Setari Cookie-uri

Nu faceti discriminare!

Dilema barbatilor: A fi sau a nu fi însurat????
Un tip neînsurat îl invidiazã pe unul însurat fiindcã îºi închipuie cã acesta din urmã are oricând ce mânca ºi cu cine face sex. La rândul lui, tipul însurat îl invidiazã pe burlac exact pentru aceleaºi lucruri.
De la apariþia cãsãtoriei încoace, bãrbatul însurat ºi cel neînsurat s-au invidiat reciproc, pentru cã fiecare are impresia ca celãlalt trãieºte ca un sultan într-un paradis sexual ºi gastronomic unde efortul maxim ca sã obþii ceva e sã baþi din palme. Dacã-i întrebi, amândoi ar face schimb de locuri.
De fapt, viaþa lor e cam la fel. Tipul neînsurat îºi face o listã de cumpãrãturi, se urcã în maºinã ºi se duce la hipermarket sã-ºi ia ceva de mâncare. Tot acolo ajunge ºi tipul însurat, tot singur, ºi tot cu lista dupã el - a gãsit-o dimineaþã pe frigider, lângã post-it-ul cu:
"Iubi, du-te tu la Carrefour, azi e întâlnirea aia cu clientul. Þi-am lãsat lista pe frigider. Pupi. PS: Sã nu uiþi de ºerveþelele demachiante cã nu mai am. Ambalajul e pe maºina de spãlat, ia-l cu tine, sigur nu þii minte de care".
Practic, dacã ãla însurat n-are copii, n-ai cum sã-i deosebeºti la hipermarket. Iar starea civilã nu conteazã deloc nici mai încolo, oricum ãla care va mânca ceva bun în seara aia va fi ãla dintre ei care ºtie sã gãteascã.
În ce priveºte femeile, lucrurile stau cam la fel.
Sã-l luãm, de pildã, pe tipul neînsurat: ãsta de regulã e un pretenþios ºi face nazuri de parcã ar fi cel puþin Brad Pitt (sau Titus Steel, pentru cinefilii mai rafinaþi). În schimb, bãrbatul însurat gãseºte absolut superbã orice femeie care nu e nevastã-sa ºi ar agãþa-o ºi pe femeia cu barbã dacã ar putea scãpa puþin de-acasã. Pânã la coadã, rezultatul e cam acelaºi: nici unul dintre ei nu are parte de prea multe femei.
Singura diferenþã aici e cã ãla neînsurat ar face sex cu nevasta ãluia însurat, în timp ce ultimul nu.
Rezultatul e dãrâmãtor pentru femeie: practic, nici unul nu face sex cu ea!
Momentul în care cei doi seamãnã cel mai mult e sâmbãtã seara, atunci se simt exact la fel.
Ãla neînsurat ar face sex, dar n-are cu cine. Sau are, dar e sub Claudia Schiffer ºi nu meritã deranjul, cã trebuie sã-þi faci duº, sã gãseºti un tricou curat ºi îþi mai pierzi ºi locul de parcare pânã vii înapoi.
ªi ãla însurat ar face sex, dar nici el n-are cu cine. Sau are, dar nu poate pleca de-acasã
PRALEA_
Postat pe 3 Decembrie 2011 16:16
De la: PRALEA_, la data 2011-12-03 16:16:03 Dilema barbatilor: A fi sau a nu fi însurat????
Un tip neînsurat îl invidiazã pe unul însurat fiindcã îºi închipuie cã acesta din urmã are oricând ce mânca ºi cu cine face sex. La rândul lui, tipul însurat îl invidiazã pe burlac exact pentru aceleaºi lucruri.
De la apariþia cãsãtoriei încoace, bãrbatul însurat ºi cel neînsurat s-au invidiat reciproc, pentru cã fiecare are impresia ca celãlalt trãieºte ca un sultan într-un paradis sexual ºi gastronomic unde efortul maxim ca sã obþii ceva e sã baþi din palme. Dacã-i întrebi, amândoi ar face schimb de locuri.
De fapt, viaþa lor e cam la fel. Tipul neînsurat îºi face o listã de cumpãrãturi, se urcã în maºinã ºi se duce la hipermarket sã-ºi ia ceva de mâncare. Tot acolo ajunge ºi tipul însurat, tot singur, ºi tot cu lista dupã el - a gãsit-o dimineaþã pe frigider, lângã post-it-ul cu:
"Iubi, du-te tu la Carrefour, azi e întâlnirea aia cu clientul. Þi-am lãsat lista pe frigider. Pupi. PS: Sã nu uiþi de ºerveþelele demachiante cã nu mai am. Ambalajul e pe maºina de spãlat, ia-l cu tine, sigur nu þii minte de care".
Practic, dacã ãla însurat n-are copii, n-ai cum sã-i deosebeºti la hipermarket. Iar starea civilã nu conteazã deloc nici mai încolo, oricum ãla care va mânca ceva bun în seara aia va fi ãla dintre ei care ºtie sã gãteascã.
În ce priveºte femeile, lucrurile stau cam la fel.
Sã-l luãm, de pildã, pe tipul neînsurat: ãsta de regulã e un pretenþios ºi face nazuri de parcã ar fi cel puþin Brad Pitt (sau Titus Steel, pentru cinefilii mai rafinaþi). În schimb, bãrbatul însurat gãseºte absolut superbã orice femeie care nu e nevastã-sa ºi ar agãþa-o ºi pe femeia cu barbã dacã ar putea scãpa puþin de-acasã. Pânã la coadã, rezultatul e cam acelaºi: nici unul dintre ei nu are parte de prea multe femei.
Singura diferenþã aici e cã ãla neînsurat ar face sex cu nevasta ãluia însurat, în timp ce ultimul nu.
Rezultatul e dãrâmãtor pentru femeie: practic, nici unul nu face sex cu ea!
Momentul în care cei doi seamãnã cel mai mult e sâmbãtã seara, atunci se simt exact la fel.
Ãla neînsurat ar face sex, dar n-are cu cine. Sau are, dar e sub Claudia Schiffer ºi nu meritã deranjul, cã trebuie sã-þi faci duº, sã gãseºti un tricou curat ºi îþi mai pierzi ºi locul de parcare pânã vii înapoi.
ªi ãla însurat ar face sex, dar nici el n-are cu cine. Sau are, dar nu poate pleca de-acasã



