Setari Cookie-uri

prima oara

salutare tuturor.sper sa-mi raspunda cineva la subiectul meu.de ceva timp am o stare de greatza si voma care apare pur si simplu din senin.si se repeta de cateva ori pe zi.faza este ca imi vine sa vomit si nu se intampla niciodata efectiv sa vomit.s-a mai intamplat cuiva asa ceva?cu siguranta da.astept sfaturi.multumesc
marandiuc_catalin
Postat pe 27 Ianuarie 2009 13:24
Salut,

Este destul de posibil sa ai probleme la stomak,o forma de gastrita sau un inceput de ulcer,de aici si starile tale de voma.Ar fii bine sa tii un regim,mankare usoara,un ceai gastric si mai usor cu cafeaua si tigarile.Eu am avut gastrita si stiu cum e.Bineee,k la inceput credeam k sunt insarcinata,la tine nu se pune Multa sanatate iti doresk!!!
ciufi_healthy
Postat pe 31 Ianuarie 2009 11:11
Pai eu inca nu am scapat de starea asta. Cel putin in cazul meu, am aciditatea crescuta la stomac, ceea ce provoaca acest reflux gastric.

Postat pe 31 Ianuarie 2009 11:11
iahim979
Postat pe 26 Februarie 2009 08:07
Consumati ganoderma...., e un produs naturist care va rezolva cu brio toate afectiunile posibile si nu e costisitor deloc..., pentru informatii contactati-ma la ID-ul meu: maminskaia...., Eu am facut acest tratament, iar acum il contunui cu produse ganoderma pentru intretinere si ma simt exceptional..., "NU RATATI, CA VIATA SI ASA E SCURTA DESTUL, NOI TEBUIE SA O LUNGIM NU SA NE-O SCURTAM...,o zi buna va doresc, Maria.
maminskaia
Postat pe 4 Martie 2009 17:42
Eu am patit asa ceva dupa ce am spalat cu CLOR, timp de o saptamana tot aveam senzatia de voma, rau si la fel nu vomam...se pare ca era un fel de intoxicatie cu clor! Daca cumva ai folosit recent o colutie ce contine clor e posibil sa te fi intoxicat putin...
lara007_healthy
Postat pe 11 Martie 2009 20:14
cred ca cel mai bine ar trebui sa-ti faci niste investigatii si mai apoi sa te iei dupa sfaturile celor ce-ti raspund.conteaza ff mult mediul in care traiesti.daca lucrezi sau inveti int-un mediu stresant poti avea diferite afectiuni.depinde de foarte multe lucruri ceea ce ai expus tu pe forum.cel mai probabil ai probleme cu colecistul.ca recomandare :cam 2 litri de ceai pe zi neindulcit si mancaruri cat mai usoare
tunari.dobrin
Postat pe 13 Martie 2009 12:59
SI EU AM TRECUT PRIN STARI DE GENUL ASTA SI POT FI INSOTITE SI DE DIAREE...E DIN CAUZA CALDURII, A UNEI ALIMENTATII DEZECHILIBRATE,SAU A UNEI DEZHIDRATARI,FIINDCA TEMPERATURILE SUNT FOARTE RIDICATE IN TIMPUL VERII, IAR CORPUL PIERDE APA PRIN TRANSPIRATIE.CONSUMA LICHIDE,SI FII MAI ATENT CU IGIENA MAINILOR!IN CAZUL IN CARE E O CONSECINTA A UNEI DIETE DRASTICE,CONSULTA UN MEDIC!SANATATE
healthy005562
Postat pe 24 August 2009 15:39
Poate fi o gastrita,mergi la medic .Daca ai gastrita o sa incepi sa ai si alte simtome(eu am avut gastrita).Evita prajelile..
cami_goanga10
Postat pe 6 Martie 2010 10:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
umpik de ajutor 4 De la: doinitaeda 27 Noiembrie 2009 19:47
Dragoste sau cariera? 30 De la: camiflorea 23 Ianuarie 2010 08:08
despre refleoterapie 31 De la: office_salinasusesi_ro 3 Aprilie 2010 09:30
dureri dupa operatia de hernie de disc 5 De la: healthy013303 12 Martie 2010 09:23
coxatroza si artroza sunt boli nu numai batranetii 93 De la: kudika_35842 8 Septembrie 2013 12:10