Setari Cookie-uri

produsele dietetice

ce produse dietetice va plac? eu sunt la dieta si imi e pofta de mor de dulce si as vrea ceva dietetic si bun. nu imi plac fibrobarurile
carmen79
Postat pe 24 Octombrie 2008 16:06
Eu am vazut barete dietetice care imita ciocolata,cauta prin supermarketuri imposibil sa nu gasesti.
GossipGirl_healthy
Postat pe 9 Ianuarie 2009 17:17
nu stiu ce dieta tii dar incearca sa mananci proteina,pe care o gasesti in carne slaba peste,pui.Proteina regleaza apetitul si vei observa ca pofta de dulce va disparea
amalia21puc
Postat pe 15 Martie 2009 14:15
atunci poate batoanele fitness sau q-form. De ex, cand am pofta de placinta cu mere , rad un mar si il calesc in tigaia de teflon(pun si putina apa) si indulcitor lichid. e exact ca placinta , dar fara blat.Iaurt cu fructe.bafta la dieta!
kudika061640
Postat pe 17 Martie 2009 21:14
Buna ziua! Incercati aceste gustari sanatoase si cu foarte putine calorii... http://cureslabire.eu/virtuemart/528.html , http://cureslabire.eu/magazin-online/1002.html (copiati in browser-ul dvs aceste adrese pentru a putea vizualiza aceste produse)
cureslabire_healthy
Postat pe 8 Aprilie 2009 09:52
De la: cureslabire, la data 2009-04-08 09:52:26Buna ziua! Incercati aceste gustari sanatoase si cu foarte putine calorii... http://cureslabire.eu/virtuemart/528.html , http://cureslabire.eu/magazin-online/1002.html (copiati in browser-ul dvs aceste adrese pentru a putea vizualiza aceste produse)


Orice, dar niciodata Herbalife! Am vazut destui oameni nenorociti pe viata..ajunsi obezi din cauza ca au vrut sa slabeasca 4-5 kg!
EmaM
Postat pe 8 Aprilie 2009 13:24
una carmen79:
Incearca produsele de la Forever Living Products. Sunt top 10 in lume la sanatate si slabit. Eu lucrez de 4 ani cu ei si nu vreau sa ,e fac reclama ca poti cumpara de la oricine care-l cunosti ca lucreaza cu aceste produse si eu nu am nici-un avantaj ptr faptrul ca-ti spun tie. Dar eu ma bucur sa fac bine la totisi mai ales celor care sunt in nevoe.
Cu respect Daniel Olteanu.

PS am si retetele cu recomandari dar nu stiu unde sa le trimit
healthy000472
Postat pe 8 Aprilie 2009 13:35
De la: healthy000472, la data 2009-04-08 13:35:14una carmen79:
Incearca produsele de la Forever Living Products. Sunt top 10 in lume la sanatate si slabit. Eu lucrez de 4 ani cu ei si nu vreau sa ,e fac reclama ca poti cumpara de la oricine care-l cunosti ca lucreaza cu aceste produse si eu nu am nici-un avantaj ptr faptrul ca-ti spun tie. Dar eu ma bucur sa fac bine la totisi mai ales celor care sunt in nevoe.
Cu respect Daniel Olteanu.

