Setari Cookie-uri

jurnalul de slabire

eu chair nu stiu ce sa cred in legatura cu aceste pastile.... oare te ingrasi dupa??mssss
darutza17
Postat pe 29 Ianuarie 2009 19:36
Buna fetelor...numele meu e Iona.si sunt noua pe acest forum...Chiar..si eu am aceeasi intrebare : au efect yo-yo? Pt ca la toata lumea cred ca le e frica de asa ceva. Slabesti repede ..dar sa nu pui la loc dublu.
UItati aici un site..forum..care e scris numai despre asa ceva...multe pareri ale oamenilor care au incercatasa ceva... http://forum.romedic.ro/prod/capsula_de_slabit_-_mit,_realitate_sau_experiente_pe_oameni_017955.html
Cititi..daca mai vreiti alte pareri. Vreau si eu un raspuns totusi de la fetele acre au luat asa ceva. va riog. ms
ioanaiuliana21
Postat pe 29 Ianuarie 2009 20:18
incercati DESERT PLANT!
DESERT_PLANT_healthy
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:26
SLABESTI fara regim,dieta,exercitii,reactii adverse sau yo-yo intre 5-7kg in urma folosirii tratamentului pentru slabit DESERT PLANT
DESERT_PLANT_healthy
Postat pe 31 Ianuarie 2009 13:23
pt mai mlte relatii inceracti id: desert.plant
DESERT_PLANT_healthy
Postat pe 31 Ianuarie 2009 13:31
Poti merge pe jos, la aerobic, fitness, piscina, cu rolele, bicicleta, si lista poate continua.Daca vrei sa slabesti, poti, cu o conditie: sa o faci pentru sanatatea ta. Corpul nostru este o mica uzina, daca s-a defectat o cat de mica piesa, tot sistemul este dat peste cap. VOINTA LA SLABIT SI SUCCES!
carmenjatarel_yahoo_com
Postat pe 4 Februarie 2009 06:40
Cheia reusitei: un regim de viata sanatos.
romdesimed
Postat pe 4 Februarie 2009 13:16
A-ti auzit de aparatul profesionalpt. modelare a corpului EXIMIA?,la folosit cineva?se spune ca poati slabii cu el mult dar cel mai important este ca scapi si de celulita si ca ramai cu un tonus extraordinar,tare as vrea sa i-mi spuna cineva care la folosit.Astazi am sunat sa vad cat ar costa o sedinta,pt mine este ff.scump dar daca este chiar atat de miraculos ma-s duce la vreo 2 sedinte.
elissa_healthy
Postat pe 4 Februarie 2009 23:51
De la: lara, la data 2009-01-13 11:21:00buna vreau si eu un regim sa slabesc repede
imi dati si mie vreo idee
danescuramona
Postat pe 16 Februarie 2009 16:08

REGULI DE ALIMENTATIE SANATOASA


LIPIDE ( grasimi ) / 1gram = 9 kcal

- branzeturi fermentate ( telemea, cascaval, branza topita , etc )
- unt
- uleiuri vegetale
- grasimi animale ( slanina, kaizer, untura )
- smantana, frisca
- nuci, alune, fistic, seminte
- organe grase ( creier, momite, maduvioare )

GLUCIDE ( zahar ) / 1 gram = 4 kcal

- dulciuri
- paine
- orez, gris, porumb, hrisca
- paste fainoase
- fasole uscate, mazare, linte, bob, naut
- fructe
- miere
- cereale (fulgi)


PROTEINE / 1 gram = 4 kcal

- carne
- mezeluri
- organe slabe (inima, rinichi, ficat)
- peste
- fructe de mare
- ou



DIMINEATA + PRANZ = LIPIDE + GLUCIDE

PRANZ + CINA = PROTEINE ( exceptie facand oul, care trebuie mancat numai dimineata )

CINA = lactate proaspete + legume



REGULI:

1. BAZA se mananca zilnic = fructe + legume + lactate + carne
2. Jumatate din orice portie sa fie legume si zarzavaturi
3. Pe zi sa se consume un litru jumatate de lichid ( cu supliment de 1-2 litri pe canicula )
4. 30 minute mars pe zi
5. NU se combina la aceeasi masa ou + branza + carne ( mezeluri )

