Setari Cookie-uri

nutritionistul... merita?

a slabit cineva dupa indicatiile nutritionistului?
carmen79
Postat pe 24 Octombrie 2008 16:04
da, daca a si urmat intocmai dieta prescrisa.
kudika195421
Postat pe 31 Octombrie 2008 18:36
Daca este un nutritionist bun in primul rand iti va da sfaturi pt un regim de viata si nu neaparat o dieta stricta!!!!!!
dia_lori_27
Postat pe 5 Noiembrie 2008 20:00
In primul rand un nutritionist bun este un MEDIC bun: incepe INTAI sa testeze sistemul endocrin (LEPTINA - hormonul grasunilor, tiroida, suprarenalele etc), apoi stresul nutritional, apoi stresul mentalo-emotional etc si abia APOI vine dieta ...
dusa
Postat pe 7 Noiembrie 2008 12:33
si un doctor nutritionist buun si unde il gasim?
bogdan_7000
Postat pe 10 Noiembrie 2008 11:59
buna eu am slabit cu ajutorul medicului nutritionist catalin moraru,cel care a fost invitat la duminica in familie.i-am trimis un mail si i-am spus ca imi doresc sa slabesc,acesta mi-a recomandat un sirop pa care il are adus de la o clinica din anglia.cu ajutorul acestui sirop am reusit sa slabesc 15 kg intr-o luna si jumatate.va las adresa de mail a doctoruluiȘdr_catalinmoraru@yahoo.com

ankaa
Postat pe 12 Noiembrie 2008 21:11
Nutritie si teste metabolice la clinica medicala ,,REVITAL CLINIC" din Bucuresti, sector 1, intrarea Camil Petrescu nr 1 (langa Ambasada Turciei).Pe baza parametrilor biologici evaluati prin testarea metabolica si in functie de particularitatile starii de sanatate a fiecaruia dintre pacienti, se va concepe un program de nutritie adecvat si strict personalizat care va avea drept consecinta ameliorarea starii de sanatate in ansamblu precum si optimizarea greutatii pacientilor. Etapele conceperii dietei personalizate (programului nutritional):- consult medical general (consemnarea antecedentelor medicale, evaluarea parametrilor fiziologici actuali)- testarea metabolica propriuzisa (cu ajutorul unui echipament specializat care se bazeaza pe principiul calorimetriei indirecte) care va indica cu maxima acuratete numarul de calorii pe care organismul pacientului le consuma (arde) zilnic pentru intretinerea functiilor vitale.Testul dureaza aproximativ 10 minute.- pe baza profilului metabolic astfel obtinut se concepe dieta (de catre nutritionistul asistat de un software specializat) care va incorpora si preferintele alimentare ale pacientului. Datorita faptului ca aceasta metoda se bazeaza pe determinarea stiintifica precisa a consumului caloric dieta rezultata este unica dieta care va putea include toate preferintele alimentare ale persoanei testate, astfel aceasta putand sa slabeasca sau sa-si mentina greutatea fara a renunta la mancarurile sale favorite.Datorita acuratetei testelor metabolice si prin adoptarea unor “asocieri inteligente” a alimentelor ce vor compune dieta (asocieri bazate pe criterii de compatibilitate biochimica intre alimente) rezultatele de slabire apar in mod matematic si fara sa pericliteze starea de sanatate a pacientului. Programari la tel 0755031744.Va asteptam.
kudika195421
Postat pe 13 Noiembrie 2008 20:18
O echipa de nutritionisti buni gasiti la ,,REVITAL CLINIC" BUCURESTI, sector1, intrarea Camil Petrescu, nr 1 (aproape de Ambasada Turciei). Programari la telefon 0755031744.
kudika195421
Postat pe 13 Noiembrie 2008 20:20
N-am inteles daca testeaza si leptina ... si poate si alergiile ?
dusa
Postat pe 16 Noiembrie 2008 10:23
Salut! Malina vroiam sa te rog sa ne dai mai multe detalii despre acel surop recomandat de catre dr.catalin moraru,de ex: pretul,cum se ia......ect.
ms mult te poop
laura_ct
Postat pe 24 Noiembrie 2008 15:28
cam cat costa acest sirop? cat timp trebuie luat?
aledenisa
Postat pe 17 Decembrie 2008 09:16
la spitalul Cantacuzino din bucuresti sunt niste medici deosebiti specializati in boli nutritionale(diabet) care pot prescrie diete personalizate in functie de individ...fratele meu a slabit 22 kg in 4 luni si fara sa ai fie dificil...un medic foarte bun este dr. LORETA GAVRILA
japoline
Postat pe 24 Decembrie 2008 16:15
Pentru spiridonmary:

Probabil ca esti Maria Spiridon care apare pe siteul clinicii Revital ca "nutritionist"

Te rog sa ne spui tuturor care este pregatirea ta ca "nutritionist" - unde ai studiat, ce diploma ai, ce experienta ai.

