Setari Cookie-uri

lindaxa

cica e foarte bun. l-a folosit cineva?
concursKudika
Postat pe 22 Decembrie 2008 12:17
Buna,

eu am incercat Lindaxa (Clorhidrat de Sibutramina monohidrat)fara nici un rezultat.
am urmat dupa asta tratament cu REDUCTIL 10 MG (Clorhidrat de Sibutramina monohidrat)care este medicamentul original, dupa 4 luni am reusit sa dau jos 20 kg dar sustinut de dieta si miscare.
dieta insemnand crne de pui sau peste gratar in special, salata verde cu ridichii si castraveti cu 2 linguri de ulei de masline si otet malsamic.
fructe doar mere verzi. Miscare am facut acasa bicicleta, stepper, si fitness, am fost la sala cu ceva timp in urma si am invatat acolo seturi de exercitii pe care le folosesc acasa.

success!
evelina12
Postat pe 7 Ianuarie 2009 10:41
Am omis sa-ti mentionez pe toata aceasta perioada nu am consumat dulciuri sau sucuri decat apa minerala sau plata. este important in cure de slabire sa nu te simti fortata. daca poftesti ceva dulce ia o gura din acel ceva ca sa nu ramai cu piticul pe cerebel.
si nu uita 2 litri de apa zilnic. vei avea nevoie deoarece in prima luna ai senzatia de gura uscata si vei consuma foarte usor cei 2 litri. si ia tratamentul dimineata ca sa nu ai insomnii noaptea.

bafta!
evelina12
Postat pe 7 Ianuarie 2009 10:45
da am folosit si il folosesc e ffff bun ma ajutat am slabit 15 kg in cateva luni dar cu pauze de 2-3 luni.
kudika175089
Postat pe 12 Ianuarie 2009 16:40
si inca ceva chiar am mancar orice fara nici o cura.
kudika175089
Postat pe 12 Ianuarie 2009 16:44
buna si eu am luat lindaxa 2luni si nu am reusit sa slabesc nici un kg si acum am reinceput dupa o pauza de 2luni daca stie cineva cum pot scapa de kg in plus 10-15 kg poate sami trimita si mie acea reteta ca nici prin foamete tot nu am reusit sa dau jos kg nici cu lindaxa nici cu reductil.Si nu sint bolnava am facut toate analizele si nu am nimic toate sint bune inafara de kg-le in plus .ASTEPT RASPUNS.
ag_terraconstruct
Postat pe 1 Februarie 2009 20:17
conteaza foarte mult:varsta pe care o ai ,ce servici ai ,daca esti o persoana activa,daca respecti mesele si ce anume mananci,daca consumi aprox. 2 lt de apa pe zi,daca faci miscare etc.sunt multi factori care influenteaza sansele de a da jos kg in plus
tunari.dobrin
Postat pe 2 Februarie 2009 12:14
Buna fetelor.Si eu iau lindaxa 10. Am luat cu ceva vreme inainte (2-3sapt.) si aveam ameteli si dureri mari de cap, dar eram si racita, probabil asta era cauza!Acum iarasi am incepu sa iau lindaxa 10 de vrio saptamina!Am modificat doar timpul de administrare, acum il iau pe la 14 00. Inainte o luam dimineata si imi diminua total pofta de mincare (nu mincam pina dimineata urmatoare, si asa doar o data in zi), acum manin de 2-3 ori pe zi si ma simt foarte bine!Nu mai am ameteli sau dureri de cap, organizmul are si el nevoie de vitamine si in general de mincare!
Prima data slabisem 4 kg in 6 zile, acum cred ca am dat vrio3 in 7 zile!Ma aranjeaza sa slabesc putin mai incet dar sa ma simt bine!
Nu am absolut nici o reactie adversa, din contra mi s-a regulat defecatia, si nu am asa menstruatii dureroase!Cu somnul la fel stau bine, kiar cind luam dimineata aveam insomnii, iar acum nu!
BAFTA TUTUROR!!!

Postat pe 19 Februarie 2009 13:02
Apropo, un lucru nu mai putin important!!!
In timp ce primim lindaxa, slabim brusc (asta daca are un efect bun si merge), nu uitati sa va cumparati ulei de corp si sa face-ti un masaj(singure,sa ungeti zona care necesita)pe zonele unde pot aparea vergeturi!Acesta inmoaie pielea, o face mai elastica si , deci vergeturile nu vor fi deloc, sau aproape de loc!
Eu o fac in fiecare seara, inainte de culcare!Sa stiti ca diminuiaza kiar si celulita!
Asa ca avem doar de cistigat!