SUCCES !
romdesimed
Postat pe 18 Februarie 2009 07:28
De la: dusa, la data 2008-09-12 10:43:12Ai luat capsule de slabit si ... ai slabit. Problemele de sanatate ce POT sa apara le vei vedea dupa luni, sau chiar ani si vor viza parti ale organismului tau la care nici nu te gandesti (ficat, inima, rinichi ai mai auzit, dar sani, ovare, uter etc ?).
Eu doar as vrea sa te gandesti:
1) cat timp tine acest slabit ? Ce se intampla hormonal cu tine dupa 6 luni ? Ti-ai pus problema, avand in vedere ca majoritatea capsulelor de slabit au plante ce cresc cortizolul, si consumul lor duce la epuizarea suprarenalelor ! Ti-ai pus problema ce se va intampla si cu rinichii tai, avand in vedere ca pastilele de slabit au si diuretice in ele ? (ce poate fi mai usor de eliminat decat apa ?)
2) curele de slabire elimina tesut slab (muschi); pentru a scapa de grasime in mod CORECT, trebuie apelat la electrolipoliza, si asta nu oricum, ci controlat, insotita de detoxifierea ficatului si de electrochelare de fiecare data (ca sa se elimine din corp toate toxinele "depuse" in grasime !
3) slabitul peste 0.5 kg / saptamana duce la STEATOZA HEPATICA. Nu doare, nu inteapa, dar este un factor nefericit pt. o multime de boli (inclusiv fibrom, noduli la san, PMS, ciroza etc)
Slabitul nu este un lucru atat de simplu: toate formulele "minune" de slabit modifica anumite procese in organism, multe nestiute, cu consecinte pe termen lung greu de banuit .
Care este singura solutie nepericuloasa ? Unica solutie lipsita complet de pericole este echilibrarea organismului, altfel spus singura solutie e SANATATEA.
In momentul in care te hranesti sanatos (asta insemnand nu doar CAT si CE mananci, ci si CUM si CAND mananci), contracarezi eficient agresiunile din mediu (incepand de la un banal virus si terminand cu stresul geopatic sau radiatiile "ascunse" in fructele de la supermarket), ai un stil de viata sanatos si reusesti sa-ti controlezi stresul mentalo-emotional, atunci corpul tau va ajunge in 2-3 luni la greutatea ideala ! Si greutatea ideala nu inseamna un numar dat aiurea intr-o pagina de revista, ci inseamna acea greutate determinata genetic de nivelul de leptina, acea greutate la care exista echilibru hormonal si metabolic in organism etc
Cate persoane care doresc sa slabeasca si-au controlat nivelul de leptina, de cortizol, de estrogen si de alti hormoni ?
Foarte putine, desi este atat de simplu ! Si mai simplu este insa sa spui: mananci 1 bucatica branza si salata de vinete dar, pt. o persoana cu intoleranta la branza aceasta dieta este nesanatoasa iar vinetele sunt interzise la pers. cu artrita reumatoida ! La fel exista persoane cu intoleranta la peste, la porc, la pui, la soia, la gluten ... etc . Spun intoleranta (=sensibilitate alimentara) si nu alergie ! Intoleranta nu da reactii violente, dar exista ! Consumarea alimentelor pt. care avem intoleranta duce la iritatii "in surdina" ale sistemului digestiv - cum ar fi, de ex, sindromul de intestin semipermeabil ce permite raspandirea toxinelor in organism etc.
Eu cred ca o persoana care doreste sa slabeasca PE TERMEN LUNG si sa NU-SI AFECTEZE SANATATEA trebuie sa urmeze o dieta personalizata, care sa tina seama de sensibilitatile alimentare, de profilul nutritional (deficiente vitamine/minerale DAR SI enzime, acizi grasi), de starea sistemului digestiv si, mai ales de TIPUL METABOLIC (cel mai nou tip de clasificare existent in SUA pt. determinarea dietei sanatoase).



cum se numeau acele capsule?multumesc
kudika061640
Postat pe 23 Martie 2009 18:55
buna fetelor,de curand am citit un articol f interesant:

Atentionare - Pastile cancerigene
12:29 Author: Scoancsa
Agenþia Americanã a Medicamentelor ºi Alimentelor (FDA) atrage atenþia doamnelor care vor sã slãbeascã, sã nu achiziþioneze pastile de pe internet.

De cele mai multe ori, cei care le vând promit o pierdere în greutate record într-un timp foarte scurt, dar nu fac altceva decât sã dea peste cap întreg organismul. Mai mult, autoritãþile americane atrag atenþia cã aceste produse conþin ingrediente periculoase pentru sãnãtate, care nu sunt inscripþionate pe etichetã. O parte dintre acestea au un potenþial cancerigen foarte mare. Pe lista FDA sunt trecute urmãtoarele produse: Fatloss Slimming, 2 Day Diet, 3x Slimming Power, 5x Imelda Perfect Slimming, 3 Day Diet Japan Lingzhi, 24 Hours Diet, 7 Diet Day/Night Formula, 7 Day Herbal Slim, 8 Factor Diet, 999 Fitness Essence, Extrim Plus and GMP, Imelda Perfect Slim, Lida DaiDaihua, Miaozi Slim Capsules, Perfect Slim, Perfect Slim 5x, Phyto Shape, ProSlim Plus, Royal Slimming Formula, Slim 3 in 1, Slim Express 360, Slimtech, Somotrin, Superslim, TripleSlim, Zhen de Shou, Venom Hyperdrive 3.0. Majoritatea sunt importate din China ºi pãcãlesc clientele cã sunt realizate din ingrediente care sunt remedii folosite încã din antichitate.

