Setari Cookie-uri

CORP DE INVIDIAT

am inceput sa+mi propun sa ajung la o silueta de invidiat.
voi ce parese aveti?
Florentina90
Postat pe 17 Octombrie 2008 14:24
SI EU VREAU DAR CUM????

Postat pe 11 Noiembrie 2008 08:50
De la: daf, la data 2008-11-11 08:50:02SI EU VREAU DAR CUM????

Si eu vreau...hai sa incercam sa facem niste reguli de bun simt : sa mancam mai putin calorii decat e necesar(dar nu mai putin de 1000),sa nu mai mancam dupa 6,sa avem mese dese si mici,daca avem timp si de sport ar fi perfect..
alexxa22
Postat pe 11 Noiembrie 2008 17:12
fetelor,e zic sa nu ne facem ,,un tabel cu reguli,, pt ca atunci e mai greu sa te tii de el.Fiecare stim ce e bn si ce nu pt corpul nostru,sau ce putem face pt a ne simtii frumoase.Iar chestia cu mancatul interzis dupa o anumita ora,mi se pare cea mai mare prostie posibila.Eu de ex. ziua mananc putin si rar,in schimb pe la 12 noaptea bag ca`n spitalul de urgenta.Medicii spun insasi ca stomacul nu are nici geam nici ceas sa vada ce si cand mancam.Important e sa nu faci abuz,sau sa mananci mult si ziua si noaptea.Si au dreptate.Asa ca mancati cand vi`e foame,sau aveti pofta pe ceva anume.Altfel subconstientul va lucreaza,va cere practic si mai repede sau tarziu,tot veti da iama la frigider.Nu?!
deni_healthy
Postat pe 3 Decembrie 2008 14:28
Eu am slabit cat imi doream si sunt genul care slabeste f greu.. folositi mult ulei de masline , eu de ex prajelile le fac in ulei de masline exclus cartofi prajiti , multe legume ,carne de porc cat mai putin... eu mananc si dupa ora 6 dar nu multe grasimi.imposibil sa nu slabiti ,trebuie doar rabdare, bafta.
GossipGirl_healthy
Postat pe 10 Decembrie 2008 12:48
pana acu' 7 ani eram mai grasa cu 8 kg. nu pot sa sar peste mese, sa tin cura de slabire si sunt prea lenesa sa fac sport. asa ca singurul lucru pe care am putut sa il fac a fost sa nu mananc seara dupa ora 5, sub nici o forma, orice s-ar intampla, nici macar o cana cu lapte, decat apa daca imi era sete. am respectat asta timp de 2 ani cu strictete, si m-am abatut de la ce mi-am impus numai de sarbatori, dar si atunci mancam seara moderat, fara sa fac excese. am slabit de la 53 de kg la 45 (sunt mignona, nu va speriati!) in cateva luni, nu mai stiu exact cate, pentru ca a fost demult(cam 5-6 luni ). ce e mai important, e ca de atunci nu ma mai ingras deloc, oricat si oricand mananc. acum serviciul nu imi permite sa mananc normal si, cu exceptia weekendurilor, mananc seara si la ora 11 destul de mult, dar nu ma mai ingras deloc. am ramas cu greutatea asta de atunci, de aproape 7 ani. am auzit de la un medic pe vremea aceea ca e bine sa faci asa, sa tii acest "regim" timp de doi ani sa nu renunti de indata ce ai slabit pana ai ajuns la greutatea dorita, pentru ca asta iti garanteaza un rezultat de durata. se pare ca a avut dreptate! dar trebuie multa vointa si stapanire de sine. nu e imposibil