Setari Cookie-uri

tratamente naturiste pentru acnee

Acneea e "o boala grea". cu greu scapi de ea odata ce ai dobandit-o. medicul iti prescrie antibiotice, le iei, iti distrugi stomacul, ficatul si rinichii iar cosurile sunt parca si mai multe. Un tratament naturist ar fi mai bun? Ce remedii cunoasteti in aceasta privinta?
carmen79
Postat pe 24 Octombrie 2008 16:11
in primul rind trebuie sa-ti faci un test.la institutul cantacuzino sa vezi daca nu exista un microb in singe;in urma analizelor ve merge la un salon sa tratezi problemele ce sint pe tenul tau;deci trebui tratat totul sa scapi de acneie sunama;0733671361 ok
kudika059746
Postat pe 1 Noiembrie 2008 22:00
Unul dintre tratamentele cele mai eficiente si mai lipsite de efecte adverse este IPL-ul (lumina intensa pulsata). Nu este necesara medicatie complementara (nici hormonala, nici antibiotica), nu este o procedura dureroasa, si, mai mult, previne formarea de cicatrici, pe langa atenuarea celor deja existente. Mecanismul de actiune este dublu: sterilizarea focarului septic si stimularea regenerarii colagenului din profunzimea tegumentului spre suprafata.
In tratamentul acneei, IPL-ul are o singura limitare: prezenta chisturilor; in acest caz trebuie intai evacuati, de preferinta intr-un serviciu de dermatologie nu in unul de cosmetica, si abia apoi se poate aplica procedura. (Aceeasi situatie se intalneste si in cazul tratamentului cu Roaccutane sau Sotret)
dr_tudose
Postat pe 13 Noiembrie 2008 02:56
pentru acnee va recomand cu caldura produsele:"factor de transfer plus"(www.4life-romania.ro) si Tratamentul Pentru Ten BLEMISH CONTROL din gama de cosmetice de lux ARTISTRY(www.vebso.ro)pt detalii va stau la dispozitie pe email: silviu_m74@yahoo.com

Postat pe 23 Noiembrie 2008 20:30
silvium_74 ... artistry face minuni! iti jur ... am incercat pe propria piele ... si nu'mi venea sa cred ca totusi exista creme care pot face 'minuni'. va recomand toate produsele din gama Artistry.
GossipGirl_healthy
Postat pe 29 Noiembrie 2008 18:31
Carmen 79
sant de acord cu tine antibioticele mai mult distrug 'eu recomand tot creme naturale asociate cu alte produse naturiste!!!!
ivanescu
Postat pe 29 Decembrie 2008 21:19
nu cred ca acneia o bola grea se poate nai incercat pe naturiste, www.caraghiaur.ro
lucian_rich
Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:12
Acesta este un tratament naturist pentru acnee si alte afectiuni ale pielii.


DR. Harris`Original DermalMagic
exfoliator si hidratant

DR. Harris`Original DermalMagic se bazeaza pe un procentaj ridicat de substante active din plante (aloe vera, iarba de mare, salvie, macese, musetel) cu un puternic potential antioxidant, antiinflamator si cicatrizant.
Ingredientele active neutralizeaza radicalii liberi fiind eficiente în regenerarea celulelor pielii si incetinirea procesului de îmbatrânire prematura, pielea devine mai tonica, sanatoasa si radianta.

Acest produs este 100 % natural, contine substante active si extracte naturale.
Se foloseste cu succes si pentru alte afectiuni ale pielii : acnee, eczeme si rash cutanat, psoriasis, piele sensibila si foarte uscata, pete specifice varstei.

DR. Harris`Original DermalMagic efecte :

-întarzie aparitia prematura a semnelor de imbatranire si reduce vizibil semnele de varsta si stres deja existente, reducând evident si adancimea ridurilor.
- pielea va fi mai elastica, cu o textura ferma si catifelata.
- se imbunatatesc problemele de pigmentatie, redând pielii aspectul luminos si uniform.
- pielea uscata, subtiata, care sufera datorita factorilor de mediu si stres, este rapid reabilitata.
- cicatrici, semne cum ar fi semnele post-acneice sau post-operatorii se diminueaza
- exfoliaza si netezeste in acelasi timp pielea
-curata tenul in profunzime si ajuta la indepartarea celulelor moarte
- efect imediat de lifting
-activeaza circulatia la nivelul pielii
-efect intensiv de hidratare
- amelioreaza efectele psoriasisului, eczemelor si rash-ului cutanat

Indicatii: se aplica de 2 ori/zi timp de 2 saptamani si apoi o singura data pe zi, de regula seara.
Recomandat tuturor tipurilor de ten pentru intretinerea zilnica.

