Setari Cookie-uri

dureri mari in pept

Am dureri mari in piept,pe stern,care radiaza in umeri si brate ca un fel de amorteala cu durere.Problemele au iceput acum un an cand aceste dureri apareau numai seara cand ma asezam in pat.Treptat crizele s au indesit,aceleasi simptome le am la cel mai mic efort si atunci cand respir aer rece.Am fost la cardiolog care m a diagnosticat cu infarct miocardic anterosepta,am urmat un tratament dar simptomele de mai sus nu au incetat.Am mers la alt cardiolog la Fundeni Bucuresti care a infirmat diagnosticul de infarct miocardic si mi a spus ca inima mea e perfect sanatoasa.In prezent iau numa Tyrozol 10 mg o capsula pe zi pentru gusa tiroidiana pe care o am.Poate ma poate ajuta cineva cu un sfat.
karlla57
Postat pe 21 Ianuarie 2009 22:53
Draga mea,

Eu stiu o situatie relativ asemanatoare a tatalui meu, cu dureri piept, brate, git. Se linistea doar la administrarea nitroglicerinei sub limba, a facut dese crize de anghina pectorala/ cardiopatie ischemica( colesterol crescut, artere puternic obturate in zona inimii, etc),plus tratament complex. Nu sunt de specialitate, doar m-am ocupat de dinsul prin diversele spitale ale Bucurestiului.
Poate nu este aceleesi situatie, trebuiesc multe investigatii pentru a afla cauza durerilor.
Sanatate multa!
vali_gavriliu
Postat pe 29 Ianuarie 2009 10:27
fa-ti un control si la plamani tatal meu are durerile astea cum le-ai descris, mult timp a crezut ca sunt de la inima dar de fapt sunt de la plamani
fa-ti o radiografie
VINGA_S
Postat pe 3 Februarie 2009 12:06
in mod clar terbuie facute investigatii pentru inima desi infarct miocardic nu are cum sa fie nu cred ca l-ai fi putut duce pe picioare atat de mult timp dar sa stii ca in mod clar gusa tiroidiana poate da simptome foarte apropiate de cele ale unei boli de inima.Plaminii nu dor.Dau desigur insuficienta respiratorie dar nu dor.Incearca un ECOCORD si daca e totul ok si nu este insuficienta coronariana e f bine.Atunci cu siguranta e problema tiroida.
maria1931
Postat pe 5 Februarie 2009 19:16
probabil plamanii nu dor nu ma pricep dar stiu ca tata are o tumoare la plamani si are aceste dureri puternice in piept si pe brate in jos .pana sa descoperit asta a luat nitroglicerina pt inima
VINGA_S
Postat pe 6 Februarie 2009 15:10
Cu siguranta durerile sunt cauzate de tumora nicidecum de o boala de plamini obisnuita probabil ca are si senzatie de sufocare de lipsa de aer .
maria1931
Postat pe 8 Februarie 2009 13:08
buna te intreb daca ti-ai facut timpul de coagulare si viteza singelui?si daca nu ai probleme si cu circulatia singelui la picioaredaca nu ai probleme cu picioarele te mai intreb daca medicul ti-a dat calciu mg zn se acestea sunt foarte importante in organismfara ca in organism singele nu este oxigenat si poate sa inffluienteze muschii inimii daca vrei mai multe detalii contacteazama ca as putea sa iti dau mai multe sfaturiin ce te priveste sanatatea la adresa de e-mail lrm.mariana @ yaho
kudika162441
Postat pe 17 Februarie 2009 22:33
sa sti ca magneziu si calciu e foarte important la tine in organism asa ca ar fi mai bine sa ti faci analize la sange poate fi calciu si magneziu durerea pe care o ai citeste despre magneziu si calciu ce rol au in corpul nostru pe internet si ai sa vezi ca fara ele provoaca dureri printre care si pe care le ai mentionat tu
multa sanatate pt toata lumea
iza_alisa
Postat pe 18 Februarie 2009 09:41
fetelor nu mai fiti atit de arogante si impertinente si atit de pricepute
kudika162441
Postat pe 3 Martie 2009 09:13
1.lichidul pericardic daca s-a format da simptome: dureri retrosternale cu raspindire in tot toracele si oboseala de a urca si 2-3 trepte.
as recomanda o radiografie a toracelui;exista la Spitalul Caritas un bun radiolog(este o doamna mai in virsta un pic).

2.se trateaza cu antibiotice
eu probabil ca am avut noroc si m-am vindecat cu Augmentin dupa ce timp de 10 zile in spital mi s-a administrat Ampiplus si m-am externat tot cu dureri toracice dar mai atenuate.Am continuat acasa sa iau Augmentin 10 zile /dar toata povestea a durat cam 1 an.

3.durerea nu cedeaza imediat semn ca lichidul chiar pelicula subtire apasa cordul si cam intr-un an se retrage(daca esti mai tinar).