Atunci ,ce rost mai are casatoria?Si care este motivul pentru care barbatii se casatoresc totusi,in conditiile in care,clar este ,ca nu femeia este motivul?
RAINBOWLADY
Postat pe 3 Decembrie 2011 16:26
De la: kudika421339, la data 2011-12-03 16:26:26
De la: PRALEA_, la data 2011-12-03 16:16:03 Dilema barbatilor: A fi sau a nu fi însurat????
Un tip neînsurat îl invidiazã pe unul însurat fiindcã îºi închipuie cã acesta din urmã are oricând ce mânca ºi cu cine face sex. La rândul lui, tipul însurat îl invidiazã pe burlac exact pentru aceleaºi lucruri.
De la apariþia cãsãtoriei încoace, bãrbatul însurat ºi cel neînsurat s-au invidiat reciproc, pentru cã fiecare are impresia ca celãlalt trãieºte ca un sultan într-un paradis sexual ºi gastronomic unde efortul maxim ca sã obþii ceva e sã baþi din palme. Dacã-i întrebi, amândoi ar face schimb de locuri.
De fapt, viaþa lor e cam la fel. Tipul neînsurat îºi face o listã de cumpãrãturi, se urcã în maºinã ºi se duce la hipermarket sã-ºi ia ceva de mâncare. Tot acolo ajunge ºi tipul însurat, tot singur, ºi tot cu lista dupã el - a gãsit-o dimineaþã pe frigider, lângã post-it-ul cu:
"Iubi, du-te tu la Carrefour, azi e întâlnirea aia cu clientul. Þi-am lãsat lista pe frigider. Pupi. PS: Sã nu uiþi de ºerveþelele demachiante cã nu mai am. Ambalajul e pe maºina de spãlat, ia-l cu tine, sigur nu þii minte de care".
Practic, dacã ãla însurat n-are copii, n-ai cum sã-i deosebeºti la hipermarket. Iar starea civilã nu conteazã deloc nici mai încolo, oricum ãla care va mânca ceva bun în seara aia va fi ãla dintre ei care ºtie sã gãteascã.
În ce priveºte femeile, lucrurile stau cam la fel.
Sã-l luãm, de pildã, pe tipul neînsurat: ãsta de regulã e un pretenþios ºi face nazuri de parcã ar fi cel puþin Brad Pitt (sau Titus Steel, pentru cinefilii mai rafinaþi). În schimb, bãrbatul însurat gãseºte absolut superbã orice femeie care nu e nevastã-sa ºi ar agãþa-o ºi pe femeia cu barbã dacã ar putea scãpa puþin de-acasã. Pânã la coadã, rezultatul e cam acelaºi: nici unul dintre ei nu are parte de prea multe femei.
Singura diferenþã aici e cã ãla neînsurat ar face sex cu nevasta ãluia însurat, în timp ce ultimul nu.
Rezultatul e dãrâmãtor pentru femeie: practic, nici unul nu face sex cu ea!
Momentul în care cei doi seamãnã cel mai mult e sâmbãtã seara, atunci se simt exact la fel.
Ãla neînsurat ar face sex, dar n-are cu cine. Sau are, dar e sub Claudia Schiffer ºi nu meritã deranjul, cã trebuie sã-þi faci duº, sã gãseºti un tricou curat ºi îþi mai pierzi ºi locul de parcare pânã vii înapoi.
ªi ãla însurat ar face sex, dar nici el n-are cu cine. Sau are, dar nu poate pleca de-acasã