sunt de aceeasi parere cu dusa....eu folosesc produsele herbalife pentru mentinerea sanatatii de 1 an.acum am zilnic un mic dejun sanatos din punctul meu de vedere,care imi da energie pe toata perioada zilei si cel mai important ,ma simt f bn...dac o sa mor de la herbalife,va anunt.. ..
aveti grija de voi si fiti atente ce cumparati.
va recomand sa intrati pe :sconcs.blogspot.com/2009_01_01_archive.html,contine f multe informatii utile!
deeasweetgirl
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:59
eu am slabit asta vara tinand un jurnal de alimente si cantarindu-le ca sa pot tine cont de calorii. Din pacate, m-am ingrasat din nou intre timp, abuzand de dulciuri in special :D .As vrea sa imi cumpar din nou un cantar din acela mic de ingrediente de 500-1000 g ,dar nu gasesc. Am avut unul electronic si s-a stricat. Stiti pe unde as putea gasi?
kudika061640
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:06
Dragele sau dragii mei :parerea mea este ca fiecare face ce vrea cu viata lui ,pate decide singur daca face o cura de slabire si cu ce .Ca replica la ce declara d-ra din Resita va pot spune tuturor ca acele capsule de slabit contin un soi de energizant care iti da o putere extraordinara si iti taie complet pofta de mancare,secretul e sa bei multa apa.Eu am luat 1 luna si am slabit 10 kg,dar am mancat sanatos,fara prajeli,fara paine,fara dulciuri,nimic dupa orele 18,19 seara,multe fructe,legume,salate si am tinut tot postul Pastelui si consider ca nu am slabit ca am luat pastile,ele iti opreste din apetit dar trebuie si cura de slabire.Nu contest ca pot sa contina si ceva daunator organismului de aceea scrie pe prospect ca nu il pot lua pers.bolnave,dar cand incerci toate metodele de slabire si nu ajungi la nici un rezultat?Eu am facut asta.Aceste pastile si-au facut efectul si inca f rapid.Doar nu tb sa le iei toata viata!Duceti-va la nutritionist sa va PAPE de bani cu retetele lor,sau luati Herbalife si slabiti 5 kg pe luna dar D-na sau D-ra care zice de pastile ca sunt cancerigene a facut vreo experienta pe ele si a descoperit ceva?sa ne zica si noua de ce costa Herbalife 5 mil lei pe luna si iei vreo 5 feluri de pastile si pudre pe luna si dupa ce te opresti sa le iei pui dublu?Nasa mea asa a patit.Dar Reductilul cu care a slabit o cunostinta de-a mea care e multimiliardara si a incercat TOT ce exista pe lume pt a slabi a slabit 30 kg cu Reductil care se vinde in farmacie si care dauneaza ficatului si poti sa te ingrasi enorm ca da pofta de mancare f mare la unele pers?Ce sa credem ca o tipa a murit de inima ca era dependenta de prafuri de slabit?Daca manca normal punea inapoi?Parerile sunt pro si contra vis a vis de produsele de slabit.O d-na zicea ca ii cade parul dupa capsula de slabit dupa ce a luat-o 2 luni eu nu am nimic dupa 1 luna,dar un prieten si sotia lui iau pastila de peste 2 luni si nu le cade parul.Au fost la doctor si au intrebat daca sa le ia si Dr.a zis ca da.Nu stiu ce sa mai cred.A ca uitam o vecina a mea avea peste 130 kg si nu a slabit cu nimic ,de a ajuns la Iasi la operatie sa isi puna inel pe stomac ca sotul ei lucra in Italia si a rugat-o sa nu se opereze ,pana la urma i-a dat bani.Si ce a patit?a murit la operatie inima era invelita in grasime!Eu nu vreau sa ajung asa!Doctorii spun ca nu e bine sa fii gras mai ales pt inima,coloana,de ex mama mea la 53 ani are inele dizlocate la coloana din cauza greutatii,probleme cu inima si tb sa slabeasca si la peste 50 ani nu mai slabesti asa usor.Fiecare poate studia toate produsele de slabit si hotaraste ce face cu viata lui.Precizez inca odata ca nu vand nici un fel de produs destinat slabirii si nu fac reclama la ele, impartasesc propria mea experienta.Daca am spus aceste lucruri le-am auzit din gura celor care au folosit produse nu ce vad pe net.
healthy001807
Postat pe 29 Aprilie 2009 21:08
De la: healthy000923, la data 2009-04-27 17:59:14buna fetelor,de curand am citit un articol f interesant:

Atentionare - Pastile cancerigene
12:29 Author: Scoancsa
Agenþia Americanã a Medicamentelor ºi Alimentelor (FDA) atrage atenþia doamnelor care vor sã slãbeascã, sã nu achiziþioneze pastile de pe internet.

De cele mai multe ori, cei care le vând promit o pierdere în greutate record într-un timp foarte scurt, dar nu fac altceva decât sã dea peste cap întreg organismul. Mai mult, autoritãþile americane atrag atenþia cã aceste produse conþin ingrediente periculoase pentru sãnãtate, care nu sunt inscripþionate pe etichetã. O parte dintre acestea au un potenþial cancerigen foarte mare. Pe lista FDA sunt trecute urmãtoarele produse: Fatloss Slimming, 2 Day Diet, 3x Slimming Power, 5x Imelda Perfect Slimming, 3 Day Diet Japan Lingzhi, 24 Hours Diet, 7 Diet Day/Night Formula, 7 Day Herbal Slim, 8 Factor Diet, 999 Fitness Essence, Extrim Plus and GMP, Imelda Perfect Slim, Lida DaiDaihua, Miaozi Slim Capsules, Perfect Slim, Perfect Slim 5x, Phyto Shape, ProSlim Plus, Royal Slimming Formula, Slim 3 in 1, Slim Express 360, Slimtech, Somotrin, Superslim, TripleSlim, Zhen de Shou, Venom Hyperdrive 3.0. Majoritatea sunt importate din China ºi pãcãlesc clientele cã sunt realizate din ingrediente care sunt remedii folosite încã din antichitate.

