Setari Cookie-uri

Dieta specifica grupelor sanguine

am auzit ca e o mare porcarie si ala care a facut-o nici macar nu era doctor? a tinut-o careva? merge?
concursKudika
Postat pe 22 Decembrie 2008 12:16
Cred ca ar fi bine mai intai sa vezi ce se recomanda, si, daca crezi ca ti se potriveste, daca iti plac recomandarile dietei, poti incerca. Daca in veci nu ai putea trai numai cu ce ti se recomanda acolo, atunci lasa...
Sarah_healthy
Postat pe 4 Ianuarie 2009 09:42
eu o tin -nu chiar strict, dar respect in mare parte recomandarile- de cca 4 ani. rezultatul e ca am slabit cca 8 kg fara sa ma infometez, sunt intr-o excelenta forma fizica si psihica, una peste alta sunt extrem de multumita de rezultate. gresesti cu privire la cel ce promovat-o , este doctor, se numeste d'adamo, doar cel ce a popularizat-o in romania este un actor gabriel andronache. am fost si eu reticenta la inceput, dar mi-am zis ca nu am nimic de pierdut daca incerc sa nu mai mananc margarina, zahar, prajeli, carne (ce deosebire esentiala vezi intre o bucata de carne si una de cadavru ? ) si alte prostii, ce am de pierdut daca de dimineata mananc fructe si peste zi multe legume, salate , paine neagra , orez brun, seminte si altele de acest gen ? si am avut doar de castigat ! sanatate !
mkiss26
Postat pe 4 Ianuarie 2009 12:26
trebuie incercat, n-ai ce pierde, rezultatele nu se vad imediat ci pe termen de zeci de ani
tibimazur
Postat pe 4 Ianuarie 2009 19:13
Nu este o dieta obisnuita, este un mod de viata. Eu am incredere in aceasta alimentatie, pentru ca desi suntem aparenti la fel, fiecare om(fiecare grupa de sange) are necesitatile lui. Daca stai un pic si privesti in jur vei descoperi ca prietena ta, parintii tai, cunostintele tale au diferite placeri culinare, acestea sunt raspuns ale necesitatilor organismului, nu doar simple mofturi.
Asta cred eu.
gabrielleionescu
Postat pe 13 Ianuarie 2009 21:38
SLABESTI fara regim,dieta,exercitii,reactii adverse sau yo-yo intre 5-7kg in urma folosirii tratamentului pentru slabit DESERT PLANT.ID: desert.plant
DESERT_PLANT_healthy
Postat pe 31 Ianuarie 2009 13:13
de regula cei care promoveaza ceva au si studiat.in centrul lal care eu lucrez ,sefa mea inatai incearca ceea ce recomanda.incredibil dar adevarat !!! www.dermavital-med.ro
mcornelia19
Postat pe 16 Februarie 2009 10:24
vreau si eu unde o pot gasi am grupa de sange A2 multumesc
gabryele_2005
Postat pe 27 Februarie 2009 08:05
PT.DESERT PLANT si pt.cel ce promoveaza acest produs : am cautat date despre acest produs , cred ca ar fi o.k. si ar merge incercat , dar am constatat ca este un produs restrictiv din punt de vedere pecuniar , adica pt. omul de rand , de nivel sa spunem mediu , asa cum este populatia acestei tari , si spun asta la modul optimist .
la pretul la care este mercializat .....prefer alte modalitati de slabire.
