Setari Cookie-uri

par gras

Buna,

Am si eu o problema cu parul meu care este foarte grs si nu il mai suport.Trebuie sa ma spam o data la 2 zile sau mai rau in ultm tmp cam in fiecare zi.Am inceput sa ma spal cu VICHY -pt par gras, dar degeaba.
Ma poate ajuta cineva cu vreo solutie???Va rog ca deja nu mai suport..
madalinadinut
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:35
Si eu sunt in aceeasi situatie, de mai multa vreme. Chiar nu stiu daca exista vreo alta solutie decat sa ma spal. Pentru ca nu poti educa parul sa nu se mai ingrase nespalandu-l, adica spalandu-l mai rar. Nu pot umbla cu el gras in ultimul hal.
Sarah_healthy
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:39
Pentru par gras eu folosesc de la Aromaterapy-farmec un ulei din plante de musetel .La mine a dat rezultat
ruby23
Postat pe 2 Februarie 2009 10:39
Din experienta sampoanele pentru par gras nu fac altceva decat sa stimuleze secretia de sebum. Eu folosesc un sampon de la Phytocyane.De la spalat la 2 zile am progresat la 3.Pretul e cam sus insa...45-50 ron, depinde de unde il achizitionezi.
nicole_24
Postat pe 12 Februarie 2009 10:23
exista un tratament anti-sebum, special pt par gras.exista un sampon si fiole ( o fiola pe saptamana )din gama hair-power de la alfaparf.
kudika186861
Postat pe 17 Februarie 2009 13:28
fetelor,parul se ingrasha shi datorita stresului de zi cu zi...am avut shi eu probleme de genul acesta..mai ales in perioada exam mi se ingrasha f des....acum folosesc Head&Shoulders....nu mai am probleme nici cu matreatza nici cu sebumul...ma spal o data la 3-4zile chiar daca nu se ingrasha f tare....incercatzi sa vb cu un dermatolog,el v-ar putea ajuta:)
numai bine!
negreaska
Postat pe 26 Februarie 2009 18:16
buna fetelor eu am folosit un sampon din plante de la Life-care si e f. bun (parerea mea)si nici nu e chiar scump
angel3411
Postat pe 26 Februarie 2009 18:23
incercati sapunul cu sulf sau samponul dar e mai scump
da rezultate
budurea_mihaelaliliana
Postat pe 19 Martie 2009 21:48
hello1
cel mai bua gama de sampoane pt par gras care functioneaza si nu li se face nicio reclama si se gasesc si f grew sunt din gama "CORONA" CEL MAI BUN PT AFECTIUNEA IN CAUZA este cel q extract de catina (este pe baza naturista) eu nu l-0am gasit decat la magazinele "Auchain"EXISTA SU PT PAR VOPSIT SI PT MAI MULTE...CEK CU CATINA FUNCTIONEAZA 1 sper sa va ajute si pe voi pt k eu acum nu am nevoie decat l 3 zile sa ma spal si asta asa k sa ma simt eu fresh mereu pt k el se ingrasha abia dupa 5 zile! depinde si de cum il inveti il speli l 2 zile a2a zy se ingrasha maresti interevalul...si el functioneaza in cauza!!! mult succes
chococolate
Postat pe 27 Martie 2009 20:14
Samponul uscat este solutia ideala de a avea un par impecabil in fiecare zi! Absoarbe uleiul in exces, toxinele, depunerile si impuritatile,odorizeaza si reimprospateaza. Cu o singura pulverizare si FARA A FOLOSI APA coafura nu va mai fi o problema pentru tine. Oriunde te-ai afla, in orice moment al zilei, parul tau va radia de prospetime! Pentru detalii: sampon.uscat@yahoo.com.
CristinaLivia
Postat pe 6 Iulie 2009 13:22
salutare tuturor, si eu am problema cu parul mai exact radacina a inceput sa se ingrase destul de repede iar restul parului e spre uscat,. inainte aveam un par normal. am incercat tot felul de sampoane dar nimic. la un mom dat am inceput sa fol dupa baie suc de lamaie. tamponam pe radacina..functioneaza cat de cat. acum fol sampon alpecin medicinal pt par gras si alpecin medicinal special lotiune tonica pt matreata si caderea parului. e ceva mai bine...ma spal cam la 6-7 zile