sunt de aceeasi parere cu dusa....eu folosesc produsele herbalife pentru mentinerea sanatatii de 1 an.acum am zilnic un mic dejun sanatos din punctul meu de vedere,care imi da energie pe toata perioada zilei si cel mai important ,ma simt f bn...dac o sa mor de la herbalife,va anunt.. ..
aveti grija de voi si fiti atente ce cumparati.
va recomand sa intrati pe :sconcs.blogspot.com/2009_01_01_archive.html,contine f multe informatii utile!


acum lasand aceasta informatie despre efectul negativ cell poate avea folosirea de produse comercializate de pe internet ti-ai pus intrebarea de ce sunt impotriva lor???eu zic sa te mai gandesti...
DESERT_PLANT_healthy
Postat pe 29 Aprilie 2009 22:41
am postat doar un articol care mi s-a parut interesant.in legatura cu produsele herbalife,am zis k eu le consum,nu sa consumati si voi,pt k herbalife e pentru toata lumea,insa nu toata lumea e pt herbalife.fiecare face ce vrea cu viata lui..insa "adevarurile"
despre herbalife sunt altele.produsele sunt scumpe,daca nu pretuiesti sanatatea ta si nu intelegi anumite chestii,daca tii un program herbalife,il tii pana la capat(slabire=mentinere)apoi poti sa revi la o alimentatie obisnuita,echilibrata si din pct d vedere nutritiv si din pct d vedere al repartizarii meselor pe parcursul unei zile,adik 3 mese p zi,minim 2 l apa,sa ai grija cat de cat cum si ce mananci si nu e nici o problema.asta inseamna ca ai inteles ceva si vrei sa-ti schimbi stilul de viata,pentru binele tau.in cazul in care nu tii programul si p langa te mai muti si in frigider,inseamna ca meriti sa fii asa cum esti,porcii in general sunt grasi.si daca produsele sunt asa de daunatoare,ma intreb,fotbalistii din echipa LA GALAXY oare de ce le consuma?si sunt multi sportivi care consuma herbalife si culmea au si performante,inclusiv CHIVU.http://www.herbalife.com/soccer/hl/ sau http://www.herbalifesports.com/sau http://www.starea-de-bine.ro/blog/?cat=80 si un articol cu privire la un studiu facut p unul din produsele noastre.http://www.nutritionj.com/content/7/1/23
deeasweetgirl
Postat pe 29 Aprilie 2009 23:10
Daca va uitati cu atentie, cele care vand anumite produse de slabit Desert Plant de exemplu sau Herbalife copie si repeta afirmatiile conform carora pastilele pt slabit sunt cancerigene,dar noi vrem sa aflam parerile numai a celor care au folosit produse sau 1 produs de slabit.Noi vrem sa stim din experiente nu din presupuneri!Lasati vrajeala si spuneti cat castigati voi cand vindeti produse?Cate deplasari in diferite tari ati facut pe banii obtinuti din prosteala ca VETI SLABI?Am luat si am vazut!am vazut si poze din diverse plimbari ale celor care au congrese sau instruiri obtinute pt ca au vanzari exorbitante la prafuri Herbalife de exemplu.Nasa mea a slabit dar cand s-a lasat s-a facut dubla si asa e si azi.Dar nu vreau sa iau pastile dimineata si in loc de mancare sa iau shake adica un praf cu lapte de nu ma puteam duce la baie!cu lapte tot mai era.....dar cu iaurt te lua greata...sincer...cel mai sanatos este sportul,dieta si ambitia.Cine a slabit sa ne spuna tuturor cum a facut-o astept opinii nu reclame iar cine vrea sa slabeasca sa urmareasca cursul si experienta celor care au reusit .Vrem sa stim si cum ne mentinem dupa cura si ajungem la greutatea dorita dar nu sa fim dependenti ca ne ne pastram greutatea.Vreti preturi de la Herbalife 5 mil prima luna ,apoi din ce in ce mai scump ca tb sa iei si alte pastile in plus lunile urmatoare pana ajungi si la 10 mil pe luna cu aproximatie.Am dat bani si m-am ingrasat la loc ..mai am si acum produse !sunt in garantie cine le vrea am pastile si prafuri si le dau gratuit si mai am prieteni care au produse vi le oferim gratis.Cu capsula de slabit am slabit in 1 luna si exact 1 saptamana 11 kg,la inceput slabesti mai mult ,beau multa apa ca mi se usuca gura ,ma simt f.bine,ma ajung toate hainele pe care nu credeam ca le mai imbrac,nu fumez,nu beau alcool,cafea,energizante mananc orice dar evit sa mananc seara am mancat de Paste din fiecare dar nu in exces am mancat si dulciuri chiar,dar nu simti nevoia de mancare.Din punct de vedere psihic ma simt mai bine nu mai tb sa imi acopar colaceii,port mini,bluze decoltate ...arat super!nu vreau sa fac exces de pastile 1 pe zi mai iau 1 luna apoi fac pauza si o sa fac un ecograf dupa aceea sa vad daca e ok si va tin la curent.Eu zic ca se merita cu 800.000lei vechi cutia de 30 pastile pt 1 luna 2 nu cred ca fac cancer...sincer!doar nu e acid sulfuric si daca au fost persoane care s-au imbolnavit eu cred ca erau deja bolnave si ca pastila de slabit au agravat boala.Va pup si astept opinii!
healthy001807
Postat pe 30 Aprilie 2009 20:19
De la: DESERT_PLANT, la data 2009-01-31 13:31:14pt mai mlte relatii inceracti id: desert.plant
""Daria.de: buna seara
Desert Plant: buna
Daria.de: m-ar interesa si pe mine aceste produse ale dvs pt slabit
Desert Plant: ce varsta ai?
Daria.de: am 168 cm si 80 kg
Daria.decrede-ti ca m-ar putea ajuta cumva?
Daria.de: 28 ani