Daca ai curajul, evident.
alexxa24
Postat pe 8 Ianuarie 2009 12:37
Sunt Maria Spiridon, absolventa a Colegiului de Nutritie din cadrul Facultatii de Medicina a UMF Bucuresti cu specializarea nutritionist si dietetician, iar anterior colegiului am o activitate de 15 ani la INDNBM Prof. N Paulescu Bucuresti ca asistent medical generalist, unde in perioada 2000-2008 am lucrat pe post de asistent de dietetica - specializare: nutritie, diabet si boli metabolice, complicatii renale la pacientii cu diabet. In prezent imi desfasor activitatea ca nutritionist in cadrul clinicii Revital, dar si in cadrul clinicii Medsana Cotroceni alaturi de unul dintre marii profesori ai catedrei de nutritie din UMF prof. Dr. Dan Cheta, Director de Cercetare la INDNBM Prof. N Paulescu Bucuresti. Va multumesc pentru interesul acordat pregatirii mele profesionale.
kudika195421
Postat pe 8 Ianuarie 2009 17:50
Un nutritionist foarte bun este Dr.Lygia Alexandrescu.O gasiti la centru de slabire si consultanta nutritionala Natural Silhouette tel:0213174341.
bcs
Postat pe 16 Ianuarie 2009 10:18
Stie cineva un nutritionist bun in Cluj?
cristinacosara
Postat pe 16 Ianuarie 2009 14:37
sunt din cluj,am slabit 35 de kg pana acum,inca sunt pe program.daca reusesti sa ai vointa si sa respecti cateva reguli de alimentatie,daca faci si sport pe langa...se paote reusi sa slabesti sanatos.totul tine de noi.trebuie insa sa avem grija ce dieta alegem.succes mult tuturor
lidia_25m
Postat pe 25 Ianuarie 2009 11:40
Incercati orice numai pastilele de slabit NU! Eu nu am tinut seama de asta, am luat o luna Super Slim si era sa dau coltul. Am 38n ani si nu am alte boli. Am ajuns la episoade de tensiune 190/120. Acum sunt in investigatii medicale. Da, am slabit superb, intr-o luna 4 kg si mult adipos,in conditiile in care eu oricum mananc foarte sanatos si dietetic. Acum nu imi pasa,am 60 kg si nu imi trebuie nici o cura ,nimic. Am 2 copii,vreau sa traiesc!!!
lara2005
Postat pe 25 Ianuarie 2009 13:43
Buna,

Stie cineva un medic nutritionist bun in Timisoara?