Atunci ,ce rost mai are casatoria?Si care este motivul pentru care barbatii se casatoresc totusi,in conditiile in care,clar este ,ca nu femeia este motivul?

Singuratatea ne omoara...si cineva trebuie sa aiba grija de casa...
PRALEA_
Postat pe 3 Decembrie 2011 16:30
De la: PRALEA_, la data 2011-12-03 16:30:04

"Singuratatea ne omoara...si cineva trebuie sa aiba grija de casa.."

Ahaa,deci ,numai si numai interes la mijloc sa inteleg,nu? Iubirea este doar degetul de miere,nu?
RAINBOWLADY
Postat pe 3 Decembrie 2011 16:36
De la: kudika421339, la data 2011-12-03 16:36:33
De la: PRALEA_, la data 2011-12-03 16:30:04

"Singuratatea ne omoara...si cineva trebuie sa aiba grija de casa.."

Ahaa,deci ,numai si numai interes la mijloc sa inteleg,nu? Iubirea este doar degetul de miere,nu?

Doar stii zicala ... "nici mama lui tana nu ia dat pe gratis"...
PRALEA_
Postat pe 3 Decembrie 2011 16:40
De la: PRALEA_, la data 2011-12-03 16:40:49
De la: kudika421339, la data 2011-12-03 16:36:33
De la: PRALEA_, la data 2011-12-03 16:30:04

"Singuratatea ne omoara...si cineva trebuie sa aiba grija de casa.."

Ahaa,deci ,numai si numai interes la mijloc sa inteleg,nu? Iubirea este doar degetul de miere,nu?

Doar stii zicala ... "nici mama lui tana nu ia dat pe gratis"...



Asa o fi,dar acolo unde nu-i dragoste,nimic nu-i,parca tot o vorba este si asta,nu?
RAINBOWLADY
Postat pe 3 Decembrie 2011 17:29
De la: kudika421339, la data 2011-12-03 17:29:57
De la: PRALEA_, la data 2011-12-03 16:40:49
De la: kudika421339, la data 2011-12-03 16:36:33
De la: PRALEA_, la data 2011-12-03 16:30:04

"Singuratatea ne omoara...si cineva trebuie sa aiba grija de casa.."