PS am si retetele cu recomandari dar nu stiu unde sa le trimit


Am auzit si eu numai laude la adresa acestor produse "forever". Nu am folosit niciodata, dar am 2 cunostinte care s-au vindecat de niste probleme mai vechi cu ajutorul unor geluri (daca am inteles eu bine) cu aloe..
EmaM
Postat pe 8 Aprilie 2009 15:07
regim alimentar sarac in lipide. foarte multe legume, peste alb, fructe si foarte multa vointa!
th_iulia@yahoo.com
Postat pe 8 Aprilie 2009 18:09
De la: anyone, la data 2009-04-08 18:09:51regim alimentar sarac in lipide. foarte multe legume, peste alb, fructe si foarte multa vointa!
th_iulia@yahoo.com
Postat pe 8 Aprilie 2009 18:17
Branza 0.1% amestecata cu mult ananas proaspat taiat cubulete. Este nemaipomenit de bun
Arlene
Postat pe 9 Aprilie 2009 15:11
Nu am folosit produsele Forever dar intradevar toata lumea spune k sunt bune...cunosc o persoana care e reprezentant sau lucreaza la firma lor si foloseste si ea toata produsele de care are nevoie...Eu am avut niste pb de sanatate si m-am ingrasat km 8 kg...am fost la endocrinolog si mi-a dat regim alimentar.destul de lejer..si cel mai important:NU FACI FOAMEA.in primele 5 zile am slabit aproape 3 kg...cu timpul dai jos mai greu...am 3 saptamani de cand il tin si am slabit 4 kg,eu sunt multumita k se vede ...daca sunteti interesati/te..lasati msj si il scriu...bafta
Ada016
Postat pe 10 Aprilie 2009 23:03
Esti foarte draguta!
Te rog sa ne spui si noua cum ai reusit!
Doamne Ajuta si Sarbatori fericite!
Aris_healthy
Postat pe 12 Aprilie 2009 09:50
Ora 7.00-o felie de paine o felie de muschi tiganesc(sunca slaba) 50g branza de vaci sau o felie de telemea de vaca,dulce

Ora 10.00-un mar sau o piersica mica verde

Ora 13-14.00-un bol mic de supa(ciorba)de pui sau vita o pulpa de pui sau 100g piept de pui sau carne de vaca sau peset slab(fierte,cuptor,gratar) 2 cartofi mici fierti(copti) un bol mic de salata

Ora 16.00-o portocala

Ora 18-19.00-la fel ca dimineata sau 2 crenwsti de pui o felie de paine un iaurt slab Dimineata mai poti manca-p felie de paine un ou fiert tare(de doua ori pe saptamana) un iaurt slab(eventual degresat)sau poti sa bei o cafea cu zaharina

Ai voie:branza dulce de vaci,telemea de vaca,margarina,ulei,ficat(de 2 ori pe saptamana la cuptor,fiert sau gratar),fasole verde,mazare,varza sote,orez fiert(2 linguri/saptamana)mere acre,citrice,apa minerala,mezeluri uscate

Nu ai voie:cascaval,unt,frisca,dulciuri,produse de patiserie sau fast-food,sucuri(cola,fanta...)banane.struguri,seminte,mere dulci,pere saulapte mai gras de 1,8%.Acestea sunt cateva alimente interzie,dar tii cont si de cele care le sti tu k ingrasa.

Endocrinologul mi-a zis k este posibil sa slabesc 6kg in 2 saptamani,dar depinde de organism.eu am slabit 4 kg in 3 saptamani.Bafta,Sarbatori Fericite!!!
Ada016
Postat pe 12 Aprilie 2009 20:20
De unde se pot procura aceste produse de la Forever Living Products?
In ce constau "retetele cu recomandari"?
Ana_Maria_healthy
Postat pe 14 Aprilie 2009 20:25
DACA VREI SA STII DESPRE PRODUSELE FOREVER, CONTACTEAZA-MA SI TE INVIT LA O VIDEOCONFERINTA UNDE VEI AFLA TOT CE DORESTI.
http://mary.dlb.ro/
healthy001546
Postat pe 14 Aprilie 2009 20:36
va recomand produsele forever cu incredere.
pentru a va convinge, trebuie sa auziti despre ele, de aceea daca va intereseaza va invit la videoconferinta, trebuie numai sa aveti microfon.
ma contactati si va trimit linkul.
http://mary.dlb.ro
healthy001546
Postat pe 14 Aprilie 2009 20:40
De la: Ana_Maria, la data 2009-04-14 20:25:27De unde se pot procura aceste produse de la Forever Living Products?
In ce constau "retetele cu recomandari"?
daca vrei produse de excelenta calitate,uita de forever....indreapta-ti atentia spre amway....sunt cu 10 clase peste forever
4Life
Postat pe 14 Aprilie 2009 20:45
De la: TF_, la data 2009-04-14 20:45:14
De la: Ana_Maria, la data 2009-04-14 20:25:27De unde se pot procura aceste produse de la Forever Living Products?
In ce constau "retetele cu recomandari"?
daca vrei produse de excelenta calitate,uita de forever....indreapta-ti atentia spre amway....sunt cu 10 clase peste forever