Desert Plant: in urma folosirii tratamentului vei putea slabi 5-7 kg
Desert Plant: multi ani
Daria.de: multumesc
Daria.de: 5-7 kg
Daria.de: in cat timp???
Desert Plant: in 25 de zile
Daria.de: am inteles
Daria.de: este natural?
Desert Plant: da
Desert Plant: fara reactii adverse
Desert Plant: regim
Desert Plant: sau diete
Desert Plant: exercitii
Daria.de: sub ce forma se prezinta?
Desert Plant: capsule soft gel
Daria.de: am inteles
Daria.de: si cat costa o cura?
Daria.de: cum le pot procura?
Desert Plant: prin mandat postal
Desert Plant: 150lei pret flacon
Desert Plant: dar se poate comanda si pt o saptamana
Desert Plant: pret 50lei
Desert Plant: taxe incluse
Daria.de: am inteles
Daria.de: unde as putea sa fac o comanda si cum m-ati putea informa asupra ingredientelor?
Desert Plant: simplu
Desert Plant: caute pe google.ro
Desert Plant: 'desert plant'
Desert Plant: si vei putea citi comentarii,compozitie
Daria.de: pai pe google nu-mi da detalii
Desert Plant: compozitie
Desert Plant: nu cred
Daria.de: http://
Desert Plant: mai cauta o data
Daria.de: sitele asta l-am gasit
Daria.de: este si un altul?
Desert Plant: nu
Desert Plant: acelasi produs
Daria.de: DESERT PLANT- Compozitia:Tarragon, frunze de lotus, radacina de astragal, frunze de chendir si alte 11tipuri de plante pretioase, care regleaza functiile organismului uman in toate aspectele sale avand rolul de fortifiere, reducerea grasimilor din sange, indepartarea excesului de lichide prin diureza, imbunatatirea sistemului circular si absorbtia cheagurilor obtinand efectul optim si evident de slabire. Metabolismul organismului revine la nivelul normal iar grasimile se acumuleaza cu greu sau aproape deloc deoarece celulele ajung la forma lor normala , fara grasimi, ele fiind arse.
Daria.de: asta imi spune acolo
Daria.de: care ar fi celelalte 11 plante??
Desert Plant: Xianxian Cao, jobstears, taragon, psyllium shell, hoof bamboo shoot, lotus and
Daria.de: sunt 7
Daria.de: mai este ceva?
Desert Plant: sunt acestea
Desert Plant: plus cateva care nu sunt trecute
Desert Plant: producatorul are dreptul acesta sa ofere explicatii despre compozitie
Daria.de: am inteles
Daria.de: dar este ciudat...fiindca orice producator de asemenea suplimente este oblgat sa ofere date despre ingredientele produsului
Desert Plant has signed out. (14.04.2009 19:52)""
ce parere aveti fetelor???
4Life
Postat pe 30 Aprilie 2009 21:48
De la: healthy001807, la data 2009-04-30 20:19:12Daca va uitati cu atentie, cele care vand anumite produse de slabit Desert Plant de exemplu sau Herbalife copie si repeta afirmatiile conform carora pastilele pt slabit sunt cancerigene,dar noi vrem sa aflam parerile numai a celor care au folosit produse sau 1 produs de slabit.Noi vrem sa stim din experiente nu din presupuneri!Lasati vrajeala si spuneti cat castigati voi cand vindeti produse?Cate deplasari in diferite tari ati facut pe banii obtinuti din prosteala ca VETI SLABI?Am luat si am vazut!am vazut si poze din diverse plimbari ale celor care au congrese sau instruiri obtinute pt ca au vanzari exorbitante la prafuri Herbalife de exemplu.Nasa mea a slabit dar cand s-a lasat s-a facut dubla si asa e si azi.Dar nu vreau sa iau pastile dimineata si in loc de mancare sa iau shake adica un praf cu lapte de nu ma puteam duce la baie!cu lapte tot mai era.....dar cu iaurt te lua greata...sincer...cel mai sanatos este sportul,dieta si ambitia.Cine a slabit sa ne spuna tuturor cum a facut-o astept opinii nu reclame iar cine vrea sa slabeasca sa urmareasca cursul si experienta celor care au reusit .Vrem sa stim si cum ne mentinem dupa cura si ajungem la greutatea dorita dar nu sa fim dependenti ca ne ne pastram greutatea.Vreti preturi de la Herbalife 5 mil prima luna ,apoi din ce in ce mai scump ca tb sa iei si alte pastile in plus lunile urmatoare pana ajungi si la 10 mil pe luna cu aproximatie.Am dat bani si m-am ingrasat la loc ..mai am si acum produse !sunt in garantie cine le vrea am pastile si prafuri si le dau gratuit si mai am prieteni care au produse vi le oferim gratis.Cu capsula de slabit am slabit in 1 luna si exact 1 saptamana 11 kg,la inceput slabesti mai mult ,beau multa apa ca mi se usuca gura ,ma simt f.bine,ma ajung toate hainele pe care nu credeam ca le mai imbrac,nu fumez,nu beau alcool,cafea,energizante mananc orice dar evit sa mananc seara am mancat de Paste din fiecare dar nu in exces am mancat si dulciuri chiar,dar nu simti nevoia de mancare.Din punct de vedere psihic ma simt mai bine nu mai tb sa imi acopar colaceii,port mini,bluze decoltate ...arat super!nu vreau sa fac exces de pastile 1 pe zi mai iau 1 luna apoi fac pauza si o sa fac un ecograf dupa aceea sa vad daca e ok si va tin la curent.Eu zic ca se merita cu 800.000lei vechi cutia de 30 pastile pt 1 luna 2 nu cred ca fac cancer...sincer!doar nu e acid sulfuric si daca au fost persoane care s-au imbolnavit eu cred ca erau deja bolnave si ca pastila de slabit au agravat boala.Va pup si astept opinii!