Compozitie:
Exfoliator: Aloe Vera, , Polyvinyl Crystalline, Extract de Iarba de Mare, Triclosan, Acid Pantothenic, Extract de Salvie, Extract de Musetel, Extract de Macese, Methylparaben.
Hidratant: Aloe Vera Gel, Sorbitol, Acid Pantothenic, Acid Nicotinic, vitamina B5

Valabilitatea produsului este de 3 ani
Este Avizat de Ministerul Sanatatii din Romania

Tara de origine SUA
Tel:0744154853/ 0740104364
romdesimed@gmail.com
romdesimed
Postat pe 13 Ianuarie 2009 09:42
BUNA.EU SUNT CONSILIER LA O FIRMA DE PRODUSE NATURALE AVIZATE MEDICAL.POTI CITI DESPRE ELE PE http://distrib.foreverliving.com/marketing/pageDisplay.do?page=products&language=ro&siteID=ROM EU DOAR CU ACESTE PRODUSE MI-AM PUS COPII PE PICIARE.TE POT AJUTA DACA VREI

Postat pe 6 Februarie 2009 22:21
eu recomand pt acnee Zineryt...testat pe propria piele si cu rezultate excelente....pana la el am incercat tot felul de tratamente medicamentoase,creme si tratamente cosmetice...
izab33lla
Postat pe 22 Februarie 2009 21:05
eu m as fi gandit sa ma duc sa mi fac cu tratament ceva..sa scap d gaurelele ramase d la cosuri si d puncte negre..dar nush p nimeni in valcea sa faca c vreau eu ... nu mai cred in toate produsele pt k am incercat si eu destule.. cred k ma refer si eu la c a spus dr_tudose .o sa incerc mai intai la dermatologie sa vad c mi zice, dar dk stiti undeva in vl , dar mai mult salon d dermatologie... k in cele d cosmetica sa scoata pctele negre nu cred :P pup
AnaBitzi
Postat pe 7 Aprilie 2009 18:29
FOLOSESC PRODUSELE COSMETICE PE BAZA DE ALOE VERA SI SUNT FOARTE MULTUMITA DE EFECTUL LOR SI DE DIVERSITATEA ACESTORA. VA RECOMAND SA LE FOLOSITI CU INCREDERE.SUNT EFICIENTE SI PENTRU TENUL ACNEIC ,DAR AICI TREBUIE SA LUCREZI SI CU INTERIORUL,MAI PUTINE TOXINE INGERATE!
rodilantos
Postat pe 11 Aprilie 2009 00:03
Aloe vera-un tratament miraculos

Folosita in mod constant, Aloe Vera e un bun remediu antidolorific natural. Pulpa plantei furnizeaza un supliment de elemente vitale in cantitati mici, dar de o calitate deosebita, care ne permite sa suportam mai usor agresiunile stresului sau ale muncii fizice. Valoarea nutritiva a gelului de Aloe deriva din numarul mare de substante componente: mai mult de 20 de minerale, vitaminele A, C, E si din grupul B, aminoacizi esentiali si non-esentiali, zaharuri simple, enzime.
Planta de Aloe are un efect benefic si pentru sistemul gastro-intestinal. Ajuta la digestie, datorita enzimelor ce le contine, reduce fermentatiile intestinale, evita putrefactiile intestinale si are o actiune tonifianta pentru intestin, regularizand tranzitul, dar fara a avea o actiune laxativa propriu-zisa. Totodata, curata de bacterii nocive si favorizeaza reproducerea florei bacteriene benefice, reduce inflamatiile si ajuta la absorbirea substantelor nutritive.
Gelul este si un bun depurativ si dezintoxicant, favorizand eliminarea celulelor moarte si ajuta la reproducerea celulara. Astfel, favorizeaza vindecarea ulcerelor, a ranilor, a leziunilor, in general. E un vasodilatator si purifica sangele, da o stare de confort persoanelor in varsta care au probleme cu vederea sau astm. Multe substante din gelul de Aloe contribuie la actiunea sa antioxidanta, contracarand in felul acesta actiunea radicalilor liberi produsi de radiatii, fum si alti agenti toxici.
Hemostatic, anestezic, bactericid, anti-inflamator, vindeca mare parte din patologia cutanata (rani, arsuri – inclusiv cele solare, iritatii, pigmentatii etc.) si traumatica. Favorizeaza regenerarea tesuturilor in urma unei raniri sau post-operatoriu. De asemenea, gelul de Aloe Vera calmeaza mancarimea cauzata de piscaturile de insecte. Actiunea antiinflamatorie se manifesta in doua moduri: reducerea inflamatiei si a durerii; vindecarea ranilor interne sau externe. Planta de Aloe are proprietati similare cu cele ale steroizilor, fara a avea insa efectele colaterale ale acestora. E folosita pentru osteoartrite, artrite, reumatisme. Reduce inrosirea, umflatura si durerea provocata de rupturi musculare, torsiuni, contuzii.

