar fi densitatea osoasa, masa musculara, nu doar greutatea si inaltimea. Mai cred ca adevarata problema este obezitatea si ar trebui sa se trateze si fizic si psihic pt ca nu vad de ce eu ar trebui sa ma simt mai altfel, pt ca nu sunt ca majoritatea( grasa), in plus anorexia/ bulimia isi au izvorul tot in obezitate, pentru ca in general fetele grasute isi propun sa slabeasca si o iau razna si nu cele care dintotdeauna au fost slabe.
lara007_healthy
Postat pe 22 August 2009 15:58
tare curioasa sunt unde au fost interzise aceste produse din gama herbalife :) e totusi lider mondial in controlul greutatii de 29 de ani
melanya
Postat pe 22 August 2009 16:19
De la: melanya_cristea, la data 2009-08-22 16:19:34tare curioasa sunt unde au fost interzise aceste produse din gama herbalife :) e totusi lider mondial in controlul greutatii de 29 de ani
LIDER MONDIAL la ce anume ??? cine spune asta ?si la ce capitol ?
4Life
Postat pe 22 August 2009 16:35
De la: , la data 2008-12-09 13:48:18
De la: alinaiulia, la data 2008-07-08 17:17:19fetelor, eu sunt slabuta dintotdeauna, am incercat tot felul de diete, insa nu a mers nimic, ce imi recomandati?



Anticonceptionalele...DAR NUMAI LA RECOMANDAREA MEDICULUI !!
Sincer, eu iau anticonceptionale care ar rebui sa ma ingrase dar nu s-a intamplat asa. Nu este ideal sa iei hormoni ca sa te ingrasi. Mi-am studiat obiceiurile si am observat ca sunt mai agitata decat cei care mananca mai mult, ca tot timpul aman momentul mesei ca am ceva mai important de facut. Comparativ cu altii mananc mult mai putin si mai rar...sincer cred ca majoritatea oamenilor care se ingrasa mananca mai mult si sunt mai indiferenti. Pe de alta parte mai sunt si oameni care mananca atunci cand sunt suparati...la mine e invers, eu nu mai mananc deloc. Observand toate aceste lucruri, facnd investigatii medicale, am reusit sa ma inteleg si sa ma accept. E mult mai importan sa faci cate un pas mic in fiecare zi, sa fi constanta in demersurile bune si rezultatele se vad imediat.

Jack Lalanne spune ca aceia care sunt slabi ar trebui sa faca miscare si sa manance mai mult si mai sanatos.
misterious_gal
Postat pe 22 August 2009 19:38
De la: lara007, la data 2009-08-22 11:43:32pentru enemgabriel si cealalta persoana de la Life Care sau cum se numeste firma, peste tot unde scriu dau de voi certandu-va. Cred ca produsele de la Forever merita promovate( am incercat si eu si am auzit lucruri bune despre ele), dar nu in felul acesta agasant, cu certuri si isterie! In felul ecesta doar o sa va indepartati potentialii clienti! Eu deja m-am saturat ca pe la toate subiectele sa va certati cu cei care nu au aceeasi parere sau intre voi!
nu am intentia de -a vinde pe un forum ,oricum nu am cum,certurile sunt promovate de imbecili care sunt in concurenta cu forever.nu inteleg ca forever este un lider mondial in suplimente alimentare pe baza de aloe vera si incearca sa se contrazica cu un reprezentant,nu pot sa-i agreez decat daca sunt profesionisti si bine informati,ei nu sunt.
enemgabriel
Postat pe 22 August 2009 20:45
De la: michelle_venus_21, la data 2009-08-21 09:06:43Dnul/Dna Enemgabriel, intrebarea dvs chiar nu isi are rostul... nu vorbesc in plus si nu fac afirmatii daca nu as avea cunostinte/informatii despre produse si efectele lor.
Nu tineti partea nimanui dar vreti dovezi... o stiu de mai mult de 10 ani pe doamna respectiva , stiu cum arata inainte de a lua suplimentele, stiu care era starea sanatatii dumneaei si stiu schimbarea brusca care s-a produs imediat dupa.

