Setari Cookie-uri

vreau sa raman insarcinata dar cum?

buna.am o relatie de 4 ani si de cateva luni incercam de a ne intemeia o familie.menstruatia imi vine regulat.ce metote sunt de a ramane?chiar imi doresc un copil...
Anna_18
Postat pe 1 Octombrie 2008 12:17
Raspunsul este destul de simplu - raporturi sexuale in perioada fertila. urmareste aceasta perioada -de obicei la jumatatea ciclului menstrual - si in acele 2-3 zile faceti dragoste. O pozitie buna de penetrare -pe la spate- nu stiu denumire mai "stiintifica". Stai putin linistita, culcata, dupa aceea. Nu fugi imdeiatla baie sa te speli pentru a nu se scurge tot lichidul seminal. Exersati si inainte de aceste zile pentru ca si partenerul sa fie pregatit. Si fara stresul de a procrea neaparat ci si pentru placerea voastra.
vali_filote
Postat pe 7 Octombrie 2008 12:17
Buna !!! aceiasi problema o am si eu de 6 ani ma chinui sa raman si eu isarcinata dar nimik imi doresc ffff mult un bebe dar acum merg la un doctor ginekolog aici in Italia unde locuiesc si am inceput deja sa fac niste analize sunt cam multe sincera sa fiu dar incet incet am sa le fac pe toate .Sfatul meu pt tine e sa mergi la un doctor ginekolog si sai explici situatia ta , u siguranta te poate ajuta o sa trebuasca sa faci nste analize tu si partenerul tau,mult norok astpt un raspuns
yrynagabryela
Postat pe 15 Octombrie 2008 18:09
in primul rand mergi la un doktor ginekolog, sa nu te sperie faptul ca diagnosticul este de infertilitate primara. Trebuie sa urmezi un set de analize, o consultatie, o ekografie si multa incredere in medik. Poate ai avut o infectie urinara,un avort, o infectie la nivelul ovarelor care nu a fost tratata corespunzator si asta duce catre infertilitate. Dar acum exista solutii si cel mai important sa mergi la medik si sa discuti cu el. Dupa ce tu ai facut toate analizele cred ca medikul ii v-a cere si lui o spermograma. Nu te speria de doctori, sfatul meu este sa gasesti unul in care sa poti avea incredere. Mult succes
buburuza117
Postat pe 17 Octombrie 2008 15:39
Fi optimista ! Fiecare vine cu cate o parere dar ce trebuie sa faci tu este sa fi convinsa ca vei reusi in ciuda parerilor venite chiar si din din partea doctorilor. Am nascut la 36 de ani ! Fetita mea este sanatoasa. Are 15 ani. Mi sa spus in fel si chip! Mai ales ca sunt incapatanata dar am reusit! Secretul? In fiecare zi rosteam un Tatal nostru si ma rugam pt.viitorul meu copil. Nu sunt habotnica! Nu ma duc des,aproape deloc la biserica, dar o rugaciune spusa din tot sufletul nu este greu de realizat.
Succes ! Sa auzim de bine!
statelucia
Postat pe 4 Noiembrie 2008 10:06
Buna,
Am citit despre problema ta si vreau sa-ti spun ca este un remediu naturist care se cheama Branca ursului si il gasesti la orice plafar.
Stiu ffff multe persoane care au luat acesta tinctura si rezultatele nu s-au lasat asteptate.
Nu are contraindicatii si e fff simplu de urmat tratamentul.
Iti urez doar atat sa ti se indeplineasca dorinta si sa ai un bebe sanatos!!!
Marina
marienco
Postat pe 11 Noiembrie 2008 12:40
Buna Ana.Ti-am citit mesaju si te anteleg.An aceiasi apa ma-m scaldat si eu.Sant casatorita de 10 ani si acum am 2 baietei frumosi.La anceput ,perdeam sarcini,alte ori faceam tot ce auzeam de a ramane ansarcinata dar degeaba,atunci am decis ca trebuie sa iau problema an serios si am mers la medic.Dupa cateva turi de tratament am ramas ansarcinata.Nu pot sa-ti explic ce am simtit.A si anca ceva:atunci cand faci sex spre sfarsit puneti o perna sub fund si mai stai anca 5 minute asa.A-ti doresc sanatate si dumnezeu sa-ti dea un copilas frumos si sanatos.SUCCES.
llyly
Postat pe 11 Noiembrie 2008 15:27
Problema pe care nu v-ati pus-o niciuna este daca nu cumva si EL are probleme! Fiindca de multe ori si partenerul trebuie sa urmeze tratament, cea mai des intalnita situatie fiind insuficienta numerica a spermatozoizilor.
Banca Ursului, care se gaseste si sub forma de capsule, nu numai tinctura, este apa de ploaie daca este privita ca unic ingredient al tratamentului. Tratamentul homeopat/naturist pentru sterilitate se compune din mai multe tincturi diferite si capsule (tratament intern) si ovule ginecologice (tratament extern). Va recomand cu caldura ovulele ginecologice SuperForte al d-nei Adriana Vlad din Deva, o gasiti in Formula AS.
Si nu uitati de EL....
RamonaDeva
Postat pe 22 Noiembrie 2008 22:43
Yrynaqabryela
problema dv. nu este chiar atit de grava, in urma unui diagnostic corect pus de un ginecolog,se poate rezolva,nu-ti pierde increderea,pt.mai multe relatii poti sa-mi scri!!!!!
ivanescu
Postat pe 10 Ianuarie 2009 15:38
MERGI LA MEDICUL GINECOLOG,LA UN CABINET PARTICULAR , LA UN PROFESOR ...
DESIGUR CONDITIA E SA FACI DRAGOSTE, NU SEX...IA-TI TEMPERATURA BAZALA , AFLA ASTFEL PERIOADA DE MAXIMA FERTILITATE. ORICUM TREBUIE SA FACETI NISTE ANALIZE SI TU SI ...TATICUL...
Sultanica
Postat pe 10 Ianuarie 2009 16:09
eu ce sa mai zic sigur trebuie mers la un ginecolog sa vezi care e problema, dar ca tratament recomand remedii naturiste-aloe vera detalii la www.caraghiaur.ro
lucian_rich
Postat pe 19 Ianuarie 2009 08:54
http://www.magneticmarketing.ro/?r=e977d7efac1d899cb0b6a56f17007209
ClaudiaAnca1980
Postat pe 23 Ianuarie 2009 18:52
Cine esti "Domnule",de pentru toate afectiunile recomanzi acel site ?????????????
macanetu
Postat pe 28 Ianuarie 2009 19:11
Lucian rich....
macanetu
Postat pe 28 Ianuarie 2009 19:12
Buna! Am mai vorbit cu persoane din tara care au aceeasi dorinta - sa faca un bebelus. Doamnele din vest-ul tarii sa duc in Ungaria si am inteles ca li se spune ca au o aciditate mare si de asta nu pot sa ramana insarcinate.