romdesimed
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:09
Felicitari pentru intentia de a promova, aproape gratuit un produs bun... la toate! Intamplator ati postat promo-ul pe un subiect despre acnee, la care printre alte 40-60 de indicatii, ar fi util si in cazul unor sechele de acnee... Felicitari si pentru cei/cele care va urmeaza tratamentul!

dr_tudose
Postat pe 13 Aprilie 2009 20:39
Brevoxyl...utilizat dupa instructiuni ..cel mai eficient
sea_shell
Postat pe 11 Mai 2009 20:32
De la: laly_3l, la data 2009-05-11 20:32:15Brevoxyl...utilizat dupa instructiuni ..cel mai eficient

Era vorba de produse naturiste,nu de chimicale precum brevoxyl.
enemgabriel
Postat pe 12 Mai 2009 08:00
Eu am dat o solutie SIGURA pentru ca stiu ce inseamna sa te confrunti cu problema asta(nu personal dar am vazut de aproape cateva cazuri) si cati bani trebuie aruncati pe fereastra pentru a ajunge la minima ameliorare...DECI SUSTIN IN CONTINUARE BREVOXYL,CHIAR DACA NU ESTE NATURIST,ARE EFECT MAXIM IN CEL MULT O LUNA..Nimic nu a dat rezultate pana la acest Brevoxyl(si nu mai apar nici recidive),folosind inclusiv marea ''gaselnita'' aloe vera luata atat intern cat si extern si care costa mai mult decat face ....poate da rezultata in timp ,insa pe termen scurt nu are efect...Asta e parerea mea ,formata de cateva cazuri de acnee destul de urata ..
"Peroxidul de benzoil in geluri sau solutii, cu concentratii de 2,5 ;5 si 10 % are efect antibacterian si keratolitic . Utilizarea locala de peroxid de benzoil injumatateste numarul de "propione bacteria acnes" si reduce stafilococii albi de la suprafata pielii.În plus substanta este si comedolitica. Concentratia peroxidului de benzoil trebuie sa se încadreze între 2,5 si 5 % pentru fata si 5 pîna la 10 % pentru spate. "
Nu cred ca bacteriile pot fi anihilate cu produse naturiste ,acestea sunt bune doar ca si preventie sau de intretinere si pt . fortificarea sistemului imunitar ...atunci cand infectarea nu exista ..
sea_shell
Postat pe 12 Mai 2009 16:27
brevoxilul da fff multe reactii adverse si chiar nu merita sacrificiul (iritatii , uscarea pielii, eczeme, rash cutanta) , iar efectul este doar de moment...asa ca nu merita.

Sunt fff multe plante cu efect bactericid (aloe vera, musetelul, salvia, galbenelele si multe altele), iar produsele naturale sunt mult mai bine tolerate de organism.

Este mai bine sa nu vorbesti despre lucruri pe care nu le cunosti.

aloe vera trateaza bronºitele, cataractele, abcesele, artritele, problemele intestinale, durerile de stomac, diabetul, dar ºi cangrenele sau ulcerele varicoase, afectiuni ale pielii (acnee, eczeme, cicatrici)

Proprietatile antiseptice si bactericide ale musetelului sunt mult apreciate in medicina stiintifica. Infuzia de musetel se recomanda contra diareei si, in general, in toate afectiunile stomacului si intestinelor, de cele mai multe ori in asociatie cu frunze de menta. O actiune binefacatoare aduce si in bolile de ficat. Ceaiul de musetel, impreuna cu anason sau fenicul, se da copiilor pentru calmarea colicilor si eliminarea gazelor. In raceli si gripa, ceaiul de musetel provoaca transpiratie, ceea ce face sa scada febra. Datorita proprietatilor antiseprice (calmeaza durerile si reduce inflamatiile), musetelulu se foloseste extern sub forma de cataplasme, clisme, gargara si bai in diferite afectiuni. Ranile cu puroi, arsurile, hemoroizii, durerile de gat, diferitele ulceratii ale pielii, leucoreea, abcesele dentare, conjunctivita etc. sunt influentate in bine de musetel.
Unele eczeme zemuinde sunt ameliorate daca se presara pe ele flori de musetel pulverizate.