Postat pe 19 Februarie 2009 13:08
am incercat lindaxa si in trei luni am slabit 10kg,dar am urmat si o dieta stricta.succese
healthy000228
Postat pe 10 Aprilie 2009 22:20
ce regim ai urmat?

Postat pe 18 Mai 2009 13:06
hello

si eu folosesc lindaxa de vreo 4 luni dar am luat 2 luni si apoi pauza, in primele 2 luni am slabit 8 kg., sunt foarte multumitza, am mai luat si nishte vitamine in acest timp VITALIN, care vi le recoand ca sunt foarte bune, regleaza si glicemia si dk tineti si o cura in timp ce luati lindaxa ajuta la aportul de vitamine din corp,....da si cum ziceam am intrerupt adminnistrarea pastilelor inainte de pashte si m-am ingrashat vreo 2 kg. dar trebuie s arecunosc ca mi-am cam facut de cap...in sensul ca ma mai apuca "pofta" pe la 9 10 seara..in rest....totul bine acum am reluat tratamentul si e foarte bine.
si eu am avut dureri de cap in primele saptamani si somnolenta dar...au trecut...

cititzi bine prospectul si consultati medicul,..eu le iau pentru ca mi le-a prescris medicul



pupici si bafta!!!
amoremio16
Postat pe 20 Mai 2009 09:57
pai acest lindaxa inhiba centrul foamei, asa incat nu mai ai pofta de mancare, nu mai ai senzatia de foame si nu mai mananci nimic, dar pot sa fie efecte secundare, durerile de cap, ameteli, etc. E ok pentru cine suporta substanta activa. Si evident nemancand aproape nimic, slabesti chiar si fara acele exercitii fizice. Insa nu cred ca este ok penrtu un tratament de lunga durata.
corina30
Postat pe 3 Iunie 2009 14:45
este Lindaxa de 10mg si de 15mg. Daca ai incercat cu cea de 10mg o luna si nu ai dat jos nici un kg, incearca o luna cu cea de 15mg. Daca nici asa nu da rezultate inseamna ca nu ti se potriveste. Eu asa am procedat si la mine da rezultate cea de 15mg ca si concentratie. MULTA BAFTA!!! si cel mai important...NU-TI PIERDE SPERANTA!!!!!!!FRUMUSETEA UNEI FEMEI NU CONSTA IN DIMENSIUNILE IDEALE...ATITUDINEA SI INCREDEREA IN SINE SUNT ESENTIALE PT O FRUMUSETE DE INVIDIAT si inca ceva...zambetul este cea mai ieftina operatie estetica!!!
ancu23
Postat pe 4 Iunie 2009 13:45
Eu am luat Lindaxa 10 si vreau sa spun ca a avut numai reactii adverse. Pe moment am slabit 5 kg, dar aveam depresie, plangeam repede din orice, mi-a crescut pulsul la 120, eu avandu-l normal in jurul lui 70. Tensiunea mia crescut de la 10/6 la 15/9. Nu pot spune cat de rau m-am simtit. Cum am intrerupt tratamentul, usor-usor mi-am revenit. Dar si kilogramele s-au pus inapoi. Mai bine miscare, sport, si daca totusi nu reusiti sa slabiti, cine va iubeste cu adevarat va iubeste si asa. Ascultati-ma ca stiu ce spun.
simona1996
Postat pe 23 Iunie 2009 08:23
nu va mai intoxicati cu pastile.cititi cartea lui MOTIGNAC eu cu alimentatie dupa carte dar nu chiar la singe am dat 5 gk in 5 saptamini fara nici un efort major ,am scos piinea dulciurile cartofii si tot ce e prajit
anicai
Postat pe 23 Iunie 2009 11:36
Capsula de Slabit de Arpafarm...gasesti si pe net sau in farmaciile naturiste.
Iei 1 capsula pe zi, inainte de micul dejun..aprox. la aceeasi ora.
In primele zile s-ar putea sa te simti putin ametita, sau sa ai greturi, dar dupa trec.Eu am slabit cam 3 kg/ sapt.
lauryx
Postat pe 23 Iunie 2009 14:13
Buna, eu am folosit anul trect Lindaxa si a avut efect am slabit vre-o 10 kg am facut pauza si am mai incercat dar deja ma obisnuisem, acum iau Reductil 10 (am vazut k ti-au mai spus despre acest medicament) si e bine senzatia este de energie si intr-adevar bei f multa apa succes si atentie este un medicament Medicul recomanda sa iei si silimarina impreuna cu lindaxa pt a-ti proteja ficatul.
MirelaProud
Postat pe 17 Iulie 2009 08:42
mie mi s-a recomandat sa iau lindaxa / reductil cu metoprolol jumatate de pastila dimineata si seara, pentru a evita tahicardia.
kudika040895
Postat pe 17 Iulie 2009 09:41
Buna !eu folosesc lindaxa de 2 luni .M-a ajutat pt ca mi-a redus senzatia de foame.in paralel cu administrarea medicamentului am tinut urmatorul regim prescris de medicul endocrinolog:
dimineata : un sandwich(max 2 felii de paine+sunca+branza)
gustare : 1 fruct(exclus banane , caise ,piersici ,struguri)
pranz:1 polonic ciorba(orice fel de ciorbasupa)+felul doi ,fie ce ai gatit prin casa(tocanita,etc,fie gratar,orice dar un polonico portie
cina:o salata de legume condimentata dupa plac,din orice legume crude
gustare:1 iaurtbranzalapte
obligatoriu 2l de apa pe zi
chestiile interzise cumar fi unle fructe,dulciuri fast-food, inghetata ,ai voie sa le consumi 1-2 ori pe saptamana in cantitati moderate: o cupa de inghetata ,o felie pizza,etc.
larisamuresan
Postat pe 17 Iulie 2009 10:36
Am si eu o intrebare. In momentul de fata cantaresc 73 kg la inaltimea de 1,72m. Mi-a fost recomandat Lindaxa, dar am inteles ca printre efectele adverse se numara si intarzierea menstruatiei. Nu am avut niciodata probleme de acest fel si as dori sa stiu daca intr-adevar se poate intampla asa ceva.
Multumesc anticipat.
a_healthy
Postat pe 28 August 2009 13:01
din experianta i-ti spun ca eu nu am patzit sa-mi intarzie doar ca la inceput am avut isomnii shi transpiram abundent, am slabit prima data 10 kg in 2 luni apoi am renuntzat ca am plecat in concediu unde m-am ingrashat vreo 4, akm am inceput de 2 saptamani shi am slabit 4 kg. sper ca ti-am fost de ajutor multa bafta
amoremio16
Postat pe 28 August 2009 15:06
Am inteles ca si pastilele pe baza de otet de mere sunt foarte bune in curele de slabire. A incercat cineva?
Ma intereseaza un produs care sa ma ajute sa slabesc, dar care sa nu aiba atat de multe efecte secundare. De preferinta, sa fie ceva din plante sau cat de poate de natural.
a_healthy
Postat pe 28 August 2009 19:46
De la: a_healthy, la data 2009-08-28 13:01:02Am si eu o intrebare. In momentul de fata cantaresc 73 kg la inaltimea de 1,72m. Mi-a fost recomandat Lindaxa, dar am inteles ca printre efectele adverse se numara si intarzierea menstruatiei. Nu am avut niciodata probleme de acest fel si as dori sa stiu daca intr-adevar se poate intampla asa ceva.
Multumesc anticipat.

