Setari Cookie-uri

menstruatie intarziata

acum o luna am inceput sa tin dieta dukan , adica am mancat foarte multa carne la gratar sau fiarta , si foarte putine legume . aceasta dieta am tinut-o timp de 2 saptamani , iar dupa am renuntat pentru ca m-am angajat. lucrez de 2 saptamani ca ospatar , 18 ore pe zi , o zi libera o zi stau acasa . in ziua in care lucrez mananc ce apuc si cand apuc , stau foarte foarte mult in picioare , iar in ziua cand sunt libera dorm aproximativ toata ziua .. ciclul menstrual trebuia sa imi vina pe 26-27 iulie , si suntem in 10 august si nu a aparut . intrebarea mea este : dieta si faptul ca lucrez foarte mult si stau in picioare foarte mult a afectat ciclul menstrual ? ce este de facut ?mai este si faptul ca la lucru merg la toaleta unde merg toate clientele , e posibil sa fi contactat vreun virus care sa imi intarzie menstruatia ? mentionez ca sunt virgina , contact sexual nu am avut oficial , doar " jocuri " in care nu s-a introdus penisul doar atingea de vagin , himenul meu este inact ( am citit pe internat ca si lichidul preseminal contine spermatozoizi , si mi-e teama ca am putut ramane insarcinata daca s-a atins cu penisul de cateva ori de vaginul meu cand avea acel lichid , nu a existat erectie..).. credeti ca intarzierea este datorita alimentatiei , stresului , statului excesiv in picioare , mancatul pe apucate si faptul ca merg intr-o toaleta publica ?
kudika_972170
Postat pe 11 August 2014 00:17
De la: kudika_972170, la data 2014-08-11 00:17:57acum o luna am inceput sa tin dieta dukan , adica am mancat foarte multa carne la gratar sau fiarta , si foarte putine legume . aceasta dieta am tinut-o timp de 2 saptamani , iar dupa am renuntat pentru ca m-am angajat. lucrez de 2 saptamani ca ospatar , 18 ore pe zi , o zi libera o zi stau acasa . in ziua in care lucrez mananc ce apuc si cand apuc , stau foarte foarte mult in picioare , iar in ziua cand sunt libera dorm aproximativ toata ziua .. ciclul menstrual trebuia sa imi vina pe 26-27 iulie , si suntem in 10 august si nu a aparut . intrebarea mea este : dieta si faptul ca lucrez foarte mult si stau in picioare foarte mult a afectat ciclul menstrual ? ce este de facut ?mai este si faptul ca la lucru merg la toaleta unde merg toate clientele , e posibil sa fi contactat vreun virus care sa imi intarzie menstruatia ? mentionez ca sunt virgina , contact sexual nu am avut oficial , doar " jocuri " in care nu s-a introdus penisul doar atingea de vagin , himenul meu este inact ( am citit pe internat ca si lichidul preseminal contine spermatozoizi , si mi-e teama ca am putut ramane insarcinata daca s-a atins cu penisul de cateva ori de vaginul meu cand avea acel lichid , nu a existat erectie..).. credeti ca intarzierea este datorita alimentatiei , stresului , statului excesiv in picioare , mancatul pe apucate si faptul ca merg intr-o toaleta publica ?


FATA DRAGA,vaginul este in interior,nu in exterior!!!!!

Stresul este singurul factor,care poate determina dereglarea menstrei,dar nu intr-o masura foarte mare!!Celelalte asa zise motive,invocate de tine nu sunt posibile!!!Dietele utilizate nu sunt in masura sa afecteze menstra!!!De regula,ai ciclul menstrual regulat sau nu???

Referitor la toaleta publica,daca respecti masurile de igiena,nu exista niciun pericol in ceea ce te priveste!!!

Stii ce inseamna contact sexual????Cunosti anatomia omului??
kudika_15804
Postat pe 11 August 2014 08:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
As avea nevoie de un medic ginecolog bun in Timisoara, o adresa si un nr de tel. daca se poate :) 4 De la: hilde31 9 Martie 2012 20:24
mai snt virgin 31 De la: Shhh 29 Iulie 2010 22:39
Nu mi.a venit menstruația 2 luni 1 De la: kudika_1024348 11 Martie 2017 19:31
Lady Anion - absorbante naturale 100% 1 De la: healthy002469 17 Noiembrie 2009 18:08
MATREATA. 2 De la: rashela 7 Februarie 2011 02:25