Setari Cookie-uri

contraceptia pentru barbati

ce parere aveti de contraceptia pebntru barbati? am inteles ca exista si pentru ei niste medicamente cu potential spermicid... ati auzit de asa ceva?
amalia79_healthy
Postat pe 15 Septembrie 2008 17:16
da exista dar nu sint informata prea mult ca nu m-a interesat acum sa vedem daca ei accepta sa ia pilula in locul nostru ca noi sa nu ne ingrasam sau sa numai facem teste atunci cind vrem sa raminem insarcinate
bogdan_7000
Postat pe 20 Octombrie 2008 14:20
Nu cred ca vor avea curajul(responsabilitatea) de a baga in ei asa pastile
nataliadalia
Postat pe 31 Ianuarie 2009 10:15
Injectia cu silicon impiedica trecerea spermatozoizilor si ar putea fi o alternativa la vasectomie si prezervativ.

Un contraceptiv pentru barbati, numit "The Intra Vas Device", ar putea fi disponibil peste aproximativ doi ani, afirma cercetatori americani de la Shepherd Medical Company, citati de BBC News. Spre deosebire de vasectomie, acest nou dispozitiv este reversibil, iar pe de alta parte, este mai putin stanjenitor decat prezervativul.

Studiu-pilot realizat cu succes
Noua metoda de contraceptie masculina consta in injectarea in scrot a unui gel de silicon care blocheaza accesul spermatozoizilor. Un studiu-pilot realizat pe 30 de barbati a indicat un succes de 100%, iar cercetarile pe maimute au aratat ca metoda este reversibila. Cu toate acestea, testele pe "The Intra Vas Device" (IVD) vor mai dura inca doi ani.


asta scria pe un site...dar e datat cu 2006...de alte metode nu am prea auzit...
si nu cred ca ar face nici metoda asta..si nici nu s-ar indopa cu pastile...
rilury
Postat pe 28 Martie 2009 01:08
cred ca mult, mult, mult sex - cu aceeasi partenera - este cea mai sigura metoda contrceptiva.
Altfel, cu cat te face sa il doresti mai TARE, cu atat aveti TOATE sansele din lume, posibile, ca sa ramai insarcinata
(proprie experienta )
Simply_i
Postat pe 9 August 2009 23:59
Normal ca nu vor lua pastile. Ei sunt barbati! De ce sa faca si ei ceva sa ne ajute? LAsa sa luam noi pastila. SAu nu! DAca ar fi multe femei ca mine, macar ar intelege si ei cat de nocive sunt si ar fi mult mai atenti cu noi.
karelia_healthy
Postat pe 21 August 2009 11:02
Banuiesc ca abtinerea de la sex ar fi cea mai buna contraceptie Insa nici barbatii nici femeile nu cred ca ar vrea sa plateasca pretul.Poate voi doamnelor de pe acest forum?

In caz ca nu,poate doriti sa va amplificati placerea traita in cuplu

si in acelasi timp sa nu va fie teama de o sarcina nedorita.
Exista metode naturale de a obtine acest lucru,dar necesita putin efort si vointa.
Ca sa intelegeti despre ce este vorba pun mai jos citeva articole care sper sa va fie de folos:

http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=7212
http://seductiatrupului.ro/cuplul/continenta-sexuala---aurul-orientului-aproape-de-tine.html
http://www.yuppy.ro/articol/sex/2866/Continenta-sexuala-cheia-orgasmului-perfect.html

Daca va intereseaza mai multe, se gasesc carti despre acest subiect...