si eu zic ca merita! dar faceti in asa fel incat micul dejun sa fie consistent, mancati cat vreti, pana va saturati bine, masa de amiaza nu chiar pana la saturatie maxima, si cina de la ora 5 sa contina pe cat posibil ceva cruditati, iarna eventual consumati un fruct. inca ceva: dimineata inainte de micul dejun mancati pe stomacul gol un fruct, e bine sa alternati, dar sunt indicate citricele, apoi stati o jumatate de ora, (pana va imbracati, sau va machiati de ex) si abia apoi mancati! o sa vedeti cat de bine va simtiti dupa cateva zile! bafta
ellise85
Postat pe 22 Decembrie 2008 13:20
am uitat sa va spun ca pe parcursul zilei mancam multe fructe intre mese, iarna compoturi, si incercam sa evit sucurile. uneori, seara, mai beam un pahar de vin rosu (mie imi facea bine pt ca am tensiune foarte mica) dupa cina. de ex daca mancam dimineata la 6:30, pe la 9-10 mai mancam un mar, la 12 o banana, la 14 masa de amiaza, la 15 un fruct, la 17 cina...
ellise85
Postat pe 22 Decembrie 2008 13:37
Foloseste produse din ganoderma,si vei ajunge sa-ti stabilesti adevarata sanatate si greutate pe care trebuie sa o ai la corpul tau...., iti regleaza metabolismul in asa fel incat atunci cand mananci corpul isi ia tot ce-i trebuie si numai cat trebuie si uite asa iti reglezi toate functiile organismului si devii sanatoasa si fara probleme. daca te intereseaza - eu folosesc de un an si jumatate si sunt foarte multumita de mine, iar inainte er-am tare necajita ca; desi manc-am, ori er-am prea grasa ori aveam ameteli, nu ave-am stabilitate si echilibru..., nu pute-am face eforturi ca mi se facea rau si, iata ca acum sunt puternica si ma simt exceptional...., nici nu ma ingras si nici nu slabesc..., am exact greutatea care corespunde la inaltimea mea.
Daca te intereseaza ma poti contacta laE-mailul meu d_nacam@yahoo.com...., am si web cam si putem vorbi pe messenger sau pe skype. Numai bine iti doresc, Oara
maminskaia
Postat pe 26 Decembrie 2008 19:19
buna fetelor.. eu de catiova ani ma tot chinui sa tin un regim .. de obicei il intrerup pt k nu am ambitie.. am tinut regimul disociat.. un pic modifikt de mine si in 2 sapt slabisem 10 kg....ajunsesem aproape la greutatea care o vroiam insa nu am mai avut ambitie si .. s-a stricat tot...acum m-am reapucat de el.. dar vreau sa il continui.. sper sa reusesc si asa va urez si voua succes!:*
ganduri_mici
Postat pe 7 Ianuarie 2009 12:18
Super ..!
ai o dieta pe care o urmezi si cu rezultate ..?
elena_g2008
Postat pe 8 Ianuarie 2009 06:36
din pacate nu exista dieta minune.Noi ,,o compunem,, ,o testam si..dc merita o recomandam.Eu nu pot tine vre`o dieta,nu da niciodata rez.Cel mai bine,mananc ce vreau si cand vreau,dar totusi nu cantitati industriale.va veti simtii mult mai bine
deni_healthy
Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:18
De la: , la data 2008-11-11 08:50:02SI EU VREAU DAR CUM????