Ceea ce pot sa va spun este ca li se recomanda grija la alimentatie si produse cu cu un PH bun. Ex: cat mai multe legume, brocoli. Am un material in limba engleza care vorbeste despre alimentatia alcalina. DAca il doriti puteti sa imi scrieti.
Mult succes!!!

PS:
In iulie ma marit si probabil de la anul o sa incept sa "lucrez" pentru un bebe.
BRICART
Postat pe 14 Februarie 2009 10:46
Sa ai o nunta asa cum o visezi.Si eu m-am casatorit tot in iulie(2008),si acum lucram la bebe...si sunt convinsa ca o sa vina,si la mine si la tine .Ma intereseaza si pe mine alimentatia de care spui.
macanetu
Postat pe 14 Februarie 2009 18:49
buna! si eu as vrea sa raman insarcinata dar nu stiu cum as putea ramane in conditia mea-adica nu am mai avut un ciclu de vreo 4 ani si dupa o gramada de vizite la doctori stiu ca am ovare polichistice din care la stangul am chisturi foarte mari si dupa analizele hormonale facute am aflat ca am testosteronul mai mare de 4 ori decat normal. chiar nu stiu ce sa fac ca sa imi revin si sa fac un bebe. daca ma poate ajuta careva cu vreo idee... va multumesc
shana
Postat pe 14 Martie 2009 16:17
incearca produsele de la Forever.sunt foarte bune.Iti pot face cunostinta si cu persoanele care au realizat acest lucru
maria.frumuzaiche@yahoo.com
http://mary.dlb.ro/
healthy001546
Postat pe 27 Aprilie 2009 21:34
buna,