Ahaa,deci ,numai si numai interes la mijloc sa inteleg,nu? Iubirea este doar degetul de miere,nu?

Doar stii zicala ... "nici mama lui tana nu ia dat pe gratis"...



Asa o fi,dar acolo unde nu-i dragoste,nimic nu-i,parca tot o vorba este si asta,nu?

Doamne ...ma faci ca sa vorbesc acum de ...in post.Tu nu vezi ce nebuneala e in jurul nostru...Eu ma crucesc.
PRALEA_
Postat pe 3 Decembrie 2011 17:37
Discutie intre dinti si limba...
Dintii:
- Maiii limba...daca ne strangem noi toti asa mai cu "sarg"..se poate sa te zdrobim pana dispari .Asa ca ai grija.
Limba :
- Dintucilor...daca scot cateva vorbe pe unde stiu eu ...s-ar putea sa sariti din gura.
MAMAITA
Postat pe 16 Decembrie 2011 09:38
La ce se refera titlul topicului? Ce sa nu discriminam?
faith742011
Postat pe 16 Decembrie 2011 13:40
R : Dintii, de limba... cred.
alegro6543
Postat pe 16 Decembrie 2011 13:42
De la: alegro6543, la data 2011-12-16 13:42:54R : Dintii, de limba... cred.


Dragule mai lamurit...deloc...sunt mai confuza decat la inceput
faith742011
Postat pe 16 Decembrie 2011 13:44
De la: faith742011, la data 2011-12-16 13:44:25
De la: alegro6543, la data 2011-12-16 13:42:54R : Dintii, de limba... cred.


Dragule mai lamurit...deloc...sunt mai confuza decat la inceput

Draguta... ia fii tu atenta la nenea ! Si... scoate si o foaie de hartie si-un creion. Si noteaza. Gata ? Ok. Scrie...
Era un banc mai sus in care se facea vorbire intre dinti (care sunt de genul masculini si... care sunt tari, duri, mandri, puternici... ca barbatii) si limba (care e de genu' feminin... si care e mereu umeda , agitata, nu sta locului deloc, apriga, iar daca nu o tii sub control... mai intotdeauna te baga in belele ). Iar ideea topicului era ... sa nu facem discriminare intre cele doua genuri, chiar ar fi indicat sa facem in asa fel sa... le neutralizam . Acu' pricepusi ? Hai... ca de nu, mai zic' odata.
alegro6543
Postat pe 16 Decembrie 2011 13:50
De la: alegro6543, la data 2011-12-16 13:50:55
De la: faith742011, la data 2011-12-16 13:44:25
De la: alegro6543, la data 2011-12-16 13:42:54R : Dintii, de limba... cred.


Dragule mai lamurit...deloc...sunt mai confuza decat la inceput

Draguta... ia fii tu atenta la nenea ! Si... scoate si o foaie de hartie si-un creion. Si noteaza. Gata ? Ok. Scrie...
Era un banc mai sus in care se facea vorbire intre dinti (care sunt de genul masculini si... care sunt tari, duri, mandri, puternici... ca barbatii) si limba (care e de genu' feminin... si care e mereu umeda , agitata, nu sta locului deloc, apriga, iar daca nu o tii sub control... mai intotdeauna te baga in belele ). Iar ideea topicului era ... sa nu facem discriminare intre cele doua genuri, chiar ar fi indicat sa facem in asa fel sa... le neutralizam . Acu' pricepusi ? Hai... ca de nu, mai zic' odata.


