Setari Cookie-uri

CERAGEM - multiple afectiuni ameliorate


Dragele mele ! asi vrea sa va informez despre CERAGEM , un produs a carui utilizare "face minuni" .Este vorba de :
1. TERMO-MASAJ
(raze INFRAROSII din spectrul indepartat si HELIU prin bile de JAD)
2. MOXIBUSTIE si
3. PRESOPUNCTURA
Aparatul actioneaza asupra coloanei vertebrale asigurand un masaj care determina alinierea corecta a vertebrelor, imbunatatirea circulatiei sanguine, detensionarea muschilor si eliminarea toxinelor din corp.
Actionand asupra coloanei vertebrale se actioneaza in fapt asupra tuturor centrilor nervosi ai tuturor organelor interne si binenteles asupra coloanei vertebrale insasi,determinand in timp ameliorarea tuturor afectiunilor si chiar disparitia acestora.
Dar TOTUL DEPINDE DE NOI INSINE ! de ce? deoarece trebuie sa hotaram "SCHIMBAREA" ce trebuie sa o facem in viata noastra ...
Si pentru aceasta trebuie sa cautam ,sa aflam cat mai multe informatii pentru a hotara ce trebuie sa schimbam in viata noastra.
Cine incearca ?
...eu sunt terapeut cu multiple calificari energetice si folosesc personal acest aparat de peste 1 an si pentru mine si familia mea si pentru pacienti.
Rezultate de exceptie ,sotul meu care avea "hernie de disc "si care facea infiltratii cu Novocaina pentru ameliorarea durerilor ,de 1 an nu mai face nimic pentru aceasta ....
Eu insami care aveam probleme cu un rinichi producator de nisip si permanente dureri,nu-mi amintesc decand nisipul nu a mai aparut iar durerile sunt foarte rare si slabe in anotimpul rece.
Eu aveam tensiune oscilanta ,dar acum nu mai iau nici-un medicament de tensiune ,deoarece nu mai am tensiune,etc.
In diferite orase ale tarii tratamentul este gratuit oferit de firma "CERAGEM",aceasta fiind politica lor de marketing ,apoi cine se convinge de efectele lui benefice pe propria piele il cumpara.
In Romania mai exista asa ceva ? ..nu cred..convingeti-va singuri dragii mei ,deoarece aparatul trateaza egal ambele sexe .
MULTA SANATATE !
ATMA NAMASTE !


IOANA1947
Postat pe 19 Decembrie 2009 09:11

“ LIGHT THERAPY “
ENGLEZA & ROMANA & EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE & LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE ,
MASAJ TERAPEUTIC ( HOLISTIC),
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA , RAZE INFRAROSII SI HELIU
dar si ……….
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA, PSIHOTERAPIE PRANICA,
CRISTALOTERAPIE PRANICA ,FENG SHUI PRANIC,CROMOTERAPIE,
MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc)
dar si ……….cursuri de
USUI & TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI,
POWER KI
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.

ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96


IOANA1947
Postat pe 19 Decembrie 2009 09:13
eu am ameliorat gonartroza de la ambele picioare si mi-am reglat tensiune si multe afectiuni mai marunte
marcela222
Postat pe 9 Ianuarie 2011 15:45
eu am ameliorat gonartroza de la ambele picioare si mi-am reglat tensiune si multe afectiuni mai marunte
marcela222
Postat pe 9 Ianuarie 2011 15:45
As vea sa stiu si eu daca pot beneficia de tratament Ceragem.Acum 6 ani am fost operata de cancer mamar si mi s-a extirpat un san iar in prezent mai iau tratament hormonal.Pot?
kudika374116
Postat pe 6 Martie 2011 12:02
E o alta magareala...
kudika226898
Postat pe 6 Martie 2011 22:21
singura contraindicatie la acest aparat este sa nu aveti tije metalice in corp sau orice altceva ce contine metal.
iubityka
Postat pe 14 Martie 2011 17:30
Unde pot conanda acest aparatcsi xat costa,am un baiat care are cifoza si are direri mari de coloana..
Silla_Silla_1
Postat pe 6 Ianuarie 2017 20:36
Unde pot conanda acest aparatcsi cat costa,am un baiat care are cifoza si are uireri mari de coloana?
Silla_Silla_1
Postat pe 6 Ianuarie 2017 20:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hai sa scapam de vergeturi!! 2 De la: kudika226898 2 Septembrie 2010 10:23
nu mananc dar ma ingras 73 De la: monicatulcea 14 Ianuarie 2010 13:13
Ceaiuri 12 De la: Baci_Perugina 9 Noiembrie 2009 10:35
operatia de colecist 1 De la: alinusk75_yahoo_com 9 Iulie 2009 00:48
ULEI DE PAPRIKA 25 De la: catty_sweet_girl 30 August 2010 14:12