Setari Cookie-uri

sarcina sau inchipuirea mea?

acum 2 saptamani am avut un contact sexual neprotejat cu alta pesoana decat iubitul meu. iubitul meu nu si-a dat niciodata drumul in mine deci nu stiu cum este insa am avut impresia de data asta ca am fost mult mai umeda decat de obicei ,,, el spune ca nu si-a dat drumul in mine ,,, nu stiu ce sa cred ,,, problema este ca mi-a venit ciclu la timp insa intr-o cantitate mai mare decat pana acum ,,, sa fiu oare insarcinata tinand cont ca am facut si un test de sarcina care a iesit negativ? va rog sa-mi raspunde-ti ,,,
multumesc anticipat
bursucica_healthy
Postat pe 2 Octombrie 2008 15:27
buna , stai linistita ,nu esti insarcinata.daca ti-a venit ciclul si ti-ai si facut testul...nu esti!
MARCELA81
Postat pe 15 Octombrie 2008 18:45
sunt de aceeasi parere ca si marcela. cu siguranta nu trebuie sa iti faci probleme pt o eventuala sarcina in mom de fata. but still, incearca sa nu mai ajungi in situatia sexului neprotejat, totusi, mai ales alternand partenerii. e vorba de sanatatea ta in primul rand. d fere de un cancer de col de-a lungul anilor, din inconstienta. multa sanatate.......
megas
Postat pe 16 Octombrie 2008 11:20
Is femei carora le vine ciclu peste sarcina.ex matusa mea 2 luni ia venit peste sarcina ... dar in mom in care ai un contact sexual neprotejat si testu e negativ .. relax nu e nimik.Prezervativul e util inpotriva multor boli ... si a sarcinilor nedorite...
GossipGirl_healthy
Postat pe 30 Noiembrie 2008 12:37
am o problema...care ma macina d cva timp....nu mi-a venit menstruatia luna trecuta...ji acum e deja sfarsitul lunii ji iar nu mi-a venit...nu am avut contact sexual...dar mi-am facut un test ...kre mi-a iejit negativ....c s intampla:(?...
crissu_healthy
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:54
buna sun noua si as vrea sa ma puteti lsmri in leg cu unele simptome daksunt sau nu insarcinata problema este ca mia intarziat cam 3 luni si nu ese prima data cand mi se intampla acest lucru am luat in greutate coniderabil dar am inceput sa mai dau jos iar a iceput de vreo luna si cv sa imi curga un lichid alb din sani am facut 2 teste si au iesit negativ la intervale mari de timp ce as putea face ma puteti ajuta

Postat pe 31 Ianuarie 2009 01:29
buna, du-te la un control ginecologic.
MARCELA81
Postat pe 2 Februarie 2009 22:07
buna.am aceiasi prob ca si tine.....ai fost la ginecolog?si dk da ...zi-mi si mie ce ti-a zis...k eu am mare oroare sa merg..
nikocioco29
Postat pe 27 Martie 2009 15:18
Buna Crissu!E cam complicata situtia daca tu spui ca nu ai avut contact sexual.Deci excludem sarcina.Se poate sa ai o dereglare serioasa a menstrei daca spui ca te`ai mai confruntat cu asa ceva.Sau o infectie puternica care netratata a adus la acest rezultat.Iti recomand un control la medicul ginecolog cat mai repede.Multa sanatate!
klaudynne
Postat pe 8 Aprilie 2009 18:15
De la: bursucica, la data 2008-10-02 15:27:54acum 2 saptamani am avut un contact sexual neprotejat cu alta pesoana decat iubitul meu. iubitul meu nu si-a dat niciodata drumul in mine deci nu stiu cum este insa am avut impresia de data asta ca am fost mult mai umeda decat de obicei ,,, el spune ca nu si-a dat drumul in mine ,,, nu stiu ce sa cred ,,, problema este ca mi-a venit ciclu la timp insa intr-o cantitate mai mare decat pana acum ,,, sa fiu oare insarcinata tinand cont ca am facut si un test de sarcina care a iesit negativ? va rog sa-mi raspunde-ti ,,,
multumesc anticipat


