Setari Cookie-uri

credeti ca am exagerat?...

m-am despartit de barbatul pe care il iubesc pt ca isi inchidea telefonul mereu...
kudika007253
Postat pe 5 Decembrie 2009 13:42
nai incercat, sa discuti cu el problema, sai ceri explicatii de ce face asta?
kudika098645
Postat pe 5 Decembrie 2009 14:46
in orce caz, daca il ichidea mereu avea, un motiv, pe care el, nu vroia ca tu sal afli.. o amanta secreta de exemplu. parerea mea, e ca ai procedat bine.
kudika098645
Postat pe 5 Decembrie 2009 14:50
De la: semele_28, la data 2009-12-05 13:42:39m-am despartit de barbatul
pe care il iubesc pt ca isi inchidea telefonul mereu...

...alta idiotenie!
100101
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:38
De la: kyru, la data 2009-12-12 22:38:07
De la: semele_28, la data 2009-12-05 13:42:39m-am despartit de barbatul
pe care il iubesc pt ca isi inchidea telefonul mereu...

...alta idiotenie!


De ce idiotenie? Sa-ti spun eu ce s-a intamplat cand fostul sot a uitat telefonul personal deschis, a primit un mesaj de la una dintre iubite. L-am citit si i l-am aruncat in ochi.
snowflower
Postat pe 14 Decembrie 2009 18:24
trebuia sa ceri o explicatie
m_geani
Postat pe 14 Decembrie 2009 19:46
De la: semele_28, la data 2009-12-05 13:42:39m-am despartit de barbatul pe care il iubesc pt ca isi inchidea telefonul mereu...

un pic ! probabil te simteai respinsa, si te inteleg ! adica, ai vorbi cu el daca si-ar deschide telefonul ! sigur era doar atat?
sab628
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:48
nu mi se pare ca ai exagerat. cred ca ar fi trebuit sa te caute sa clarifice lucrurile daca e adevarat ca te cunoaste si tine la tine si poate sa te inteleaga. cred ca timpul te va va ajuta sa intelegi.
eleain
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:52
sau poate are si el un moment mai delicat.
eleain
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:54
De la: snowflower, la data 2009-12-14 18:24:50
De la: kyru, la data 2009-12-12 22:38:07
De la: semele_28, la data 2009-12-05 13:42:39m-am despartit de barbatul
pe care il iubesc pt ca isi inchidea telefonul mereu...

...alta idiotenie!


De ce idiotenie? Sa-ti spun eu ce s-a intamplat cand fostul sot a uitat telefonul personal deschis, a primit un mesaj de la una dintre iubite. L-am citit si i l-am aruncat in ochi.

fostul?!adica dupa ce l-ai pleznit cu telefonul in ochi, l-ai si parasit?nu pot sa cred cat esti de sadica!
100101
Postat pe 15 Decembrie 2009 21:01

pai de ce ai intrat in telefon, daca era al omului?urat gest!
100101
Postat pe 15 Decembrie 2009 21:03
De la: semele_28, la data 2009-12-05 13:42:39m-am despartit de barbatul pe care il iubesc pt ca isi inchidea telefonul mereu...
daca-ti merge bine, crede si nu cerceta !!!!
International_Networkers_Team
Postat pe 15 Decembrie 2009 21:06
deci; in telefon, daca nu este al tau, NU_SE UM_BLA ! nu "umblu" in telefonul nevestei niciodata si nu raspund la el.Cred ca asi face ca toti dracii sa-mi umble in telefon!Oricum, nu ar fi nimc compromitator si nu inchid/ascund niciodata telefonul.Si barbatii care isi dau nr de telefon la pitipoance ce le pot crea probleme, sunt niste fraieri.
100101
Postat pe 15 Decembrie 2009 21:26
Stii ce se spune despre intuitia feminina?
Rar da gres!
Totusi, trebuia sa fii puternica si cateva zile inainte sa te desparti de el sa iti inchizi si tu telefonul fara nicio explicatie.
blue_little_angel
Postat pe 16 Decembrie 2009 22:17
De la: semele_28, la data 2009-12-05 13:42:39m-am despartit de barbatul pe care il iubesc pt ca isi inchidea telefonul mereu...