cred ca nu acesta este "pretul corect" al produsului si mai cred ca s-ar putea ajusta in asa fel incat cel ce il comercializeaza sa nu iasa totusi in pierdere si sa aiba un profit cat de cat decent , iar clientul sa fie multumit .
gratzy56
Postat pe 13 Martie 2009 07:05
Va propunem un program de slabire ce contine produse naturiste 100%... Eu am folosit un astfel de program si am slabit 20 de kg in 4 luni... Puteti vedea fotografii cu rezultatul meu pe www.slabeste-inteligent.ro sau www.cureslabire.eu
cureslabire_healthy
Postat pe 13 Martie 2009 09:51
Nu ai nimic de pierdut cu exceptia GREUTATII. Oferim o dieta echilibrata. Cauta-ne si te vom ajuta sa atingi un rezultat cu succes. Detalii la e-mail contact.sanatate@yahoo.com
georv
Postat pe 13 Martie 2009 11:52
am 49 ani si acum 4 luni am fost operata de cancer de col iterin. Ma simt f bine ,iar analizele anatomo patologice de la operatie au iesit bine dar am 110 Kg cu care ma lupt de ceva vreme si as vrea sa-mi spuneti daca eu pot folosi Desert Plant. Mentionez ca am si tratament pt tensiune mare cu toate ca de 15 am sarit f rar. Stilul de alimentatie mi l-am schimbat, deci maninc numai fructe si legume, carne de pui, curcan si peste . Fara prajeli , grasimi , totul degresat dar am un narav de care nu reusesc sa ma las si anume dulciurile.Este primadata cind scriu la acest forum si astept cu nerabdare sa-mi raspundeti iar eu am sa incerc deasemenea sa va raspund cind voi avea ce sa va spun.
mariana47carmen
Postat pe 13 Martie 2009 18:28
Trupul nostru fizic , cred ca ar fi indicat in prima faza , s-ai oferim produsele pe care NU le fabrica el insusi. De aceea sa ajuns la aceasta alimentatie dupa Gr Sanguina.
Daca Fiinta Umana ar avea o Gandire Pozitiva, daca s-ar alimenta cu program si cu produse diverse ( Curs de Alimentatie ) ar face miscare suficienta in fuctie de ceea ce mananca.
Daca ar mai avea si putina iubire pentru Creatorul nostru divin si pentru iubita nostra mama pamant ( Rugaciuni de multumire adresate Creatorului nostru pentru produsele care ne sunt puse in fata etc. )
Atunci puteti sa fiti linistiti sau linistite.. se poate trai in armonie , iubire si pace pe Planeta Pamant chiar si FARA Mancare. Doar cu Apa si Aer .
La ora actuala avem pe Planeta foarte multi Oameni care si-au revendicat adevarata Putere a Omului. De ex Jasmuheen http://www.youtube.com/watch?v=4xLBO2fndpk
Aveti ceva in RO aici http://www.selfempowermentacademy.com.au/htm/peace.asp#romanian
Pacea infinita, iubirea si Dragoste Divina de viata alaturi de cei dragi sa fie cu voi, dupa voia Creatorului nostru si vointa voastra .
healthy000378
Postat pe 13 Martie 2009 21:40
va recomand un program personalizat de nutritie . ma puteti contacta la tel 0722 544 445 .succes!
danielavarghes
Postat pe 13 Martie 2009 21:43
daca cineva cunoaste si modalitati prin care te poti ingrasa as vrea sa primesc si eu cateva sfaturi...sa mananci pur si simplu nu functioneaza... eu vreau sa ma ingras..

