Setari Cookie-uri

sex

poate cineva s-a mai confruntat cu o asa problema sau ceva asemanator...eu si prietenul meu de cate ori facem sex pe mine ma doare si aproape ca nu mai pot continua, ce sa mai zic sa fie si a 2-a oara...imposibil....ne-am decis sa merg la un medic ginecolog pt ca e chiar frustranta situatia,dar am zis ca poate aflu in mare ce se intampla...multumesc
ottilia
Postat pe 11 Septembrie 2008 10:37
Du-te mai repede la medic, fa-ti un consult si ia tratamentul. E posibil sa ai o micoza, o ciuperca.
carmenstan
Postat pe 25 Septembrie 2008 08:32
iti recomand 3-5 zile ovule cu clotrimazol,in aceasta perioada cat dureaza tratamentul,fara igiena intima interna doar externa cu ceai galbenele in combinatie cu bicarbonat(fara relatii intime)bafta
mninu2000
Postat pe 27 Septembrie 2008 00:23
DACA e micoza, e corect: spalaturi vaginale cu acid boric (1 lingura la un litru apa clocotita, altfel nu se dizolva si normal ca nu te speli cu ea oparita ci calduta, cat suporti tu) + ovule si crema cu Clotrimazol = timp de 10 zile. Dar daca este altceva nu se mai aplica, deci du-te la medic!!! Iti recolteaza secretie vaginala, o trimite la laborator si stie exact ce tratament sa-ti dea, in functie de microb.
carmenstan
Postat pe 29 Septembrie 2008 10:15
cel mai ok mi s-ar parea sa se pronunte medicul. daca nu tine de factori mecanici (poate superi de vaginism - pe fond nervos), pot fi cauze de natura infectioasa (micoze, infectii, etc). de regula, astea duc la modificarea fluidului vaginal, insuficenta lubrifiere, disconfortul tau psihic si tot asa... e un lant vicios. medicul e cel mai in masura sa raspunda. d fere de vreo leziune, din neglijenta sau nestiinta.......
megas
Postat pe 29 Septembrie 2008 23:42
o a doua problema ar fii si faptul ca tu nu esti suficient de excitata si muschii vaginului nu sunt destul de relaxati, poate tu esti stesata
cris_coj25
Postat pe 30 Septembrie 2008 12:41
si pe mine ma doare dar depinde de pozitie cind intra adinc alfel nu oare am si eu ceva?!vreo probl?
bogdan_7000
Postat pe 4 Noiembrie 2008 12:37

