Setari Cookie-uri

vergeturile

vergeturile
stela7772006
Postat pe 22 Ianuarie 2009 11:38
as vrea sa stiu.are cineva vre un remediu p-u a scapa de vergeturi?
stela7772006
Postat pe 22 Ianuarie 2009 11:40
Buna, fetelor.Problema mea este un lipom mare si urat pe spate.Stie cineva cum as putea scapa de el fara sa-l operez? As aprecia daca as primi sfaturi competene.
mariasamoila16
Postat pe 28 Ianuarie 2009 20:35
PRIN REFLEXOTERAPIE SI MASAJ CU UNGUIENT DR. BOICI
kudika097422
Postat pe 28 Ianuarie 2009 21:29
hm..vergeturile astea..;)) si eu am faut o gramada de vergeturi pentru ca m-am ingrasat ...din fericire la mine au culoarea roz inchis.asta inseamna ca sunt noi.si se trateaza mai usor decat cele deja albe.eu am folosit o gramada de creme scumpe fara niciun rezultat .pana am ajuns la supliform.gasesti la orice farmacie este f ieftina 8 lei tubul si isi face foarte bine efectul.e pt celulita dar trateaza si vergeturile.si in locurile unde m-am dat cu supliform am pielea mult mai ferma iar vergeturile aproape ca nu se mai vad dupa doar 4 aplicari deci recomand oricui si nu irita pielea e cat se poate de naturala.de preferabil sa te invelesti cu ceolofan isi face mai bine efectul.
kudika009854
Postat pe 5 Februarie 2009 14:34
Nu poti scapa definitiv de ele decat prin tratament cu laser. Exista insa solutii de ultima generatie pentru a le reduce la grosimea unui fir de ata. Daca au culoare rosiatica, ai sanse mai mari. Mezoterapia este solutia. Programul de mezofirming are rezultate excelente. Se fac minimum 6 sedinte pe zona afectata. Pt mai multe informatii scrie la ella_mitrut@yahoo.com
solutia
Postat pe 26 Februarie 2009 05:56
VERGETURILE SUNT O PROBLEMA.EU AM FOLOSIT CREMA IMPOTRIVA VERGETURILOR DE LA GUAM.LE GASESTI IN FARMACII SAU PE INTERNET.REZULTATELE SUNT EXCELENTE.POTI INCERCA.NU COSTA CHIAR ASA MULT.
1109
Postat pe 27 Februarie 2009 16:05
eu am fost la dermatolog si nu mi a recomandat nicio crema ca n ar fi bune . si nu avem cum scapa de vergeturile astea... n am incercat nik .. pt k sunt si costisitoare si poate nu au niciun rezultat.. mai intai zic sa va duceti la dermatolog dkt sa incercati toate cremele posibile :) bafta
AnaBitzi
Postat pe 17 Martie 2009 13:44
sa ne ducem la dermatolog sa ne spuna si noua ca nu avem cum sa scapam de ele? mai bine ne dam cu toate cremele:))) mai rau de atat ce poate fi?:)
alexa140787
Postat pe 22 Martie 2009 20:40
buna sunt elena din braila, vergeturile sunt o mare problema si la mine chiar nu stiu ce sa mai fac de cand am nascut. sunt super de urate.........
ELLA_87
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:23
buna
Eu am folosit supliform de la hofigal si am avut niste rezultate bune, la modul ca mi s-au mai diminuat , insa trebuie neaparat sa se tina un regim alimentar combinat cu mult sport....altfel rezultatul ar fi o piele catifelata si atat. Vergeturile adanci se trateaza numai in cabinete de ci=osmetica prin tratamente cu laser din cate am auzit, dar eu zic sa nu va faceti probleme, putin bronz si se mai acopera putin,,

Postat pe 21 Aprilie 2009 15:30
buna, vreau sa te intreb ceva, crezi ca daca m-as masa cu supliform si apoi mi-as lua sauna suit ( un costum pe care il folosesc cand fac sport) as avea rezultate mai bune decat asa simplu? Pt ca eu folosesc acest gel dupa ce fac sport si dus si sincer rezultatele sunt ok. ms frumos