Sunt consultant nutritie si ofer consultanta nutritionala persoanelor care sunt in Iasi. Contactati-ma pe mail pentru programare.
Daca sunteti din alta localitate, trimiteti-mi datele personale, inaltimea, greutatea , varsta, iar eu va dau cateva sfaturi pentru imbunatatirea sanatatii si aspectului exterior.
kristinel_69@yahoo.com
Postat pe 17 Ianuarie 2009 17:01

corina catana!!!!
dieta minune este cea naturala,sinteti curioasa,ea cuprinde;pr,naturale,apa plata- cant.minima recomandata,complex de ex.fizice.Toate celelalte variante,vor avea rezultate minime!!!Nu uitati nici de alimentatie,pot argumenta!!!!!
Georrgy
Postat pe 20 Ianuarie 2009 21:32
sunt convins ca nu ati auzit de PROGRAMUL DE SLABIRE DENIPLANT
intrebati-l pe google, ca el a auzit si poate il veti incerca si voi.
Mai simplu nici ca se poate: Bei un ceai si scrii....
giurgiu_healthy
Postat pe 31 Ianuarie 2009 10:18
M-AS BUCURA SA MA PUTETI AJUTA....ASA CA VA DAU CATEVA DATE....AM 1,65 M,58 DE KG SI 25 DE ANI!!NU AS VREA SA SLABESC F MULT,CRED EU CA VREO 5 KG AR FI SUFICIENT!
ASTEPT SFATURILE DVS PE URM ADRESA :JUST_SYMY@YAHOO.COM!VA MULTUMESC ANTICIPAT!
SYMY19
Postat pe 31 Ianuarie 2009 11:16
FETELOR EU SUNT O NOROCAOSA EU CHIAR AM UN CORP DE INVIDIAT SI NU ESTE INTODEAUNA UN ATUU TOTUL DEPINDE CAT DE BINE ITI CUNOSTI CORPUL EU POT SLABI MA POT INGRASA CAT VREAU IMI CUNOSC METABOLISMUL MEU F F F F F FOARTE BINE
ORICUM VA DORESC SUCCES
briliant_blondy
Postat pe 31 Ianuarie 2009 12:31
...un corp de invidiat :)
Tot ce trebuie sa faceti este sa faceti mult mult sport ! de ex 5 ore pe zi e destul, asta daca vreti sa slabiti,alergarile sunt cele mai bune, am slabit 3 kg intr-o saptamana.daca e mai greu, seara faceti 100 de abdomene, 100 de geloflexiuni, si alte sporturi de cate 100 de ori.
Puteti manca ce vreti, dar fara exagerari ca dupa aceea o sa slabesti cat te ingrasi.Multa apa, atentie si rabdare ! apropo, daca va zice lumea ca sunteti grase.etc. nu ii bagati in seama pt ca daca aveti rabdare veti slabi :) fear_factor94@yahoo.com care mai vrea detalii.
V-am pooopat !

Postat pe 25 Februarie 2009 14:12
spunem te rog ce fel de dieta ca sa slabesti tim de 14 zile 10 kl vreau si eu sa aflu astept raspuns

Postat pe 19 Martie 2009 21:14
auz fa copchilo si caut tu aici a? asa sport eu o sa mor tu teai gindit ce ai spus a
asa numa pentru skilioabre ca tine da o 100 kg nu vrei a?
caroci potcoavele cu tine

Postat pe 19 Martie 2009 21:18
caroci la voi aisea tat pizdeos grabeos nika nui drept hahahaha sinteti levii ca papusii lui lenin si i tata

Postat pe 19 Martie 2009 21:21
De la: kristinel_69@yahoo.com, la data 2009-01-17 17:01:32
De la: , la data 2008-11-11 08:50:02SI EU VREAU DAR CUM????


Sunt consultant nutritie si ofer consultanta nutritionala persoanelor care sunt in Iasi. Contactati-ma pe mail pentru programare.
Daca sunteti din alta localitate, trimiteti-mi datele personale, inaltimea, greutatea , varsta, iar eu va dau cateva sfaturi pentru imbunatatirea sanatatii si aspectului exterior.


Sunt din Galati, am 25 de ani, 1.70m, 64 kg si vreau neaparat sa ajung din nou la 54-55 kg. Nu sunt genul de persoana innebunita dupa sport. Porgramul meu de munca este: 7:30 - 18. Nu sar niciodata peste masa de dimineata...
Am nevoie de o dieta pentru tot restul vietii, cineva care sa ma invete cum sa mananc fara sa ma mai ingras. Multumesc din suflet! Sper sa primesc un raspuns.
Andreea Madalina
mada212005
Postat pe 23 Martie 2009 10:53
Bravo tie tino tot asa ....................
elena_putan
Postat pe 23 Aprilie 2009 10:12
De la: fear_factor94, la data 2009-02-25 14:12:04 ...un corp de invidiat :)
Tot ce trebuie sa faceti este sa faceti mult mult sport ! de ex 5 ore pe zi e destul, asta daca vreti sa slabiti,alergarile sunt cele mai bune, am slabit 3 kg intr-o saptamana.daca e mai greu, seara faceti 100 de abdomene, 100 de geloflexiuni, si alte sporturi de cate 100 de ori.
Puteti manca ce vreti, dar fara exagerari ca dupa aceea o sa slabesti cat te ingrasi.Multa apa, atentie si rabdare ! apropo, daca va zice lumea ca sunteti grase.etc. nu ii bagati in seama pt ca daca aveti rabdare veti slabi :) fear_factor94@yahoo.com care mai vrea detalii.
V-am pooopat !