nu iti mai pierde timpul sa te gandesti la cineva care nu te merita. sigur avea ceva de ascuns. o sa fii si tu iubita cat de curand. important este sa fii sanatoasa, cu chef de a face lucruri cat mai multe si cat mai bune.
trebuia sa ai rabdare
kudika182838
Postat pe 17 Decembrie 2009 23:28
De la: kyru, la data 2009-12-15 21:03:20
pai de ce ai intrat in telefon, daca era al omului?urat gest!



ce haios esti! de ce sa nu-si permita sa se uite in telefon? dar cand are grija de el are dreptul?
se vede ca esti un rasfatat!
kudika182838
Postat pe 17 Decembrie 2009 23:30
De la: blue_angel, la data 2009-12-16 22:17:41Stii ce se spune despre intuitia feminina?
Rar da gres!
Totusi, trebuia sa fii puternica si cateva zile inainte sa te desparti de el sa iti inchizi si tu telefonul fara nicio explicatie.


ai mare dreptate, dar cand iubesti esti mai ingaduitor...
kudika182838
Postat pe 17 Decembrie 2009 23:32
De la: healthy010354, la data 2009-12-17 23:30:47
De la: kyru, la data 2009-12-15 21:03:20
pai de ce ai intrat in telefon, daca era al omului?urat gest!



ce haios esti! de ce sa nu-si permita sa se uite in telefon? dar cand are grija de el are dreptul?
se vede ca esti un rasfatat!

rasfatat, eu?cine draq sa ma rasfete si pe mine?doar daca nu, doamnele de pe "ceaiuri pentru zona intima"!
100101
Postat pe 18 Decembrie 2009 22:01
Minti ca un popa de tara ! Cum sa-l iubesti ? Tu oare stii ce-i iubirea ?!...Cum sa te desparti ptr ca are telefonul mereu inchis ? Pot fi " n " motive ptr care poti tine telefonul inchis ! Cei ce lucreaza in securitatea statului,in protectie si paza sau cei ce lucreaza non-stop cu publicul isi tin telefonul obligatoriu inchis !!! Sau poate bateria mobilului este slaba sau ...cate si cate motive ,dar in nici un caz nu poti termina cu iubitul daca-l ...IUBESTI !!! Asa ca...poti spune ca nu l-am iubit si ca sa scap de el imi trebuia sa ma leg de cel mai marunt motiv !!! Si am gasit motivul cu ...telefonul inchis !!! Ce ..hoata !
crysis
Postat pe 19 Decembrie 2009 08:25
EL A FOST DE ACORD CU DESPARTIREA? DACA DA FARA SA EXPLICE MOTIVUL TELEFONULUI INCHIS E CLAR CA ARE PE CINEVA MAI INPORTANT IN VIATA.DAR TOTUSI DACA TOT VA-TI DESPARTIT DE CE NU INCERCI SA-L MAI SUNI CU NR.ASCUNS SA VEZI DACA MAI ARE TEL INCHIS SI ATUNCI I-TI DAI SEAMA DACA TU ERAI MOTIVUL.
healthy005657
Postat pe 19 Decembrie 2009 08:58
Femeie care stie ce vrea! Ce s-a mai intamplat? Te cauta?
kudika019386
Postat pe 19 Decembrie 2009 09:05
da, metoda detectivului da roade intotdeauna. Haideti sa-i pandim tot drumul pana la servici si de la servici pana acasa, sa le trimitem mesaje anonime, sa-i sunam si cand le auzim vocea sa le inchidem. Ar mai fi si metoda aia cu Tradati in dragoste. Cea mai tare sansa la emisiunea asta e ca la sfarsit avem sansa sa le dam cu geanta in cap fara sa ne-o luam ca...deh! suntem protejate de bodyguard.
O relatie buna nu trebuie sa fie atat de complicata...
moneycaprice
Postat pe 19 Decembrie 2009 09:48
De la: healthy005657, la data 2009-12-19 08:58:18EL A FOST DE ACORD CU DESPARTIREA? DACA DA FARA SA EXPLICE MOTIVUL TELEFONULUI INCHIS E CLAR CA ARE PE CINEVA MAI INPORTANT IN VIATA.DAR TOTUSI DACA TOT VA-TI DESPARTIT DE CE NU INCERCI SA-L MAI SUNI CU NR.ASCUNS SA VEZI DACA MAI ARE TEL INCHIS SI ATUNCI I-TI DAI SEAMA DACA TU ERAI MOTIVUL.