Ce anume doriti dvs, sa va prezint certificate, dovezi medicale, analize???

Si acum observ ce afirmati..."firma de doi bani" ...de ce spuneti asta, pt ca se afla la concurenta cu ce vindeti dvs?


Bravo, asa este , tipul asta activeaza la o firma tot de 2 bani ca si herbalife-ul. Si soacra mea a luat Herbalife si cand le-a terminat a pus la loc toate, toate kg si ceva in plus . Eu personal am incercat multe diete , cu ierburi ( Svelt-Cola), pastile (SS), a Nicolotei Luciu (scarboase merele fierte)asa ca eu VA RECOMAND SA NU MAI LUATI TOATE PROSTIILE SI NU MAI CREDETI PE TOTI BINEVOITORII DE PE SITE-URI.
Eu i-as recomanda celei care a cerut pareri sa mearga sa-si faca un SET COMPLET DE ANALIZE si in functie de rezultate sa vada ce are de facut. Cineva spunea mai sus ca" de ce" vrea ea sa se ingrase si ca mai bine sa stea asa , eu cred ca d.soara in cauza vrea sa se ingrase din cauza ca este prea slaba. Sant si oameni care sant prea slabi . Asa cum hainele nu stau bine pe noi cei grasi asa nu stau nici pe cei f slabi. Iar cealalta doamna de 27 de ani "dezgustatoare" si cu sotul de 55 kg , ma face sa rad.
EA PLANGE DE MILA EI IN LOC SA PLANGA DE MILA SOTULUI EI. SI NU VA GANDITI LA PROSTII. EA AR TREBUI SA INCEAPA SA FACA CEVA SPORT SI SA SCHIMBE REGIMUL DE MANCARE (AFURISITUL ASTA DE REGIM E IMPORTANT) iar pe sotul ei sa il puna sa mai i-a macar 10 kg in greutate ( asta daca ii permite inaltimea, adica sa nu devina rotund). CE MAI , AM SCRIS PREA MULT DAR O SA MA REPET LA NESFARSIT [AH , AM UITAT SA V-A SPUN CA AM FACUT SI
O LIPOSUCTIE ( TOT DEGEABA)], pana nu punem mana sa FACEM SPORT si sa MANCAM SANATOS , NU EXISTA MINUNI!
VA PUP SI SUCCES IN VIATA!
intrigante
Postat pe 23 August 2009 10:54
De la: enemgabriel, la data 2009-08-22 10:36:57
De la: healthy000960, la data 2009-08-22 10:23:32Domnule (doamna) ADMINISTRATOR al acestui forum, VA ROG nu mai acceptati sa fie postate mesajele acestor indivizi care jignesc (gen - domnul cu forever si TF). Sa-si faca reclama n-am nimic impotriva dar e suparator ca domnul cu forever jigneste orice persoana care isi da cu parerea despre orice altceva decat produsele la care face el reclama. Am citit si alte mesaje ale celor doi si sunt foarte agresivi si vad ca nu e numai parerea mea. Eu nu am mai citit mesaje jignitoare de la alte persoane in afara celor doi. Sper din suflet ca administratorul acestui forum sa tina cont si de parerea mea dupa ce va citi toate mesajele postate de voi care in mare parte sunt agresive.

Domnilor vreti dovezi? Dar de la voi a vazut cineva dovezi??? Sunteti PENIBILI


cere si vei avea.suntem penibili,asa este,cand se cer ajutoare noi devenim penibil prin raspunsuri argumentate,cel putin eu am adus de fiecare data argumente,este un mesaj tendenntios al dumneavoastra fara nicio esenta de intentie buna.eu unul am spus ca sunt agresiv cu persoanele care-si dau cu parerea aiurea,nu este un forum si asa plin de copii si de adulti fara minte de ce sa-l transform in mijloc de dezinformare si informare gresita?


