Setari Cookie-uri

cicatrici post acneice

Buna! Si eu sufar de acnee precum si cicatrici in urma lor. Am incercat destule, iar recent am citit ca Roacutan este interzis. Sper sa nu ai reactii adverse de la el. Mi-ar face placere sa mai vb.am descoperit cv f bun pt Cicatrici si se numeste MEDERMA ( fabricat in Germania) si este miraculos doar in timp. Reface epiderma, doar ca cosurile nu mi-au disparut in totalitate. O zi buna!
alexia24
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:23
De la: alexia24, la data 2010-01-31 15:23:17Buna! Si eu sufar de acnee precum si cicatrici in urma lor. Am incercat destule, iar recent am citit ca Roacutan este interzis. Sper sa nu ai reactii adverse de la el. Mi-ar face placere sa mai vb.am descoperit cv f bun pt Cicatrici si se numeste MEDERMA ( fabricat in Germania) si este miraculos doar in timp. Reface epiderma, doar ca cosurile nu mi-au disparut in totalitate. O zi buna!

Roaccutan nu este interzis, in schimb medicii sunt foarte atenti cand il prescriu, are multe contraindicatii si tratamentul trebuie facut strict sub supraveghere medicala, cu analize in fiecare luna...Eu aveam o acnee chistica si a fost singurul medicament care m-a scapat de el, in schimb inainte de tratament dermatologul mi-a cerut sa fac un set de analize (printre care si transaminazele, ca daca ai ficatul sensibil nu e recomandat) si mai ales testul de graviditate- nu ai voie sa ramai insarcinata pe parcursul tratamentului. Multa lume si multi medici mi-au spus sa nu-l iau ca nu stiu ce efecte secundare are, eu personal nu am avut nimic si mi-a rezolvat problema. Oricum, Roaccutan sau orice medicament similar nu trebuie luat de capul pacientului, trebuie neaparat sa vada un medic care sa i-l prescrie, depinde mult de tipul acneei...dupa cum am spus in cazul meu a functionat si mi-a rezolvat o problema pe care o aveam de la 14 ani....Mie mi l-a prescris un dermatolog din Italia, care este mai pregatit decat majoritatea medicilor pe la noi....in Romania aproape toti dermatologii mi-au zis sa nu-l iau si-mi recomandau iar kile de antibiotice si creme tampite care stiu ca nu mi-au facut niciodata nimic. Mare grija fetelor la dermatologii nostri, putini sunt pregatiti in domeniu si in cel mai bun caz tratamentul prescris de ei pt acnee nu face nimic....
andreea2010_healthy
Postat pe 5 Februarie 2010 16:32
Ma intereseaza si pe mine daca acest tratament cu Jalupro este permanent si cat a costat :consultatia,o sedinta (cate sedinte) si daca au fost necesare alte creme .Multumesc anticipat.
kudika329971
Postat pe 15 Noiembrie 2010 02:27
Eu nu am reusit sa scap de pete cu ajutorul diferitelor produse sau creme. Si decat sa investesc o gramada de bani in creme si tratamente la nesfarsit am preferat sa fac microdermoabraziune. Aveam multe pete pe spate si imi era rusine sa port ceva cu spatele gol sau sa ma dezbrac vara la plaja. Acum am scpat de grija asta. Eu am fost la Chic Salon si am fost multumita de rezultat.
beatrice88
Postat pe 3 Ianuarie 2011 18:08
da, si eu am avut probleme cu cicatricile post acneice de pe zona sanilor si citind acest forum am urmat sfatul vostru si m-am dus la chic salon pentru microdermabraziune. Rezultatele au fost uimitoare si acum ma bucur de pielea mea din nou.
kudika358287
Postat pe 25 Ianuarie 2011 20:47
incercati serul regenerant.vi-l aplicati singure acasa,fara durere sau usturime.fara vizite prin cabinete dermatologice,fara riscuri financiare pentru ca primiti banii innapoi daca nu sunteti multumite de rezultate
carmen_natural
Postat pe 30 Ianuarie 2011 23:59
Cosmeticbox va informeaza de reducerile lunii Februarie, preturi de negasit,intrati pewww.cosmeticbox.ro si bucurati-va de noile preturi.Pentru noutati intratipewww.cosmeticbox.ro/noutati
cosmeticbox
Postat pe 31 Ianuarie 2011 13:09
Vand produse COSMETICE ORIGINALE de firma L`OREAL, MAYBELLINE, PUPA, KIKO, YVES SAINT LAURENT, LANCOME , GIORGIO ARMANI, REVLON, ASTOR, ETC - PRODUSE ADUSE DIN ITALIA SI AMERICA, DE CEA MAI BUNA CALITATE !!! Cele mai bune preturi atat pentru bucata cat si pentru en gross !! Predare personala in Rm. Valcea sau Sibiu! Trimit oriunde in tara prin posta romana si prin curier rapid, pentru detalii, poze si preturi copiati urmatorul link in browser :