Inca doua articole ,sa va ajute pe voi si barbatii vostri
http://www.topsanatate.ro/articol/gimnastica-sexuala-mai-multa-placere-garantat-24356.html
http://www.askmen.ro/Cum_poti_satisface_partenera_mai_mult_timpA-a7780.html
insetatdetine
Postat pe 28 August 2009 16:16
Un barbat care nu mai vrea copii poate sa faca operatie sa-si scoata prostata - ca duce la infertilitate. E o operatie simpla si sunt multi barbati care vor sa faca asa ceva ca li se pare ca se simt si mai bine. Asta depinde de om - cum vrea fiecare.
healthy005533
Postat pe 11 Septembrie 2009 20:44
eu am citit ca nu au fost testate pe termen lung contraceptivele pentru barbati si ca testele cre s-au efectuat totusi pentru un an au dat un rezultat dramatic: doar 1% au reusit sa conceapa dupa anul de testare. nu mai stiu despre ce injectabil era vorba. ideea e ca nu sunt studiate suficient, in timp ce pentru cele feminine s-a lucrat mai mult si au evoluat in timp.
eleain
Postat pe 11 Septembrie 2009 21:03
De la: healthy005533, la data 2009-09-11 20:44:14Un barbat care nu mai vrea copii poate sa faca operatie sa-si scoata prostata - ca duce la infertilitate. E o operatie simpla si sunt multi barbati care vor sa faca asa ceva ca li se pare ca se simt si mai bine. Asta depinde de om - cum vrea fiecare.

ce sa faca?sa-si scoata prostata?te-ai dilit, cred!unde dracu ai citit asta?
100101
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:35
de fapt nu ma mira nimic!se putea si mai rau,sa vi cu ideea castrarii!
100101
Postat pe 1 Octombrie 2009 21:39
Eu zic sa te apuci tu sa iei anticonceptionale pentru barbati, sub orice forma ar exista, ca oricum nu trebuie sa iti pastrezi sanatatea ca sa poti sa porti un copil in tine 9 luni. Ce zici?
karelia_healthy
Postat pe 8 Octombrie 2009 12:11
De la: healthy005533, la data 2009-09-11 20:44:14Un barbat care nu mai vrea copii poate sa faca operatie sa-si scoata prostata - ca duce la infertilitate. E o operatie simpla si sunt multi barbati care vor sa faca asa ceva ca li se pare ca se simt si mai bine. Asta depinde de om - cum vrea fiecare.
Vai de mine ce aberatie,cata ipocrizie.Cine spune acest lucru,ce pregatire in domeniu ai dumneata sa sugerezi asemenea aberatie?
ene_m_gabriel
Postat pe 8 Octombrie 2009 12:26
Din cate observ, a-ti inceput deja sa va certati !!!!! dar nu era decat o intrebare si fiecare isi da cu parerea. In principiu , daca intalnesti un barbat atent si care te iubeste e imposibil sa nu inteleaga ca , nu e cazul sa te indopi cu pastile. Dar de ce sa nu recunoastem sunt si barbati "comozi" care nu prea vor sa auda de asa ceva. Asta depinde doar de voi fetelor , daca ii invatati cu narav , o sa ajungeti dupa cativa ani sa va treziti cu tot felul de boli . Am sa va dau un ex desi cunosc mai multe o buna prietena de-a mea a folosit timp de 5 ani anticonceptionale prescrise de medic pe baza de teste si alte minuni. Anul trecut s-a casatorit si a ramas insarcinata, la 2 luni a pierdut copilul. In urma analizelor a reiesit ca , are chisturi pe ovare , care ar trebui operate dar, atentie daca se opereaza numai poate face copiii conform spuselor medicului. Deci se trateaza si daca poate duce sarcina bine daca nu D-zeu cu mila. Asa ca ,aveti grija cu pastilele.
elenanic
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:11
Buna! Interesant topic. Eu una sincer la varsta asta gandesc total diferit fata de primii ani ai adolescentei.Am vazut multe, am trecut prin multe si am constatat si mai multe.Poate vi se pare absurd, dar mi-am facut propriile mele reguli. Sincer pt cateva clipe de placere nu as vrea sa-mi distrug organismul sau sa am surprize neplacute.(ma refer in afara casatoriei).Am hotarat ca dak cineva ma iubeste cu adevarat asteapta pana dupa casatorie, ca sa vad ca sunt respectata. Nu as lua pastile sa-mi distrug organismul( anticonceptionale sau pt slabit) ATENTIE MARE FETELOR! Daca voi nu aveti grija de voi, nimeni nu o va face!
alexia24
Postat pe 23 Ianuarie 2010 22:11
buna ziua !
eu unul nu am privit niciodata cu incredere pastilele contraceptive.
Am o prietena de 2 ani de zile. la inceput (cam 6 luni) a folosit ovule contraceptive, dar a trebuit sa renuntam la ele deoarece afectau echilibrul chimic interior (pana am cunoscut-o pe ea nu stiam ca exista ovule, ea le-a folosit cu ceva timp inainte), am trecut la prezervative.