si ai venit tu sa informezi?????????????????????????? hai lasa-ma ca tu esti penibil. Hai sa te intreb ceva: CE II SPUI TU UNEI PERSOANE CARE DUPA CURA CU PRODUSELE DE LA FIRMA TA VINE SI ITI SPUNE CA NU A MERS SI VREA BANII INAPOI???
Sa iti spun ce mi-au zis mie???? Ca sigur nu am facut asa cum era prescris sau nu am respectat dieta. Pana si medicul care mi-a facut liposuctia mi-a zis ca nu se vad rezultatele asteptate din cauza ca nu am facut masaje profesionale zilnice dupa interventie. Iti vine sa crezi asa ceva? Dar de ce nu mi-a spus inainte de operatie ca pe urma mai trebuie sa cheltui inca odata suma pe masaje? Am avut ocazia sa particip la o "intrunire " Herbalife si la o alta AMWAY si pot sa-ti spun ca DOAR CU PRODUSE REALE POTI FI SIGUR PE TINE asa cum esti tu cu Forever. Herbalife, Svelt-Cola, SS, sant VISE VANDUTE DEVOI CEI CARE PROFITATI DE DISPERAREA OAMENILOR(grasi sau slabi). Si nu mai jigni copii sau adultii acestor site-uri si nu mai veni tu "cel destept" printre "imbecili" ca eu te pot chema in judecata pentru faptul ca m-a jignesti si sa vad atunci daca firma ta te acopera ??? Ei te platesc sa vinzi niste produse nu sa jugnesti pe toti care nu iti plac tie . Iar despre dovezi, pai tu crezi ca se gandeste cineva ca o sa vina ziua cand vii tu si le ceri dovezi in cazuri care NU TE PRIVESC????? Tu ai grija sa ceri dovezi de la cei care critica forever. Dar oricum VINA V-A FI TOT A LOR CA NU RESPECTA PROSPECTELE SAU INDICATIILE. La revedere. Sper ca nu te apuci sa m-a jugnesti iar ca te caut la firma la care lucrezi si rezolvam face-to-face
intrigante
Postat pe 23 August 2009 11:13
De la: bestmam, la data 2009-08-23 10:54:43
De la: michelle_venus_21, la data 2009-08-21 09:06:43Dnul/Dna Enemgabriel, intrebarea dvs chiar nu isi are rostul... nu vorbesc in plus si nu fac afirmatii daca nu as avea cunostinte/informatii despre produse si efectele lor.
Nu tineti partea nimanui dar vreti dovezi... o stiu de mai mult de 10 ani pe doamna respectiva , stiu cum arata inainte de a lua suplimentele, stiu care era starea sanatatii dumneaei si stiu schimbarea brusca care s-a produs imediat dupa.

Ce anume doriti dvs, sa va prezint certificate, dovezi medicale, analize???

Si acum observ ce afirmati..."firma de doi bani" ...de ce spuneti asta, pt ca se afla la concurenta cu ce vindeti dvs?


Bravo, asa este , tipul asta activeaza la o firma tot de 2 bani ca si herbalife-ul. Si soacra mea a luat Herbalife si cand le-a terminat a pus la loc toate, toate kg si ceva in plus . Eu personal am incercat multe diete , cu ierburi ( Svelt-Cola), pastile (SS), a Nicolotei Luciu (scarboase merele fierte)asa ca eu VA RECOMAND SA NU MAI LUATI TOATE PROSTIILE SI NU MAI CREDETI PE TOTI BINEVOITORII DE PE SITE-URI.
Eu i-as recomanda celei care a cerut pareri sa mearga sa-si faca un SET COMPLET DE ANALIZE si in functie de rezultate sa vada ce are de facut. Cineva spunea mai sus ca" de ce" vrea ea sa se ingrase si ca mai bine sa stea asa , eu cred ca d.soara in cauza vrea sa se ingrase din cauza ca este prea slaba. Sant si oameni care sant prea slabi . Asa cum hainele nu stau bine pe noi cei grasi asa nu stau nici pe cei f slabi. Iar cealalta doamna de 27 de ani "dezgustatoare" si cu sotul de 55 kg , ma face sa rad.
EA PLANGE DE MILA EI IN LOC SA PLANGA DE MILA SOTULUI EI. SI NU VA GANDITI LA PROSTII. EA AR TREBUI SA INCEAPA SA FACA CEVA SPORT SI SA SCHIMBE REGIMUL DE MANCARE (AFURISITUL ASTA DE REGIM E IMPORTANT) iar pe sotul ei sa il puna sa mai i-a macar 10 kg in greutate ( asta daca ii permite inaltimea, adica sa nu devina rotund). CE MAI , AM SCRIS PREA MULT DAR O SA MA REPET LA NESFARSIT [AH , AM UITAT SA V-A SPUN CA AM FACUT SI
O LIPOSUCTIE ( TOT DEGEABA)], pana nu punem mana sa FACEM SPORT si sa MANCAM SANATOS , NU EXISTA MINUNI!
VA PUP SI SUCCES IN VIATA!