Nu pot sa nu intervin,mai ales ca iar vrei sa iesi in evidenta cu date false vis a vis de Forever.Vrei sa ne spui de ce sunt produsele amway cu 10 clase peste cele de la Forever,dar te rog sa argumentezi,date concrete,asta daca cunosti produsele Forever.
enemgabriel
Postat pe 14 Aprilie 2009 21:00
De la: enemgabriel, la data 2009-04-14 21:00:38
De la: TF_, la data 2009-04-14 20:45:14
De la: Ana_Maria, la data 2009-04-14 20:25:27De unde se pot procura aceste produse de la Forever Living Products?
In ce constau "retetele cu recomandari"?
daca vrei produse de excelenta calitate,uita de forever....indreapta-ti atentia spre amway....sunt cu 10 clase peste forever

Nu pot sa nu intervin,mai ales ca iar vrei sa iesi in evidenta cu date false vis a vis de Forever.Vrei sa ne spui de ce sunt produsele amway cu 10 clase peste cele de la Forever,dar te rog sa argumentezi,date concrete,asta daca cunosti produsele Forever.
un singur exemplu iti dau,restul le cauti tu: cine a auzit de cosmeticele din gama "sonia" ??? cam pe unde sunt situate ele in raport cu marii acestei indiustrii??( lancome,estee lauder sau clinique) Gama " artistry" de la amway este pe locul 4 dua acesti colosi mondiali....cauta detalii, ca acum ma uit la meci
4Life
Postat pe 14 Aprilie 2009 21:21
De la: TF_, la data 2009-04-14 21:21:28
De la: enemgabriel, la data 2009-04-14 21:00:38
De la: TF_, la data 2009-04-14 20:45:14
De la: Ana_Maria, la data 2009-04-14 20:25:27De unde se pot procura aceste produse de la Forever Living Products?
In ce constau "retetele cu recomandari"?
daca vrei produse de excelenta calitate,uita de forever....indreapta-ti atentia spre amway....sunt cu 10 clase peste forever

Nu pot sa nu intervin,mai ales ca iar vrei sa iesi in evidenta cu date false vis a vis de Forever.Vrei sa ne spui de ce sunt produsele amway cu 10 clase peste cele de la Forever,dar te rog sa argumentezi,date concrete,asta daca cunosti produsele Forever.
un singur exemplu iti dau,restul le cauti tu: cine a auzit de cosmeticele din gama "sonia" ??? cam pe unde sunt situate ele in raport cu marii acestei indiustrii??( lancome,estee lauder sau clinique) Gama " artistry" de la amway este pe locul 4 dua acesti colosi mondiali....cauta detalii, ca acum ma uit la meci

Nu pot face comparatie intre un produs 100% natural (sonia) si un produs cu substante chimice.Ne spui acum care este diferenta,nu mai arunca "gogosile" de la o firma la alta,te-am intrebat de o comparatie simpla amway-FOREVER,deci ,te rog, fii la obiect.
enemgabriel
Postat pe 14 Aprilie 2009 21:39
TREABA CU FOREVER E BUNA DAR COSTA MULT EU SUNT SUPERVIZOR LA EI SI INTRDEVAR GELUL FACE MINUNI DAR ESTE SCUMP UN MIL SI DOUA SUTE .DACA VREI PRODUSE TI LE POT LUA EU SUNAMA 0732389757
nicolicea
Postat pe 14 Aprilie 2009 21:40
De la: enemgabriel, la data 2009-04-14 21:39:36
De la: TF_, la data 2009-04-14 21:21:28
De la: enemgabriel, la data 2009-04-14 21:00:38
De la: TF_, la data 2009-04-14 20:45:14
De la: Ana_Maria, la data 2009-04-14 20:25:27De unde se pot procura aceste produse de la Forever Living Products?
In ce constau "retetele cu recomandari"?
daca vrei produse de excelenta calitate,uita de forever....indreapta-ti atentia spre amway....sunt cu 10 clase peste forever