sincer as prefera fara...:),dar..., ma gandeam sa fac vasectomie, dar as vrea sa stiu si cati bani ma costa....deocamdata nu am reusit sa aflu cat...

stie cineva ? (eu sunt din sibiu)

mersi
che_healthy
Postat pe 3 Februarie 2010 07:41
si pe mine ma intereseaza vasectomia...prietenul mau vrea sa-si faca , cat o costa oare ? si , in sibiu, ce medic bun este, pentru asa ceva ?
3047
Postat pe 4 Martie 2010 01:28
Un barbat care nu mai vrea copii poate sa faca operatie sa-si scoata prostata - ca duce la infertilitate.
Ai dreptate ...
carmen_1
Postat pe 5 Martie 2010 22:43
De la: carmen_1, la data 2010-03-05 22:43:03Un barbat care nu mai vrea copii poate sa faca operatie sa-si scoata prostata - ca duce la infertilitate.
Ai dreptate ...

ce sa faca maaa? sa-si scoata prostata? poate tie gargaunii din cap. Unde ai vazut tu asa ceva? cine ar accepta sa se mutileze de dragul tau?
100101
Postat pe 5 Martie 2010 22:49
De la: kyru, la data 2010-03-05 22:49:03
De la: carmen_1, la data 2010-03-05 22:43:03Un barbat care nu mai vrea copii poate sa faca operatie sa-si scoata prostata - ca duce la infertilitate.
Ai dreptate ...

ce sa faca maaa? sa-si scoata prostata? poate tie gargaunii din cap. Unde ai vazut tu asa ceva? cine ar accepta sa se mutileze de dragul tau?


MAI KYRU-le PAI NU MA CHEMI TU AICI PE LA CUTITE SI MUTILARI , E DE NEIMAGINAT CE AR FACE UNELE FEMEI CU NOI DACA NU AR FI EXISTAT DREPTURILE OMULUI , DOAMNE CAT SADISM.
EXPERIMENTE PE MAIMUTE, INJECTARI DE SILICOANE SI BOTOXARI ALE PENISULUI, EXTIRPARI DE PROSTATE SI TINE CONT KYRU-le CA SUNTEM IN MINORITATE SI IN CONTINUA SCADERE NOI BARBATII VIITORUL ESTE SUMBRU PT PURTATORII xy



sarpele
Postat pe 6 Martie 2010 15:34
SARPE...sa mor io, daca nu as fi insurat f proaspat, acuma mi-ar fi frica sa mai dorm o noapte langa o femeie! desi...chiar si asa, nu poti cunoaste mintea femeii. Auzi doamne, sa-mi scoata prostata!!!! vai, mai bine nu mai vad pupeza in veci si o dau pe manuela, macar raman intreg la trup, ca la minte am auzit, ca oricum o pierzi pe drum.
100101
Postat pe 6 Martie 2010 23:33
:)):)):))daca nu vrea sa-si scoata prostata atunci iti dau un sfat: scoate/ti tu ovarele...ca prostia e la fel si rezultatele aceleasi:infertilitate...rele mai sunteti mai...:)):)) oare ce sa le mai scotem?...ochii oricum le scoatem zilnic pt orice, acum si prostata...
k_mizi
Postat pe 6 Martie 2010 23:53
doamna cu prostata ataca cu mesaje private...vai cum am putut eu, o fata din provincie sa corectez o mare doamna din capiatala...scz dar chiar stiu sa citesc si in plus asa cum tu ti/ai spus parerea pot sa mi/o spun si eu...nu inteleg de ce nu mi/ai raspuns pe forum... ps:peste tot sunt urologi, nu numai in bucuresti, am si facut practica in asemea sectia si sincer iti zic ca nu am auzit de asa ceva...dar o sa ma interesez...
a mai auzit cineva de metoda asta de contraceptie?
k_mizi
Postat pe 7 Martie 2010 00:42
Contraceptie?!!! asta-i mutilare curata! doamna cred ca-i bolnava cu capul!
100101
Postat pe 7 Martie 2010 01:30
ai dreptate kyru_le, e bolnava...ma bombardeaza cu mesaje pe care sincera sa fiu nici nu le inteleg...si nu are logica deloc ceea ce zice...sigur are ceva la cap(sau la bord) ori e nesatisfacuta saraca...mi/am cerut si scz si tot continua cu jigniri...dumnezeu sa o ierte:)):))
k_mizi
Postat pe 7 Martie 2010 01:38
De la: healthy005533 la 7 Martie 2010, 00:10 Pentru : kyru
Subiect: [fara subiect]