Opinia mea:informare inaite de postare.
enemgabriel
Postat pe 30 Aprilie 2009 22:16
OK.am inteles k ai ceva cu herbalife,dar eu nu am intrat ca sa-mi VAND produsele.imi ajung banii....nu e o performanta,dar 300-400$ cat fac eu pe luna imi dau posibilitatea sa fac ce vreau cu viata mea si sa o indrept inspre ceva mai bun.sunt eleva in cls 12-a si am media 10.deci ma repet putin:sa fii elev performant,sa te pregatesti pentru bac si sa mai faci si 300-400$ p luna e ceva..asa k nu vreau sa-mi VAND produsele pt k am clienti care au facut asa cum le-am zis si sunt multumiti...altfel nu as mai avea bani.asa k lasati comentariile rautacioase k nu fac bine.imi pare rau ca de la un articol p care l-am postat s-a ajuns aici,dar nah ce sa fac,asa e omul...daca eu ma aruc de la fereastra si iti zic si tie ca m-am aruncat,tu sari ca ars k ti-am zis sa te arunci si tu...cam asa se explica ceea ce s-a intamplat.
deeasweetgirl
Postat pe 1 Mai 2009 18:05
De la: dyanapetrescu, la data 2008-09-17 10:55:02
De la: anna67, la data 2008-09-10 17:44:31mda,..si eu am luat capsulele astea de slabit despre care vorbeste doamna din articol, tot in ambalaj verde erau , tot in jur de 1 mil lei am dat pe ele ptr. o luna....sau cel putin sunt asemanatoare cu cele descrise de ea....singura diferenta e ca eu pentru prima data ca am reusit sa slabesc atatea kg..(13!! de la 86 la 73 la 1, 70 m inaltime) si sunt f f multumita...nu stiu ce se va intampla cand am sa renunt la ele ....daca nu ma voi ingrasa mai mult...sau tot la fel...deocamdata sunt f. fericita ca arat total schimbata si sunt f. mandra ca ma lauda toti cunoscutii. Pe de alta parte m-am tot intrebat si chinuit sa-mi dau un raspuns...legat de felul in care actioneaza ..pt ca e uimitor si chiar inspaimantator as zice, cum inhiba sezatia (enervanta si sacaitoare )de FOAME sau POFTA!!! nu am reusit sa-mi dau un raspuns nici pana in ziua de azi..(le iau de 3 luni)..asa ca am renuntat!!!!
Daca va fi ceva in neregula,...am sa scriu cu siguranta pe toate forumurile ,...pentru ca sa nu mai faca nimeni aceasta greseala (practic eu experimentez pe mine insami,...pe sanatatea mea !!!dar avand in vedere ca nu m-a obligat nimeni....merg inainte ptr ca mai vreai sa slabesc 5 kg!!) ..iar chestia cu scrisul pe forumuri in caz ca ceva e in neregula ,...nu cred ca tine , deoarece eu...vazand ce frumos slabesc si cum nu am nici o problema de sanatate, probabil toate forumurile din lume nu m-ar fi convins sa renunt...
As dori si eu o explicatie si anume de unde vine epizarea suprarenalelor cine a spus ca aceste capsule contin cortizol?Si de asemenea de unde dezechilibru hormonal ca nu pricep deloc contin cumva si hormoni? Si daca produc modificari la nivelul uterului si ovarelor atunci terbuie in mod neaparat sa contina hormoni sexulali de tip estrogen si progesteron si asa ceva contin aceste capsule?Steatoza hepatica stiu foarte bine cum apare si este intr-adevar posibil ca la o slabire marcata in timp scurt sa apara dar la orice fel de cura de slabire prea drastica nu numai de la capsula de slabit.Te rog explica-mi daca ai timp sa inteleg si eu sunt medic dar RECUNOSC unele afirmatii ale tale ma depasesc total.Cu siguranta nu cunosc compozitia reala a capsulelor SUPERSLIM sau ARPFARM.Ceea ce stiam eu ca unele loturi NU SE SPECIFICA NUMERELE ACELOR LOTURI contin silbutramina un drog din familia amfetaminelor inhibitor central al centrului foamei de aceea lipsa acuta a poftei de mancare se manifesta de la prima administrare a acestor capsule.
maria1931
Postat pe 10 Iunie 2009 15:52
` cu privire la ingrasarea de dupa acest tratament cu capsula de slabit:Nu mai iau acum si NU AM PUS LA LOC NICI UN KG,dar mi-am schimbat total modul de viata in privinta mancarii.va pup si succes la slabit!
healthy001807
Postat pe 12 Iunie 2009 20:38
De la: dusa, la data 2008-09-12 10:43:12Ai luat capsule de slabit si ... ai slabit. Problemele de sanatate ce POT sa apara le vei vedea dupa luni, sau chiar ani si vor viza parti ale organismului tau la care nici nu te gandesti (ficat, inima, rinichi ai mai auzit, dar sani, ovare, uter etc ?).
Eu doar as vrea sa te gandesti:
1) cat timp tine acest slabit ? Ce se intampla hormonal cu tine dupa 6 luni ? Ti-ai pus problema, avand in vedere ca majoritatea capsulelor de slabit au plante ce cresc cortizolul, si consumul lor duce la epuizarea suprarenalelor ! Ti-ai pus problema ce se va intampla si cu rinichii tai, avand in vedere ca pastilele de slabit au si diuretice in ele ? (ce poate fi mai usor de eliminat decat apa ?)
2) curele de slabire elimina tesut slab (muschi); pentru a scapa de grasime in mod CORECT, trebuie apelat la electrolipoliza, si asta nu oricum, ci controlat, insotita de detoxifierea ficatului si de electrochelare de fiecare data (ca sa se elimine din corp toate toxinele "depuse" in grasime !
3) slabitul peste 0.5 kg / saptamana duce la STEATOZA HEPATICA. Nu doare, nu inteapa, dar este un factor nefericit pt. o multime de boli (inclusiv fibrom, noduli la san, PMS, ciroza etc)
Slabitul nu este un lucru atat de simplu: toate formulele "minune" de slabit modifica anumite procese in organism, multe nestiute, cu consecinte pe termen lung greu de banuit .
Care este singura solutie nepericuloasa ? Unica solutie lipsita complet de pericole este echilibrarea organismului, altfel spus singura solutie e SANATATEA.
In momentul in care te hranesti sanatos (asta insemnand nu doar CAT si CE mananci, ci si CUM si CAND mananci), contracarezi eficient agresiunile din mediu (incepand de la un banal virus si terminand cu stresul geopatic sau radiatiile "ascunse" in fructele de la supermarket), ai un stil de viata sanatos si reusesti sa-ti controlezi stresul mentalo-emotional, atunci corpul tau va ajunge in 2-3 luni la greutatea ideala ! Si greutatea ideala nu inseamna un numar dat aiurea intr-o pagina de revista, ci inseamna acea greutate determinata genetic de nivelul de leptina, acea greutate la care exista echilibru hormonal si metabolic in organism etc
Cate persoane care doresc sa slabeasca si-au controlat nivelul de leptina, de cortizol, de estrogen si de alti hormoni ?
Foarte putine, desi este atat de simplu ! Si mai simplu este insa sa spui: mananci 1 bucatica branza si salata de vinete dar, pt. o persoana cu intoleranta la branza aceasta dieta este nesanatoasa iar vinetele sunt interzise la pers. cu artrita reumatoida ! La fel exista persoane cu intoleranta la peste, la porc, la pui, la soia, la gluten ... etc . Spun intoleranta (=sensibilitate alimentara) si nu alergie ! Intoleranta nu da reactii violente, dar exista ! Consumarea alimentelor pt. care avem intoleranta duce la iritatii "in surdina" ale sistemului digestiv - cum ar fi, de ex, sindromul de intestin semipermeabil ce permite raspandirea toxinelor in organism etc.
Eu cred ca o persoana care doreste sa slabeasca PE TERMEN LUNG si sa NU-SI AFECTEZE SANATATEA trebuie sa urmeze o dieta personalizata, care sa tina seama de sensibilitatile alimentare, de profilul nutritional (deficiente vitamine/minerale DAR SI enzime, acizi grasi), de starea sistemului digestiv si, mai ales de TIPUL METABOLIC (cel mai nou tip de clasificare existent in SUA pt. determinarea dietei sanatoase).