dracoaica
Postat pe 14 August 2009 19:16
Samponul uscat Batiste este special creat pentru a rezolva problema parului ingrasat la radacini. Viziteaza www.samponuscat.ro pentru detalii si sfaturi
CristinaLivia
Postat pe 20 August 2009 11:11
am si eu o intrebare,de unde si de care sampon cu sulf
kudika072193
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:52
buna fetelor si eu am avut probleme de genul asta si mai ales si cu caderea parului,matreata si par gras.am incercat tot felul de produse iar acuma am descoperit niste produse super bune.Sunt produse bio (KRAUTER - AROMA)si nici nu sunt f scumpe....sunt de la firma de produse bio la care face reclama Virgil Iantu.
Momentan eu folosesc samponul antimatrata pt ca actioneaza impotriva matretii,intareste radacina firului de par si previne despicarea acestuia.
Insa beneficiile produsului sunt mult mai multe. Are un continut bogat in incrediente BIO-organice, cum ar fi roinita,menta,arnica si musetelul, curata si confera parului si pielii ingrijirea necesara. Compozitia include extracte din plante precum coada soricelului,vasc si hamei, incrediente ideale pt parul CU TENDINTE DE INGRASARE.ESTE RECOMANDAT PT UTILIZAREA FRECVENTA IMPOTRIVA MATRETII SI PT PARUL CU TENDINTE DE INGASARE INPREUNA CU Lotiunea antimatreata BIO Krauter.
Eu una le folosesc si eu si sotul meu si suntem fff multumiti de ele. Sunt mai multe game de sampoane si lotiuni,tratamente pt caderea parului .... o gramada de chestii.Eu una va sugerez sa vizitati site-ul lor si acolo gasiti multe lucruri pt diferite probleme. Va pup si sper ca v-am fost de ajutor !!!
alysa_alex
Postat pe 8 Septembrie 2009 14:21
Incearca si spala parul fara sa freci foare tare scalpul si incearca sa clatesti parul cu cafea rece sau apa,otet si sucul de la o lamaie .Da rezultzte grozave.
kudika111024
Postat pe 26 Octombrie 2009 04:37
buna sint noua pe aici asi vrea sa imi dati un sfat am tenul foarte gras cit si parul nu mai stiu ce sa fac de la un timp incoace imi ies foartemulte pe fata mari si dureroase iar parul imi cade foarte rau ce stiti de mastile cu argila verde am auzit ca sint foarte bune cine stie ceva de elesa imi spuna adresa mea este dinusilvia09@yahoo.com. astept raspunsuri
kudika077968
Postat pe 29 Octombrie 2009 23:30
poti merge la dermatolog sau sa incerci sa faci un tratament cosmetic....sigur ca sint remedi incearca si vezi.am prietene care nu mai au probleme daca vrei iti dau un nr de tel
kudika059746
Postat pe 30 Octombrie 2009 00:00
Sampon de urzica ,din acela verde care se vinde la ziare in care se adauga 10 aspirine simple romanesti topite cu putina apa.Cel mai bun sampon,pentru fata grasa,sapunul Amway de 150 grame,sapunul solid ,nu altceva,costa 12,5 ron. F bun,mie mi-a folosit.
anemones
Postat pe 30 Octombrie 2009 05:13
Dragele mele doresc sa va ofer cateva detalii despre absorbantele si tampoanele atat de necesare pentru igiena intima.
Stiati ca pentru albirea lor se utilizeaza DIOXINA .Stiati ca de obicei se pune ceva mai multa DIOXINA pentru a produce sangerare mai abundenta si pentru a cumpara in consecinta …noi si noi absorbante sau tampoane.