sunt violeta, si am 35 ani, aceeasi problema am si eu si i-mi doresc cu diperare un copil, te rog da-mi si mie adresa s-au nr medicului tau.
mauna
Postat pe 1 Mai 2009 17:57
De la: shana, la data 2009-03-14 16:17:43buna! si eu as vrea sa raman insarcinata dar nu stiu cum as putea ramane in conditia mea-adica nu am mai avut un ciclu de vreo 4 ani si dupa o gramada de vizite la doctori stiu ca am ovare polichistice din care la stangul am chisturi foarte mari si dupa analizele hormonale facute am aflat ca am testosteronul mai mare de 4 ori decat normal. chiar nu stiu ce sa fac ca sa imi revin si sa fac un bebe. daca ma poate ajuta careva cu vreo idee... va multumesc
fa o cura cu BELLE VIE e la 4Life Research...sa vezi cum in cateva luni iti reglezi nivelul hormonal....!!! si te ajuta sa scapi si de chisturi,sau macar le mai diminueaza daca sunt foarte mari...
4Life
Postat pe 1 Mai 2009 18:06
nu te stresa cu gandul asta....stresul este cel mai mare inamic am infertilitatii, asa ca inarmeaza-te cu rabdare, relaxeaza-te si cand esti in perioada fertila...treci la treaba seriaosa . Si eu incerc de un an sa raman insarcinata dar pana acum m-am stresat foarte tare ca nu raman, dar tocmai si-a facut sotul spermograma si este ok asa ca acum sigur o sa fiu mai relaxata si o sa fie ok..asa ca margi la ginecolog, vezi daca totul este ok la tine, sotul spermograma si la perioada fertila trece-ti la treaba linistiti
corynna27
Postat pe 7 Mai 2009 14:13
Buna,
Si eu am acceasi problema de 3 ani incercam si degeaba; se pare ca in final am aflat si cauza : endometrioza descoperita in urma unei laparoscopii; sanse ar fi cam 50% din spusele medicului dar mie mi-e imposibil sa cred ca s-ar mai putea intampla asta fiindca mi-am pierdut orice speranta si odata cu asta si cheful de a mai face sex sau dragoste sau cum vreti sa-i spuneti; poate totusi intr-o zi d-zeu o sa-si indrepte privirea si spre noi dar oare cand va veni ziua aceia?
raluandra
Postat pe 11 Mai 2009 13:31
Evenimentul inedit Mozart Rocks se afla anul acesta la cea de-a patra editie, si va avea loc la Sala Palatului, pe data de 25 iunie 2009.
Participantii la acest eveniment sunt:
-Orchestra Nationala Radio, dirijor Tiberiu Soarei, dirijorul Operei Nationale Romane 71 persoane
-Chitaristi: George Patranoiu, Remus Carteleanu, Horea Crisovan, Cezar Popescu, Calin Grigoriu, Lupu Cosmin, Claudiu Ursache, Florin Demea
-Cor : 24 Persoane
-Ansamblu coregrafic : 4 persoane
-Trupa Rock Acompaniament : 3 Persoane
-Voci: 3 Persoane
Evenimentul isi propune sa realizeze o reeducare a gustului tinerei generatii in sensul apropierii de muzica universala intr-un mod accesibil si in al doilea rand de promovare a ideii de valoare si virtuozitate in actul muzical de inalta calitate care nu se poate obtine decat prin munca si dedicatie.

Ora de incepere a concertului: 19.00.
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 9 Iunie 2009 18:21
salut...la varsta de 15 ani am avut o interventie chirurgicala . am avut un chist dermoid de 17 cm diametru..mi-au extirpat un ovar..ce sanse am sa raman insarcinata?

