Setari Cookie-uri

ce rimel sa folosesc?

am genele subtiri, lungi si moi, astfel ca imi doresc un rimel pe care sa il pot intinde cu usurinta pe toata lungimea genelor si care totodata sa nu le lipeasca. am tot incercat produse si am primit sfaturi de la peroane oarecum in domeniu, insa... nu am gasit acel rimel minunat. Voi ce folositi?
dibu_iulia
Postat pe 20 Octombrie 2008 18:14
buna alinaiulia. si eu am genele in genul ala. folosesc cand imi pun makeup, daca ies seara sau asa - nu in fiecare zi ca-mi obosesc ochii dupa cateva ore in fata pc-ului- voluminous de la l'oreal. fireste ca am incercat si alte marci mai costisitoare, dar nu mi-a placut rezultatul si m-am intors mereu la acelasi. l-ai incercat?
dar cred ca sunt frumoase genele si fara, depinde ce ten ai. daca esti bruneta-castaniu merge doar si intoarse cu clestele. daca esti blonda e altceva
e frumos si un look esential si eu acum cativa ani nu ieseam din casa fara machiaj, dupa aceea am inceput sa calatoresc si am vazut femei din alte tari, frumoase si fara machiaj. m-am simtit de multe ori de parca as fi purtat o masca pe fata si nici nu intelegeam cum ar putea place o femeie "nearanjata". apoi am inceput sa diminuez machiajul, ajunge un solar la 3-4 sapt si un pic de blusher si ruj sau luciu de buze si ma simt frumoasa. si-ti mai spun ceva, decand imi curat fata si folosesc doar hidratant, fara fond de ten, tenul a devenit mult mai curat si stralucitor.important e parul, unghiile si toate celelalte "detalii"

si inca ceva: sunt sigura ca esti frumoasa dat fiind ca esti asa de preocupata de estetica.
eleain
Postat pe 19 Decembrie 2008 19:16
buna,
eu am genele foarte lungi dar BLONDE desi sunt satena si cu ochi caprui... si nu imi sta deloc bine asa motiv pentru care de pe la vreo 14 ani folosesc rimel...
iar acum la 20 de ani observa cu in fiecare zi imi cad fire din gene cate 1, 2,3 pe zi.... si nu stiu ce sa mai fac ca s-au rarit destul de tare genele mele... mama zice ca de la rimel, colegele din cauza ca ma spal pe fata prea des si cu sapun (o data dimineata a doua oara dupa sala si a 3 a oara seara inainte de culcare) prietenul imi zice ca asa se schimba genele si dupa o sa creasca la loc...
eu ce sa cred ce imi recomandati? trebuie sa iau vitamine sau ceva?
va rog dati-mi si mie un sfat
Dark_Roxana
Postat pe 20 Mai 2009 10:20
ravensoul, am auzit ca uleiul de ricin e bun. cred ca-ti trebuie un aplicator ca cel de la rimel si sa-l aplici seara.
eleain
Postat pe 20 Mai 2009 15:03
pai am incercat si cu ulei de ricin, am deja vreo 2 luni de cand il folosesc pt ca acum cativa ani aceeasi problema dar imi trecuse
acuma nu mai trece:(
Dark_Roxana
Postat pe 25 Mai 2009 14:57
Am primit cadou de ziua mea o minunata trusa profesionala de machiaj. Spun ca este minunata deoarece contine toate produsele de care ai nevoie pentru un make-up desavarsit. Inauntru am descoperit un rimel foarte bun care nu imi incarca genele, dar in acelasi timp le alungeste si le ordoneaza. Trusa este de la parisax.
Kimberlita
Postat pe 3 Aprilie 2011 15:44
De la: Kimberlita, la data 2011-04-03 15:44:48Am primit cadou de ziua mea o minunata trusa profesionala de machiaj. Spun ca este minunata deoarece contine toate produsele de care ai nevoie pentru un make-up desavarsit. Inauntru am descoperit un rimel foarte bun care nu imi incarca genele, dar in acelasi timp le alungeste si le ordoneaza. Trusa este de la parisax.


Toate le-ai descoperit, doar data posturilor nu.
Madam, nu vezi ca-s topice deschise acum 2 ani?
Am inteles ca ai primit cadou, ca vrei sa ne spui........dar vezi si data cand au fost scrise ca esti belea.
stem_29
Postat pe 3 Aprilie 2011 16:20
De la: stem_29, la data 2011-04-03 16:20:39
De la: Kimberlita, la data 2011-04-03 15:44:48Am primit cadou de ziua mea o minunata trusa profesionala de machiaj. Spun ca este minunata deoarece contine toate produsele de care ai nevoie pentru un make-up desavarsit. Inauntru am descoperit un rimel foarte bun care nu imi incarca genele, dar in acelasi timp le alungeste si le ordoneaza. Trusa este de la parisax.


Toate le-ai descoperit, doar data posturilor nu.
Madam, nu vezi ca-s topice deschise acum 2 ani?
Am inteles ca ai primit cadou, ca vrei sa ne spui........dar vezi si data cand au fost scrise ca esti belea.



se lauda si ea un pic
Valy90
Postat pe 3 Aprilie 2011 16:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna fetelor! 2 De la: MissRainbow 20 Februarie 2012 07:42
Vopsea semipermanenta 3 De la: JustMarta 8 Ianuarie 2012 19:28
liposuctie 2 De la: reality65 25 Ianuarie 2011 18:13
extensii pentru par - ce parere aveti, merita? 66 De la: dibu_iulia 2 Ianuarie 2014 16:05
PRIETENIA...???? 6 De la: office_salinasusesi_ro 5 Iunie 2010 23:08