http://picasaweb.google.com/115858358262463174146/CosmeticeOriginaleLaCelMaiMicPret#

si pt detalii si comenzi id messenger : cosmetice2011 si adresa e-mail cosmetice2011@yahoo.com !!!
Vizitati si http://cosmetice2011.blogspot.com/!!
cosmetice2011
Postat pe 1 Februarie 2011 10:45
Buna ziua.Eu folosesc o crema de melc ,mai exact cea mai buna dupa publicitate “Ser reparator cu extract de melc” de la Herbagen (145 ron) de o luna.Aceasta crema contine 99% Poly-Helixan extras din secretia melcului de gradina.Pe forumuri vad ca nu spune nimeni nici o concluzie sau daca spune cineva cred ca e din partea celor de la firma respectiva sau alta firma.La mine nu numai ca nu a avut nici un efect pana acum,dar iti mareste cicatricile post acneice.Nu stiu daca sa o mai folosesc sau nu .Poate cineva sa-mi dea un sfat.(daca se unesc toti cu pareri o sa reusim sa gasim o solutie)Multumesc anticipat!
George_C
Postat pe 14 Februarie 2011 14:00
Buna ziua.Eu folosesc o crema de melc ,mai exact cea mai buna dupa publicitate “Ser reparator cu extract de melc” de la Herbagen (145 ron) de o luna.Aceasta crema contine 99% Poly-Helixan extras din secretia melcului de gradina.Pe forumuri vad ca nu spune nimeni nici o concluzie sau daca spune cineva cred ca e din partea celor de la firma respectiva sau alta firma.La mine nu numai ca nu a avut nici un efect pana acum,dar iti mareste cicatricile post acneice.Nu stiu daca sa o mai folosesc sau nu .Poate cineva sa-mi dea un sfat.(daca se unesc toti cu pareri o sa reusim sa gasim o solutie)Multumesc anticipat!
George_C
Postat pe 14 Februarie 2011 14:00
Buna ziua.Eu folosesc o crema de melc ,mai exact cea mai buna dupa publicitate “Ser reparator cu extract de melc” de la Herbagen (145 ron) de o luna.Aceasta crema contine 99% Poly-Helixan extras din secretia melcului de gradina.Pe forumuri vad ca nu spune nimeni nici o concluzie sau daca spune cineva cred ca e din partea celor de la firma respectiva sau alta firma.La mine nu numai ca nu a avut nici un efect pana acum,dar iti mareste cicatricile post acneice.Nu stiu daca sa o mai folosesc sau nu .Poate cineva sa-mi dea un sfat.(daca se unesc toti cu pareri o sa reusim sa gasim o solutie)Multumesc anticipat!
George_C
Postat pe 14 Februarie 2011 14:19
Buna tuturor,
Eu am avut probleme in adolescenta cu acneea si m-am vindecat cu niste leacuri babesti:

- castravete stors, macerat si aplicat pe un disc demachiant. inlocuit demachiante de orice fel cu acest preparat.
-infuzie cu urzici si rozmarin; se clateste fata dupa ce infuzia se raceste
-Masca din tercide ovaz. Terciul de ovaz reduce inflamatia si are si proprietati exfoliante. Masca se aplica pentru un sfert de ora pe zona afectata de acnee.