Salvia este o planta cercetata intens, careia medicina ii descopera tot mai multe aplicatii practice. Ea nu este doar un medicament natural cu multiple aplicatii, ci si un leac excelent pentru mentinerea sanatatii. Mai ales la trecerea dintre iarna si vara, salvia era un remediu nelipsit, fiind folosita ca detoxifiant, protector impotriva diverselor infectii care apar in aceasta perioada, tonic nervos si psihic, reintineritor.

Tratamente externe cu usturoi - un studiu de medicina experimentala arata un efect antiseptic impotriva ciupercilor parazite mai puternic la usturoi decat la Nistatin, medicamentul anticandidozic uzual.Este cea mai studiata planta medicinala din lume. Nu, nu este o gluma! Numai in ultimii cincisprezece ani s-au facut nu mai putin de 200 de cercetari clinice si de laborator, despre efectele sale terapeutice, record neatins de nici o alta planta medicinala de pe glob.


Produsele naturale cu concentratie mare in substante active isi merita banii.




romdesimed
Postat pe 12 Mai 2009 21:09
ok..Si daca e asa de ce nu se face un tratament exclusiv naturist pentru eradicarea acneei?????????? daca vei intra pe macar pe 1% dintre forumurile ''circulate'' de catre adolescenti si nu numai(acum acneea s-a extins si la adulti) vei vedea ca toti spun aceleasi si aceleasi lucruri,ca au incercat tot felul de ceaiuri si etc . si cel mai des ce vezi ca si tratament???: RETIN-A ,ZYNERIT SI BREVOXYL…Sunt singurele care le rezolva problema.Efectele despre care vorbesti -efecte adverse ,e adevarat-sunt inerente folosirii acestor unguente dar nu sunt atat de grave ,reprezinta doar o usoara inrosire si descuamare a pielii (dar se rezolva cu o crema hidratanta) la suprafata careia se gasesc acele bacterii -Propiones acnes si mai exista si acel Demodex ,despre care in Romania nici macar nu se aude..Asa ca ,sa dam sfaturi in momentul in care nu suferim de problema respectiva, e simplu, dar pune-te in pielea unui adolescent si vei vedea ca aceasta ''boala'' creeaza cele mai mari complexe. Brevoxyl este o modalitate sigura de tratament si fara recidiva....
Si eu sunt de partea produselor exclusiv naturale dar cred ca daca o bacterie sau un virus este prezent ,tratamentul naturist trebuie ajutat si de altceva mai agresiv..De intretinere e ok si ca si preventie ...
sea_shell
Postat pe 12 Mai 2009 21:41
De la: laly_3l, la data 2009-05-12 21:41:43ok..Si daca e asa de ce nu se face un tratament exclusiv naturist pentru eradicarea acneei?????????? daca vei intra pe macar pe 1% dintre forumurile ''circulate'' de catre adolescenti si nu numai(acum acneea s-a extins si la adulti) vei vedea ca toti spun aceleasi si aceleasi lucruri,ca au incercat tot felul de ceaiuri si etc . si cel mai des ce vezi ca si tratament???: RETIN-A ,ZYNERIT SI BREVOXYL…Sunt singurele care le rezolva problema.Efectele despre care vorbesti -efecte adverse ,e adevarat-sunt inerente folosirii acestor unguente dar nu sunt atat de grave ,reprezinta doar o usoara inrosire si descuamare a pielii (dar se rezolva cu o crema hidratanta) la suprafata careia se gasesc acele bacterii -Propiones acnes si mai exista si acel Demodex ,despre care in Romania nici macar nu se aude..Asa ca ,sa dam sfaturi in momentul in care nu suferim de problema respectiva, e simplu, dar pune-te in pielea unui adolescent si vei vedea ca aceasta ''boala'' creeaza cele mai mari complexe. Brevoxyl este o modalitate sigura de tratament si fara recidiva....
Si eu sunt de partea produselor exclusiv naturale dar cred ca daca o bacterie sau un virus este prezent ,tratamentul naturist trebuie ajutat si de altceva mai agresiv..De intretinere e ok si ca si preventie ...
te pot contrazice si eu intr-un anume mod??? stii care este cel mai eficienta cale de lupta imotriva bacteriilor suau a virusurilor??? este propriul sistem imunitar !!! spre exemplu,in cazul virusurilor,nu exista tratament medicamentos clasic care sa fie eficient ... Toatul se rezuma la stimularea sistemului imunitar intr-un fel sau in altul.Iar ca si produse naturiste pentru asta,sunt foarte multe care pot ajuta intr-un mod mai "agresiv" sistemul imunitar sa faca fata provocarilor generate de bacterii sau virusuri...
4Life
Postat pe 12 Mai 2009 22:48
"Nu cred ca bacteriile pot fi anihilate cu produse naturiste ,acestea sunt bune doar ca si preventie sau de intretinere si pt . fortificarea sistemului imunitar ...atunci cand infectarea nu exista deja.."
exact asta spuneam si eu....
sea_shell
Postat pe 12 Mai 2009 22:54
ALOE-PROPOLIS CREME (cremã cu aloe ºi propolis)