Bursucica,...in primul rand, protejeaza-te! in al2lea rand, nu cred k esti. in al3lea rand, probabil constiinta ta e cea care te preseaza...nu va inteleg pe cele care umblati landra cu nu stiu cati in acelasi timp.pe iubit de ce-l mai tii? scuza-ma nu vreau sa fiu rea, dar poate unii barbati chiar nu merita asta asa cum nici unele femei nu merita sa fie catalogate drept femei usoare din cauza unora...de genul asta.
Nu iau apararea barbatilor, nici nu te condamn...pur si simplu nu inteleg anumite chestii de genul asta...
Papuuu
Postat pe 14 Mai 2009 21:38
De la: crissu, la data 2009-01-29 18:54:22am o problema...care ma macina d cva timp....nu mi-a venit menstruatia luna trecuta...ji acum e deja sfarsitul lunii ji iar nu mi-a venit...nu am avut contact sexual...dar mi-am facut un test ...kre mi-a iejit negativ....c s intampla:(?...


dereglare hormonala, asta se intampla. pt siguranta, mergi si la ginecolog!
camiflorea
Postat pe 30 Mai 2009 11:54
De la: cammy2086, la data 2009-01-31 01:29:21buna sun noua si as vrea sa ma puteti lsmri in leg cu unele simptome daksunt sau nu insarcinata problema este ca mia intarziat cam 3 luni si nu ese prima data cand mi se intampla acest lucru am luat in greutate coniderabil dar am inceput sa mai dau jos iar a iceput de vreo luna si cv sa imi curga un lichid alb din sani am facut 2 teste si au iesit negativ la intervale mari de timp ce as putea face ma puteti ajuta


la medic ai fost? dupa simptome am senzatia ca este o disfunctie a glandei hipofize, dar medicul care te va consulta iti poate spune sigur, noi doar ne dam cu parerea si te ajutam sa amani cautarea raspunsului corect (nu stiu daca e bine sa amani, avand in vedere tulburarile)
camiflorea
Postat pe 30 Mai 2009 11:56
De la: nikocioco29, la data 2009-03-27 15:18:48buna.am aceiasi prob ca si tine.....ai fost la ginecolog?si dk da ...zi-mi si mie ce ti-a zis...k eu am mare oroare sa merg..


numai un medic iti poate spune ce ai, nu prietenii de pe forum... cand te dor dintii si ai oroare de dentist crezi ca-ti vor alina forumistii durerea? in al doilea rand, organismele sunt diferite, simptome apropiate nu inseamna diagnostice identice, ce i-a spus medicul unei persoane nu e valabil si pt altele, deci trebuie sa mergi tu insati la medic. esti adult si se presupune ca iti asumi responsabilitati, a te trata corespunzator e o responsabilitate, a avea grija de propriul organism e o responsabilitate. e normal sa nu stii sa o faci singura, de aceea exista medici, tu numai trebuie sa ajungi sa le spui ce te supara si ei te ajuta sa iti rezolvi problema. de acord sa ceri parerea celor de pe forum, dar ei nu au intotdeauna pregatirea necesara sa te sfatuiasca corespunzator.
camiflorea
Postat pe 30 Mai 2009 12:01
Vand Infacol si Colief, sirop anticolic pt bebelusi, sigilat, expira in 2011 . Pret 30 Ron cutia, Infacol este un sirop care ajuta la eliminarea disconfortului provocat de colici, nu contine alcool, zahar si colorantI infacol inlatura durerile de burtica generate de colici, ajuta la eliminarea usoara a gazelor, inlatura crampele. . Este un produs fabricat in Anglia si este cel mai eficient si recomandat produs in tratarea colicilor. In Bucuresti livrarea se face la domiciliu, IN CATEVA ORE, GRATUIT, in tara prin curier rapid 1 zi sau posta romana 3-4 zile tel 0746209862 SCARLAT EMANUEL
healthy008368
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:33
buna eu iti recomand sa te duci la un ginecolog sau endocrinolog. Sau ati poti face o ecografie mamara. Eu zic ca ai dereglari hormomale.
dyana30
Postat pe 24 Martie 2010 16:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
infertilitate 5 De la: ismi3ismi 22 Iulie 2010 16:10
dupa intreruperea de sarcina 1 De la: angelradios 12 Aprilie 2011 08:18
sani si problemele lor 25 De la: maria1931 19 Iunie 2010 18:43
chist ovarian 14 De la: kudika330686 23 Ianuarie 2011 03:25
cand menstruatia nu vine 118 De la: amalia79_healthy 18 Februarie 2014 06:54