Setari Cookie-uri

Ce pudra compacta sa aleg ?

Hello, everyone !

Ma aflu in situatia in care mi se termina pudra compacta de la Oriflame (despre care nu pot sa zic ca am fost super multumita...) si trebuie sa-mi cumpar alta.
Descoperind acest forum, m-am gandit ca ar fi bine sa cer niste sfaturi, recomandari de la voi...



Am nevoie de o pudra care sa acopere bine (pt ca nu intotdeauna folosesc fond de ten), pudra compacta sau libera (desi cred ca cea compacta acopera mai bine..)

Mi s-a oprit privirea la un moment dat la Cream Puff (pudra compacta) de la Max Factor. Ce parere aveti ? Ce alte recomandari imi mai puteti oferi?

Astept raspunsul vostru. Multumesc.
raigam
Postat pe 25 Ianuarie 2009 22:29
hello raigam. Superpowder Double Face de la Clinique sau LUMINYS CIPRIA COTTA de la Pupa

eleain
Postat pe 25 Ianuarie 2009 22:37
Si preturi si unde le gaseste? sau daca sunt scumpe crezi ca iei ochii cu asta?
jaqueline29
Postat pe 2 Februarie 2009 09:47
Buna raigam
Eu iti recomand pudra compacta Sonya Translucent Powder de la firma Forever Living Products. Nu usuca pielea,poate fi folosita ca atare sau pentru fixarea impecabila si de durata a fondului de ten.De asemenea, permite efectuarea cu usurinta a retusurilor pe parcursul zilei.Este disponibila in 3 variante : light,medium si deep.Costa 19.12 Euro si iti ajunge aproximativ 4-5 luni, depinde de cat de des o folosesti.Dupa parerea mea este cea mai buna.
SKY81
Postat pe 2 Februarie 2009 09:50
DIOR e super
cristinamei
Postat pe 2 Februarie 2009 11:01
eu de asemenea va recomand DIOR sau CHANEL MAT LUMIERE. iar daca aveti un ten bej un pic bronzat va recomand chanel nuanta 80 Contour.. nu exista o pudra mai buna... eu aveam probleme cu cosulete pe fata si imi acoperea tot...iar pt probleme de acnee va recomand de la DR. KADIR Crema Activa de zi cu Hydroxy Retinol...eu intr-o luna si jumatate am scapat de toate problemed pe fata!!! face minuni...va recomnad si 2 tratamente de cosmetice o data la 3 saptamani.. asta a fost reteta mea...:) O puteti cumpara in Bucuresti doar de la saloane de cosmetica care o au la vaznzare pt cliente, sau exista la Predeal un salon de cosmetica care foloseste aceste produse..daca aveti drum , eu de acolo am procurat-o, 120 lei.. sau daca nu asteptati TARGUL DE PRODUSE DE INFRUMUSETARE CARE va FI IN FEBRUARIE SAU MARTIE!! acolo va avea si un pret mai bun...
blonda_nicole
Postat pe 2 Februarie 2009 22:07
Eu iti recomand Stila...mi se pare ca au chestii f misto..preturile nu sunt tocmai mici dar nu sunt nici cat Guerlain sau Dior..care din pacate in Romania nu merita! Pudra eu nu folosesc..am in fondul de ten deja dar nu cred ca vei fi dezamagita. Si mai recomand Mac (din pacate nu au in Romania) dar sunt super misto si gasesti sa comanzi pe net cred:)
pupici
jaqueline29
Postat pe 3 Februarie 2009 10:35
tin sa te contrazic...MAC segaseste in MAll BANEASA, dar nu le-am incercat.
blonda_nicole
Postat pe 3 Februarie 2009 20:46
Blonda Nicole....MAC SE GASESTE IN MALL BANEASA???? OHHH MYYYY GOOOOOD SI ACUM AFLU??? ESTI SIGURAAA?? sa nu ma duc degeaba daca exista as fi super happy
jaqueline29
Postat pe 5 Februarie 2009 19:13
Si eu cred ca pudra de la forever living product este cea mai buna ... Pe mine ma tine ca 6 luni . eu zic ca merita.
gabipop
Postat pe 6 Februarie 2009 17:53
De la: popgabidinu, la data 2009-02-06 17:53:01Si eu cred ca pudra de la forever living product este cea mai buna ... Pe mine ma tine ca 6 luni .Glitter Graphics - GlitterLive.com eu zic ca merita
gabipop
Postat pe 6 Februarie 2009 17:54
Pudra de la Forever Living este excelenta.Recomand si folosesc aceste produse de peste 10 ani,tote au o calitate ireprosabila.Ca medic am putut vedea efecte clare si din punct de vedere cosmetic.Daca doresti mai multe informatii,scrie-mi pe e-mail culisir@yahoo.com sau tel.0745-369597.Poti sa-mi scrii nr.tau si te sun,imi este mult mai comod.
Cu stima,Dr.Culisir.
culisir
Postat pe 11 Februarie 2009 22:58
Ce-ai zice de o pudra clasata pe primul loc in lume ca granulatie? (5 microni!!!)
Hidrateaza, insanatoseste, repara tenul !!!
Sau... poate vrei acuarele cu nume de firma mare...
elinaa_healthy
Postat pe 12 Februarie 2009 11:02
EU AM INCERCAT FOARTE MULTE PUDRE COMPACTE. CEA MAI BUN, ADICA ESTE SUPER!!!! ESTE CEA DE LA ESTEE LAUDER. E CAM SCUMPA, 150 LEI, DAR MERITA
healthy000207
Postat pe 3 Martie 2009 11:52
nuuuuu se gaseste in nici un mall baneasa!!!! am fost de doua ori!!!

