Setari Cookie-uri

sangerari anormale

buna!am si eu o problema daca ma poate ajuta cineva va rog:((acum 2 zile am observat cand ma duceam la toaleta ca pe hartia igienica sunt urme de sange desi nu imi curgea nimic.ieri am avut niste scurgeri maronii iar astazi sangerari care nu stiu dak sunt menstruatie dar nu cred...mi-am inceput viata sexuala de 2 ani dar nu am fost la un medic ginecolog.am 17 ani.va rog daca stiti de ce ar putea fi vorba sa imi spuneti sunt foarte ingrijorata:( multumesc anticipat.
iulian
Postat pe 10 Decembrie 2008 18:22
si eu mi'am inceput viata sexuala de 2 ani si am patit ca si tine.. nu stiu ce ar putea fi :(

Postat pe 5 Ianuarie 2009 16:53
eu am sangerari inainte de menstruatie cu cateva zile care sunt urat mirositoare ca si secretia de altfel ..in luna iunie am facut o elctrocautrizare ...iar in luna septebrie am luat pilula de a doua zi ...nu stiu de la ce poate fii ...prima data m-am gaindit ca este de la pilula dar nu inteleg de ce secretia mea miroase urat dar mentionez ca nu si-a schimbat consistenta ..iar sangerarile le am de trei luni iar pe lenjeria ajung maroni ...
silviaa_s
Postat pe 14 Ianuarie 2009 09:27
Draga Silvia , sfatul meu este sa te duci cat mai repede la un medic ginecolog.Din ceea ce spui tu este foarte probabil sa fie vorba de o infectie, care netratata la timp iti poate creea neplaceri foarte mari.Asa ca , da fuga la doctor , fara rusine, si ai grija de tine!Iti doresc sanatate si succes!

Postat pe 14 Ianuarie 2009 16:05
Acelasi mesaj si pentru geo!

Postat pe 14 Ianuarie 2009 16:06
Pastila de a doua zi are multe efcte secundare...printre care si sangerari neregulate, dar partea cu urat mirositoare indica o infectie..deci gg la medic
petricpatricia
Postat pe 1 Februarie 2009 16:08
De la: silviaa_s, la data 2009-01-14 09:27:11eu am sangerari inainte de menstruatie cu cateva zile care sunt urat mirositoare ca si secretia de altfel ..in luna iunie am facut o elctrocautrizare ...iar in luna septebrie am luat pilula de a doua zi ...nu stiu de la ce poate fii ...prima data m-am gaindit ca este de la pilula dar nu inteleg de ce secretia mea miroase urat dar mentionez ca nu si-a schimbat consistenta ..iar sangerarile le am de trei luni iar pe lenjeria ajung maroni ...



trebuie sa va spun ..ca am fost la medic si in urma controlului a descoperit ca electrocauterizarea nu mi sa prins in unele locuri ...deci nu m-am vindecat asa cum trebuie ...si sangerez in locurile unde nu sa prins tesutul ..asa ca marti metg pentru recoltare de secretie si colposcopie
doar sper ca rezultatele sa fie unele buna si sa ma fac bine .....o sa revin sa va spun care este situatia
asa ca fetelor mergeti la doctor sa vedeti cum sta situatia
mai vb si tinem legatura ...va pup
silviaa_s
Postat pe 7 Februarie 2009 19:39
Sangerarile pot fi din cauza unor rani pe col sau a unor polipi pe uter.Ginecologul lamureste problema cel mai bine.
annya_852004
Postat pe 28 Martie 2009 23:05
Dragele mele doresc sa va ofer cateva detalii despre absorbantele active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.
Este un produs , cu actiune imediata si eficace,acesti Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc.
Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.
In plus, elimina mirosurile.
Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc.
In Romania aceste produse abia incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani.
Produsele au certificate FDA-USA si UE.
Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa.
O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON :
De acum inainte veti putea beneficia nu numai de
absorbantele pentru ciclu normal,
ciclu abundent sau
pentru uz zilnic,
ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini,
Talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau
Seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu
(ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal,
eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal
pentru intretinerea ovarelor sau
ingrijirea dupa avort.
Nu trenuie sa devii DISTRIBUITOR daca nu vrei dar poti cumpara aceste produse cu reducere de 25% in calitate de CLIENT PREFERENTIAL.Ce zici ,VREI ?
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96

…..atunci te rog citeste in continuare..









ACUM !
AICI (local ) !
ACOLO(distal) !
Pentru dumneavoastra
LIGHT& LEAVING WATER THERAPY
ENGLEZA & ROMANA & EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE & LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA , RAZE INFRAROSII SI HELIU.
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI & TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu “IUBIRE SI RECUNOSTINTA
”LEAVING WATER THERAPY”
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 18 Noiembrie 2009 21:28
Poate i-ti vine ciclu daca nu esti insarcinata mergi la medic-ul ginecolog?
healthy009681
Postat pe 10 Decembrie 2009 23:23
Annya are dreptate. Si eu am avut sangeri si am mers la medic. Nu e de joaca cu ele. Eu mi-am facut si Papanicolau si mi-a iesit ca am infectii (candida). In plus, medicul mi-a descoperit o rana pe col, iar sangerarile erau de la acesta. Mi-a recoltat si m-a trimis sa fac si o cultura de col. Rezultattul era un streptococ de gr. B, care era sensibil la anumite antibiotice. De 3 luni urmez tratament, cu vizite la medic in fiecare luna. Ultima a fost ieri, cand mi-a spus ca rana zona cu rana arata mai bine, insa nu este vindecata in totalitate, drept pentru care o sa merg vineri sa-mi faca o "cauterizare". Nu este una clasica, ci prin criogenare (inghetare), o tehnica moderna se pare. Mi-a spus ca nu e deloc riscant si nu doare. Eu nu am inca copii, drept pentru care l-am intrebat daca aceasta "cauterizare" implica vreun risc in acest sens. Mi-a explicat ca nu, iar daca la cauterizarea clasica raman niste "cute" mici, aici nu se mai vede nimic.
Eu iti recomand din tot sufletul sa mergi la medic, pentru ca cu sangerarile nu e de joaca.Eu am facut aceasta rana de la infectii, pentru ca, cum iau antibiotice, cum apare candida. si am neglijat sa merg la timp la medic, iar acestea au actionat si s-au dezvoltat, provocand rana.
Multa bafta si sanatate multa.
Iuliana_Bz
Postat pe 16 Decembrie 2009 08:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Este posibil sa nu sangerezi deloc? 10 De la: kudika_9348 11 Iulie 2012 15:21
despre chirurgii-ginecologi talentati, vocationali si competenti - o specie pe cale de disparitie? 43 De la: kudika_1040184 27 Decembrie 2021 01:24
simptome ciudate 5 De la: adina18 30 Iunie 2011 08:13
De ce? 4 De la: office_salinasusesi_ro 25 Iunie 2010 08:25
Grup de suport pentru femei care se confrunta cu infertilitatea - Facultatea de Psihologie 1 De la: urdi 24 Octombrie 2012 20:38