4.lichidul pericardic are drept cauza principala o raceala a plaminilor incomplet tratata si dusa pe picioare cum se spune.


amal2duman
Postat pe 6 Martie 2009 20:48
De la: vali_gavriliu, la data 2009-01-29 10:27:41Draga mea,

Eu stiu o situatie relativ asemanatoare a tatalui meu, cu dureri piept, brate, git. Se linistea doar la administrarea nitroglicerinei sub limba, a facut dese crize de anghina pectorala/ cardiopatie ischemica( colesterol crescut, artere puternic obturate in zona inimii, etc),plus tratament complex. Nu sunt de specialitate, doar m-am ocupat de dinsul prin diversele spitale ale Bucurestiului.
Poate nu este aceleesi situatie, trebuiesc multe investigatii pentru a afla cauza durerilor.
Sanatate multa!
healthy000496
Postat pe 9 Martie 2009 23:23
Daca med. a spus ca nu ai nimic la inima te intreb ce analize ai facut? un elecreo ni e suficient fa si un HOLTER ( e mecesar 24h ) dupa care med. va citi si va sti mai bine daca ai ceva la inima.Eu am avut asa ceva si medici zic medici la s pitalul militar , in sfirsit a gasit ca la pelita ce protejaza plaminul aveam o infectie si nu se vedea la apa. de raze, am luoat fff mult PLICILINA, insfirsit a disparut durerea, oboseala si acum multumesc LUI DUMNEZEU SINT FF BINE, DAR A TREBUIT CA SA consulte o comisie de doctori ptr. a se pronunta ce fel de tra. sa iau. A ZIS SA NU FUMEZ SI SA NU BEAU ALCOOL ,un regim , un tratament bun am scapat , la mine asa sa intimplat, si nu se va nimeri la toti caci sintem diferiti. MULTA SANATATE.
gligorvichi
Postat pe 2 Iunie 2009 09:16
Va pot ajuta ca sa nu mai aveti dureri si ca sa vi se refaca metabolismul si toate celulele inclusiv cele ale inimii. Va veti simti mai bine imediat. unt produse organice din Anerica si Germania pe care le puteti primi acasa prin curierul firmei care le importa. PT DETALII SCRIETI-MI CE ALTE DURERI MAI AVETI PE EMIAL; pricrodica@yahoo.com
healthy002409
Postat pe 9 Iunie 2009 04:13

AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru dumneavoastra
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96





IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 09:24

AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru dumneavoastra
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96





IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 09:25
Problema s-a rezolvat dupa tratarea tiroidei.Am fost bombardata cu Iod radioactiv 131.Nu mai am palpitatii,pulsul a revenit la normal TSH este destul de bun si au disparut si durerile din piept.Multumesc celor ce mi-au trimis mesaje.
karlla57
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:29
tarot_healthy
Postat pe 3 Noiembrie 2009 13:47
:sml-confused0006 dar la un reumatolog ai fost ?? foarte posibil o inflamatie a oaselor, a tesuturilor moi,cel mai probabil ai stat candva in curent sau de vina poate fi aerul conditionat daca il folosesti cand este prea cald afara... daca ar fi fost de vina inima,in nici un caz nu durau atat de mult simtomele,mereu aceleasi... o radiografie la coloana,inclusiv stern,plamani,pot fi concludente. parerea mea este ca o inflamatie serioasa poate da aceste reactii de care te plangi. poate fi tasare de coloana compresand la anumite miscari ,terminatii nervoase,simtomele fiind ca cele descrise de tine.. cel mai important de retinut este ca tratamentul este de durata,poate luni si se rezolva cu antiinflamatoare ( intern si extern -cu unguente )... sper sa-ti fi dat un sfat bun,pricipalul este sa iei in serios pt.ca,cu cat trece timpul,boala se agraveaza... iti doresc multa sanatate.
diny
Postat pe 16 Ianuarie 2010 16:41
cred ca ar trebui sa faci niste analize,poti avea colesterolul mare,poti avea o spondiloza cervicala sau pot fi niste reactii de la gusa; eu am noduli tiroidieni si am si eu dureri in piept,beau multe ceaiuri si-mi pun cataplasme pe git pt tiroida o zi cu frunze de varza ,o zi cu argila,iau calciu si magne b6 si ma simt ceva mai bine decit in momentul in care mi-am descoperit nodulii - intra pe google pt tiroida si vezi pe forum discutiile.
vivianapopescu
Postat pe 16 Ianuarie 2010 18:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
inapoi la virginitate!!! 59 De la: scristina106 6 Martie 2010 17:25
buna fetelor!:* 33 De la: battleofwits 18 Aprilie 2011 21:07
Cursuri GRATUITE!!! 1 De la: haggard26 5 Martie 2010 15:50
Ati fost vreodata la un centru specializat pentru a slabi? 78 De la: battleofwits 6 Decembrie 2010 10:21
Activatorul de apa Aquarion, dispozitiv ultramodern pentru purificarea, ionizarea, oxigenarea si recompunerea moleculara a apei 1 De la: CosminAvram 16 Noiembrie 2009 16:55