Toate bune
kudika228826
Postat pe 17 Februarie 2011 10:15
semnele ramase de pe urma acneei nu pot fi inlaturate decat prin metode medicale , care pot fi non invazive, injectii cu diferite substante care umplu aceste cicatrici, sau microdermabraziunea, sau invazive cum ar fi peeling-ul chimic sau cel cu laser
visan_georgiana
Postat pe 17 Februarie 2011 11:23
SERUL REGENERANT-daca nu aveti rezultatele dorite il returnati si primiti banii innapoi .....
carmen_natural
Postat pe 21 Februarie 2011 13:30
De la: George_C, la data 2011-02-14 14:19:03Buna ziua.Eu folosesc o crema de melc ,mai exact cea mai buna dupa publicitate “Ser reparator cu extract de melc” de la Herbagen (145 ron) de o luna.Aceasta crema contine 99% Poly-Helixan extras din secretia melcului de gradina.Pe forumuri vad ca nu spune nimeni nici o concluzie sau daca spune cineva cred ca e din partea celor de la firma respectiva sau alta firma.La mine nu numai ca nu a avut nici un efect pana acum,dar iti mareste cicatricile post acneice.Nu stiu daca sa o mai folosesc sau nu .Poate cineva sa-mi dea un sfat.(daca se unesc toti cu pareri o sa reusim sa gasim o solutie)Multumesc anticipat!
..eu,folosesc produsul pentru ten normal si lotiunea de corp de la Herbagen din gama extract de Melc..sunt foarte multumita...nu am avut nici inainte probleme faciale dar imi place ca machiajul se aplica foarte bine si se absoarbe foarte bine in piele...nu pot sa-ti zic daca vad o diferenta...eu ma vad tot la fel...
Sibel_16
Postat pe 28 Februarie 2011 12:53
saracul melc....
ad__83
Postat pe 28 Februarie 2011 12:57
Ma bucur ca am gasit subiectul acesta, sa-mi spun si eu povestea mea. Am avut tenul cu multe urme post-acneice. Am folosit o gramada de produse ma scumpe sau mai ieftine, cu ceva rezultate ( dar nu prea mari) atata timp cat le foloseam . In momentul cand le intrerupeam, totul era la fel. M-am documentat pe net, si pe la diversi dermatologi, in final am ales sa-mi fac peeling cu laer. Sunt din Lugoj si am ales sa ma duc la Brol, mai ales ca procedura in sine e destul de dureroasa. Asa ca am ales o anestezie generala, si nu am simtit nimic. Fiind si clinica de chirurgie estetica, m-am gandit ca e mai sigur ( dpdv al anesteziei).
Vreau sa zic ca urmele de la acnee nu se mai vad, si sunt super incantata.
cinderella80
Postat pe 28 Februarie 2011 12:58
Parfumuri Federico Mahora