Pai "nenea" de ce nu spusasi asa de la inceput ...si cred ca ar trebea sa mai repeti o data...eu mis mai grea de cap
faith742011
Postat pe 16 Decembrie 2011 13:57
De la: thadoogback, la data 2011-12-16 13:57:43
De la: faith742011, la data 2011-12-16 13:40:34La ce se refera titlul topicului? Ce sa nu discriminam?
cf dragostea mea,,pe mn sa nu ma discriminezi si sa ma ei de concubin despre asta e vb


Buna dragule ... cam rar te vede omul
faith742011
Postat pe 16 Decembrie 2011 14:00
De la: thadoogback, la data 2011-12-16 14:02:34
De la: faith742011, la data 2011-12-16 14:00:54
De la: thadoogback, la data 2011-12-16 13:57:43
De la: faith742011, la data 2011-12-16 13:40:34La ce se refera titlul topicului? Ce sa nu discriminam?
cf dragostea mea,,pe mn sa nu ma discriminezi si sa ma ei de concubin despre asta e vb


Buna dragule ... cam rar te vede omul
serios,,ti a fost dor de mn rau



Si e vreun pacat asta?
faith742011
Postat pe 16 Decembrie 2011 14:05
De la: thadoogback, la data 2011-12-16 14:09:18
De la: faith742011, la data 2011-12-16 14:05:15

Si e vreun pacat asta?
nu binenteles ca nu,,,uite la ce m am gandit eu m am gandit sa facem si noi sexxxx,,,ce parere ai


Da mult ti-a luat sa te gandesti pai a fost vorba de o relatie platonica.... sti dintr- acelea eu te iubesc, tu ma iubesti...
faith742011
Postat pe 16 Decembrie 2011 14:13
De la: thadoogback, la data 2011-12-16 14:15:25
De la: faith742011, la data 2011-12-16 14:13:25

Da mult ti-a luat sa te gandesti pai a fost vorba de o relatie platonica.... sti dintr- acelea eu te iubesc, tu ma iubesti...
lasa l draga pe platon,,el cu treaba lui noi cu treaba noastra,,ia zi cand vi la bucuresti ca vreau sa ti dezvalui arta sexului tiganesc


Eu il iubesc pe platon...si ce te face sa crezi ca n-o cunosc?
faith742011
Postat pe 16 Decembrie 2011 14:19
Dragule trebuie sa ma retrag, sa ai o zi frumoasa
faith742011
Postat pe 16 Decembrie 2011 14:22
De la: PRALEA_, la data 2011-12-03 16:16:03 Dilema barbatilor: A fi sau a nu fi însurat????
Un tip neînsurat îl invidiazã pe unul însurat fiindcã îºi închipuie cã acesta din urmã are oricând ce mânca ºi cu cine face sex. La rândul lui, tipul însurat îl invidiazã pe burlac exact pentru aceleaºi lucruri.
De la apariþia cãsãtoriei încoace, bãrbatul însurat ºi cel neînsurat s-au invidiat reciproc, pentru cã fiecare are impresia ca celãlalt trãieºte ca un sultan într-un paradis sexual ºi gastronomic unde efortul maxim ca sã obþii ceva e sã baþi din palme. Dacã-i întrebi, amândoi ar face schimb de locuri.
De fapt, viaþa lor e cam la fel. Tipul neînsurat îºi face o listã de cumpãrãturi, se urcã în maºinã ºi se duce la hipermarket sã-ºi ia ceva de mâncare. Tot acolo ajunge ºi tipul însurat, tot singur, ºi tot cu lista dupã el - a gãsit-o dimineaþã pe frigider, lângã post-it-ul cu:
"Iubi, du-te tu la Carrefour, azi e întâlnirea aia cu clientul. Þi-am lãsat lista pe frigider. Pupi. PS: Sã nu uiþi de ºerveþelele demachiante cã nu mai am. Ambalajul e pe maºina de spãlat, ia-l cu tine, sigur nu þii minte de care".
Practic, dacã ãla însurat n-are copii, n-ai cum sã-i deosebeºti la hipermarket. Iar starea civilã nu conteazã deloc nici mai încolo, oricum ãla care va mânca ceva bun în seara aia va fi ãla dintre ei care ºtie sã gãteascã.
În ce priveºte femeile, lucrurile stau cam la fel.
Sã-l luãm, de pildã, pe tipul neînsurat: ãsta de regulã e un pretenþios ºi face nazuri de parcã ar fi cel puþin Brad Pitt (sau Titus Steel, pentru cinefilii mai rafinaþi). În schimb, bãrbatul însurat gãseºte absolut superbã orice femeie care nu e nevastã-sa ºi ar agãþa-o ºi pe femeia cu barbã dacã ar putea scãpa puþin de-acasã. Pânã la coadã, rezultatul e cam acelaºi: nici unul dintre ei nu are parte de prea multe femei.
Singura diferenþã aici e cã ãla neînsurat ar face sex cu nevasta ãluia însurat, în timp ce ultimul nu.
Rezultatul e dãrâmãtor pentru femeie: practic, nici unul nu face sex cu ea!
Momentul în care cei doi seamãnã cel mai mult e sâmbãtã seara, atunci se simt exact la fel.
Ãla neînsurat ar face sex, dar n-are cu cine. Sau are, dar e sub Claudia Schiffer ºi nu meritã deranjul, cã trebuie sã-þi faci duº, sã gãseºti un tricou curat ºi îþi mai pierzi ºi locul de parcare pânã vii înapoi.
ªi ãla însurat ar face sex, dar nici el n-are cu cine. Sau are, dar nu poate pleca de-acasã