Uite vedetei? Exact ce spuneam...haideti sa-i pandim si cand stau pe wc
moneycaprice
Postat pe 19 Decembrie 2009 09:51
"vedeti"
moneycaprice
Postat pe 19 Decembrie 2009 09:52
Crezi ca ai rezolvat problema ? l-ai parasit si gata? mai gindestete si dupa actioneaza
cristi_bug2002_yahoo_com
Postat pe 19 Decembrie 2009 10:17
De la: Doreen, la data 2009-12-19 08:25:52 Minti ca un popa de tara ! Cum sa-l iubesti ? Tu oare stii ce-i iubirea ?!...Cum sa te desparti ptr ca are telefonul mereu inchis ? Pot fi " n " motive ptr care poti tine telefonul inchis ! Cei ce lucreaza in securitatea statului,in protectie si paza sau cei ce lucreaza non-stop cu publicul isi tin telefonul obligatoriu inchis !!! Sau poate bateria mobilului este slaba sau ...cate si cate motive ,dar in nici un caz nu poti termina cu iubitul daca-l ...IUBESTI !!! Asa ca...poti spune ca nu l-am iubit si ca sa scap de el imi trebuia sa ma leg de cel mai marunt motiv !!! Si am gasit motivul cu ...telefonul inchis !!! Ce ..hoata !