buna dusa raspunsul tau suna profesional esti medic?eu am o prietana,fata ei a inceput sa tina aceste cure de slabit ,ceaiuri si altele nu stiu exact ce dar a intrat ci coma a stat foarte mult in spital si dupa aceia a ramas cu probleme psihice,asa ca atentie pentru toata lumea ce ia si cum ia ,noi toate femeile vrem sa slabim ,dar nui usor mai bine reduceti anumite mincaruri care nu fac bine si mersul pe jos cred cai cel mai bun ,nu mai mincam mincare naturala si astai explicatia,in cazul meu de exemplu sedentarismul si nu am cum sa merg din motive de sanatae aveti grija mai ales fetele tinere multa sanatate.
kudika078676
Postat pe 7 August 2009 09:28
De la: elissa, la data 2009-02-04 23:51:28A-ti auzit de aparatul profesionalpt. modelare a corpului EXIMIA?,la folosit cineva?se spune ca poati slabii cu el mult dar cel mai important este ca scapi si de celulita si ca ramai cu un tonus extraordinar,tare as vrea sa i-mi spuna cineva care la folosit.Astazi am sunat sa vad cat ar costa o sedinta,pt mine este ff.scump dar daca este chiar atat de miraculos ma-s duce la vreo 2 sedinte.