Postat pe 27 Iunie 2009 10:39
sansele de a ramane insarcinata sunt de 50% daca celalalt ovar este ok. adica ovulatia are loc din 2 in 2 luni
bafta multa
budurea_mihaelaliliana
Postat pe 27 Iunie 2009 16:37
Buna tuturor

Am citit acest topic si am vazut diferite pareri, e normal ca fiecare sa recomande ce tratamente au avut efecte benefice asupra lor.Acum depinde de la organism la organism, unele reactioneaza intr-un fel altele in altul si de aici apar pareri diferite.Eu personal am ajutat o persoana pe care am cunoscut-o pe acest site sa ramana insarcinata. Cum? cu ajutorul unor produse naturiste, dupa aproape 2 luni de consum.Avea chisturi pe ambele ovare de diferite dimensiuni si nu putea ramane insarcinata, avea dureri foarte mari, care au disparut dupa 1 luna de cand a inceput cura.Acum are aproape 5 luni de sarcina.Daca doriti sa va dau mai multe detalii astept un mail pe adresa maria_81ever@yahoo.com
SKY81
Postat pe 27 Iunie 2009 17:17
De la: raluandra, la data 2009-05-11 13:31:05Buna,
Si eu am acceasi problema de 3 ani incercam si degeaba; se pare ca in final am aflat si cauza : endometrioza descoperita in urma unei laparoscopii; sanse ar fi cam 50% din spusele medicului dar mie mi-e imposibil sa cred ca s-ar mai putea intampla asta fiindca mi-am pierdut orice speranta si odata cu asta si cheful de a mai face sex sau dragoste sau cum vreti sa-i spuneti; poate totusi intr-o zi d-zeu o sa-si indrepte privirea si spre noi dar oare cand va veni ziua aceia?



Buna! Eu am aceeiasi problema ca si tine: endometrioza. Si imi doresc enorm de mult un copil, macar unul. Dr mi-a spus ca depinde ce noroc voi avea, dc voi putea sau nu sa raman si sa tin o sarcina, nu a putut sa-mi spuna in procente ce sanse am dar am inteles ca sunt f mici. De la luna la luna sper sa se intample minuneasi parca sper degeaba... Sunt f dezamagita cand imi fac un nou test de sarcina si e negativ. Au fost zile cand nu mai aveam chef nici de sex, nici de nimic pt ca eram sigura ca n-o sa raman insarcinata si asta ma preocupa cel mai mult in ultimul timp. Insa cred ca nu ar trebui sa ne mai stresam asa mult, pt ca asta nu ne ajuta deloc in a ramane insarcinate, sa ne bucuram de ceea ce avem si cred ca D-zeu va privi si spre noi intr-o buna zi si va face o minune. Ma gandesc uneori ca fiind atat de concentrata in a avea un bebe uit sa ma mai bucur de sotul meu si de tot ceea ce iubesc si cred ca nu se merita. Oricum nu ajuta cu nimic faptul ca sunt stresata si ingrijorata. Asa ca... bucura-te de viata si va veni si bebe. Am citit pe alte forumuri despre femei care au endometrioza si au ramas totusi insarcinate, asa ca nu descuraja.
anna_healthy
Postat pe 17 Iulie 2009 12:59
buna.
ne dorim fffff mult un bebe ai scris de BRANCA URSULUI.suntem in sapnia de aici nu stui de unde sa cumpar sau cum se numeste.
healthy004681
Postat pe 23 Iulie 2009 20:43
Pe langa tratamentul cu branca ursului am primit niste recomandari foarte bune despre laptisorul de matca si utilitatea lui in conceptie. Incearca o cura cu laptisor, cu conditia ca acesta sa fie consumat in stare pura, exact cum e hranita regina. Produsele din comert, pastilutele si amestecurile contin o cantitate infima de laptisor. Eu personal am incredere doar in ce exact din natura. Cu greu, am gasit laptisor de matca pur, produs de o firma de apicole din Baia Mare, Apiland, pe un site naturist. http://magazin.remediu.ro/cauta.php?srcString=apiland Se recomanda o cura de 6 saptamani de 2, 3 ori pe an si cu putina incredere o sa vina si bebe!

daiana_span
Postat pe 3 August 2009 16:29
draga mea braca ursului dupa parerea mea nare nici un efect la lut si nimic deci nam ancredere an el ancearca altceva mai bun nu merita sa strici bani aiurea pe nimic
kudika104862
Postat pe 19 Octombrie 2009 21:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
In strainatate la agricultura 2 De la: tarot 10 Iunie 2010 18:24
puls mare 3 De la: odataatunci 18 Decembrie 2011 00:13
Nasterea prematura poate fi evaluata 3 De la: AndaBB 13 August 2010 15:08
stiti un doctor bun pt operatie de cancer la san? 32 De la: corny 7 Ianuarie 2010 11:41
Despre VARICE... 7 De la: semaka_boy 18 Martie 2010 19:53