Setari Cookie-uri

ciclul pe durata alaptarii

ma poate ajuta cineva cu citeva sfaturi ,eu am un bebe de 4 luni il alaptez la sin pina acum nu am menstruatie e normal?si in timpul actului sexual mari dureri e normal si asta pt. ca abia am nascut?astept raspunsuri
elisa_healthy
Postat pe 14 Ianuarie 2009 12:39
In legatura cu menstruatia este relativ normal. Fiecare organism reactioneaza in felul lui. Mie mi-a revenit menstruatia dupa 2 luni de la nastere. Apropo - sa nu crezi ca esti ferita 100% de sarcina daca nu ai menstruatie, asa ca protejeaza-te cumva. Legat de dureri, mai bine mergi la control.
vali_filote
Postat pe 23 Ianuarie 2009 16:27
buna fetelor...
eu am nascut de 6 saptamani si mi-a venit ciclul..e normal? ce se intampla cu laptele mai e bun...? mai pot alapta...? am auzit zeci de variante...
carmelyta2001
Postat pe 24 Ianuarie 2009 14:50
nu e normal , cel mai bine ar fi sa vezi un medic . cu cat mai repede , cu atat mai bine !
cecilia1972
Postat pe 25 Ianuarie 2009 19:16
Pentru carmelyta - La medic ai fost la control ? El ar trebui sa-ti raspunda la intrebare. Oricum, pe mine m-a chemat la control, daca nu aparea pana atunci vreo problema, la 6 spatamani dupa nastere. Iar ceea ce ai "auzit" despre lapte, ca n-ar fi bun mi se pare o prostie. Mai cauta pe net, mai citeste si vei vedea ca laptele nu are nimic rau. Singurul lucru diferit pate fi gustul in perioada menstruatiei, din cauza hormonilor specifici. dar gustul se poate modifica si de la mancaruri.. Alaptea-za in continuare cat poti de mult.E bine si pentr bebe si pentru tine.
vali_filote
Postat pe 26 Ianuarie 2009 09:01
Si eu alaptez acum si deabea mi-a trecut ciclul de dupa nastere dar se zice ca,cat alaptezi nu o sa ai ciclu dar si asta depinde de la femeie la femeie.Dar foarte mare grija poti ramane foarte repede gravida.Cat despre dureri nu mai pune intrebari pe forum dute cat mai repede la doctor.Bafta.
allinuta2000
Postat pe 28 Aprilie 2009 10:45
e foarte normal sa nu ai menstruatie atunci cand alaptezi..nu ai ovulatie..,deci clar nu ai nici menstruatie..asa ca nu poti ramane insarcinata..nu e doar o parere,e o afirmatie medicala..
healthy006555
Postat pe 2 Octombrie 2009 20:01
Da asa este cat alaptazi sa nu ai ciclu,dar cum s-a mai scris depinde de organism,si eu cat timp am alaptat nu am avut ciclu si am alaptat pe cei 3 copii,poti ramane insarcinata daca in timpul alaptari ai ciclu,s-a intamplat la foarte multe mamici,asa ca acum vezi si tu in continoare ce se va intampla
healthyoo3274
Postat pe 2 Octombrie 2009 20:16
Dragele mele doresc sa va ofer cateva detalii despre absorbantele active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.
Este un produs , cu actiune imediata si eficace,acesti Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc.
Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.
In plus, elimina mirosurile.
Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc.
In Romania aceste produse abia incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani.
Produsele au certificate FDA-USA si UE.
Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa.
O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON :
De acum inainte veti putea beneficia nu numai de
absorbantele pentru ciclu normal,
ciclu abundent sau
pentru uz zilnic,
ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini,
Talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau
Seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu
(ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal,
eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal
pentru intretinerea ovarelor sau
ingrijirea dupa avort.
Nu trenuie sa devii DISTRIBUITOR daca nu vrei dar poti cumpara aceste produse cu reducere de 25% in calitate de CLIENT PREFERENTIAL.Ce zici ,VREI ?
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96

…..atunci te rog citeste in continuare..









ACUM !
AICI (local ) !
ACOLO(distal) !
Pentru dumneavoastra
LIGHT& LEAVING WATER THERAPY
ENGLEZA & ROMANA & EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE & LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA , RAZE INFRAROSII SI HELIU.
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI & TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu “IUBIRE SI RECUNOSTINTA
”LEAVING WATER THERAPY”
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 18 Noiembrie 2009 21:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ochi 2 De la: ionela25any 13 Martie 2010 17:51
efect negativ al anticonceptionalelor? 5 De la: kudika_34025 11 Iulie 2013 15:14
Marirea sanilor dupa 20 de ani 17 De la: Pucca 31 Ianuarie 2010 17:34
infectiile cu transmitere sexuala !!! 5 De la: tarot 11 Noiembrie 2009 23:45
Dr. Mateescu Razvan - Sp.Elias 3 De la: alexnails 29 Septembrie 2011 21:18