da_cip
Postat pe 14 Martie 2009 13:17
De la: baubau, la data 2008-12-22 12:16:18am auzit ca e o mare porcarie si ala care a facut-o nici macar nu era doctor? a tinut-o careva? merge?


Dieta corespunzatoare poate fi studiata din cartea: "Alimentatia adecvata celor patru grupe de grupe sanguine" scrisa de dr. Peter J. D'Adamo. continutul cartii ilustreaza rezultatul cercetarilor a doua generatii de medici. Cele scrise acolo sunt absolut verificate stiintific. Nu stiu ce ai auzit tu, dar orice afirmatie e bine sa fie argumentata corect.
camiflorea
Postat pe 14 Martie 2009 15:35
De la: da/cip, la data 2009-03-14 13:17:01daca cineva cunoaste si modalitati prin care te poti ingrasa as vrea sa primesc si eu cateva sfaturi...sa mananci pur si simplu nu functioneaza... eu vreau sa ma ingras..



exista o cauza pt care organismul tau nu asimileaza nutrientii, de acolo trebuie inceput, apoi se stabileste dieta corespunzatoare, cercetand intai cauza.
camiflorea
Postat pe 14 Martie 2009 15:38
Cred ca ar fi indicat sa discuti mai mult cu mintea ta,nu mai judeca, sa te iubesti mai mult, sa iubesti tot ce se afla in jurul tau,Rugaciuni de multumire celulei din corpul , Rugaciuni de multumire Creatorului nostru divin, Rugaciuni de multumire mamei noastre Pamant pentru trupul pe care ni la dat si care te iubeste foarte mult, sa te alimentezi cu produse cat se poate de vi, chiar crude,variate, produsele animale MOARTE scose din alimentatie, consulta un nutritionist sau intra pe google si preia informatiile necesare.
In momentul in care obti informatia necesara...APLICATI-O , dupa ce o testati , atunci sa o judcati=barfiti, altfel sa nu va mire cand primiti cate un sut de la spiritul protector al nostru.
In prima faza recomand o autovindecare aici http://www.lucratorul-in-lumina.com/channels/apevii.htm, cu o gandire pozitiva, fara barfa, alimentatie naturala, fara Euri si Chimicale, dupa Gr Sanguina, consum de apa plata cel putin 5 l pe zi si gimnastica - fitnes etc. cel putin una ora , de 3 ori pe saptamana, in prima faza cu un profesionist ca sa-ti arate pe ce grupe de muschi ar fi normal sa lucrezi pentru cresterea volumului muscular. Ai mai multa incredere in tine si se rezolva...
Dumnezeul nostru creator sa te protejeze si ilumineze cu o infinita iubire divina si pace sufleteasca.
Pacea sa fie cu voi.
healthy000378
Postat pe 15 Martie 2009 02:07
file:///C:/Documents%20and%20Settings/anonimus/Desktop/ALIMENTATIA%20ADECVATA%20GR.%20A.htm
opal_2000
Postat pe 15 Martie 2009 14:19
Fetelor unde pot gasi si eu dieta specifica grupei mele de singe?Eu am grupa B III rh+,(grupa 3 pozitiv).Multumesc.
zgherea_elena
Postat pe 15 Martie 2009 20:12
De la: zgherea_elena, la data 2009-03-15 20:12:17Fetelor unde pot gasi si eu dieta specifica grupei mele de singe?Eu am grupa B III rh+,(grupa 3 pozitiv).Multumesc.


in cartea "alimentatia adecvata celor 4 grupe sanguine scrisa de dr peter j.d'adamo. modul de procurare al cartii pe mess, camelia_focsani@yahoo.com.
camiflorea
Postat pe 16 Martie 2009 16:25
Dati-mi voie sa va prezint produse suta la suta benefice.
danielatontsch
Postat pe 16 Martie 2009 16:31
danielatontsch@yahoo.com


Este vorba de o complexitate de produse, cu beneficii remarcabile. Aceste produse au fost concepute initial pentru membrii NASA, dupa rezultatele deosebite inregistrate s-au luat masuri de extindere a productiei.
Cel mai eficient mod de a le cunoaste este invitatia noastra la firma. Va rog sa stabilim o zi in care vi se va face cunostinta cu firma noastra.
danielatontsch
Postat pe 16 Martie 2009 16:33
Vreau si eu dieta pe care ai tinut-o daca poti sa mi-o dai. Se aseamana foarte mult cu dieta recomandata pe mii de euro de silhouette si a tinut-o o colega de-a mea, iar in acelasi timp si eu. Numai ca nu mi se pare sa tina cont de grupa sangvina. Ma gasesti pe tabarasam@yahoo.com. Multumesc anticipat.
tabarasam
Postat pe 16 Martie 2009 18:58
Buna,
sunt Corina din Iasi si in principiu m-ar interesa care e dieta pt grupa de sange B(3)si o(1).
Cred f mult in chestia asta si m-as bucura tare mult daca mi-ati acorda o mana de ajutor....

Multumesc anticipat

corina_vs1
Postat pe 21 Aprilie 2009 13:16
MDA...
Deci sa va zic o poveste
o persoana de 150 de kg (care arata ca o branza alba si pufoasa) poate slabi miraculos de repede 10 kg si mai mult...
dar o persoana de aceeasi inaltime si aceleasi kg care ”trage de fiare” de exemplu, si care in loc de aspect ”branza pufoasa” are mai degraba aspect de luptator de wrestling sau altceva asemanator; nu poate slabi prin nici un fel de medicament minune sau o alta cura de genul...
la fel cum o persoana de 55 de kg nu o sa poata slabi prin aceleasi metode prin care poate slabi un om de 150 kg
...
luati in calcul faptul ca masa musculara nu poate sa scada decat prin deshidratare ceea ce inseamna FARA APA FARA MANCARE, si mult sport, multe exercitii fizice facute in VITEZA de respiratie si cu miscari bruste cu ritm variat, ( de evitat 99% exercitiile cu greutati neaparat) (doar cu iaurt degresat e permis si doar 100-150g pe zi)

am facut sport de performanta si stiu ce inseamna sa ai doar masa musculara si sa ai nevoie de o anumita greutate... pare extrem de nesanatos dar altfel e imposibil sa slabeasca masa musculara.

