Setari Cookie-uri

sarcina molara

Iubitei mele surioare i s-a spus ca a avut o sarcina molara, iar acum este foarte speriata pt ca nu stie exact despre ce este vorba; are 32 de ani si un baietel minunat de 6 anisori. S-a mai confruntat cineva cu o astfel de problema? Ce medic recomandati? Va multumesc!
iariana
Postat pe 28 Ianuarie 2009 21:01
in primul rand cine ia spus ca a avut o sarcina molara ?banuiesc ca ginecologul si mai banuies ca era sarcina molara completa adica in care exista placenta dar nu exista fat daca e asa si a facut avort atunci e ok ca a fost la dr care trebuia astept mai multe informatii
cristina_blondyy
Postat pe 10 Februarie 2009 18:46
in orice caz daca a fost sarcina molara sora ta va trebui supravegheata cel putin un an deoarece orice sarcina molara e un risc de cancer ,daca recidiveaza va creste nivelul de hormon corionic gonadotrofic (hcg) ar fi bine sa aibe grija sa nu raman insarcinata cel putin 2 ani sa ia anticonceptionale si sa isi urmareasca hcg
cristina_blondyy
Postat pe 10 Februarie 2009 18:54
mama mea(48 ani) a avut aceeasi problema in luna mai 2008, acum multumesc lui dumnezeu putem spune ca a scapat , a facut mai multe analize la interval de 2 sapt dupa depistare si apoi la luna pt a supraveghea HCG ul!

multumesc lui d zeu ca totul e bine cu mama, pt sora ta sfat : sa isi faca analizele pt hcg lunar , multa sanatate!
eleirina
Postat pe 25 Februarie 2009 12:36
AJUTOR VA ROG,IERI LA GINECOLOG MI SA GASIT SARCINA MOLARA FARA EMBRION,MAINE SINT PROGRAMATA LA CHIURETAJ SI NU STIU CE MI SE POATE INTIMPLA,MAI POT FACE COPII?
carmen_barna78
Postat pe 13 Mai 2009 14:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fibroadenom 4 De la: ioanabobocea 19 Noiembrie 2009 12:06
30% reducere pentru controlul ginecologic anual de rutina 1 De la: curly_curly 20 Iunie 2011 17:17
ANEXITA 2 De la: 4Life 9 Februarie 2011 20:49
insarcinata sau nu?:( 3 De la: pitique_blondine 12 Noiembrie 2009 20:29
posibila sarcina? 8 De la: adardna 7 Mai 2011 12:38