Mod de prezentare: 113 gr. de produs ambalat în tuburi de masã plasticã inscripþionate.
Prezintã sigla Consiliului ªtiinþific Internaþional pentru Aloe.
Termen de garanþie ºtanþat pe terminaþia tubului: 4 ani.
Produsul este avizat de Ministerul Sãnãtãþii din România.

Conþine: gel de Aloe Vera stabilizat natural 100%, stearat de glicerinã, propilenglicol, alcool cetilic, PEG 100 stearat, lanolinã, sorbitol, dioctiladipat, octilstearat, octilpalmitat, alantoinã, propolis, lanolin alcool, dimethicon, tocoferol (vitamina E naturalã), beta-caroten (provitamina A), extract de muºeþel, extract de tãtãneasã, trietanolaminã, acid ascorbic, imidazolidinil-uree, metilparaben, propilparaben, odorizant.
Prin compoziþia sa este un preparat deosebit pentru îngrijirea pielii, conþinând gel de Aloe Vera ºi propolis.
Alãturi de propolis în acest produs au fost utilizate extracte din plante cu efect antiinflamator, bogate în vitamina A ºi E, precum ºi elemente hidratante.
S-au obþinut rezultate deosebite în arsuri (termice, chimice ºi de iradiere).
În acest caz sunt eficiente efectele anestezice, bactericide ºi de regenerare a þesuturilor, efecte datorate gelului de aloe ºi propolisului. Se intensificã procesul de granulaþie, se limiteazã întinderea plãgilor, se amelioreazã circulaþia sanguinã ºi limfaticã localã. Se poate utiliza asociat cu produsul Aloe First cu care se face toaletarea plãgii.
S-au remarcat rezultate ºi în ulcerul cronic de gambã unde se obþine o regenerare rapidã a þesuturilor ce asigurã câmpul pentru realizarea autogrefei în cazul în care aceasta se impune.
În tricofiþia profundã (inclusiv cu sicozis parazitar, leziune de foliculitã profundã cu evoluþie subacutã ºi cronicã), parazitul dispare dupã schimbarea cât mai frecventã a pansamentelor.
Acþioneazã în epidermofiþie, în hipercheratoza tãlpilor, în ecze¬me cronice, neurodermatite ºi chiar forme verucoinfiltrative ale tuber¬culozei pielii. Aceste afecþiuni cedeazã în urma utilizãrii produsului Propolis Creme într-un timp proporþional cu gravitatea ºi vechimea bolii.
S-au obþinut rezultate deosebite ºi în unele cazuri de psoriazis ºi ihtiozã atunci când produsul a fost asociat cu Aloe First, iar intern s-a consumat Aloe Vera Gel.
Produsul este deosebit în tratamentele cosmetice având efecte deosebite în piodermitã (furuncule, foliculite ºi în acneea juvenilã).
Se poate utiliza eficient ºi în escare dupã toaletarea acestora cu Aloe First.


enemgabriel
Postat pe 13 Mai 2009 08:05
Eu tin acneea in frau cu ajutorul unei saune faciale. Aceasta , prin intermediul aburilor, te ajuta sa iti cureti in profunzime tenul si sa scapi astfel de acnee si de puncte negre. Sauna faciala are rolul de a deschide porii blocati, de a rehidrata pielea fetei, de a stimula circulatia sangvina si de a indeparta celulele moarte. Tenul tau va deveni fin, proaspat si revigorat. Sauna faciala poate fi efectuata si cu infuzie de ceai sau cu diferite uleiuri eterice. Daca va intereseaza acest produs, aici il gasiti: http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Sauna-faciala-LAICA-BF2062
Eu de-aici mi l-am comandat.Este foarte buna.
kudika006707
Postat pe 13 Mai 2009 15:15
Am auzit de drojdia de bere ca ar fi buna pt prevenirea acneeiei, un regim alimentar cat mai sanatos, fructe si legume precum si cel putin 2 l de apa pe zi.Eu cred ca voi incerca si tarate de grau.E adevarat ca acneea apare si pe baza de stres? Eu cred ca e adevarat. Astept mai mullte opinii.
alexia24
Postat pe 11 Iulie 2009 20:09