OOOOOOOOOOOOFFFF cand voi avea eu timp 5 ore pe zi sa fac sport, din cele 24 de ore ale zilei, cand mai si muncesc vreo 9 ore,,,, nu stiu cine are timp. Tu probabil ca esti mai tinerica. Succes, e foarte sanatos, dar e cam mult.
dana_lacatusu
Postat pe 24 Aprilie 2009 11:46
buna seara ;am 1,70inaltime;28de ani si 84 de kg in urma unei sarcini ;multumesc
vicky_sarah2000
Postat pe 28 Aprilie 2009 01:29
Suna-ma!
0723321460
kudika047835
Postat pe 23 Iunie 2009 11:25
iti sugerez impachetari dar profesionale si sa fi urmarita in functie de ce rezultate ai si sa ti se schimbe sau alterneze impachetarile, plus minunatul starvac pt. ca acesta nu numai k elimina celulita dar si modeleaza.Eu asa am slabit dar intr-adevar tipa de la salon a stat cu ochii pe mine si mi-a alternat si schimbat impachetarile,iar dupa 6 sedinte deja s-a vazut la haine si la conformatie si acum arat de nu-mi vine sa cred.Bafta!si cauta un salon cu produse profesionale si cu personal priceput si interesat sa te ajute,iar rezultatele vei vedea dupa primele sedinte
kudika081339
Postat pe 12 Iulie 2009 12:16
buna ziua fetelor,
tot ce trebuie sa faci pentru un corp de invidiat,sport de 3 ori pe saptamana la sala (sau orice alt spor preferati, aproximativ o ora si jumatate)e foarte important si acest aspect, deoarece cu trecerea timpului chiar daca sunteti dispuse sa tineti tot felul de regimuri alimentare fara sport muschii isi vor pierde din tonifiere, nu vor arata deloc estetic, apoi mancatul,incepeti cu masa de dimineata, apoi incercati sa eliminati tot ce inseamna grasimi (mezelurile, carnea de porc..etc), prajeli si dulciuri, sa adaugati legume, fructe, si sa incercati sa mancati putin , dar des, si nu dupa ora 19 obligatoriu.
A, am uitat, obligatoriu , fumat deloc daca se poate si alcool doar asa la ocazii.
Am 35 de ani, ma ghidez dupa cele scrise mai sus si sunt foarte multumita.
Prietenii imi spun ca nu-mi arat varsta cu cel putin 8 ani.
Deci , fetelor, trebuie doar putina organizare si perseveranta.
Va pup si....succes
c_silvia13
Postat pe 10 Septembrie 2009 07:12
persoanele care doresc sã slãbeascã sãnãtos mã pot contacta pe adresa :
http://steriana.ning.com/profile/sterianaraita
mulþumesc!
stery
Postat pe 10 Septembrie 2009 07:46
Nu am un set de reguli pe care sa le respect, nu tin regim, nu merg la sala si cu toate astea sunt invidiata pentru corpul pe care il am. Este drept, ca fac putina gimnastica dimineata si merg foarte mult pe jos. Si inca ceva, nu mananc dupa ora 19, fiindca nu ma simt bine si nu pot sa dorm. Daca imi este foame la acea ora beau iaurt, in perioada cand sunt pepeni verzi - mananc o felie de pepene.
Mult succes tuturor in a arata bine!
Bad_Womanlights
Postat pe 10 Septembrie 2009 08:11
Buna, am 24 de ani inaltime de 1,70 si am 58 kG.De o luna m-am lasat de fumat deja depaseam limita bunului simt cu tigarile si am hotarat sa renunt la ele iar pe langa asta m-am apucat de alergat in fiecare dimineata si in fiecare seara , totusi nu am deloc un regim definit mananc aiurea ai mai ales am si un program de munca nasol de la 8 dimineata la 17 seara dupa cand ajung acasa pe la 17:30 mananc ce vine si de obicei mai bag si cereale cu lapte asa de pofta.Inca nu ma plang de greutate dar as vrea sa mananc mai sanatos si sa ma pott mentine sa am o regula care sa o urmez si sa se potreveasca cu stilul meu de viata.Daca ma puteti sfatui astept un raspuns.Multumesc:)
mrc_lorena
Postat pe 10 Septembrie 2009 08:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Unghii 5 De la: kudika_1042283 10 Iulie 2021 19:39
Mary kay 1 De la: Mereu_Frumoasa 18 Februarie 2011 10:09
celulita 49 De la: ddfpunctro 10 Iunie 2011 13:48
Concurs Bruno Vassari 1 De la: Amalia06 27 Februarie 2012 14:35
AJUTOR 4 De la: gabrielle_new 18 Noiembrie 2011 21:17