Setari Cookie-uri

salut!!!

Si cum se folosest extern uleiul de ricin pt par..?? Eu am o problema .. mi se ingrasa parul foarte repede .. am folosit sampoane.. tratamente si multe altele....trebuie sa ma spal tot la 2 zile pe cap... am incercat sa imi las parul sa nu il mai spal asa de des dar nu pot sta ca ma simt prost... vreau sa incerc si uleiul de ricin.... sa vad daca ma poate ajuta... Va rog ajutati-ma si pe mine...
O zi frumoasa in continuare!!!:*:*
Cristinutza_2008
Postat pe 27 Ianuarie 2009 11:03
cu uleiul de racin masezi doar rdacinile parului, nu al intinzi pe tot parul ca al scoti mai greu la spalat , poti sa folosesti si uleiul de masline , pe asta al folosesti ca un balsam dupa ce te speli , stai cu el 20 de minute si apoi te speli din nou, sa sti ca parul se invata , adica ma refer la faptul ca daca l+ai obijnuit sa al speli des , se ingrasa repede!
ioana2280
Postat pe 6 Februarie 2009 14:20
De la: Cristynutzza, la data 2009-01-27 11:03:47 Si cum se folosest extern uleiul de ricin pt par..?? Eu am o problema .. mi se ingrasa parul foarte repede .. am folosit sampoane.. tratamente si multe altele....trebuie sa ma spal tot la 2 zile pe cap... am incercat sa imi las parul sa nu il mai spal asa de des dar nu pot sta ca ma simt prost... vreau sa incerc si uleiul de ricin.... sa vad daca ma poate ajuta... Va rog ajutati-ma si pe mine...
O zi frumoasa in continuare!!!:*:*

Daca ai parul gras tu vrei sa iti dai si cu ULEI de ricin pe par???
Nu te ajuta la nimic.Incearca samponul Saabal de la Ducray.
Ingrasarea parului poate fi si de origine hormonala...dar asta e alta discutie.

Postat pe 15 Aprilie 2009 22:20
buna . eu il folosesc aplicandu-l pe radacina parului si lasandu-l sa actioneze o jumatate de ora dupa care ma spal normal.depinde de frecventa cu care te speli tu pe cap pt ca daca ai obisnuit sa-l speli des nu are nicio vina uleiul de ricin pt ca te clatesti dupa ce il aplici....bafta!
healthy001306
Postat pe 17 Aprilie 2009 23:15
De la: Cristynutzza, la data 2009-01-27 11:03:47 Si cum se folosest extern uleiul de ricin pt par..?? Eu am o problema .. mi se ingrasa parul foarte repede .. am folosit sampoane.. tratamente si multe altele....trebuie sa ma spal tot la 2 zile pe cap... am incercat sa imi las parul sa nu il mai spal asa de des dar nu pot sta ca ma simt prost... vreau sa incerc si uleiul de ricin.... sa vad daca ma poate ajuta... Va rog ajutati-ma si pe mine...
O zi frumoasa in continuare!!!:*:*


Aplica masca de argila, nu se va mai ingrasa, garantez, eu asa am rezolvat problema, argila regleaza glandele sebacee.
lover_woman
Postat pe 1 Mai 2009 16:49
De la: soare_mirela, la data 2009-05-01 16:49:33
De la: Cristynutzza, la data 2009-01-27 11:03:47 Si cum se folosest extern uleiul de ricin pt par..?? Eu am o problema .. mi se ingrasa parul foarte repede .. am folosit sampoane.. tratamente si multe altele....trebuie sa ma spal tot la 2 zile pe cap... am incercat sa imi las parul sa nu il mai spal asa de des dar nu pot sta ca ma simt prost... vreau sa incerc si uleiul de ricin.... sa vad daca ma poate ajuta... Va rog ajutati-ma si pe mine...
O zi frumoasa in continuare!!!:*:*


Aplica masca de argila, nu se va mai ingrasa, garantez, eu asa am rezolvat problema, argila regleaza glandele sebacee.
kudika050733
Postat pe 18 August 2009 23:21
salut ! am si eu o problema si poate ma ajuta cineva...de un an de zile am o explozie pe membrele superioare si inferioare de lipoame.am incercat cu tot felul de ceaiuri antiadipoase dar nu imi dispar...
kudika050733
Postat pe 18 August 2009 23:33
Cristinuta, parerea mea e ca e normal sa se ingrase repede, e la fel ca restul pielii corpului. nu-ti faci dush in fiecare zi? nu e o problema ca se ingrasa pielea dar parul in schimb da? parul nespalat miroase urat, fie gras, fie mai putin gras.
mi se pare absolut firesc sa-l speli la doua zile. in afara de vara cand il speli in fiecare zi.
eleain
Postat pe 18 August 2009 23:34
PENTRU CRISTINUTA....ESTE POSIBIL CA PE TIMP DE VARA CORPUL TAU SA ELIMINE MAI MULT SEBUM,ATUNCI PARUL SI FATA LE SIMTI ULEIOASE SI INCARCATE..IN CAZUL ASTA FOLOSESTE UN SAPUN PT FATA ANTIBACTERIAN CARE NEUTRALIZEAZA GRASIMILE SI PT PAR UN SAMPON ADECVAT ADICA PT PAR GRAS .AI GRIJA NU SCHIMBA SAMPONUL F DES SI DIN CAUZA ASTA POT APAREA ASEMENEA SITUATII.IAR O DATA LA SAPTAMANA INCEARCA SA FACI O BAIE DE ABURI PT A-TI DESCHIDE PORII SI APLICA O MASCA DE ARGILA,E NATURALA SI F BUNA.EXISTA SI ARGILA SUPLIMENT NUTRITIV CARE SE CONSUMA IN CURE DE 21 ZILE.SUCCES
healthy005562
Postat pe 22 August 2009 16:01
PENTRU CRISTINUTA...SI AI GRIJA,NU-TI INCARCA PARUL CU SPUME ,GELURI SI FIXATIV..IAR SEARA INAINTE DE CULCARE PIAPTANA-L SI LASA-L DESFACUT.
healthy005562
Postat pe 22 August 2009 16:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va multumesc!!! 13 De la: office_salinasusesi_ro 21 Iunie 2010 13:22
buna! 4 De la: kudika_17603 5 Octombrie 2012 11:06
2% PENTRU TERAPIE PRIN ZAMBET 2 De la: kudika096488 17 Martie 2011 14:36
Natura, un ajutor de la Dumnezeu 4 De la: SaveOurSouls 7 Februarie 2014 00:09
Helecobanter 4 De la: healthy001662 22 Septembrie 2009 08:44