iar in ceea ce priveste cei care nu au decat cu 2-3-4-6 kg mai mult decat greutatea normala e de recomandat sa nu se apuce de cure sau alte retete sau medicamente decat daca au rabdare sa vada rezultatele in cateva luni pentru ca un om obez poate elimina in o singura zi o greutate variabila intre 1-2,5 kg maxim, asta doar prin EFORT FIZIC SI NU JOACA!!! (transpiratie) eventual daca nu mananca cu 2 ore inainte si nici urmatoarele 2 ore dupa acel efort...

si la fel prin regim unu obez poate avea rezultate vizibile in 2 zile (la cantar)
dar la unu care e normal poate sta si o saptamana fara sa manance ca rezultatele sar putea sa intarzie...

si inca ceva sa stiti ca apa e adevarat pentru eliminarea toxinelor din organism e bine sa beti apa in timp ce depuneti efort (sport - aerobic- fitness) dar nu veti slabi doar veti elimina toxine pe care in scurt timp le ve-ti pune inapoi
in acelasi timp cand corpul transpira de la efort si se bea apa rece va creste tempertatura corpului iar pentru cei cu inima sensibila nu stiu daca e chiar bun....
daca chiar vreti sa beti apa in timp ce faceti miscare cel mai bine o beti calduta chiar daca nu va dati seama o sa va inlature senzatia de sete mult mai bine si nici nu creste temperatura corpului mai tare...

as mai avea mai multe de adaugat dar cred k deja ma injura multi...
si oricum nu cred ca nu baga prea multa lume in seama ce am zis si poate ca multi ”asazisi medici” ma vor contrazice; dar eu vorbesc din experienta personala pt ca o repet sportul a fost viata mea si pentru ca am studiat tot ceea ce tine de alimentatia sportivilor si de nutritie si nu numai
si am studiat din pasiune si din curiozitate si pentru mine

pentru ca daca unu are diploma in ceva nu inseamna ca se si pricepe... mai ales la felul in care se iau diplomele azi
Dark_Roxana
Postat pe 29 Mai 2009 21:59
De la: da/cip, la data 2009-03-14 13:17:01daca cineva cunoaste si modalitati prin care te poti ingrasa as vrea sa primesc si eu cateva sfaturi...sa mananci pur si simplu nu functioneaza... eu vreau sa ma ingras..



laptisor de matca, daca nu esti alergic la produse apicole
camiflorea
Postat pe 30 Mai 2009 17:46
De la: gabryele_2005, la data 2009-02-27 08:05:26vreau si eu unde o pot gasi am grupa de sange A2 multumesc
kudika005624
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:50
salut vreau sa stiu daca pot lua legatura cu un nutritionist referitor la dietele de slabit. multumesc anticipat.
kudika_13699
Postat pe 6 August 2012 12:22
Eu ma chinui de ceva timp sa scap de 7kg si caut de mult ceva natural care sa ma ajute sa slabesc si acum m-am hotarat asupra unor pastile din plante cu care Doinita Oancea a slabit rapid.Se numesc Interactiv slim.Astazi o sa-mi fac comanda de ele.
kudika_14584
Postat pe 21 August 2012 11:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cantarul nu arata exagerat de mult insa sunt grasa 15 De la: kudika166059 23 August 2010 01:22
schimbarea dioptriilor 8 De la: Monicamm85 21 Mai 2010 12:58
Chisturi mamare 124 De la: raigam 29 August 2013 19:39
mamaliga in loc de paine ca sa slabesti 21 De la: 21 August 2013 12:46
Dieta South Beach 21 De la: Ronnie_Coleman 12 Noiembrie 2010 18:04