Setari Cookie-uri

toate cremele bronzante miros respingator??

pls...ce creme folositi? eu am multe alunite si nu pot sa fac nici solar si nici s astau la soare prea mult. dar cremele miros insuportabil....am incercat Dove, Nivea, Johnson....toate au acelasi miros...Help!!!
cristinamei
Postat pe 28 Mai 2009 14:25
si eu am aceeasi problema.
cand merg la mare, imi lipesc plasturi peste alunite.
acum folosesc o lotiune (cu autobronzant) de la johnson. mirosul e foarte nashpa, dar m-am obisnuit dupa cateva zile.
pt fata am o crema hidratanta de la dove (tot cu autobronzant), insa miroase bine.

nu stiu ce alta solutie am avea.
la operatie nici nu ma gandesc, mi-e teama.
ramona_eliza
Postat pe 28 Mai 2009 15:51
si eu care ma gandeam ca poate are pielea mea un ph anume si rezulta mirosul asta...
cristinamei
Postat pe 29 Mai 2009 15:40
cremele autobronzante sunt la fel de nocive ca si soarele...dintr`un motiv foarte simplu: sunt chimicale! ... deosebirea intre soare si creme este ca soarele totusi ajuta la fixarea calciului in oase... si eu am peste 400 de alunite pe corp si n`am mai facut plaja de cativa ani, cu atat mai mult cu cat am si un caz de melanom malign in familie...si n`ar fi exclus ca, genetic vorbind, sa am o anumita predispozitie...dar de aia, vara, cate 2-3 ore pe zi, dimineata, tot stau un pic la soare..ideea e sa nu faci abuz...chiar daca ai alunite multe..parerea mea
silverinne86
Postat pe 6 Iunie 2009 14:11
De la: healthy0505, la data 2009-05-28 15:51:43si eu am aceeasi problema.
cand merg la mare, imi lipesc plasturi peste alunite.
acum folosesc o lotiune (cu autobronzant) de la johnson. mirosul e foarte nashpa, dar m-am obisnuit dupa cateva zile.
pt fata am o crema hidratanta de la dove (tot cu autobronzant), insa miroase bine.

nu stiu ce alta solutie am avea.
la operatie nici nu ma gandesc, mi-e teama.


sa nu-ti fie frica de operatie. nu doare. e mai bine sa le scoti dar mai ales pe acelea pe care ti le recomanda doctorul. porcariile astea pot fi cancerigene. eu mi-am scos unul si mai trebuie cateva scoase.
ok, si mie mie frica recunosc dar e mai bine sa scapi de ele.
Bye
Beni_healthy
Postat pe 10 Iulie 2009 20:40
Incercati produse mai bune. Boots e foarte bun, Avene si Piz Buin(poate cel mai bun dintre cele 3). Acestea sunt acceptabile la pret dar gasim si mai scumpe- si foarte bune, dupa parerea multora:Dior, Lancaster, etc.

Aplicati cate putin -aplicat mult autobronzant odata poate duce la cojirea lui mult mai repede, iar dupa doua ore faceti dus;apoi aplicati pe corp o lotiune hidratanta si frumos miroasitoare.

De fapt, lotiunea hidratant parfumata trebuie aplicata in fiecare seara, ca sa hidrate pielea si sa se mentina frumos bronzul.

Si nu cred ca autobronzantele/lotiunile autobronzante sunt cancerigene ... toti doctorii dermatologi le recomanda, pe unde vezi, diverse emisiuni sau articole din reviste, toti spun la unison: autobronzante.
michelle_venus_21
Postat pe 10 August 2009 08:58
super tare comentariul. nu m-am gandit sa fac dus dupa doua ore si sa-mi dau cu altceva. iar boots..spre rusinea mea, nu am folosit creme bronzante desi eu folosesc o gramada de alte produse de la ei si sunt super...thanks!
cristinamei
Postat pe 12 August 2009 12:13
bronzare DHA foarte simplu si eficient
alexutzadan
Postat pe 4 Ianuarie 2010 20:22
Lenjerie intima (bikini, chiloti, body-uri, babydoll-uri, compleuri sexy, etc) de calitate f buna.
preturi incepand de la 8 ron
detalii mail/mess iulia_pisi84@yahoo.com
iulia_pisi84
Postat pe 20 Ianuarie 2010 09:59
De la: iulia_pisi84, la data 2010-01-20 09:59:55Lenjerie intima (bikini, chiloti, body-uri, babydoll-uri, compleuri sexy, etc) de calitate f buna.
preturi incepand de la 8 ron
detalii mail/mess iulia_pisi84@yahoo.com
criza?8 lei de foarte buna calitate?ai gresit forumul,mergi in piata la taraba.
ene_m_gabriel
Postat pe 20 Ianuarie 2010 10:08
nu inteleg ce te deranjaja alunitele? sau cremele autobronzante?daca sint alunitele,incearca cu duofil este o solutie speciala pentru tot felul de alunite. care le usuca si apoi cad singure. doar dupa doua trei utilizari . si e si eftin.
healthy008619
Postat pe 20 Ianuarie 2010 10:55
buna fetelo sant interesata si eu de aceasta problema ,mie in schimb i-mi apar alunite pe tot corpul indiferent daca ma dau s au nu cu o crema de protectie solara recomandati-mi si mie va rog o lotiune buna atat pentru fata cat si pentru corp va multumesc
myrella84
Postat pe 20 Ianuarie 2010 11:01
depinde unde sunt fabricate, ma refer la tara de provenienta, de aici si calitatea produselor. Am inteles ca cele din China contin grasime canina si unele chiar scumpe grasime umana
psihoterapeut
Postat pe 20 Ianuarie 2010 19:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AMIGDALITE 17 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 10:04
leucemia este ereditara? 6 De la: tarot 3 Noiembrie 2009 05:33
Cabinet de implantologie dentara 2 De la: Monicamm85 12 Mai 2010 12:27
Mancarimi corporale 10 De la: stem_29 13 Decembrie 2010 18:38
IN ATENTIA PARINTILOR CARE AU COPII CU PROBLEME CARDIACE 2 De la: Simply_i 23 Ianuarie 2010 12:44