Postat pe 21 Aprilie 2009 15:34
Eu recomand de la Mustela Antivergeturi serul si asociat la el un tratament cu acizi .... glicolic , lactic , etc ... am incercat si s-au micsorat foarte mult . Pentru disparitia totala ....bisturiul din pacate , vergeturile sunt de fapt cicatrici
kudika066449
Postat pe 25 Aprilie 2009 12:27
in centru de estetica...microdermoabrazion cu mesoterapie...asta vrea sa zica: eliminarea celulelor moarte cu un aspirator abraziv special dupa care se aplica mesoterapia mai ieftina(injectii) sau mai scumpa(virtuala)...intre 10-12 sesiuni...eu am avut o reducere vizuala de 75%...vara ca si nu se vad...dupa tratament continua sa se imbunatateasca rezultatul inca 1 an pe baza de crema..estte excelent uleiul de rosa mosqueta..

Postat pe 10 Mai 2009 14:13
iTI RECOMAND CREMA DE GALBENELE SI BARBA TATEI. SUNT NATURALE SI RECOMANDATE PT VERGETURI. dACA VREI, SCRIE PE MAIL MEU : PRICRODICA@YAHOO.COM
healthy002409
Postat pe 16 Iunie 2009 13:06
De vergeturi nu se scapa total dar exista produse care netezesc cicatricile si diminueaza vergeturile. Recomand Untul de Shea dar folosit doar in stare pura si fara alte adaosuri.andamargarit@yahoo.com
anda59
Postat pe 26 Iunie 2009 21:14
Eu iti recomand o alifie cu tamaie. Am reteta de la o doamna al carei bunic se ocupa cu tratamente naturiste. Eu nu am testat pentru ca nu am avut probleme dar doamna a avut cazuri tratate; inclusiv mama ei avusese la un moment dat lipoame). Reteta este:
Alifie cu tamaie
Utilizare: Pentru noduli la sani, la tiroida, sub brat, lipoame, hemoroizi, eczema
Preparare:
2 linguri pline cu varf cu tamaie pisata foarte fin, pulbere; tamaia sa nu fie colorata
2 linguri fulgi de ceara de albina ( se cumpara ceara de la apicultori si se da pe razatoare)
4linguri ulei de masline ( sau 6 sau 8)
Se pun la fiert pe baie de aburi; se amesteca din cand in cand pana devine lichid.
Se lasa la racit; se mai amesteca din cand in cand pentru omogenizare.
Trebuie sa aiba consistent unei crème de fata. Daca e mai groasa se mai adauga ulei si se mai fierbe pe aburi.
Nu se foloseste pe rana vie; se poate pune in jurul ei.
Mod de utilizare:
Se pune un strat gros de crema in zona cu afectiune ( cam cat jumatate grosimea degetului mic), se pune un tifon peste si se prinde cu un leucoplast. Se lasa acolo minim 12 ore chiar 24 ore. Se scoate pansamentul si se arunca. Urmatoarea zi nu se foloseste crema; se poate pune o frunza de varza.Apoi ziua ce urmeaza se utilizeaza din nou crema si se continua pana se topeste .

Iti doresc multa sanatate!
ggabitz
Postat pe 9 Iulie 2009 11:48
tarot_healthy
Postat pe 9 Iulie 2009 11:50
De la: ggabitz, la data 2009-07-09 11:48:37Eu iti recomand o alifie cu tamaie. Am reteta de la o doamna al carei bunic se ocupa cu tratamente naturiste. Eu nu am testat pentru ca nu am avut probleme dar doamna a avut cazuri tratate; inclusiv mama ei avusese la un moment dat lipoame). Reteta este:
Alifie cu tamaie
Utilizare: Pentru noduli la sani, la tiroida, sub brat, lipoame, hemoroizi, eczema
Preparare:
2 linguri pline cu varf cu tamaie pisata foarte fin, pulbere; tamaia sa nu fie colorata
2 linguri fulgi de ceara de albina ( se cumpara ceara de la apicultori si se da pe razatoare)
4linguri ulei de masline ( sau 6 sau 8)
Se pun la fiert pe baie de aburi; se amesteca din cand in cand pana devine lichid.
Se lasa la racit; se mai amesteca din cand in cand pentru omogenizare.
Trebuie sa aiba consistent unei crème de fata. Daca e mai groasa se mai adauga ulei si se mai fierbe pe aburi.
Nu se foloseste pe rana vie; se poate pune in jurul ei.
Mod de utilizare:
Se pune un strat gros de crema in zona cu afectiune ( cam cat jumatate grosimea degetului mic), se pune un tifon peste si se prinde cu un leucoplast. Se lasa acolo minim 12 ore chiar 24 ore. Se scoate pansamentul si se arunca. Urmatoarea zi nu se foloseste crema; se poate pune o frunza de varza.Apoi ziua ce urmeaza se utilizeaza din nou crema si se continua pana se topeste .