ACEEASI DILEMA O AVEA ACUM VREO TREI ZILE UN ALT MARE INTEPAT CA TINE, UNUL CE-SI ZICE PHEIDEAS. CITESTE-I BLOGUL, DACA NU I L-AI SCRIS TU.
kudika028762
Postat pe 16 Decembrie 2011 15:01
D-zeu a creat in primul rind barbatul, dupa aia a creat femeia, si cand a vazut ce a facut, a creat alcoolul...



Dumnezeu ne-a creat pe noi toþi diferiþi, dar când a ajuns la chinezi, s-a plictisit!
MAMAITA
Postat pe 3 Ianuarie 2012 15:30
De la: kudika294998, la data 2012-01-03 15:30:24D-zeu a creat in primul rind barbatul, dupa aia a creat femeia, si cand a vazut ce a facut, a creat alcoolul...



Dumnezeu ne-a creat pe noi toþi diferiþi, dar când a ajuns la chinezi, s-a plictisit!
si la urma te a creat pe tn
gitan
Postat pe 3 Ianuarie 2012 15:33
De la: kudika294998, la data 2012-01-03 15:30:24D-zeu a creat in primul rind barbatul, dupa aia a creat femeia, si cand a vazut ce a facut, a creat alcoolul...



Dumnezeu ne-a creat pe noi toþi diferiþi, dar când a ajuns la chinezi, s-a plictisit!


Te contrazic,draga mea!Dumnezeu a creat barbatul,apoi,a zamislit femeia,si-a privit Creatia si a vazut ca este bine totul,dupa chipulsi asemanarea Lor!Alcoolul a fost creat spre imbogatirea spirituala,dar cu intelepciune deplina si nu cu haos!Excesul in folosirea lui a fost generat de catre oameni,in nevolnicia lor!
RAINBOWLADY
Postat pe 3 Ianuarie 2012 15:35
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-03 15:35:29
De la: kudika294998, la data 2012-01-03 15:30:24D-zeu a creat in primul rind barbatul, dupa aia a creat femeia, si cand a vazut ce a facut, a creat alcoolul...



Dumnezeu ne-a creat pe noi toþi diferiþi, dar când a ajuns la chinezi, s-a plictisit!


