Setari Cookie-uri

Parodontoza

va rog frumos cine stie, cine cunoaste medic stomatolog bun, specializat in parodontologie, sa-mi dea si mie nume, adresa, nr telefon, fie aici fie la adresa anaionescu67@gmail.com
multumesc mult si multa sanatate
Onaona
Postat pe 5 Februarie 2009 23:41
Hello, si eu am probleme. Am primit insa ajutor de la un stomatolog foarte bun, si de 2 ani urmez tratamentul si ma ajuta mult. Este vorba de produsul INSADOL TABLETE de la TEHNICAL DENT - http://www.tehnicaldent.ro/categorie.php?parent=1&cID=23&ccID=69&lv1=23&lv2=69

se iau in functie de gradul in care te afli.
Daca doresti sa iti dau telefonul dentistului, ma anunti.
Bafta multa, sanatate!
kudika064581
Postat pe 25 Februarie 2009 16:04
medic bun in acest domeniu este dr.vasarhely din brasov si raspunde la nr 0268328019. Eu am fost diagnosticata in alte centre stomatologice, cu paradontoza si in urma unui tratament corespunzator recomandat de acest medic mi-am salvat dintii. succes!
sancrai
Postat pe 10 Martie 2009 08:14
buna aldyb7! cate tablete se iau pe zi?
negruta
Postat pe 10 Martie 2009 10:14
Mi-as dori sa aflu mai multe despre acest tratament.Daca se poate imi scrieti mai multe?De exemplu cum se face trebuie sa mergi la el de fiecare data?Eu sunt din Constanta.aDRESA MEA DE MAIE ESTE florydicianu@yahoo.com
Multumesc anticipat
florydicianu
Postat pe 16 Iunie 2009 13:23
Te rog mult sa-mi furnizezi si mie mai multe despre tratamentul pe care l-ai urmat. Ma intereseaza subiectul ptr ca am aceasta problema care, din nefericire, se agraveaza.
Multumesc mult si astept un raspuns de la tine pe adresa romus1970@yahoo.com
Rodica
Roella
Postat pe 20 August 2009 12:29
Te rog mult sa-mi furnizezi si mie mai multe despre tratamentul pe care l-ai urmat. Ma intereseaza subiectul ptr ca am aceasta problema care, din nefericire, se agraveaza.
Multumesc mult si astept un raspuns de la tine pe adresa romus1970@yahoo.com
Rodica
Roella
Postat pe 20 August 2009 12:30
parodontoza din pacate este o problema f grava si se datoreaza lipsei de atentie acordate sanatatii denatre. PArintii mey sufera de aceasta boala si stiu astfel cat de dureros este sa vezi cum dinti sanatosi cad.
Sfatul meu este sa va duceti la un stomatolog f bun, nu neaparat cu un cabinet fffff modern, ci el ca doctor stomatolog sa-si doreasca sa-ti salveze dintii.
Eu, in craiova, am o astfel de stomatologa. Nu am mai vazut in viata mea un stomatolog care sa-mi acorde atata atentie in a salva un dinte, chiar dc asta implica luni de zile de tratament la un singur dintisor.... Ma bucur ca am intalnit-o, ma bucur ca m-a invatat ce inseamna igiena orala sanatoasa, si care anume sunt cele mai bune paste de dintii . Din pacate in 3 luni se muta in anglia....:(

sfatul meu este sa va interesati la toate persoanele de medicii lor stomatologi si at cand o pers va spune k stomatologul sau face tot posibilul sa salveze un colt de dinte at faceti-va o programare la el...poate e ceea ce cautati....

Eu pana la dentista mea, nu am fost tinuta pe acel scaun mai mult de 15 minute si chit ca puneam sute de intrebari legate de ce am nevoie pt a contracara aparitia cariilor nu mi se raspundea. Acum insa am invatat sa-mi aleg doctorul stomatolog si chiar dc in 3 lunid e zile ea o sa plece, deja mi-a trimis fisa medicala la un medic care ea considera ca se asamana ei, ca-si doreste sa salveze dentitia clientilor si nu doar sa castige bani.