Postat pe 9 Aprilie 2009 20:53
eu mi-am luat din mall baneasa pudra.
healthy001306
Postat pe 9 Aprilie 2009 21:21
spune-mi este translucida sau acopera imperfectiunile? (estee lauder) m-ar interesa sa stiu cum e, cea de la dior este si mai scumpa. rept e ca e cea mai buna pe care am avut-o pana acum.
stiti, cand iti dai cu un fard sau pudra pe fata, in primele 2-3 ore e ok. pe urma, daca nu sunt de calitate, este necesar retus. de multe ori acest retus te face sa incarci prea mult tenul.
asta e ceea ce face de fapt marea diferenta intre produse.
cristinamei
Postat pe 10 Aprilie 2009 16:04
Unde este Mac in mall baneasa?? si eu am fost si zau..poate nu am vazut-o eu...sau persoane de aici vb asa sa nu adoarma?
jaqueline29
Postat pe 12 Aprilie 2009 07:21
cred ca ar fi bine sa iti iei o pudra minerala.......e cea mai putin nociva din cate sunt
crinamardare
Postat pe 5 Septembrie 2009 20:53
ARTISTRY esentials, sistemul de ingrijire care propune solutii simple si eficiente de ingrijire a tenului, se extinde si ofera noi solutii si tratamente specializate. .UN produs special pentru fiecare zi si ptr fiecare problema a tenului. Produse speciale ptr o persoana speciala.
-DUMNEAVOASTRA!
Tenul dumneavoastra este unic;
Asa trebuie sa fie si sistemul de ingrijire.
ARTISTRY ESSENTIALS www.amway.ro
healthy000879
Postat pe 6 Septembrie 2009 10:51
Folosesc pudra minerala publere...
Am incercat diverse produse care sa-mi acopere semnele de pe ten, dar nu eram multumita.
Prietena mea mi-a recomandat pudra minerala (ea foloseste de mult timp) si sunt extrem de incantata.
Nu numai ca imi acopera bine tenul, ci si imi da un aspect natural fetei.
Tenul nu straluceste si nici nu transpira.. e foarte luminos!
danna06
Postat pe 11 Decembrie 2009 14:31
Buna! Eu am avut ceva de la Maybelline si a fost foarte eficace,a acoperit foarte bine.Favorizeaza imbatranirea mai ceva ca fondul de ten.Dar mai bine ti-as recomanda fondul de ten,eu am ceva de la Vichy,pentru imperfectiuni(il gasesti in farmaciile Sensiblue) pentru ten cu imperfectiuni si e foarte bun,cel putin mi-e imi prieste si nu favorizeaza nici aparitia cosurilor,pretul poate pentru unii e un pic costisitor (75 de lei dar ai ceva reducere),dar la cat de bun e,il merita. :)
JustMarta
Postat pe 8 Ianuarie 2012 20:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutor! 2 De la: fericire 11 Ianuarie 2010 21:35
epilarea....ma scoate din minti.un sfat plsss 26 De la: andreidavid11 1 Septembrie 2010 17:43
Inscriu Reprezentanti Avon si Oriflame-Nu ezitati sa va inscrieti!! 3 De la: kudika226898 27 Februarie 2011 23:29
Crema anti-cel Yves Rocher 2 De la: happyastrid 7 Iunie 2011 19:52
Wellbox 1 De la: 2102 11 Mai 2009 18:03