Dar stiati ca
DIOXINA PRODUCE CANCER DE COL UTERIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,
asa se explica incidenta masiva a acestei grave afectiuni in lume.

Acum si in ROMANIA au aparut TAMPOANE ANIONICE CU PROTECTIE ACTIVA , produse care genereaza IONI NEGATIVI , in lume fiind deja un miliard de beneficiari

Acestea sunt ……….absorbantele active LOVE MOON ,

Aceste absorbante au incorporate in ele o banda dintr-un materal special (brevetat)care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.

Acesti Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative
distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea dvs. de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc.

Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.
In plus, elimina mirosurile.

Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin).
Produsele au certificate FDA-USA si UE.

Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa.

EXISTA :
• absorbantele pentru ciclu normal,
• ciclu abundent sau
• pentru uz zilnic,
dar si
• absorbante mini,
• absorbantele pentru bikini,

Acum despre alte produse utile pentru sanatatea dvs.:
Talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi
Si
Seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu
(ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal,
eliminarea durerilor si este ideal
pentru intretinerea ovarelor sau
ingrijirea dupa avort.

Nu trebuie sa devii DISTRIBUITOR daca nu vrei
dar poti cumpara aceste produse cu reducere de 25%
in calitate de CLIENT PREFERENTIAL.
Ce zici ,VREI ?


Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96

…..atunci…. te rog citeste in continuare..









ACUM !
AICI (local ) !
ACOLO(distal) !
Pentru dumneavoastra
LIGHT& LEAVING WATER THERAPY
ENGLEZA & ROMANA & EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE & LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA , RAZE INFRAROSII SI HELIU.
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI & TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu “IUBIRE SI RECUNOSTINTA
”LEAVING WATER THERAPY”
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 19 Noiembrie 2009 11:24
Folositi Onescalp de la Nanogen, este un sampon foarte bun pentru parul gras si nu numai, eu am scapat si de matreata cu ajutorul acestui sampon. Pentru mai multe detalii intrati pe site-ul: www.nanogen.ro Va las si id-ul meu daca veti vrea sa ma intrebati ceva: oana_eu2009
scumpica20
Postat pe 27 Noiembrie 2009 16:47
si eu am avut probleme cu ingrasarea excesiva a parului.mai intai am folosit tot ce se putea folosi in materie de samponuri: vichy, foltene, alpecin,etc. insa niciun rezultat...pana la urma m-am dus la medicul dermatolog, care mi-a spus ca una din cauze, si poate cea mai importanta este stresul. mi-a dat un tratament cu zinc si alte chestii, iar ca sampon folosesc de mai bine de o jumatate de an samponul herbosophy cu ginseng (pt par gras si varfuri uscate. momentan sunt multumita de acest sampon, insa nu neglijati si treceti si pe la dermatolog.
Laura_nic
Postat pe 11 Ianuarie 2010 08:54
De la: Laura_ela, la data 2010-01-11 08:54:55si eu am avut probleme cu ingrasarea excesiva a parului.mai intai am folosit tot ce se putea folosi in materie de sampoane: vichy, foltene, alpecin,etc. insa niciun rezultat...pana la urma m-am dus la medicul dermatolog, care mi-a spus ca una din cauze, si poate cea mai importanta este stresul. mi-a dat un tratament cu zinc si alte chestii, iar ca sampon folosesc de mai bine de o jumatate de an samponul herbosophy cu ginseng (pt par gras si varfuri uscate. momentan sunt multumita de acest sampon, insa nu neglijati si treceti si pe la dermatolog.
Laura_nic
Postat pe 11 Ianuarie 2010 08:55
buna,si eu am avut aceiasi problema..si mi-a fost recomandat dupa ce imi spal paru sa imi fac o infuzie de lamaie(lamaia fiind acida face ca grasimea sa dispara).la 2 l de apa am folosit 2 lamai,le-am fiert numai ca lamaiile trebuie sa fie taiate pe jumatate,apoi cand a dat in clocot am oprima focu si am acoperit oala cu un capac si apoi o lasa sa se raceasca cat e nevoie si ne clatim paru cu aceasta apa.Putem sa o folosim de 3 ori pe sapt..apoi din ce in ce mai rar..pt ca sa nu ne usuce paru..va asigu ca da rezultate..eu inainte ma spalam la 2 zile..acu pot sta cu paru si 4 zile ,inafara ca miroase f bine,are stralucire si e f matasos.ciao
GyA2010
Postat pe 11 Ianuarie 2010 13:08
mie mi-a recomandat o colega sa imi limpezesc parul cu ceai verde.Inainte il spalam de 3 ori pe saptamana si a doua zi dupa ce il spalam parca era dat cu ulei, acum il spal de 2 ori pe saptamana si se ingrasa a3a zi.Se face infuzie de ceai verde (cam 1-2 linguri de ceai pun eu la 1 litru de apa) si se foloseste pe parul curat, fara urme de sampon. Dupa ce il limpezesc cu apa , il limpezesc cu ceai verde si gata, la uscat cu el.
pitikmikmik
Postat pe 12 Februarie 2010 08:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
transplant renal 2 De la: kudika_931218 18 August 2013 14:59
par gras 26 De la: office_salinasusesi_ro 24 Martie 2010 12:38
CURS DIAGNOSTIC SI EVALUARE CLINICA 22-24 IANUARIE 2010 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 9 Decembrie 2009 15:22
Va rog sa-mi dati un sfat! 13 De la: kudika226898 10 August 2010 19:06
Fasciculatii persistente 2 De la: maria1931 18 Septembrie 2009 11:42