Este adevarat, mie mi sa- intamplat sa-mi intarzie cam 40 de zile. Initial nu am stiut ce s-a intamplat si apoi am citit in prospect. e trecut la reactii adverse. Pot spune ca am intrerupt tratamentul de o jumatate de an si tot nu mi s-a reglat ciclul. Continua sa vina cu intarziere.
Asa ca analizeaza bine riscurile inainte de a lua asa ceva, Si inca ceva, dupa ce renunti la tratament te ingrasi la loc. Merita? Eu zic ca nu.
Pentru slabire recomand multa miscare, gimnastica la o sala. Da rezultate bune. Dupa 2 luni slabesti in jur de 10 kg.
simona1996
Postat pe 29 August 2009 22:58
iubita, eu am facut tratament cu lindaxa si e super rezultatul 22 de kilograme esalonat in 5 luni, mult si repede ca nu e bine, acum sunt super ok , sfatul meu e sa consulti un endocrinolog ca el stie in urma analizelor medicale ce tratament trebuie sa urmezi pt rezultatul dorit,succes
Mary_Anel
Postat pe 25 Septembrie 2009 19:14
De la: Anel, la data 2009-09-25 19:14:01iubita, eu am facut tratament cu lindaxa si e super rezultatul 22 de kilograme esalonat in 5 luni, mult si repede ca nu e bine, acum sunt super ok , sfatul meu e sa consulti un endocrinolog ca el stie in urma analizelor medicale ce tratament trebuie sa urmezi pt rezultatul dorit,succes