Iti doresc multa sanatate!
ali1991emilia
Postat pe 31 Iulie 2009 10:47
De la: anda59, la data 2009-06-26 21:14:01De vergeturi nu se scapa total dar exista produse care netezesc cicatricile si diminueaza vergeturile. Recomand Untul de Shea dar folosit doar in stare pura si fara alte adaosuri.andamargarit@yahoo.com
ali1991emilia
Postat pe 31 Iulie 2009 10:55
De la: ggabitz, la data 2009-07-09 11:48:37Eu iti recomand o alifie cu tamaie. Am reteta de la o doamna al carei bunic se ocupa cu tratamente naturiste. Eu nu am testat pentru ca nu am avut probleme dar doamna a avut cazuri tratate; inclusiv mama ei avusese la un moment dat lipoame). Reteta este:
Alifie cu tamaie
Utilizare: Pentru noduli la sani, la tiroida, sub brat, lipoame, hemoroizi, eczema
Preparare:
2 linguri pline cu varf cu tamaie pisata foarte fin, pulbere; tamaia sa nu fie colorata
2 linguri fulgi de ceara de albina ( se cumpara ceara de la apicultori si se da pe razatoare)
4linguri ulei de masline ( sau 6 sau 8)
Se pun la fiert pe baie de aburi; se amesteca din cand in cand pana devine lichid.
Se lasa la racit; se mai amesteca din cand in cand pentru omogenizare.
Trebuie sa aiba consistent unei crème de fata. Daca e mai groasa se mai adauga ulei si se mai fierbe pe aburi.
Nu se foloseste pe rana vie; se poate pune in jurul ei.
Mod de utilizare:
Se pune un strat gros de crema in zona cu afectiune ( cam cat jumatate grosimea degetului mic), se pune un tifon peste si se prinde cu un leucoplast. Se lasa acolo minim 12 ore chiar 24 ore. Se scoate pansamentul si se arunca. Urmatoarea zi nu se foloseste crema; se poate pune o frunza de varza.Apoi ziua ce urmeaza se utilizeaza din nou crema si se continua pana se topeste .

Iti doresc multa sanatate!

mai ai sa ne recomanzi si o lumanre si scapam definitiv...de complexe.
enemgabriel
Postat pe 31 Iulie 2009 11:07
Salut

Pentru a avea o piele frumoasa fara celulita sau vergeturi incercati cremele IODASE. Sunt produse fabricate in Italia din ingrediente naturale care impreuna cu putina miscare dau rezultate foarte bune intr-un timp foarte scurt. Cremele se pot comanda de pe adresa