Mesaj:
Mai bine te duci si-i cauti si-i iei la bataie pe barbatii care hotarasc ei singuri, ca asa vor si se simt ei bine : sa-si scoata prostata. Ca-i mai fereste si de vreun cancer la batranete ca daca face cancer o scoate oricum. Dar daca tu habar n-ai nu e nimeni de vina.

*********
Vezi? si io am primit pe privat. Se pare ca aici sunt mai multe amazoane! Ufff tata ceresc, bine ca n-am data peste una d`asta ca de mult ma nefericea!
100101
Postat pe 7 Martie 2010 01:45
una vrea sa ne scoata prostata, alta sa ne faca mameluci, alta sa ne faca vasectomie...Stiti ceva? mai bine va luati voi un vibrator, si ne lasati sa murim intregi, asa cum ne-a lasat domnu!
100101
Postat pe 7 Martie 2010 01:52
:)):)):)) ma bucur ca nu sunt singura terorizata...se implica prea mult saraca...mi-a trimis vreo 7 mesaje...de ce nu vb pe forum daca tot se da asa inteligenta si culta...
Doamna inteligenta de la capitala noi nu avem nimic de ascuns, manifestativa aici!
k_mizi
Postat pe 7 Martie 2010 01:53
nu, ca-i clar! tipa vrea neaparat sa scoata o prostata in noaptea asta!
100101
Postat pe 7 Martie 2010 01:55
De la: kyru, la data 2010-03-07 01:45:22De la: healthy005533 la 7 Martie 2010, 00:10 Pentru : kyru
Subiect: [fara subiect]

Mesaj:
Mai bine te duci si-i cauti si-i iei la bataie pe barbatii care hotarasc ei singuri, ca asa vor si se simt ei bine : sa-si scoata prostata. Ca-i mai fereste si de vreun cancer la batranete ca daca face cancer o scoate oricum. Dar daca tu habar n-ai nu e nimeni de vina.

*********
Vezi? si io am primit pe privat. Se pare ca aici sunt mai multe amazoane! Ufff tata ceresc, bine ca n-am data peste una d`asta ca de mult ma nefericea!



KYRU, FEMEIA AIA E DUSA CU SORCOVA, FI ATENT CE AM SI EU DE LA EA: healthy005533 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tot aia 3 Martie 2010, 22:43 sterge spam
healthy005533 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tot aia 3 Martie 2010, 22:32 sterge spam
healthy005533 Re: Re: Re: Re: Re: Re: tot aia 3 Martie 2010, 21:59 sterge spam
healthy005533 Re: Re: Re: Re: tot aia 3 Martie 2010, 21:35 sterge spam


DACA LE DESCHID SA COPIEZ CE A SCRIS... DAM TOTI PE SPATE SI NU SE OPREA, MESAJ DUPA MESAJ



sarpele
Postat pe 7 Martie 2010 14:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Memorialul durerii - vizionare integrala pe net 1 De la: stiricaremerita 21 Ianuarie 2011 21:13
am fost diagnosticata cu hpv 8 De la: tarot 10 Iunie 2010 18:08
help 9 De la: carlynny 23 Noiembrie 2012 10:13
contraceptia in absenta menstruatiei 8 De la: evrika 22 Ianuarie 2010 14:34
Care este cel mai bun sterilet? 17 De la: blanch 26 Iunie 2015 16:43