Pentru intarirea sistemului imunitar si pentru aplicatii externe pentru diferite boli ale pielii va recomand Argint coloidal Drjuice, avizat de Ministerul Sanatatii.
www.argint-coloidal.ro
Beni_healthy
Postat pe 22 Iulie 2009 10:22
De la: sea_shell, la data 2009-05-12 16:27:18Eu am dat o solutie SIGURA pentru ca stiu ce inseamna sa te confrunti cu problema asta(nu personal dar am vazut de aproape cateva cazuri) si cati bani trebuie aruncati pe fereastra pentru a ajunge la minima ameliorare...DECI SUSTIN IN CONTINUARE BREVOXYL,CHIAR DACA NU ESTE NATURIST,ARE EFECT MAXIM IN CEL MULT O LUNA..Nimic nu a dat rezultate pana la acest Brevoxyl(si nu mai apar nici recidive),folosind inclusiv marea ''gaselnita'' aloe vera luata atat intern cat si extern si care costa mai mult decat face ....poate da rezultata in timp ,insa pe termen scurt nu are efect...Asta e parerea mea ,formata de cateva cazuri de acnee destul de urata ..
"Peroxidul de benzoil in geluri sau solutii, cu concentratii de 2,5 ;5 si 10 % are efect antibacterian si keratolitic . Utilizarea locala de peroxid de benzoil injumatateste numarul de "propione bacteria acnes" si reduce stafilococii albi de la suprafata pielii.În plus substanta este si comedolitica. Concentratia peroxidului de benzoil trebuie sa se încadreze între 2,5 si 5 % pentru fata si 5 pîna la 10 % pentru spate. "
Nu cred ca bacteriile pot fi anihilate cu produse naturiste ,acestea sunt bune doar ca si preventie sau de intretinere si pt . fortificarea sistemului imunitar ...atunci cand infectarea nu exista ..

Defectele medicamentelor
nu trateaza,cel mult ascunde
nu vindeca,cel mult agraveaza starea de sanatate
nu sunt recunoscute in organism ca fiind un "combustibil" necesar,ca atare organismul se va lupta sa le elimine
sunt bombe chimice,cu efect intarziat
sunt benefice pentru smecherii din sistemul de "sanatate",defapt ministerul bolii.
Mai sunt o gramada de incoveniente si efecte distrugatoare ale omului,daca are cineva curajul sa ma contrazica sa o faca cu argumente.
enemgabriel
Postat pe 22 Iulie 2009 12:00
De la: Beni, la data 2009-07-22 10:22:42
Pentru intarirea sistemului imunitar si pentru aplicatii externe pentru diferite boli ale pielii va recomand Argint coloidal Drjuice, avizat de Ministerul Sanatatii.
www.argint-coloidal.ro

Argintul nu este element de nutritie,asa ca nu are cum sa ajute sistemul imunitar.
enemgabriel
Postat pe 22 Iulie 2009 12:01
Argintul coloidal este o soluþie complet omogenã de particule microscopice foarte fine de argint, care este obþinutã dintr-o bucatã mai mare de argint pur, aºa numitul argint quadrat, ºi din apã ultra curatã, bidistilatã, prin procesul de electrolizã, în condiþii de laborator ºi cu aparate electrice specifice procesului. Se numeºte coloid, orice particulã cu dimensiunea cuprinsã între 1 ºi 500 nm (nanometri) .
În acest produs se gãsesc apã deosebit de curatã, bidistilatã, fãrã sarcinã electricã ºi particule de argint de dimensiuni nanometrice, cu sarcinã electricã. Particulele de argint au aceeaºi sarcinã electricã ºi din aceastã cauzã sunt într-o continuã miºcare ºi se resping una pe alta. Din cauza faptului cã aceste particule îºi pierd treptat încãrcãtura electricã, ceea ce este normal sã se întâmple, eficienþa lor se pierde treptat, deci produsul poate fi folosit doar pe o perioada determinatã de timp. La 90 de zile de la desigilarea produsului, particulele de argint cu sarcinã pozitivã încep sã-ºi piardã încãrcãtura, li se încetineºte miºcarea, iar eficienþa lor scade.
Argintul coloidal este singura formã a argintului, care poate fi utilizatã în siguranþã deplinã.