dc sunteti din craiova si vreti un nume nu ezitati sa ma contactati
o zi buna
agny_healthy
Postat pe 30 August 2009 23:47
Si eu sunt din Craiova si am probleme cu paradontoza.
Te rog imi poti spune despre ce stomatolog este vorba cel care te-a ajutat sa rezolvi problema dentara.
Adresa mea este alimiki90@yahoo.com.
Multumesc mult!
Sanatate
alipuf
Postat pe 6 Septembrie 2009 21:41
Mi s-a recomandat pt paradontoza dr. Surlin din Craiova (undeva pe langa Liceul Sanitar). Poate cineva sa-mi dea referinte despre aceasta doctorita?
Multumesc!
alipuf
Postat pe 11 Septembrie 2009 12:52
PARODONTOZA APARE DATORITA IGIENEI DEFICITARE,A STRESULUI COTIDIAN,A ALIMENTATIEI PE BAZA DE CHIMICALE,POATE FI SI O CAUZA EREDITARA,APARITIA TARTRULUI O AGRAVEAZA.
SANSE DE VINDECARE COMPLETA MAI GREU, DAR SE POATE STOPA LA STADIUL IN CARE SE AFLA PRIN INTERVENTIE CHIRURGICALA CU ADITIE DE OS (SE PUN LA NIVELUL OSULUI GRANULE DE OS ARTIFICIAL)
VALUSCA82
Postat pe 27 Septembrie 2009 15:21
Am primit si eu acest tratament ,dar nu mi s-a spus ce efecte ar trebui sa aiba si cat timp trebuie sa le folosesc Stie cineva exact raspunsul la cele doua intrbari?
kudika010152
Postat pe 28 Octombrie 2009 16:42
Buna ziua!
V-as ruga sa-mi spuneti si mie numele si adresa medicului stomatolog la care mergeti dvs. Rog raspuns pe adresa mea de mail sanda_daniela_popa@yahoo.com
Mentionez ca sunt din Craiova
healthy008260
Postat pe 4 Noiembrie 2009 14:42
tarot_healthy
Postat pe 11 Noiembrie 2009 23:36
maselarita ajuta oare?
healthy010744
Postat pe 3 Ianuarie 2010 23:21
6 tablete/zi, 180 de pastile, sanatate multa
kudika064581
Postat pe 14 Ianuarie 2010 13:02
Nu te supara, dar parodontoza este o boala care se mosteneste, adica este ereditara, in functie de gradul in care esti, te poti sau nu trata. In plus, este provocata de microorganisme care se dezvolta in functie de gradul de aciditate din gura/organism. Am mai citit ca se poate dezvolta si datorita unei alte bacterii stomacale, numita helicobacter pylori, care se dezvolta tot in mediul f acid - din stomac, intestine, etc. si se poate cuibari si in alveolele dentare.
Situatia este complicata, nu poti sa-ti acuzi parintii ca au fost neglijenti, ci trebuie sa gasesti solutii sa te tratezi: pastilute, mediu alcalin in gura, stomac, pasta de dinti Vademecum, colgate - dar NEAPARAT SA AIBA BICARBONAT DE SODIU IN ELE!!!!!! clatiri cu solutie de bicarbonat de sodiu, poti si inghiti cand te simti prea acida! adica, ai stari de nervozitate de la stomac si te arde!
Periodontitis is caused by microorganisms that adhere to and grow on the tooth's surfaces, along with an overly aggressive immune response against these microorganism. A diagnosis of periodontitis is established by inspecting the soft gum tissues around the teeth with a probe and x-ray films by visual analysis, to determine the amount of bone loss around the teeth. Sanatate multa si numai bine! aveti grija de voi!
kudika064581
Postat pe 14 Ianuarie 2010 13:12
Buna, eu din fericire nu am aceasta problema, dar in scrimb mama mea avea aceasta paradontoza foarte avansata si din cati doctori au umblat in gura ei nici unu nu a rezolvat-o cu nimic decat dureri peste dureri si etc. In fine ideea este ca de 1 an si ceva merge la un medic care intradevar mai bine de 6 sau kiar 7 luni a tinut-o pe tratamente si radiografii sa-i vada evolutia tratementului si rezultatele si intr-un tarziu dupa ce a vz el ca merge bine a inceput sa-i lucreze dantura sau mai bine sp ce mai ramasese din ea, si a putut sa-i faca si o lucrare care o are de cateva luni si kiar se simte foarte bine.Doar ca din pacate cei cu aceasta problema trebuiesc mereu supraveghiati , si sa mearga kiar lunar la stomatologul lor pt infectia poate aparea oricand. Si inca ceva, in cazul in care sunteti fumator afeccteaza foarte mult la dantura kiar mult mai mult decat la cei fara probleme. Dar sa lasam vorbaria si sa-ti spun nr acestui doctor care sper sa te ajute 0722296160 sau 0766632249, sau 0213352791. Si eu merg la acest doctor doar ca din pacate nu stiu si adresa. Sanatate multa. Si inca ceva paradontoza nu se mosteneste si asta o stiu de la mai multi doctori, pt ca si mamei mele ii era frica ca nu cumva sa o mostenesc.
mikydutza_healthy
Postat pe 22 Ianuarie 2010 09:26
Am primit si eu tratament cu INSADOL cu recomandarea sa iau 6 pastile in doza unica,si as vrea sa te rog sa-mi spui cum ai luat tu tratamentul.Iti multumesc.
patrica
Postat pe 17 Martie 2010 14:44
Un medic stomatolog foarte bun din Constanta este Dr Resit Ayla daca esti interesata poti sa afli mai multe pe http://dentoplus.ro
kudika_968708
Postat pe 15 Iunie 2014 04:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
endoscopie filmata 6 De la: mmmandreea 27 Iulie 2009 01:48
Infosan 1 De la: BoboloacaCiprian 6 Noiembrie 2015 01:15
buna ziua 4 De la: kudika039058 13 Iulie 2010 10:28
DURERI STOMACALE 4 De la: semaka_boy 16 Iunie 2010 19:38
toxoplasmoza 16 De la: healthy010890 25 Ianuarie 2010 15:08