1.poti sa-mi spui sau sa ne spui de ce forever este o firma de doi bani?
2.nu lucrez cu firma herbalife.
enemgabriel
Postat pe 23 August 2009 12:49
De la: bestmam, la data 2009-08-23 11:13:38
De la: enemgabriel, la data 2009-08-22 10:36:57
De la: healthy000960, la data 2009-08-22 10:23:32Domnule (doamna) ADMINISTRATOR al acestui forum, VA ROG nu mai acceptati sa fie postate mesajele acestor indivizi care jignesc (gen - domnul cu forever si TF). Sa-si faca reclama n-am nimic impotriva dar e suparator ca domnul cu forever jigneste orice persoana care isi da cu parerea despre orice altceva decat produsele la care face el reclama. Am citit si alte mesaje ale celor doi si sunt foarte agresivi si vad ca nu e numai parerea mea. Eu nu am mai citit mesaje jignitoare de la alte persoane in afara celor doi. Sper din suflet ca administratorul acestui forum sa tina cont si de parerea mea dupa ce va citi toate mesajele postate de voi care in mare parte sunt agresive.

Domnilor vreti dovezi? Dar de la voi a vazut cineva dovezi??? Sunteti PENIBILI


cere si vei avea.suntem penibili,asa este,cand se cer ajutoare noi devenim penibil prin raspunsuri argumentate,cel putin eu am adus de fiecare data argumente,este un mesaj tendenntios al dumneavoastra fara nicio esenta de intentie buna.eu unul am spus ca sunt agresiv cu persoanele care-si dau cu parerea aiurea,nu este un forum si asa plin de copii si de adulti fara minte de ce sa-l transform in mijloc de dezinformare si informare gresita?


si ai venit tu sa informezi?????????????????????????? hai lasa-ma ca tu esti penibil. Hai sa te intreb ceva: CE II SPUI TU UNEI PERSOANE CARE DUPA CURA CU PRODUSELE DE LA FIRMA TA VINE SI ITI SPUNE CA NU A MERS SI VREA BANII INAPOI???
Sa iti spun ce mi-au zis mie???? Ca sigur nu am facut asa cum era prescris sau nu am respectat dieta. Pana si medicul care mi-a facut liposuctia mi-a zis ca nu se vad rezultatele asteptate din cauza ca nu am facut masaje profesionale zilnice dupa interventie. Iti vine sa crezi asa ceva? Dar de ce nu mi-a spus inainte de operatie ca pe urma mai trebuie sa cheltui inca odata suma pe masaje? Am avut ocazia sa particip la o "intrunire " Herbalife si la o alta AMWAY si pot sa-ti spun ca DOAR CU PRODUSE REALE POTI FI SIGUR PE TINE asa cum esti tu cu Forever. Herbalife, Svelt-Cola, SS, sant VISE VANDUTE DEVOI CEI CARE PROFITATI DE DISPERAREA OAMENILOR(grasi sau slabi). Si nu mai jigni copii sau adultii acestor site-uri si nu mai veni tu "cel destept" printre "imbecili" ca eu te pot chema in judecata pentru faptul ca m-a jignesti si sa vad atunci daca firma ta te acopera ??? Ei te platesc sa vinzi niste produse nu sa jugnesti pe toti care nu iti plac tie . Iar despre dovezi, pai tu crezi ca se gandeste cineva ca o sa vina ziua cand vii tu si le ceri dovezi in cazuri care NU TE PRIVESC????? Tu ai grija sa ceri dovezi de la cei care critica forever. Dar oricum VINA V-A FI TOT A LOR CA NU RESPECTA PROSPECTELE SAU INDICATIILE. La revedere. Sper ca nu te apuci sa m-a jugnesti iar ca te caut la firma la care lucrezi si rezolvam face-to-face