Efectul versatil, benefic al argintului este cunoscut ºi recunoscut de foarte mult timp. A fost folosit în Grecia, Roma, Macedonia ºi Fenicia anticã pentru preîntâmpinarea ºi tratarea diferitelor infecþii. Hipocrate, ,,pãrintele medicinii’’, considera argintul deosebit de benefic în tratarea rãnilor deschise, problemelor de inimã, dar aprecia ºi calitãþile sale de purificare a sângelui ºi de dezinfectant general. Lucrãrile medicale ale vremii cuprindeau deja descrieri ample ale argintului.
Argintul coloidal, ajungând în contact cu organismele unicelulare (bacterii, ciuperci, viruºi), stopeazã funcþiile vitale ale acestora, astfel încât în scurt timp acestea sunt distruse . Distrugând structura înveliºului viruºilor le împiedicã acestora înmulþirea, contribuind astfel la distrugerea lor. În ceea ce privesc ciupercile ºi bacteriile, particulele de argint blocheazã funcþionarea unei enzime vitale din componenþa acestora, în scurt timp realizându-se distrugerea lor.
La o concentraþie de 10 ppm (parts per million) are deja o putere de nimicire a bacteriilor mai mare decât majoritatea antibioticelor din comerþ, ce pot fi gãsite sub formã de medicament. Pânã azi avem informaþii despre 650 de specii de bacterii, ciuperci ºi viruºi pe care Argintul coloidal le distruge eficient. (sursa : Revista Science Digest, 1978 martie).
În condiþii de laborator, într-un interval de 6 minute, Argintul coloidal distruge orice germen patogen. În acest timp nimiceºte ºi renumita bacterie Staphylococcus Aureus, cunoscutã sub denumirea de ,,bacteria spitalelor”.Argintul este un element esenþial atât pentru plante ºi animale, cât ºi pentru oameni. Cercetãrile medicale în domeniu au demonstrat clar legãtura strânsã dintre argint ºi sistemul nostru imunitar care este rãspunzãtor de protejarea sãnãtãþii noastre. Datoritã structurii sale atomice, argintul coloidal ajutã la regenerarea ficatului ºi la detoxifierea organismului.Cercetãrile au demonstrat cã argintul este microelementul care în primul rând este foarte necesar pentru funcþionarea normalã a organelor noastre interne. Mai mult de atât, cercetãtorii ruºi au constatat ca în organismul uman ºi animal cantitatea de argint este de 0,02 mg/100g þesut uscat. De exemplu: cel mai mult argint se aflã în þesutul creierului mare, în nucleul celulelor nervoase, în glandele sistemului endocrin, în partea exterioarã a ochiului ºi în oase. Deci, primul ºi cel mai important rol al argintului este faptul cã reprezintã un microelement foarte necesar organismului uman.O altã constatare a oamenilor de ºtiinþã este cã, argintul este un puternic antioxidant natural.

Continuarea pe http://4life-romania.blogspot.com
4Life
Postat pe 22 Iulie 2009 18:55
De la: enemgabriel, la data 2009-07-22 12:01:36
De la: Beni, la data 2009-07-22 10:22:42
Pentru intarirea sistemului imunitar si pentru aplicatii externe pentru diferite boli ale pielii va recomand Argint coloidal Drjuice, avizat de Ministerul Sanatatii.
www.argint-coloidal.ro

Argintul nu este element de nutritie,asa ca nu are cum sa ajute sistemul imunitar.


Nu vorbi pana nu te documentezi. Argintul este prezent in sol. Si ar trebui sa fie prezent si in dieta noastra. Normal, in cantitati infime.
Produsul Argint coloidal Drjuice contine 6mg(micrograme) la 200 ml. Sunt nanoparticule.
Argintul este cunoscut in lumea medicala ca si un dezinfectant. Dar tu n-ai de unde sa stii.
Dar oricum cred ca tu ai fost enervant de mic.