Multumesc mult.
karmagonia
Postat pe 26 Ianuarie 2009 18:03
in Timisoara dr. nutritionist Vizman tel: 0745544909
marilenatiberchirca
Postat pe 26 Ianuarie 2009 19:45
Si uite asa i-si fac unii reclama gratis!!!Vrei sa slabesti?simplu,redu la jumatate mancarea si fa miscare la dublu!
100101
Postat pe 27 Ianuarie 2009 20:27
Pt.Lara
Inainte sa iei pastilele de slabit chinezesti trebuia sa citesti prescriptia din interiorul cutiei, nu sunt recomandate celor cu hipertensiune,diabet.
Si in timpul cat ai luat pastila trebuia sa mananci totusi ceva,mai ales fructe si lactate.
In legatura cu nutritionistii,am fost si eu la unul,nu-i dau numele,de ajuns ca voia sa-i platesc 3 mil>pt consultatie si mi-a dat o dieta fara sa-mi faca nici o analiza!!!!Si imi zicea cineva ca este un medic celebru,cu rezultate!!!
trinitron
Postat pe 12 Februarie 2009 22:38
super!i-mi deschid si eu cabinet de nutritionist daca tot e afacerea pe val si mai exista cotizanti. Mai tinerelor-dragelor ,trebuie sa ajungeti la anii mei sa invatati si voi ca in lumea asta,la fiecare minut ,se nasc 9 gata sa-i ia banii celui de-al 10-lea inca ne nascut!Nutritionistul este la fel de util ca si Mama Omida !E un moft care,da la o imagine "aerata"!...
100101
Postat pe 13 Februarie 2009 15:49
ceau, scz daca deranjez dar as vrea sa stiu mai multe despre acest nutritionist.sunt din sibiu si de ceva timp caut un nutritionist si nu gasesc.de fiecare data cand incep o cura de slabire nu reusesc sa o duc la capat si din contra ma ingras si mai repede.de rog raspundemi.
anca_sibiu
Postat pe 4 Martie 2009 18:46
ca sa slabesti ireversibil nu ti trebuie un nutritionist,informatia despre greutatea ta se afla in creier,el e cel care iti coordoneaza intreg metabolismul,pe langa regimul alimentar iti trebuiesc exercitii de vointa,activitatile fizice si psihice iti pot consuma surplusul de energie si iti distrag atentia de la mancare de multe ori.Succes
lil63vas
Postat pe 14 Martie 2009 17:05
va recomand ca si regim de viata,programul herbalife cu care si lucrez si pe nutritie interna si externa si care da rezultate indiferent de ce alte afectiuni suferiti,usor de tinut,nu este bazat pe infometare.am vazut rezultate extraordinare si la peroane peste 50 de ani cand stiti ca se slabeste foarte greu...trebuie doar sa va adresati unui consultant de nutritie iar daca nu-l gasiti ma puteti contacta la tel 0722 544 445.produsele se pot livra si in tara. consultatia este gratuita iar dupa consultatie dumneavoastra decideti daca doriti sa tineti acest program sau nu. sant si eu consultant de nutritie si nu sant de acord cu medicatia agresiva de slabit care va deregleaza metabolic si va va da mari batai de cap generand alte afectiuni! in cadrul acestei mari companii se fac si programe de detoxifiere,de ingrasat sau de mentinere.mult succes!
danielavarghes
Postat pe 15 Martie 2009 12:45
da Herbalife.....pt o luna costa de la 400 lei in sus....cine are bani poate incerca cu rezultate cred bune.
xxlanita
Postat pe 15 Martie 2009 12:54
buna sunt noua pe forum, am o problema cu greutatea care mi se trage de la o depresie indelungata, iar de la greutate mi s-au tras alte probleme de sanatate. De o saptamana m-am decis serios sa slabesc in primul rand pentru sanatatea mea, iar in al doilea rand pt ca anul viitor urmeaza sa ma casatoresc , in consecinta m-am apucat de mers la piscina unde innot si fac sauna; la capitolul alimentatie mai geu cu ideile dar oricum mananc multe legume si fructe, legumele fierte sau sote , ori in salate . Cu toate ca fac toate acestea as vrea sa apelez si la un nutritionist asa ca va rog daca cineva stie un nutritionist bun in brasov si cunoaste si niste preturi la consultatii sa-mi zica si mie...
ramonat15
Postat pe 2 Mai 2009 13:46
hello:)cine stie un medic bun in cta...dar care a slabit cu ajutorul lui..nu povesti..chiar am mari probleme cu greutatea..am fost la o gramada de endocrinologi,mi-au zis ca nu am nimic,ca sa nu mi fac griji ca jumate din populatie sufera de obezitate...ce dragut comentariu...adica eu sa astept sa ma fac de numai pot intra pe usa....si cica o sa am timp sa slabesc..plizzz help meeeeee
mirela_akc
Postat pe 12 Mai 2009 06:41
Buna ziua! Sunt consultant nutritionist si va propun un program de slabire naturist ce va va ajuta sa slabiti 4-5 kg/luna...Iata pe scurt detalii despre program: produsele noastre sunt impartite in 2 categorii... prima: un shake obtinut dintr-o pudra si lapte dulce...cu acesta inlocuiti 2 din mesele principale ale zilei...a treia masa a zilei o puteti avea cu alimente normale...totusi va trebui sa reduceti, pana la a renunta chiar, painea, pastele fainoase, grasimile, dulciurile si bauturile carbogasoase… a doua categorie: sunt pastilute sau ceai instant... totul este obtinut 100% din plante si fara efecte secundare... pe toata durata programului va trebui sa consumati min 2 litri de lichide pe zi…Destul de simplu, nu? O MASA CU ALIMENTE NORMALE, DE DOUA ORI PE ZI SHAKE-URI, DE TREI ORI PE ZI PASTILUTE
Am folosit si eu un astfel de program si am slabit 20 de kg in 4 luni...puteti vedea fotografii cu rezultatul meu pe www.slabeste-inteligent.ro sau www.cureslabire.eu
cureslabire_healthy
Postat pe 12 Mai 2009 11:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MEDICI NUTRITIONISTI DIN IASI, CUNOASTE-TI? 1 De la: oana84onutza 27 Noiembrie 2010 02:38
help! 3 De la: pinguina 2 Februarie 2011 20:04
Criza biliara 5 De la: gabrielle_new 20 Decembrie 2011 00:35
ADIO CELULITA..... 1 De la: pussy_busy 14 Octombrie 2008 12:14
De ce apelam la diete? 8 De la: Rusu_Andrei_Andrei_1 30 Ianuarie 2016 08:17