1.da am venit sa spun adevarul despre suplimentele nutritive,te deranjeaza?
2.nu vand programe de slabit,recomand cumaprarea produselor de la firma,daca nu au dat randament pot cere banii direct de la firma.
3.produsele forever nu sunt vise,oamenii viseaza ca ar putea slabii cu tot felul de porcarii fara a se documenta.
4.nu jignesc decat pe cei ce sunt rau intentionati,cei ce nu au un minim de informatie,cei ce afirma ca firma sau produsele sunt proaste calitativ,pot fi copi sau adulti tot aia este,eu nu-mi dau cu parerea pe un forum despre x sau y decat daca am suficiente motive sau argumente.
5.sunt platit sa promovez produse nu sa vand,sa spun realitatea despre produse ,firma si concept de promovare.
6.cei ce critica forever sunt cei ce sunt in concurenta cu forever sau produsele firmei forever.
7.nu este nevoie sa ma pitesc de dumneavoastra,sa fug,nu cred ca am de ce,plus ca ceea ce am spus pana acum am spus in cunostinta de cauza si argumentat.
enemgabriel
Postat pe 23 August 2009 12:58
Pentru enemgabriel si TF si pentru michelle venus 21, nu este fumos sa denigrati o companie numai pentru faptul ca lucrati la alta companie din acelasi domeniu, este loc destul pe piata pentru toata lumea. Iar daca cineva nu consuma corect un progam de nutritie si nu il duce pana la capat cu perioada de mentinere cu tot, nu este vina produselor si nici a companiei respective, este vina sa proprie si personala. Decat sa se planga in stanga si in dreapta, ca sa ingrasat din cauza produselor, mai bine ar vedea ce nu a respectat din ce i-a recomandat consultantul de la care a achizitionat produsele. Compania Herbalife este lider mondial in domeniul nutritiei si al controlului greutatii. Are reprezentante in peste 70 de tari, fiind listata la cea mai prestigioasa bursa NYSE New York Stoch Exchage . In spatele produselor se afla un Consiliul Stiintific format din nutritionisti de renume mondial, printre care se afla si un laureat al Premiului NOBEL in mmedicina - Dr. Luis Ignaro – profesor renumit de farmacologie la UCLA.
Care companie se mai poate lauda cu un laureat al Premiului Nobel, va spun eu, nici una, in afara de Herbalife.
Cei mai buni specialisti din lume,printre care si Dr. David Heber, Profesor si Director al Centrului de nutritie umana din Cadrul UCLA, una dintre cele mai prestigioase universitati din lume, fac parte din Consiliul Stiintific Herbalife, inbunatatind permanent produsele pentru a corespunde standardelor internationale. Herbalife se mandreste cu o experienta de peste 29 de ani, este Lider mondial in domeniul Wellness, promoveaza o nutritie sanatoasa si are peste 60milioane de clienti multumiti in intreaga lume.
Cum v-am spus, are reprezentante in 70 de tari printre care si in Romania. Ce inseama asta? Inseamna ca guvernele si ministerele sanatatii din peste 70 de tari din intrega lume ,au aprobat aceste produse, le-au recunoscut ca sigure si eficiente.Anual se cumpara produse Herbalife in valoare de 3.1miliarde de $. Peste 60 milioane de rezultate inregistrate din care 30% doar in SUA. Cel mai mare rezultat inregistrat din SUA Jim Poore -204 kg.
Postul de televiziune Euro News a elaborat un reportaj cu tematica surplusul de greutate, iar ca solutie a acestei probleme a ales Compania Herbalife. Daca doriti sa aflati mai multe despre companie intrati pe www.herbalife.com
Va doresc sa nu mai aveti dispute de acest gen, caci nu face bine imaginii companiilor pe care considerati ca le reprezentati.
kudika001229
Postat pe 23 August 2009 13:18
buna,important e sa nu intri in panica.
incearca sa maninci griu fiert in loc de paine,salate cu un pic de ulei -salata de sfecla rosie ,de morcov,gasesteti preocupari si vei slabi fara sa -ti dai seama
bea o ceasca de ceai de papadie pe zi-am avut bune rezultate (taie pofta de mancare)
NU FOLOSI VINURI,BERE,LI9CHIORURI
MERELE I-TI STIMULEAZA FOAMEA
CARNEA-FIARTA CU UN PIC DE SARE SI NU ASOCIA CARNEA CU CARTOFI SAU PASTESUCCES
healthy004975
Postat pe 23 August 2009 13:38