buna elisa nu iti cheltuii bani pe 2 sedinte ca aceste aparate nu pot face minuni numai in cazul cind le folosesti:trebuie un curs de cel putin 12 sedinte ca sa ai rezultate indifererent de aparatul care se foloseste in centrul respectiv eu am astfel de aparat si altele sunt bune dar costa destul de mult cind ai bani merita sa te intretii dar sa nu crezi ca dupa ai rezolvat nu trebiue sa revii pentru ca nu avem o alimentatie echilibrata si este greu sa o avem mai bine mergi pe jos si redu mincarurile grase multa sanatate.
kudika078676
Postat pe 7 August 2009 09:36
De la: healthy001807, la data 2009-06-12 20:38:45` cu privire la ingrasarea de dupa acest tratament cu capsula de slabit:Nu mai iau acum si NU AM PUS LA LOC NICI UN KG,dar mi-am schimbat total modul de viata in privinta mancarii.va pup si succes la slabit!
sa-i spui si batozei de nasa-ta cum este sa ai un alt stil de viata dupa ce slabesti,poate asa invata sa vanda frigiderul.
enemgabriel
Postat pe 7 August 2009 12:00
De la: xxlanita, la data 2008-11-04 15:14:42renate,depinde cati ani ai,varsta conteaza....cand ai pana in 30 de ani o rezolvi cu o dieta dar daca ai trecut de 45 e mai greu....nici eu nu mananc grasimi,zahar sau paine dar nu mai poti slabi cum vrei...mie mi-au fost de ajutor pastilele de slabit...



vreau si eu regim sa slabesc 20kg ca domnisoara
alinuta_intasneata
Postat pe 7 August 2009 21:08
Fetelor, oricine poate slabi la orice varsta fara o dieta speciala daca tine minte cateva lucruri esentiale. Organismul are nevoie de 20 de minute sa realizeze ca este satul. De aici vine si sfatul meu, renuntati la toate prostiile de pastile si mancati mai putin. Cand terminati de mancat intotdeauna trebuie sa simtiti ca va mai e foame. Puteti reduce portiile treptat nu brusc, pentru ca organismul sa nu se deregleze.
chitur
Postat pe 18 Septembrie 2009 16:19
Pai...ca sa dekideti okii LAAAARG, toti cei care apeleaza la pastile de slabit 'naturale', va spun eu cum acioneaza, si de ce dispare miraculos senzatia de foame: ele contin droguri, niste derivati de amfetamine, care actioneaza direct asupra creierului, distrugind integritatea vs psihica, dar si fizica. extrem de nociv.
ca sa nu mai mentionez ca devii narcoman dupa ele! nu mai credeti in povesti, oameni buni!
fades
Postat pe 19 Septembrie 2009 16:25
De la: enemgabriel, la data 2009-08-07 12:00:22
De la: healthy001807, la data 2009-06-12 20:38:45` cu privire la ingrasarea de dupa acest tratament cu capsula de slabit:Nu mai iau acum si NU AM PUS LA LOC NICI UN KG,dar mi-am schimbat total modul de viata in privinta mancarii.va pup si succes la slabit!
sa-i spui si batozei de nasa-ta cum este sa ai un alt stil de viata dupa ce slabesti,poate asa invata sa vanda frigiderul.
healthy001807
Postat pe 20 Septembrie 2009 18:44
Mai cioroiule vezi cum vorbesti si nu mai jigni, ca batoza e creierul tau prost nu rudele mele ....oameni buni nu mai vorbiti cu astfel de oameni lipsiti de bun simt ....si stii ceva cioaro esti expirat de pe acest Forum !mai lasa pe altii sa vorbeasca ca numai tu te bagi ca musca ...se vede cata vanzare ai de stai sa contrazici pe toti in toate domeniile de pe acest site.....esti atotstiutor de te bagi ca chiloteii....iertati-ma oameni buni da asta e culmea .....
healthy001807
Postat pe 20 Septembrie 2009 18:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
asociatia proprietarilor de la curte 1 De la: healthy005502 13 Iunie 2010 15:00
par degradat... 9 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 13:16
voi cititi etichetele produselor? 12 De la: RoxyRoxx 4 Iunie 2011 23:39
celulita 7 De la: kudika382973 10 Mai 2011 15:43
Dureri continue abdomen 19 De la: semaka_boy 16 Iunie 2010 19:39