Setari Cookie-uri

maxilo facial

urgent am nevoie de un doctor chirurg maxillofacial .........recomandati-mi pe cineva ..................multumesc
elisa_healthy
Postat pe 27 Octombrie 2008 11:56
pt ce?
gyongyi_ele
Postat pe 21 Februarie 2009 11:37
pt. o operatie destul de complicata cred daca ai cunoadste pe cineva prin bucuresti te rog spune-mi .merci
elisa_healthy
Postat pe 22 Februarie 2009 15:16
Facultatea de Stomatologie,dl.doctor Nita Tiberiu
cristinica_healthy
Postat pe 1 Aprilie 2009 19:48
De la: elisa, la data 2009-02-22 15:16:48 pt. o operatie destul de complicata cred daca ai cunoadste pe cineva prin bucuresti te rog spune-mi .merci


Buna Eliza,
Spune-ne, te rugam, cum ai rezolvat problema mamei tale?
Si tatal meu a avut o tumora laringeala, dar nu a fost cazul de operatie, el fiind tratat mai intai cu 30 sedinte de cobaltoterapie si apoi cu medicatia recomandata de oncolog; dupa 4 luni de tratament, (atat cel dat de medic, cat si tot felul de solutii naturiste) multumim bnului Dumnezeu, i s-a spus ca rana din gat s-a inchis dar se pare ca trebuie sa mai urmeze inca un tratament de intretinere.
Multa sanatate mamei tale!
eloise1999
Postat pe 4 Iunie 2009 22:22
In urma cu 20 de ani m-am operat de un chist pe glanda submandibularA, care nu putea fi inlaturat altfel. Am suferit un accident de operatie, chirurgul mi-a retezat nervul hipoglos, un important nerv al limbii si acum am o semiparalizie, cu care m-am obisnuit, convietuiesc cu ea. La inceput, dupa operatie, nu mi s-a spus nimic, dar stiam ca e ceva in neregula. Vorbeam mai dificil, mi s-a schimbat accentul, acum vorbesc cu accent strain, dupa atatia ani. Eram studenta si am facut multe exercitii singura, ca sa imi revin. Mi-am revenit cam in 2 ani de la operatia dezastruoasa. Neurologul mi-a spus despre ce nerv e vorba, ca e taiat si ca nu se mai poate reface. Acum sunt impacata, prea mult nu ma mai deranjeaza, dar era mai bine sa nu se fi intamplat. Aveti grija ce medic chirurg alegeti in asemenea operatii delicate, ca sa nu va marcheze pe viata o greseala de operatie ca asta. Stiu ca nu am raspuns la intrebarea topicului, dar m-am gandit sa relatez experienta, fiind vorba de operatii maxilo-faciale. Va doresc sanatate si sa aveti parte numai de medici capabili.
Blues
Postat pe 23 August 2009 15:15
tarot_healthy
Postat pe 12 Noiembrie 2009 04:49
buna am nevoie de un medic maxilo facial pt o operatie partea de sus a maxilarului este in interior si cea de jos este in exterior adik dinti nu calca bine tocmai invers .acum cativa ani am fost sa imi pun aparat dentar credeam ca se mai poate face ceva ,dar nu,trebuie operatie nu stiu ce sa fac unde sa ma duc nu traiesc in romania si aici sunt f scumpe operatile de genu asta .nu stiu daca se vede bine in avatarul pus .nu am dureri dau cateodata simt ca nu pot sa mai inchid gura cand casc de exemplu. am nevoie de ajutor si un pret daca se poate si daca a facut cineva operatii de genu... multa sanatate
kudika321976
Postat pe 17 Septembrie 2010 19:33
De la: kudika321976, la data 2010-09-17 19:33:35buna am nevoie de un medic maxilo facial pt o operatie partea de sus a maxilarului este in interior si cea de jos este in exterior adik dinti nu calca bine tocmai invers .acum cativa ani am fost sa imi pun aparat dentar credeam ca se mai poate face ceva ,dar nu,trebuie operatie nu stiu ce sa fac unde sa ma duc nu traiesc in romania si aici sunt f scumpe operatile de genu asta .nu stiu daca se vede bine in avatarul pus .nu am dureri dau cateodata simt ca nu pot sa mai inchid gura cand casc de exemplu. am nevoie de ajutor si un pret daca se poate si daca a facut cineva operatii de genu... multa sanatate


Ai ocluzie inversa, nu e cel mai nasol lucru care ti se putea intampla...daca nu esti din Romania este greu sa te ajute cineva, mai ales ca in afara preturile sunt fff mari chiar daca din punct de vedere calitativ serviciile nu depasesc Romania...eu ti-as recomanda sa mai astepti pana cand ajungi in tara si sa incerci la facultatea de stomatologie, pe calea plevnei, acolo sunt niste chirurgi f buni iar preturile sunt ok
Summer_
Postat pe 17 Septembrie 2010 22:43

Ai ocluzie inversa, nu e cel mai nasol lucru care ti se putea intampla...daca nu esti din Romania este greu sa te ajute cineva, mai ales ca in afara preturile sunt fff mari chiar daca din punct de vedere calitativ serviciile nu depasesc Romania...eu ti-as recomanda sa mai astepti pana cand ajungi in tara si sa incerci la facultatea de stomatologie, pe calea plevnei, acolo sunt niste chirurgi f buni iar preturile sunt ok[/quote]
multumesc mult
kudika321976
Postat pe 18 Septembrie 2010 16:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hidrocortizon Acetat - Tratamente 1 De la: wasymed 23 Februarie 2010 19:14
ameteala 18 De la: healthy016033 25 Martie 2013 18:43
pupila unui ochi marita 13 De la: fairdealing 2 Iulie 2012 12:06
Infectie la plaga dupa protezare sold 2 De la: healthy011006 27 Ianuarie 2010 09:31
umpik de ajutor 4 De la: doinitaeda 27 Noiembrie 2009 19:47