e ceva normal sa ia in greutate daca nu mananca echilibrat si nu tine cum trebuie programul
melanya
Postat pe 23 August 2009 15:26
healthy004975 si melanya_cristea, voi pt cine scrieti aici? Cea care a deschis subiectul dorea sa se ingrase NU SA SLABEASCA. Ceilalti, incetati cu certurile! cHIAR NU ESTE UN ADMINISTRATOR PE-AICI?! Ce-i cu nebunia asta?!
lara007_healthy
Postat pe 23 August 2009 15:32
De la: healthy002000, la data 2009-08-23 13:18:40Pentru enemgabriel si TF si pentru michelle venus 21, nu este fumos sa denigrati o companie numai pentru faptul ca lucrati la alta companie din acelasi domeniu, este loc destul pe piata pentru toata lumea. Iar daca cineva nu consuma corect un progam de nutritie si nu il duce pana la capat cu perioada de mentinere cu tot, nu este vina produselor si nici a companiei respective, este vina sa proprie si personala. Decat sa se planga in stanga si in dreapta, ca sa ingrasat din cauza produselor, mai bine ar vedea ce nu a respectat din ce i-a recomandat consultantul de la care a achizitionat produsele. Compania Herbalife este lider mondial in domeniul nutritiei si al controlului greutatii. Are reprezentante in peste 70 de tari, fiind listata la cea mai prestigioasa bursa NYSE New York Stoch Exchage . In spatele produselor se afla un Consiliul Stiintific format din nutritionisti de renume mondial, printre care se afla si un laureat al Premiului NOBEL in mmedicina - Dr. Luis Ignaro – profesor renumit de farmacologie la UCLA.
Care companie se mai poate lauda cu un laureat al Premiului Nobel, va spun eu, nici una, in afara de Herbalife.
Cei mai buni specialisti din lume,printre care si Dr. David Heber, Profesor si Director al Centrului de nutritie umana din Cadrul UCLA, una dintre cele mai prestigioase universitati din lume, fac parte din Consiliul Stiintific Herbalife, inbunatatind permanent produsele pentru a corespunde standardelor internationale. Herbalife se mandreste cu o experienta de peste 29 de ani, este Lider mondial in domeniul Wellness, promoveaza o nutritie sanatoasa si are peste 60milioane de clienti multumiti in intreaga lume.
Cum v-am spus, are reprezentante in 70 de tari printre care si in Romania. Ce inseama asta? Inseamna ca guvernele si ministerele sanatatii din peste 70 de tari din intrega lume ,au aprobat aceste produse, le-au recunoscut ca sigure si eficiente.Anual se cumpara produse Herbalife in valoare de 3.1miliarde de $. Peste 60 milioane de rezultate inregistrate din care 30% doar in SUA. Cel mai mare rezultat inregistrat din SUA Jim Poore -204 kg.
Postul de televiziune Euro News a elaborat un reportaj cu tematica surplusul de greutate, iar ca solutie a acestei probleme a ales Compania Herbalife. Daca doriti sa aflati mai multe despre companie intrati pe www.herbalife.com
Va doresc sa nu mai aveti dispute de acest gen, caci nu face bine imaginii companiilor pe care considerati ca le reprezentati.
pai acum sa te intreb la obiect: am o amica care a slabit cu herbalife de la 95 de kg pana la 65 kg,cu niste costuri destul de mari...cum a lasat deoparte acest program al herbalife,sa ingrasat la pana la 83 kg....DE CE ??? ca a respectat in continuare programul de masa recomandat de catre consilierii herbalife....deci la respectat si dupa ce a renuntat la prafurile minune si tot sa ingrasat !!!! care este spilul ????????? lamureste-ne te rog frumos....sa fie vorba despre o slaba pregatire a acestor "specialisti in nutritie " care i-au recomandat un program de mese neadecvat ?????? eu inclin sa cred ca asta este cheia...se dau consilieri de nutritie orice parlit care vrea sa faca niste bani de pe urma acestor produse care poate or fi bune,dar sunt recomandate de oameni slab pregatiti...avand cursuri sau informatii luate "pe genunchi" de la altii "mai inalti in grad", dar la fel de slab pregatiti....
4Life
Postat pe 23 August 2009 19:28
De la: TF_, la data 2009-08-23 19:28:21
