Setari Cookie-uri

Cancerul la san...

Buna tuturor...
De Craciun am aflat k o persoana draga mie trebuie sa faca o operatie la san...si ca e posibil sa "il scoata"...
Nu mi sau oferit multe detalii,cam toata lumea sa ascuns deoarece repet tin enorm la acea persoana.
Initial toata lumea sa exprimat "nolduli la san...nu e nimic grav.."
dar eu stiu k nu e asa doar sunt atatea metode de informare...
Azi se opereaza si cu "ocazia" asta am mai aflat ceva..."cancerul este operabil si trebuie sa se opereze k sa nu intre in metastaza si sa scape"...Va rog...am nevoie de niste pareri...
Tin sa mentionez k acea persoana stia de mult de acesti noduli si ia tinut sub observatie(sper...cel putin asta mi-sa spus)...
Imi poate da cineva cateva detalii???despre ce se va intampla acum dupa operatie,ce proceduri sunt...orice,vreau sa stiu cat mai multe,ma simt foarte rau si vreau sa fiu informata ca sa fac fata situatiei oricat de grava ar fi....Va multumesc!
Oana33_healthy
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:43
mama mea avut aceeasi problema .Doctorul stie cel mai bine despre ce e vb ,mama s-a operat prin 97 si ia scos sinul cu totul ca asa s-a considerat de cuviinta si ii este f bine .A facut citostatice dupa operatie ,corpul i le-a acceptat f bine (nu ia caut parul)si nu mai are nici o problema de atunci
danescuramona
Postat pe 11 Februarie 2009 17:27
Una dintre cauzele cancerului la san sunt oxizii de aluminiu din deo-stick-urile, chiar cu nume de firme mari, din comert. Acestea "usuca" prin blocarea porilor, aluminiul ajunge inevitabil in corp.

Doamnelor, VRETI NODULI LA SAN IN CATIVA ANI? Consumati cu incredere produsele antiperspirante de pe piata!!

SAU... UN DEO CARE LASA PIELEA SA RESPIRE, ESTE 100% NATURAL, INTRETINE PIELEA, PERMITE TRANSPIRATIA DAR DISTRUGE BACTERIILE CARE PROVOACA MIROSUL... la un pret mai mic decat cele obisnuite...
SUNA BINE?
www.elinaa.eu
Cu drag,
Violeta
elinaa_healthy
Postat pe 12 Februarie 2009 11:08
AM o problema la unul din sani.Un nodul care apare si dispare in functie de perioada de ovulatie.am facut ecografie mamara dar medicul care mi-a facut-o mi-a zis ca nu apare nimic ecografic si cu toate astea la palpare se simte. Mi-a recomandat un consult ginecologic.Asta dureaza de cateva luni bune si sint ffff ingrijorata.VOI ati trecut prin ceva asemanator?ce as putea face?Cancerul de san cum se manifesta?
ccseduard
Postat pe 27 Februarie 2009 14:43
Buna! Prietena mea a fost operata in 2007,a facut citostatice,raze.ia cazut parul,ia fost rau,acum este foarte bine,analizele i-au iesit fb,nu i-au scos sanul.Fii alaturi de prietena ta,incurajazo fara a fi exagerat de insistenta,dar mai ales nu ii spune"esti puternica,vei trece peste asta"ci "sant alaturi de tine,lasama sa te ajut si impreuna vom trece peste asta"iti spun din propie experienta(eu am facut anul trecut transplant si asa am fost incurajata,sant puternica......nu mi-am simtit acea prietena alaturi)Ai incredere si roagate pt ea.Multa,multa sanatate
51160
Postat pe 18 Martie 2009 14:01

AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru ADULTI SI COPII
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 10:00
Centrul nostru medical ofera investigatii de top in depistarea cancerului mamar: elastografia mamara!
Spre deosebire de mamografie care nu poate fi repetata destul de des, ecografia mamara cu elastografie are indicatii de monitorizare a leziunilor depistate deja sau de depistare a unor noi leziuni!
Contact la 021.221 69 87 sau office@rot.ro.
dr_tudose
Postat pe 22 Noiembrie 2009 02:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu mai pot! 48 De la: 4Life 28 Ianuarie 2010 21:44
Costumele pentru sauna 15 De la: miki2009 16 Noiembrie 2009 14:52
Sfaturi 16 De la: kudika_861 18 Octombrie 2012 13:16
pastile de slabit dr. elena tataru 51 De la: mirela1971 8 Martie 2014 10:41
ce sa mananc 8 De la: ninjutsu 20 August 2016 18:18