Problema este ca un endocrinolog mi-a recomandat Lindaxa, am facut si analize.
Ideea este ca slabesti cu acest medicament, dar reactiile adverse au fost foarte puternice la mine si am renuntat la tratamentul cu el.
Se vede ca esti o fericita ca l-ai suportat.
Stii ce mi-a spus doctora de familie, cand a aflat ca am luat acest medicament:"Nu ti-a crescut tensiunea, l-ai suportat , nu ti-a fost rau? Cine te-a pus sa iei asa ceva?"
asa ca multa sanatate iti doresc
simona1996
Postat pe 26 Septembrie 2009 22:26
am luat lindaxa de 10 mg acum 2 ani.La inceput am luat 6 luni,in care am slabit 6 kg.Am facut pauza 3 luni,in care m-am ingrasat 4 kg.Am reluat alte 3 luni si m-am oprit.Am luat in greutate kg.date jos.Dupa un an ,acum m-am decis sa iau din nou.MA SIMT BINE,DAR AM INSOMNII.I-au pastila pe la 11.00.E bine,oare?In rest sunt bine.Am energie toata ziua.
healthy011515
Postat pe 21 Ianuarie 2010 21:04
am uitat :ca in plus(la tratamentul cu lindaxa de 10 mg)imi cade parul mai mult si am dureri de cap,si nu ma pot concentra la fel de mult
healthy011515
Postat pe 21 Ianuarie 2010 21:11
Din moment ce...in 6 luni ai slabit 6kg eu cred ca ar trebui sa renuntzi la tratament, mai ales ca ai si reactii adverse. Crede-ma ca ...la nivelul acesta (1kg pe luna!) exista numeroase alternative. Daca renuntzi sa mananci seara dupa 7, nu faci abuz de paine si de dulciuri (ci incerci sa le reduci cat mai mult) deja ai sa vezi ca slabesti 1 kg (cel putzin) intr-o luna...la asta daca mai adaugi putina miscare sunt sigura ca vei obtine rezultate. Eu folosesc lindaxa10, mi-a prescris-o medicul endocrinolog, pentru ca am probleme de metabolism. Inainte m-am chinuit cu diete si sport, si nu s-a vazut aproape nici un rezultat, asa ca aveam nevoie de un adjuvant. La mine merge, iau de 3 saptamani si deja am dat jos 4,5 kg, sunt norocoasa ca INCA nu am avut absolut nici una din reactiile adverse DAR continui sa fiu atenta la alimentatie, sa nu fac excese, sa ma vitaminizez si sa ma hidratez in asa fel incat, dupa ce renuntz la pastila, organismul sa imi fie obisnuit cu noua alimentatie si sa nu imi mai fie atat de greu sa ma mentin. Iar intretimp, inot. Dupa parerea mea, pastila de slabit trebuie sa fie folosita doar ca un adjuvant, menita sa va incurajeze sa continuati, si sa va obisnuiti organismul cu o dieta sanatoasa. Aveti grija sa nu deveniti dependente de pastila, sa puteti renunta la ea oricand, si sa reusiti singure sa va pastrati noua greutate. Si nu uitati, Lindaxa actioneaza diferit la fiecare om. Analizati-va cu atentie si sfatuiti-va cu medicul d-voastra daca constatati schimbari. Succes!
Peach_Blossom
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:33
si eu am folosit si mai folosesc lindaxa.dar eu am inceput direct cu lindaxa 15. am slabit 8 kg in 6 saptamani, dar nu am tinut nici un fel de regim si nu am facut sport.in ultima vreme nu mai mananc paine dar in rest nu ma abtin de la nimic.nu am probleme de sanatate din cauza lor(in afara de faptul ca am gura uscata tot timpul si imi este mereu sete).va urez succes in lupta cu kg
raluk8_healthy
Postat pe 20 Februarie 2010 19:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am o mare problema va rog sa ma ajutati! 70 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:16
electrostimularea 18 De la: selin32 20 Iulie 2011 23:14
Reguli de alimentatie sanatoasa 18 De la: tarot 3 Noiembrie 2009 13:41
Program de slabire 5 De la: anamariatoma 28 Octombrie 2013 20:58
Cirnati,toba,piftie,jumari,leber.....facute in casa....afumate.... 20 De la: broscoiu 14 Decembrie 2011 20:13