De la: healthy002000, la data 2009-08-23 13:18:40Pentru enemgabriel si TF si pentru michelle venus 21, nu este fumos sa denigrati o companie numai pentru faptul ca lucrati la alta companie din acelasi domeniu, este loc destul pe piata pentru toata lumea. Iar daca cineva nu consuma corect un progam de nutritie si nu il duce pana la capat cu perioada de mentinere cu tot, nu este vina produselor si nici a companiei respective, este vina sa proprie si personala. Decat sa se planga in stanga si in dreapta, ca sa ingrasat din cauza produselor, mai bine ar vedea ce nu a respectat din ce i-a recomandat consultantul de la care a achizitionat produsele. Compania Herbalife este lider mondial in domeniul nutritiei si al controlului greutatii. Are reprezentante in peste 70 de tari, fiind listata la cea mai prestigioasa bursa NYSE New York Stoch Exchage . In spatele produselor se afla un Consiliul Stiintific format din nutritionisti de renume mondial, printre care se afla si un laureat al Premiului NOBEL in mmedicina - Dr. Luis Ignaro – profesor renumit de farmacologie la UCLA.
Care companie se mai poate lauda cu un laureat al Premiului Nobel, va spun eu, nici una, in afara de Herbalife.
Cei mai buni specialisti din lume,printre care si Dr. David Heber, Profesor si Director al Centrului de nutritie umana din Cadrul UCLA, una dintre cele mai prestigioase universitati din lume, fac parte din Consiliul Stiintific Herbalife, inbunatatind permanent produsele pentru a corespunde standardelor internationale. Herbalife se mandreste cu o experienta de peste 29 de ani, este Lider mondial in domeniul Wellness, promoveaza o nutritie sanatoasa si are peste 60milioane de clienti multumiti in intreaga lume.
Cum v-am spus, are reprezentante in 70 de tari printre care si in Romania. Ce inseama asta? Inseamna ca guvernele si ministerele sanatatii din peste 70 de tari din intrega lume ,au aprobat aceste produse, le-au recunoscut ca sigure si eficiente.Anual se cumpara produse Herbalife in valoare de 3.1miliarde de $. Peste 60 milioane de rezultate inregistrate din care 30% doar in SUA. Cel mai mare rezultat inregistrat din SUA Jim Poore -204 kg.
Postul de televiziune Euro News a elaborat un reportaj cu tematica surplusul de greutate, iar ca solutie a acestei probleme a ales Compania Herbalife. Daca doriti sa aflati mai multe despre companie intrati pe www.herbalife.com
Va doresc sa nu mai aveti dispute de acest gen, caci nu face bine imaginii companiilor pe care considerati ca le reprezentati.
pai acum sa te intreb la obiect: am o amica care a slabit cu herbalife de la 95 de kg pana la 65 kg,cu niste costuri destul de mari...cum a lasat deoparte acest program al herbalife,sa ingrasat la pana la 83 kg....DE CE ??? ca a respectat in continuare programul de masa recomandat de catre consilierii herbalife....deci la respectat si dupa ce a renuntat la prafurile minune si tot sa ingrasat !!!! care este spilul ????????? lamureste-ne te rog frumos....sa fie vorba despre o slaba pregatire a acestor "specialisti in nutritie " care i-au recomandat un program de mese neadecvat ?????? eu inclin sa cred ca asta este cheia...se dau consilieri de nutritie orice parlit care vrea sa faca niste bani de pe urma acestor produse care poate or fi bune,dar sunt recomandate de oameni slab pregatiti...avand cursuri sau informatii luate "pe genunchi" de la altii "mai inalti in grad", dar la fel de slab pregatiti....
si tu si amica aia dobitoaca nu sunteti departe de a pierde timpul cu voi.in primul rand daca esti vaca sau bou si te incui in frigider si nu iesi decat dupa ce termini totul din el,inseamna ca ai o gandire de subnutrit,in al doile rand e prost cine cumpara in necunostinta de cauza asa cum cumperi sau vinzi dumneata,tot o vaca cu colastra speciala.hai pa,si spor la monta.
enemgabriel
Postat pe 23 August 2009 21:30
De la: , la data 2009-03-18 09:30:06
De la: alinaiulia, la data 2008-07-08 17:17:19fetelor, eu sunt slabuta dintotdeauna, am incercat tot felul de diete, insa nu a mers nimic, ce imi recomandati?