Te contrazic,draga mea!Dumnezeu a creat barbatul,apoi,a zamislit femeia,si-a privit Creatia si a vazut ca este bine totul,dupa chipulsi asemanarea Lor!Alcoolul a fost creat spre imbogatirea spirituala,dar cu intelepciune deplina si nu cu haos!Excesul in folosirea lui a fost generat de catre oameni,in nevolnicia lor!
femeia a creato din barbat,,,,omul fiind un intreg barbat si femeia,,ia despartit ca sa se regaseasca
gitan
Postat pe 3 Ianuarie 2012 15:36
De la: gitan, la data 2012-01-03 15:36:52
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-03 15:35:29
De la: kudika294998, la data 2012-01-03 15:30:24D-zeu a creat in primul rind barbatul, dupa aia a creat femeia, si cand a vazut ce a facut, a creat alcoolul...



Dumnezeu ne-a creat pe noi toþi diferiþi, dar când a ajuns la chinezi, s-a plictisit!


Te contrazic,draga mea!Dumnezeu a creat barbatul,apoi,a zamislit femeia,si-a privit Creatia si a vazut ca este bine totul,dupa chipulsi asemanarea Lor!Alcoolul a fost creat spre imbogatirea spirituala,dar cu intelepciune deplina si nu cu haos!Excesul in folosirea lui a fost generat de catre oameni,in nevolnicia lor!
femeia a creato din barbat,,,,omul fiind un intreg barbat si femeia,,ia despartit ca sa se regaseasca



Normal,Geneza exemplifica destul de clar acest aspect! Barbatul si femeia reprezinta madularele aceluiasi trup care este Cristos ,Domnul nostru!
RAINBOWLADY
Postat pe 3 Ianuarie 2012 15:39
O femeie intra intr-un magazin. Merge imediat la administratorul magazinului si intreaba: „Aveti carnetele?”
„Ne pare rau,” spune administratorul. „nu mai avem.”
Femeia ridica din umeri si intreaba: „Aveti creioane?”
„Nu, nici creioane,” raspunde administratorul.
Femeii i se face foame si intreaba: „Aveti chipsuri sau covrigei?”
Administratorul scutura din cap: „Imi pare rau.”
„Mhmmmm, dar paine prajita,” intreaba femeia.
„Nu, nici paine prajita.”
„Doamne, Dumnezeule!” striga femeia, „daca nu aveti nimic, ar trebui sa inchideti magazinul!”
Administratorul ridica din umeri: „Nu avem cheile.”

MAMAITA
Postat pe 4 Ianuarie 2012 16:22
Bancul pensionarilor din M.Ap.N. , M.A.I. si alte structuri militare...

La benzinarie, un pensionar isi alimenta Dacia sa subreda model 1982, atent sa nu depaseasca 100 de lei.
La pompa de alaturi, o superba tanara coboara dintr-o la fel de superba decapotabila, cautand zadarnic din priviri un pompagiu.

Omul nostru se ofera sa o ajute.
Dupa un schimb sumar de amabilitati, omul isi ia inima in dinti si isi exprima nedumerirea…

- Domnisoara, eu am lucrat 35 de ani la MApN si nu am reusit sa imi cumpar decat Dacia asta pe care o vezi.
Dumneata cu ce te ocupi de ti-ai permis o asemeneea masina la o varsta atat de frageda?

- Cu secsul oral, tataie, raspunse ea amuzata.

- Cum, zise omul, adica iei @uie?

- Nu, tataie. Eu fac secs oral, @uie ai luat dumneata, timp de 35 de ani, muncind la MApN (M.AI. , si alte structuri militare!)...

serpico_
Postat pe 15 Ianuarie 2012 09:40
De la: SERPICO, la data 2012-01-15 09:40:23Bancul pensionarilor din M.Ap.N. , M.A.I. si alte structuri militare...

La benzinarie, un pensionar isi alimenta Dacia sa subreda model 1982, atent sa nu depaseasca 100 de lei.
La pompa de alaturi, o superba tanara coboara dintr-o la fel de superba decapotabila, cautand zadarnic din priviri un pompagiu.

Omul nostru se ofera sa o ajute.
Dupa un schimb sumar de amabilitati, omul isi ia inima in dinti si isi exprima nedumerirea…

- Domnisoara, eu am lucrat 35 de ani la MApN si nu am reusit sa imi cumpar decat Dacia asta pe care o vezi.
Dumneata cu ce te ocupi de ti-ai permis o asemeneea masina la o varsta atat de frageda?