Sanatate la toata lumea, chiar si tie

Beni_healthy
Postat pe 22 Iulie 2009 20:04
De la: TF_, la data 2009-07-22 18:55:28Argintul coloidal este o soluþie complet omogenã de particule microscopice foarte fine de argint, care este obþinutã dintr-o bucatã mai mare de argint pur, aºa numitul argint quadrat, ºi din apã ultra curatã, bidistilatã, prin procesul de electrolizã, în condiþii de laborator ºi cu aparate electrice specifice procesului. Se numeºte coloid, orice particulã cu dimensiunea cuprinsã între 1 ºi 500 nm (nanometri) .
În acest produs se gãsesc apã deosebit de curatã, bidistilatã, fãrã sarcinã electricã ºi particule de argint de dimensiuni nanometrice, cu sarcinã electricã. Particulele de argint au aceeaºi sarcinã electricã ºi din aceastã cauzã sunt într-o continuã miºcare ºi se resping una pe alta. Din cauza faptului cã aceste particule îºi pierd treptat încãrcãtura electricã, ceea ce este normal sã se întâmple, eficienþa lor se pierde treptat, deci produsul poate fi folosit doar pe o perioada determinatã de timp. La 90 de zile de la desigilarea produsului, particulele de argint cu sarcinã pozitivã încep sã-ºi piardã încãrcãtura, li se încetineºte miºcarea, iar eficienþa lor scade.
Argintul coloidal este singura formã a argintului, care poate fi utilizatã în siguranþã deplinã.

Efectul versatil, benefic al argintului este cunoscut ºi recunoscut de foarte mult timp. A fost folosit în Grecia, Roma, Macedonia ºi Fenicia anticã pentru preîntâmpinarea ºi tratarea diferitelor infecþii. Hipocrate, ,,pãrintele medicinii’’, considera argintul deosebit de benefic în tratarea rãnilor deschise, problemelor de inimã, dar aprecia ºi calitãþile sale de purificare a sângelui ºi de dezinfectant general. Lucrãrile medicale ale vremii cuprindeau deja descrieri ample ale argintului.
Argintul coloidal, ajungând în contact cu organismele unicelulare (bacterii, ciuperci, viruºi), stopeazã funcþiile vitale ale acestora, astfel încât în scurt timp acestea sunt distruse . Distrugând structura înveliºului viruºilor le împiedicã acestora înmulþirea, contribuind astfel la distrugerea lor. În ceea ce privesc ciupercile ºi bacteriile, particulele de argint blocheazã funcþionarea unei enzime vitale din componenþa acestora, în scurt timp realizându-se distrugerea lor.
La o concentraþie de 10 ppm (parts per million) are deja o putere de nimicire a bacteriilor mai mare decât majoritatea antibioticelor din comerþ, ce pot fi gãsite sub formã de medicament. Pânã azi avem informaþii despre 650 de specii de bacterii, ciuperci ºi viruºi pe care Argintul coloidal le distruge eficient. (sursa : Revista Science Digest, 1978 martie).
În condiþii de laborator, într-un interval de 6 minute, Argintul coloidal distruge orice germen patogen. În acest timp nimiceºte ºi renumita bacterie Staphylococcus Aureus, cunoscutã sub denumirea de ,,bacteria spitalelor”.Argintul este un element esenþial atât pentru plante ºi animale, cât ºi pentru oameni. Cercetãrile medicale în domeniu au demonstrat clar legãtura strânsã dintre argint ºi sistemul nostru imunitar care este rãspunzãtor de protejarea sãnãtãþii noastre. Datoritã structurii sale atomice, argintul coloidal ajutã la regenerarea ficatului ºi la detoxifierea organismului.Cercetãrile au demonstrat cã argintul este microelementul care în primul rând este foarte necesar pentru funcþionarea normalã a organelor noastre interne. Mai mult de atât, cercetãtorii ruºi au constatat ca în organismul uman ºi animal cantitatea de argint este de 0,02 mg/100g þesut uscat. De exemplu: cel mai mult argint se aflã în þesutul creierului mare, în nucleul celulelor nervoase, în glandele sistemului endocrin, în partea exterioarã a ochiului ºi în oase. Deci, primul ºi cel mai important rol al argintului este faptul cã reprezintã un microelement foarte necesar organismului uman.O altã constatare a oamenilor de ºtiinþã este cã, argintul este un puternic antioxidant natural.

Continuarea pe http://4life-romania.blogspot.com
Care este valoarea CARO a acestui asa zis "antioxidant"?
enemgabriel
Postat pe 22 Iulie 2009 21:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Chiar ai nevoie de marire de sani?! 24 De la: scorpio67 15 Septembrie 2010 22:24
marirea sanilor prin implant cu grasime proprie 22 De la: kudika_1012859 10 Octombrie 2016 13:36
Help..pls 6 De la: mitura 10 August 2010 22:13
decolorare brunet ... 14 De la: Gianna_on_Kudika 31 August 2014 00:46
Set Artistry Essentials 1 De la: Biiancaaa 18 Mai 2015 19:11