ioanavarga_m
Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:21
Cred ca la mine este exact problema opusa....inaintea actului sexual propriu-zis...in timpul preludiului ma umectez exagerat de mult. Ce ma sfatuiti?
doareu_healthy
Postat pe 18 Noiembrie 2008 15:07
TE POT AJUTA CU O CREMA NATURALA PE BAZA DE EXTRACTE DIN PLANTE,CARE IMBUNATATESTE VIATA SEXUALA SI POATE MENTINE SAU REFACE FERMITATEA SI SANATATEA MUSCHIULUI VAGINAL.PRIN URMARE O SA FI MULT MAI RELAXATA SI TE VEI SIMTI MINUNAT ALATURI DE PARTENERUL TAU.ACEASTA CREMA SE NUMESTE .INTIMOMENTS
SE COMANDA POSTAL LA UN DEPOZIT IN TIMISOARA.PENTRU MAI MULTE DETALII SCRIE-MI PE EMAIL LA ADRESA IVANESCU.DANIELA@YAHOO.COM
ivanescu
Postat pe 20 Noiembrie 2008 10:50
se poate sa fii racit jos!!!este foarte grav cea ce se intampla deoarece te poti face cu o mare infectie jos,asa k mai bn tei duce repede la un ginecolog ca sa te consulte si vei primi tratamentul adecvat!!!!nu folosi nici o crema pt k infectia se poate agrava!!!
madalynna_mady89
Postat pe 23 Noiembrie 2008 17:09
vereu sa zic ca am 13 ani si imi curge un lichid alb spre galben fosrte des si foarte mult...nu mi-a venit menstoatzia su nu stiu ce e pentru ca imi curge de pe la 12 ani e insuportabil curge mult si des..Oare ce o fi?
melany_t
Postat pe 15 Decembrie 2008 11:04
Te pot ajuta cu un remediu naturist.
Pt. mai multe informatii scrie-mi pe adresa de email.
Pt.Nicola 9330
ivanescu
Postat pe 20 Decembrie 2008 18:52
nicola 9330 nu cred sa fie ceva .. probabil pt ca e pe cale sa iti vina menstruatia,de aceea poti avea scurgerile respective.dar dak iti e teama sa nu fie altceva mergi la un doctor ginecolog daca iti e rusine mergi la o femeie. Sanatatea e prima inainte de toate.bafta
GossipGirl_healthy
Postat pe 14 Ianuarie 2009 11:51
sigur e vreun chist ovarian sau vreo anexita ,nu mai sta si dute la ginecolog cat mai repede
adinutza_healthy
Postat pe 25 Ianuarie 2009 20:40
daca am uter retrovers care sunt metodele de a ramane cat mai repede gravida,astept rsp voastre,mersik
adinutza_healthy
Postat pe 25 Ianuarie 2009 20:42
si eu am aceasi problema cu durerile...si am fost la ginecolog...mi-a dat tratament pt candida si pt o anume inflamare a vaginului....oricum...clar nu a avut nici un rezultat....e foarte sec...
alhambra21
Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:05
trebuie sa faci o biopsie de col uterin poate ai infectie se trateaza cu antibiotice,tre sa fi atenta daca ai ceva si tratat cit mai repede caci se pot infunda trompele
juliatimeea
Postat pe 4 Iunie 2009 19:15
MAI DEGRABA DU-TE LA UN MEDIC--DURERILE IN TIMPUL ACTULUI SEXUAL SUNT UN SEMN...DAR ,IA-TI SI PRIETENUL DE MANUTA...AMANDOI
healthy005562
Postat pe 22 August 2009 22:34
ASTA INSEMNA CA TE PENETREZA EL DINTR-O POZITIE INCOMODA SI CU NESAT...IAR CAND SPUI CA INTRA ADANC LA CE TE ASTEPTI...UNDEVA AI SI TU UN CAPAT ,NU???
healthy005562
Postat pe 22 August 2009 22:36
MERGI LA UN DOCTOR!!...SI DE ASEMENEA DISCUTA CU PARTENERUL DESPRE ACEASTA SITUATIE,FIINDCA TU NUMAI DISFRUTI ACTUL SEXUAL,DOAR EL ISI MAI SATISFACE POFTELE CARNALE SI ASTA DACA SUPORTI TU PANA LA SFARSITUL ACTULUI SEXUAL.TINE CONT SI DE INTENSITATEA PENETRARII,DE POZITIA DE PENETRARE,DE O INCORDARE A MUSCHILOR VAGINULUI,DACA ORGANISMUL E SUFICIENT DE EXCITAT....PENTRU UN ACT SEXUAL CAT MAI PLACUT,TREBUIE SA MERGI LA UN CONTROL.NU LASA SITUATIA SA SE AGRAVEZE!SANATATE
healthy005562
Postat pe 25 August 2009 21:40
tarot_healthy
Postat pe 11 Noiembrie 2009 18:08
si eu patesc aceeasi chestie k si cryssa. doar in anumite pozitii, probabil knd intra mai adanc, dar si atunci knd ma termin dar penetrarea continua.
MoneyKidu
Postat pe 23 Decembrie 2009 19:43
Se vorbeste mult dar s a omis si de marimea Penisului care pentru unele femei sunt dureroase .Ca pentru unele exista o zicala . De scurta sa fie cat mai lunga ,iar de subtire sa fie cat mai groasa. Hai sa mai facem si HAZ.
healthy010635
Postat pe 19 Ianuarie 2010 07:35
Pt uter retrovers unei prietene care nu ramanea insarcinata din acest motiv i-a zis DR fata mea tu nu ai auzit de pozitia capra? penetrarea probabil se face mai bine ,dar mai sigur intreaba dr tau dar fara rusine ce pozitie sa adopti pt ca uterul tau nu are o pozitie normala asa te-ai nascut si oricum nu te speria mai sunt cazuri.Succes!
healthy001807
Postat pe 19 Ianuarie 2010 15:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vital Woman 1 De la: CosminAvram 16 Noiembrie 2009 23:16
buna 3 De la: office_salinasusesi_ro 28 Februarie 2010 18:47
intarzierea menstruatiei 3 De la: kudika454187 24 Noiembrie 2011 22:43
buna 5 De la: office_salinasusesi_ro 21 Februarie 2010 08:22
ejaculare precoce 5 De la: healthy010613 28 Februarie 2010 22:19