Parfumurile FM Group World Federico Mahora Romania - FM Group World, producator si distribuitor de parfumuri, geluri de dus, deodorante, deo roll-uri si alte produse de parfumerie de calitate prin sistem MLM Diferenta dintre parfumurile FM si cele originale, este numai pretul acestora!!! Dintre aromele marca Federico Mahora: Davidoff, Christian Dior, Gucci, Elizabeth Arden, Giorgio Armani, Kenzo, Cacharel, Naomi Campbell, Hugo Boss, Gabriela Sabatini, DNKY, Estee Lauder, Chanel, Givenchy, Lancome, Valentino, Paco Rabane, Joop, Thierry Mugler, Dolce & Gabbana, Jennifer Lopez, Celine Dion, Burbery, Guerlain, Escada, Yves Saint Laurent, J. P. Gaultier. Parfumuri Federico Mahora - produse de FM Group Cosmetics, a caror arome sunt create de una din cele mai mari firme din domeniu, DROM FRAGRANCES. Alege si tu Parfumuri, Cosmetice si produse pt Baie si Bucatarie, marca FM. Alege Calitatea la un Pret SCAZUT
Pentru comenzi sau inscrieri contactati-ma 0767.974.807 (am mostre + 3 cataloage).Bucuresti .
scz.de mesaj ,doar daca te intereseaza
kudika372447
Postat pe 28 Februarie 2011 12:59
De la: ad_83, la data 2011-02-28 12:57:01saracul melc....
...Da,Ad...bietul Melc...dar folosesc cremele si sunt multumita...eu nu vad diferente...bine nici nu am avut probleme dar am zis ca pe timp de iarna sa folosesc...sunt bune pentru mine... ....
Sibel_16
Postat pe 28 Februarie 2011 17:23
sincer eu am scapat cu o crema de la revitol scar cream.
Aceste imperfectiuni ne umbresc frumusetea, iar in unele cazuri, ne pot umbri si increderea in sine. Din fericire, exista tratamente care contribuie la estomparea cicatricelor.am folosit pentru cicatricele de dupa acnee , dar el mai este bun si pentru cicatricile din cauza unor arsuri, cicatricile de la taieturi sau accidente
cicatricile aparute in urma unor interventii chirurgicale.am crezut ca nu o sa mai pot scapa de asa ceva, v-as atasa o poza dar pe kudika nu se paote. Va las in schimb id-ul pentru a va da pozesi detalii ramona.lazar84
Ramona_Lazar
Postat pe 14 Martie 2011 14:34
fii linistita ,nu te impacienta ca se poate scapa de semne, depinde doar de adincimea semnelor,contacteaza-ma pe carmennanu84@gmail.com
carmen_natural
Postat pe 15 Martie 2011 22:24
Doamne, ce disperata esti...ca alea cu oriflamele si avoanele, care posteaza in nestire si tot nu le solicita nimeni....
kudika226898
Postat pe 16 Martie 2011 06:44
de unde stii ?
carmen_natural
Postat pe 16 Martie 2011 22:03
Asta e impresia pe care o lasi...e greu cu MLM-ismele...
kudika226898
Postat pe 17 Martie 2011 06:54
nu zice nimeni ca e usor dar din pacate network marketingul reprezinta viitorul in comert
carmen_natural
Postat pe 17 Martie 2011 19:22
Da, tratamentul cu Jalupro este pentru regenerarea pielii si umplerea golurilor din piele, are efect permanent dar sunt necesare 4 sedinte. La Medlife, m-a costat un tratament cu Jalupro + creme dupa tratament 1200 lei, e un pret acceptabil tinand cont ca nu a trebuit sa stau in casa nu stiu cat timp si m-am putut expune la soare dupa aceea fara probleme. Succes!
andreea2010_healthy
Postat pe 18 Martie 2011 16:48
De la: carmen_natural, la data 2011-03-17 19:22:02nu zice nimeni ca e usor dar din pacate network marketingul reprezinta viitorul in comert


Alt basm...
kudika226898
Postat pe 18 Martie 2011 16:59
Salut
Eu iti recomand Scagel.
Este un produs pe baza de extracte din plante.
Vindeca atat cicatricile noi si vechi cauzate de acnee, arsuri, cicatrici postoperatorii, accidente, dermabraziune, taieturi, zgarieturi.
Mai multe detalii poti gasi pe site-ul firmei care il distribuie in tara: www.estmedica.ro si pe www.scagel.ro.
Rezultatele au inceput sa se vada dupa 7 zile de tratament.
alia1
Postat pe 28 Iulie 2011 08:51
De la: ad__83, la data 2011-02-28 12:57:01saracul melc....

o fi melcul de la porc poate...ce stii tu ?
PRALEA_
Postat pe 28 Iulie 2011 08:56
Prin peelinguri succesive pot sa dispara semnele superficiale iar cele adinci sa se estompeze.Dar mare atentie la substantele si produsele folosite pentru peeling deoarece unele pot deveni daunatoare la folosirea in exces sau in mod necorespunzator.
carmen_natural
Postat pe 2 August 2011 22:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
alergii 2 De la: nicossia 25 Februarie 2011 17:48
nustiu ce as putea asorta.... 1 De la: kudika_990277 4 Iulie 2015 18:42
Vergeturile !!! 26 De la: kudika226898 4 Octombrie 2010 19:28
Negi 13 De la: kudika_35168 27 Iunie 2013 14:35
Produse BIO 1 De la: radu 6 Octombrie 2008 11:12