Nu pot sa nu intervin,mai ales ca iar vrei sa iesi in evidenta cu date false vis a vis de Forever.Vrei sa ne spui de ce sunt produsele amway cu 10 clase peste cele de la Forever,dar te rog sa argumentezi,date concrete,asta daca cunosti produsele Forever.
un singur exemplu iti dau,restul le cauti tu: cine a auzit de cosmeticele din gama "sonia" ??? cam pe unde sunt situate ele in raport cu marii acestei indiustrii??( lancome,estee lauder sau clinique) Gama " artistry" de la amway este pe locul 4 dua acesti colosi mondiali....cauta detalii, ca acum ma uit la meci

Nu pot face comparatie intre un produs 100% natural (sonia) si un produs cu substante chimice.Ne spui acum care este diferenta,nu mai arunca "gogosile" de la o firma la alta,te-am intrebat de o comparatie simpla amway-FOREVER,deci ,te rog, fii la obiect.
mai baiatule,habar nu ai ce vorbesti...si ingredientele naturale sunt tot substante chimice...cand vei avea tu la forever la vanzare crema care iti poate regenera tenul cu 15 ani....sau cand vei avea produse la acre iti poti cere banii inaopi oricand,indiferent daca ai consumat 955 din continutul ptodusului sau este sigilat...atunci mai stam de vb...pana atunci,scuteste-ma cu comentariile astea...mai bine postaza promo la aloe vera in continuare si nu iti mai bate capul cu unul ca mine...iesi mai castigat asa
4Life
Postat pe 14 Aprilie 2009 21:49
De la: nicolicea, la data 2009-04-14 21:40:20TREABA CU FOREVER E BUNA DAR COSTA MULT EU SUNT SUPERVIZOR LA EI SI INTRDEVAR GELUL FACE MINUNI DAR ESTE SCUMP UN MIL SI DOUA SUTE .DACA VREI PRODUSE TI LE POT LUA EU SUNAMA 0732389757

Esti supervizor la Forever cum e mamaie campioana mondiala la atletism .Un gel de aloe vera costa 19,12 euro la pret de depozit si 26 de euro la pret de consumator.Tu vrei sa faci vanzare pe forum si nu stiai cum sa te bagi in seama.
enemgabriel
Postat pe 14 Aprilie 2009 21:50
De la: TF_, la data 2009-04-14 21:49:21[quote name='enemgabriel'
mai baiatule,habar nu ai ce vorbesti...si ingredientele naturale sunt tot substante chimice...cand vei avea tu la forever la vanzare crema care iti poate regenera tenul cu 15 ani....sau cand vei avea produse la acre iti poti cere banii inaopi oricand,indiferent daca ai consumat 955 din continutul ptodusului sau este sigilat...atunci mai stam de vb...pana atunci,scuteste-ma cu comentariile astea...mai bine postaza promo la aloe vera in continuare si nu iti mai bate capul cu unul ca mine...iesi mai castigat asa[/quote]
Copilu',sunt elemente chimice extrase din natura nu cele la care fac eu referire obtinute in laborator, prin sinteza.Si ai tu crema aceea,esti chiar FALS si MINCINOS CU NERUSINARE.Te-ai inervat ca a primit echipa ta gol si pierzi banii de chirie la pariuri,fi serios cunosc multi mincinosi ca tine,apropo te-ai facut de ras pe acest forum incat mirosi a prostie de la o posta.CREMA CARE TE INTINERESTE CU 15 ANI,am trait s-o aud si pe asta.
enemgabriel
Postat pe 14 Aprilie 2009 21:55
De la: enemgabriel, la data 2009-04-14 21:55:40
De la: TF_, la data 2009-04-14 21:49:21[quote name='enemgabriel'
mai baiatule,habar nu ai ce vorbesti...si ingredientele naturale sunt tot substante chimice...cand vei avea tu la forever la vanzare crema care iti poate regenera tenul cu 15 ani....sau cand vei avea produse la acre iti poti cere banii inaopi oricand,indiferent daca ai consumat 955 din continutul ptodusului sau este sigilat...atunci mai stam de vb...pana atunci,scuteste-ma cu comentariile astea...mai bine postaza promo la aloe vera in continuare si nu iti mai bate capul cu unul ca mine...iesi mai castigat asa