www.creme-fitness.ro
Alexanda31
Postat pe 16 Septembrie 2009 10:26
buna fetelor vad ca si voi ca si mine va luptati cu VERGETURILE....bata-le vina... pt vergeturi eu ma dau cu UNT DE SHEA este fff bun.eu il folosesc si pt fata,cosuri,cicatricile care mi-au ramas in urma cosurilor ,pt sani fiind ca am vergeturi, pt vergeturile de pe coapse, il dau si pe bebele meu cu el daca se opareste si este ca o minune.....de fapt UNTUL DE SHEA are un continut mare de vit.A si E , ceea ce ii confera o eficienta ridicata in regenerarea celulelor si efecte antiimbatranire.Este unul dintre cele mai cunoscute si eficiente produse de hidratare a pielii. Se poate folosi pt fata si corp, fiind recomandat pt PIELE USCATA, DERMATITE, PSORIAZIS, ECZEME, ARSURI, PEELING, IRITATII, PETE ROSII PE FATA SI CORP, ARSURI PROVOCATE DE SOARE, RIDURI FINE, INTEPATURI DE INSESCTE, BUZE CRAPATE. Este potrivit pe ingrijirea pielii gravidelor si dupa nastere. Se gaseste in varianta pura sau cu diferite uleiuri esentiale naturale. Este 79 de lei si are 100 ml cutia.
Daca sunteti interesate eu sunt din Timisoara si va pot ajuta cu ce produse ati avea nevoie... si caut si colaboratori-reprezentanti pt orice oras sau judet din tara. Va las id-ul meu si daca aveti intrebari sau vreti sa vb ma puteti contacta....mai putin noaptea ....ca atunci fac nani.. alysa_faberlic@yahoo.com
Va poop si sper sa va fiu de ajutor pe viitor !!!
alysa_alex
Postat pe 27 Noiembrie 2009 23:43
buna stela,
si eu am probleme cu vergeturile si am foloit fff multe creme scumpe ,dar nimic,sau rezultate pe termen scurt .dar ,,,,am folosit SUPLIFORM de la farmacie naturista ti l recomand...ESTE FFF BUN......
healthy009910
Postat pe 8 Decembrie 2009 18:20
nu putem scapa de ele ci doar a le diminua eu recomand mustela
pisicutza_healthy
Postat pe 13 Decembrie 2009 21:46
Va recomand Crema Revitol impotriva vergeturilor. http://www.revitol.ro/product/overview/Revitol_Stretch_Mark_Prevention/index.html
scumpica20
Postat pe 21 Decembrie 2009 10:05
Buna, daca vergeturile tale au o culoare rosiatica..... mai sunt sanse sa le tratezi .. daca nu... poti numai sa le diminuezi.Sa ai o zi frumoasa!
cry_cristinuta
Postat pe 19 Ianuarie 2010 07:35
Buna,

vergeturile nu dispar cu nicio crema asa cum spunea si Solutia mai sus. In afar de operatie, exista alte metode prin care se pot atenua. Iar cele rosii au mai multe sanse de diminuare mai rapida pentru ca sunt nou aparute. Eu am pus in aplicare un tratament cu ulei de masline si gel de aloe vera care chiar da rezultate in timp.
Daca va intereseaza, iata mai multe informatii:
http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=49&sid=7fb8e6d840da2392504b5d340f452219
Monicamm85
Postat pe 30 Aprilie 2010 11:24
crema revito id irina_popa32 te astept sa iti spun mai multe detalii
kudika327071
Postat pe 25 Octombrie 2010 14:32
Vom Fass este un magazin deosebit, unicul de acest gen din Romania! Acesta face parte dintr-un lant de magazine deschise in toata lumea, de catre firma Vom Fass, ce isi are originile in Elvetia.

Cum functioneaza: ideea magazinului este ca dupa ce degusti ce produs vrei si iti alegi unul sau mai multe, poti sa iti alegi si o sticla, de orice marime (100ml-1000ml) si forma iti doresti in care vei primi produsul (de la ulei, la otet, la balsam, whiskey, vin, cognac, lichior, etc).

Ideea este ca iti poti cumpara un produs direct de la sursa, fara E-uri, fara conservanti, fara nici un aditiv daunator. Mai mult, nu cumperi pina nu te convingi ce gust are! Apoi, daca vrei sa-l faci cadou se poate inscriptiona pe sticla orice mesaj iti doresti sa transmiti persoanei care o va primi.
Uleiurile de exemplu sint bune atit pentru gatit (salate in special), cit si pentru cosmetica!
Va asteptam la magazine! Ne gasiti in Baneasa Shopping City, la etajul 1 intre magazinele Orange si Picioru' Gras.
Am fost la acest magazin,si am ramas uimit de calitatea produselor.le recomand tuturor.
www.vomfass.com
kudika125319
Postat pe 4 Noiembrie 2010 16:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Reductil 72 De la: paula_olaru 17 Martie 2014 14:01
APARAT PENTRU TESTARE DIAGNOSTICARE SI TRATAMENT INCLUSIV CANCER 29 De la: healthy001807 30 Ianuarie 2010 19:28
trei lucruri de evitat ca sa fii slab 20 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:14
Nu stiu cum sa mai slabesc 138 De la: semnatmada 17 Iulie 2016 23:53
:D 4 De la: office_salinasusesi_ro 3 Aprilie 2010 09:28