- Cu secsul oral, tataie, raspunse ea amuzata.

- Cum, zise omul, adica iei @uie?

- Nu, tataie. Eu fac secs oral, @uie ai luat dumneata, timp de 35 de ani, muncind la MApN (M.AI. , si alte structuri militare!)...



ar mai fi alte categorii care ar putea spune cu raspundere ca o sug la greu in tara asta!
PICCKARD
Postat pe 15 Ianuarie 2012 09:47
: Care este diferenta dintre un bou si o vaca ?
R : Boul zambeste cand il mulgi !

Nu-i atat de dificil sa-ti gasesti femeia visurilor tale. Dificil e s-o ascunzi de sotie


Angajatul: Scuzati-ma, domnule, pot sa vorbesc cu dumneavoastra?
Seful: Sigur, intra, ce pot sa fac pentru tine?
Angajatul: Stiti, sunt angajatul aceste firme de peste zece ani.
Boss: Asa…
Angajatul: Nu vreau s-o iau pe ocolite. As vrea o marire de salariu. Sunt mai multe companii care ma cauta dar am zis sa vorbesc cu dumneavoastra prima data.
Seful: O marire? Ti-as da o marire de salariu, dar nu e timpul potrivit pentru asta acum.
Angajatul: Va înteleg si stiu ca situatia economica curenta are un efect negativ asupra vânzarilor, dar trebuie sa luati în considerare ca muncesc mult, am initiativa si sunt loial acestei companii de peste zece ani.
Seful: Ok, luând în considerare acesti factori si pentru ca nu am chef sa caut pe altcineva în locul tau, îti ofer o marire de 10% si înca 5 zile de concediu pe an. Ce zici?
Angajatul: Excelent. Multumesc, domnule!
Seful: Înainte sa pleci, de curiozitate, care sunt companiile care te cauta?
Angajatul: O… Electrica, Distrigaz, Romtelecom, ApaNova si banca.
MAMAITA
Postat pe 30 Ianuarie 2012 10:12
In prag de sarbatori :


Crestinul: Eram pe o corabie cand o furtuna napraznica a izbucnit. M-am rugat lui D-zeu, si ce credeti? Pe o distanta de 10m in jur, intre valurile alea ucigatoare s-a creat un culoar linistit care ne-a tras corabia la mal !
DUMNEZEU E MARE !

Musulmanul: Eram in desert, cand o furtuna ingrozitoare de nisip s-a iscat din senin. Nu mai aveam merinde, apa, camilele nu se mai miscau. M-am rugat lui Alah. Ce credeti? Pe o distanta de 10 m in fata, stanga si dreapta, s-a iscat din senin o ploaie marunta pe un culoar care ne-a scos la o oaza cu apa, banane, cocotieri - ALAH E MARE !

Evreul: Era sambata si ma plimbam pe strazile Ierusalimului. Noi suntem foarte nevoiasi. La un moment dat, in fata mea, pe jos, un portofel doldora cu mii de dolari! Ce sa fac? Sambata, n-am voie sa ating bani, si-atunci m-am rugat lui Iahveh. Si ce credeti? In jurul meu, pe o distanta de 10 m s-a facut miercuri !
serpico_
Postat pe 6 Aprilie 2012 16:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vrei sa faci bani in comfort? Indiferent de varsta, o poti face, la tine acasa:) 4 De la: _oktober_ 4 Februarie 2011 21:23
despartire 24 De la: SERPICO 7 Februarie 2012 17:09
Bancuri cu blonde 11 De la: Fulg-de-nea 20 Septembrie 2013 19:39
Urari de sarbatori si pt orce ocazie 50 De la: Titanika 9 Iulie 2014 14:30
Pnatofi de crocodil 2 De la: kudika_3642 18 Martie 2012 06:38