Copilu',sunt elemente chimice extrase din natura nu cele la care fac eu referire obtinute in laborator, prin sinteza.Si ai tu crema aceea,esti chiar FALS si MINCINOS CU NERUSINARE.Te-ai inervat ca a primit echipa ta gol si pierzi banii de chirie la pariuri,fi serios cunosc multi mincinosi ca tine,apropo te-ai facut de ras pe acest forum incat mirosi a prostie de la o posta.CREMA CARE TE INTINERESTE CU 15 ANI,am trait s-o aud si pe asta.[/quote]taranusule care nu stii a scrie corect romaneste...cauta detalii despre crema "luxury" de la artistry...sa vezi ce spune lumea despre ea...apropo,imaginea acestei creme este SANDRA BULLOCK..crezi ca este o actrita cunoscuta???sau vreuna de la pitesti? esti praf rau de tot
4Life
Postat pe 14 Aprilie 2009 22:09
De la: TF_, la data 2009-04-14 22:09:45
De la: enemgabriel, la data 2009-04-14 21:55:40
De la: TF_, la data 2009-04-14 21:49:21[quote name='enemgabriel'
mai baiatule,habar nu ai ce vorbesti...si ingredientele naturale sunt tot substante chimice...cand vei avea tu la forever la vanzare crema care iti poate regenera tenul cu 15 ani....sau cand vei avea produse la acre iti poti cere banii inaopi oricand,indiferent daca ai consumat 955 din continutul ptodusului sau este sigilat...atunci mai stam de vb...pana atunci,scuteste-ma cu comentariile astea...mai bine postaza promo la aloe vera in continuare si nu iti mai bate capul cu unul ca mine...iesi mai castigat asa

Copilu',sunt elemente chimice extrase din natura nu cele la care fac eu referire obtinute in laborator, prin sinteza.Si ai tu crema aceea,esti chiar FALS si MINCINOS CU NERUSINARE.Te-ai inervat ca a primit echipa ta gol si pierzi banii de chirie la pariuri,fi serios cunosc multi mincinosi ca tine,apropo te-ai facut de ras pe acest forum incat mirosi a prostie de la o posta.CREMA CARE TE INTINERESTE CU 15 ANI,am trait s-o aud si pe asta.
taranusule care nu stii a scrie corect romaneste...cauta detalii despre crema "luxury" de la artistry...sa vezi ce spune lumea despre ea...apropo,imaginea acestei creme este SANDRA BULLOCK..crezi ca este o actrita cunoscuta???sau vreuna de la pitesti? esti praf rau de tot[/quote]Oau,ai uimit toata asistenta.
enemgabriel
Postat pe 14 Aprilie 2009 23:28
UITE MA GOGULE PE CINE LAUZI TU.Am adresat o intrebare legata de ingredientele continute de produsele cosmetice de la firma asta amway,pentru ca pe site nu scrie absolut nimic,am primit raspunsul evaziv si de prost gust:


Buna ziua,

Nu va pot da detalii despre continutul acestui dermatograf pentru ochi, el fiind un produs patentat de firma producatoare Amway si avand o reteta oarecum secreta. Produsele Amway insa din punct de vedere calitativ se supun normelor internationale in vigoare si sunt testate riguros in conformitate cu aceste norme, cativa ani pana la punerea lor la dispozitia publicului si contin ingredienti siguri din punct de vedere clinic care nu provoaca alergii sau alte neplaceri. In concluzie Produsele Amway sunt sigure 100%, noi ca si vanzatori ai produselor lor suntem acreditati de catre ei sa le vindem produsele si deci sunt produse 100% originale si sigure. AMWAY este o marca de prestigiu si produsele vandute sub marca sa fac parte din acelasi mod de certificare a calitati.
La orice achizitie de la noi, veti primi factura si certificat de conformitate ce va atesta calitatea si faptul ca produsul este original AMWAY.
Multumim si va asteptam si pe viitor.
enemgabriel
Postat pe 15 Aprilie 2009 15:21
De la: enemgabriel, la data 2009-04-15 15:21:57UITE MA GOGULE PE CINE LAUZI TU.Am adresat o intrebare legata de ingredientele continute de produsele cosmetice de la firma asta amway,pentru ca pe site nu scrie absolut nimic,am primit raspunsul evaziv si de prost gust:


Buna ziua,

Nu va pot da detalii despre continutul acestui dermatograf pentru ochi, el fiind un produs patentat de firma producatoare Amway si avand o reteta oarecum secreta. Produsele Amway insa din punct de vedere calitativ se supun normelor internationale in vigoare si sunt testate riguros in conformitate cu aceste norme, cativa ani pana la punerea lor la dispozitia publicului si contin ingredienti siguri din punct de vedere clinic care nu provoaca alergii sau alte neplaceri. In concluzie Produsele Amway sunt sigure 100%, noi ca si vanzatori ai produselor lor suntem acreditati de catre ei sa le vindem produsele si deci sunt produse 100% originale si sigure. AMWAY este o marca de prestigiu si produsele vandute sub marca sa fac parte din acelasi mod de certificare a calitati.
La orice achizitie de la noi, veti primi factura si certificat de conformitate ce va atesta calitatea si faptul ca produsul este original AMWAY.
Multumim si va asteptam si pe viitor.
ma gogule crede-o pe cuvant,ca ANWAY a inventat MLM-ul in 1959....au 50 ani de experienta in spate....si cifra de afaceri de peste 7.000.000.000 $/an ....asa ca nu te mai da rotund,ca te intepenesti in colturi.
4Life
Postat pe 15 Aprilie 2009 19:13
De la: TF_, la data 2009-04-15 19:13:13
De la: enemgabriel, la data 2009-04-15 15:21:57UITE MA GOGULE PE CINE LAUZI TU.Am adresat o intrebare legata de ingredientele continute de produsele cosmetice de la firma asta amway,pentru ca pe site nu scrie absolut nimic,am primit raspunsul evaziv si de prost gust:


Buna ziua,

Nu va pot da detalii despre continutul acestui dermatograf pentru ochi, el fiind un produs patentat de firma producatoare Amway si avand o reteta oarecum secreta. Produsele Amway insa din punct de vedere calitativ se supun normelor internationale in vigoare si sunt testate riguros in conformitate cu aceste norme, cativa ani pana la punerea lor la dispozitia publicului si contin ingredienti siguri din punct de vedere clinic care nu provoaca alergii sau alte neplaceri. In concluzie Produsele Amway sunt sigure 100%, noi ca si vanzatori ai produselor lor suntem acreditati de catre ei sa le vindem produsele si deci sunt produse 100% originale si sigure. AMWAY este o marca de prestigiu si produsele vandute sub marca sa fac parte din acelasi mod de certificare a calitati.
La orice achizitie de la noi, veti primi factura si certificat de conformitate ce va atesta calitatea si faptul ca produsul este original AMWAY.
Multumim si va asteptam si pe viitor.
ma gogule crede-o pe cuvant,ca ANWAY a inventat MLM-ul in 1959....au 50 ani de experienta in spate....si cifra de afaceri de peste 7.000.000.000 $/an ....asa ca nu te mai da rotund,ca te intepenesti in colturi.
ne iumesi cu aceste date neimportante,am intrebat si am primit un raspuns neprofesionist,asa cum esti si tu si cum defapt sunt si produsele amway.astept doar raspunsuri la obiect si argumentate, de aberatiile tale suntem satui.poate ne spui,cum ai reusit sa inventezi acel top rusinos si mincinos?referitor la amway,daca era firma serioasa nu se mai alia cu tot felul de firme care nu isi vindeau produsele si alea de slaba calitate.aceasa cifra de afaceri este datorata acelor firme care si-au vandut produsele prin amway,asa ca lasa prostiile si vino cu ceva concret facut de amway si nu mai vorbi de firme pe care nu le cunosti,vorbeste de consignatia ta de la 4 life.
enemgabriel
Postat pe 16 Aprilie 2009 12:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hri Vitalion, impotriva osteoporozei, arteriosclerozei 2 De la: Kyiutza 31 Iulie 2010 18:17
Bomboane cu efecte benefice pentru organism de la Amarelli 1 De la: kudika_9274 11 Iunie 2012 15:20
SUNTEM CE CONSUMAM!? 5 De la: cristinamihaela 13 Martie 2010 07:58
NONI - Slim & Clean Start Tahiti Trim™ Plan 40 0 De la: 3 Octombrie 2009 20:49
epilare definitiva cu ipl 38 De la: white_lilly 31 Martie 2015 23:49