Exista un sfat comun atat pt probleme cu minus, cat si cu plus de greutate: miscarea (buna la toate asa cum se spune, pt ca iti poate pune la punct metabolismul). Ar fi multe de spus, dar, daca poti, apuca-te sa faci miscare. Daca pt a slabi nu e indicat sa mananci in primele 2-3 ore dupa sport, daca vrei sa te ingrasi poti sa-ti aranjezi o masa completa si sanatoasa dupa.
Important e sa fii sanatoasa si in forma; daca simti ca la greutatea pe care o ai, esti lipsita de forta si vitalitate, atunci ar fi indicat sa mergi la un medic si sa-ti faci niste analize.




Sa vezi poveste cand incepi sa mai pui pe tine ..., pregateste-te si de o garderoba complet noua

Sanii te vor durea caci se maresc si acestia, de ce insa chiar nu pricep caci doar nu-i afectata glanda mamara fiind vorba doar de niste tesut adipos?!?

Simply_i
Postat pe 15 Octombrie 2009 11:09
wau.mai sunt si pers kre vor sa se ingrase ...nuj cel mai bn e sa consulti un doctor, el este in masura sa-ti dea sfaturi...cred ca niste vitamine ar fi foarte bune, dar depinde dk asimilezi bafta
m_geani
Postat pe 15 Octombrie 2009 17:39
Sa-ti fie rusine! Ce fel de om poti fi, de vorbesti in halul asta? Uite de-asta am ajuns sa ne rusinam ca suntem romani, din cauza unor oameni fara educatie, asa cum esti tu. Sper macar sa te rusinezi. Sper..
veneta
Postat pe 26 Octombrie 2009 16:57
...ma refeream la ENEMGABRIEL
veneta
Postat pe 26 Octombrie 2009 16:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
In cautarea fericirii conjugale, drumuri pierdute... 7 De la: tematoare 30 Iunie 2010 20:20
CAFEAUA SANATOASA 3 De la: Terra_Mater 27 August 2009 12:44
Pont slabire 1 De la: kudika_12958 4 August 2012 22:26
EU CAUT O RETETA S-AU CEVA PENTRU INGRASAT 81 De la: battleofwits 11 Iunie 2013 11:51
epilare definitiva cu ipl 38 De la: white_lilly 31 Martie 2015 23:49