...esti pe langa...intamplator te-ai adresat unei femei care a stat cu un militar de cariera timp de 10 ani...habar nu ai ce vorbesti...cei ce imbraca haina statului nu au voie sa isi inchida tel nici noaptea...el dormea cu telefoanele langa el...acel barbat a fost prezent pt mine mereu...nu a existat o data in 10 ani sa-l fi cautat si sa nu ma caute inapoi daca se intampla sa i se termine bateria sau sa nu aibe semnal...nu-ti poti imagina cat de tare ma ranea atitudinea acestuia din urma...si stia,caci am avut o discutie pe tema asta...si tot nu l-a oprit sa o comita din nou...si intr-o seara mi-am iesit din fire si i-am facut multe reprosuri...curgeau reprosurile rauri...mesaje pe telefon,caci asa comunicam noi...am incercat sa il fac sa inteleaga prin ce trec eu,insa fara nici un rezultat...tacere totala din partea lui...refuza comunicarea...
kudika007253
Postat pe 19 Decembrie 2009 10:25
e nevoie de multa intelepciune pentru a pastra o relatie frumoasa. orice om pentru gestul sau are o explicatie.Cel mai frumos lucru este sa iubesti si sa fii iubit; dupa ce sentimentele de iubire de transforma in placerea de a convietui alaturi de partener, nu ar trebuii sa existe secrete.Cand esti sincer cu ceilaslti esti sincer cu tine, daca ai secrete de pazit...viata e trista..Dar mai sunt si oameni disperati (in general femei) de a avea o relatie, nu conteaza ca celalat il iubeste sau nu, ei vor o relatie! si mai ales vor sa controleze partenerul deoarece au complexe de ordin psihologic si pentru ca nu cred in propria valoare au nevoie sa auda zilnic aprecieri de la partener. Cand esti genul care suna la fiecare 10 minute pentru a controla unde este partenerul (nimeni nu recunoaste ca e de fapt un control)atunci clar sunt probleme psihice si normal ca omul inchide telefonul . De aceea trebuie sa intelegem ce simtitm de fapt pt partener ? Chiar il iubim ?
psihoterapeut
Postat pe 19 Decembrie 2009 11:38
De acord cu ultimele doua comentarii.Dar,pt ca exista si acest dar,incerc sa-mi expun si eu parerea.In primul rand o relatie care are ca baza solida iubirea,trebuie sa aiba in componenta ei,neaparat si o incredere.Daca mergem pe ideea ca orice face sotul,sau sotia,pt ca noi suntem suspiciosi,sau gelosi,si credem ca este inselatorie,nu avem nicio sansa in a ne mentine treaza increderea si iubirea.Si mie m-i s-a intamplat,sa-mi tin telefonul inchis,dar asta nu a insemnat ca am fost neaparat la femei.Eu inchid telefonul cand,intru in vreo sedinta,la medic,la tribunal sau oriunde te poti afla intr-un loc public si in preajma ta se afla anumite persoane mai mult sau mai putin importante.EX;Sa zicem ca m-a intalnesc cu Traian Basescu,si ma suna sotia.Ce fac?Ii spun presedintelui:asteapta domne putin ca ma suna sotia si daca nu raspund zice sau crede ca sunt cu vreo femeie?Nu cred,ca cineva ar face asa ceva.Hai sa lasam suspiciunile deoparte,sa nu ne mai legam de nimicuri.Vom avea de suferit toti.Nici eu nu ma uit in telefonul nevestei sau al copiilor sau al altei persoane,si ca atare nu sunt de acord sa se uite nimeni in telefonul meu.Daca ai vreo nelamurire sau suspiciune intreaba si te voi lamuri.DA,este foarte adevarat ca femeile in general sunt f curioase,dar prea multa curiozitate,uneori strica.In rest o zi buna,si spor la pregatirile de sarbatori!
pescarul_healthy
Postat pe 19 Decembrie 2009 11:49
De la: terapeut, la data 2009-12-19 11:38:56e nevoie de multa intelepciune pentru a pastra o relatie frumoasa. orice om pentru gestul sau are o explicatie.Cel mai frumos lucru este sa iubesti si sa fii iubit; dupa ce sentimentele de iubire de transforma in placerea de a convietui alaturi de partener, nu ar trebuii sa existe secrete.Cand esti sincer cu ceilaslti esti sincer cu tine, daca ai secrete de pazit...viata e trista..Dar mai sunt si oameni disperati (in general femei) de a avea o relatie, nu conteaza ca celalat il iubeste sau nu, ei vor o relatie! si mai ales vor sa controleze partenerul deoarece au complexe de ordin psihologic si pentru ca nu cred in propria valoare au nevoie sa auda zilnic aprecieri de la partener. Cand esti genul care suna la fiecare 10 minute pentru a controla unde este partenerul (nimeni nu recunoaste ca e de fapt un control)atunci clar sunt probleme psihice si normal ca omul inchide telefonul . De aceea trebuie sa intelegem ce simtitm de fapt pt partener ? Chiar il iubim ?[/qu
in primul rand tin sa-ti spun ca nu fac parte din categoria mai sus mentionata...nu tin mortis sa am o relatie,insa tin mortis ca cel de langa mine sa aiba coloana vertebrala,sa fie sincer si deschis...
asa era el...nu isi inchidea telefonul pt ca il sunam eu,fapt ce se intampla f rar...asta a facut si in prima zi cand mi-a scris primul mesaj... "te iubesc!"...e singurul lucru ce m-a deranjat la el...atat de tare,incat ne-am despartit...fiecare stie ce poate suporta si ce nu...
kudika007253
Postat pe 19 Decembrie 2009 12:48
Imi permit sa-mi dau si eu cu parerea pentru ca si eu am trecut prin asa ceva...in primul rand din partea mea nu are legatura cu controlul..e adevarat ca si mie mi se intampla sa fiu la munca si sa nu pot raspunde in acel moment dar de indata ce pot sun eu...sincer am avut o relatie ani in urma si in ultimul timp facea la fel..cand il sunam si nu se intampla la fiecare 10 minute avea telefonul inchis,cand ajungea acasa il inchidea din nou dar asa cum a scris cineva mai sus intuitia feminina nu da gres asa ca surpriza mea a fost ca umbla cu altcineva.
Din punctul meu de vedere e adevarat asa cum multi dintre voi a-ti expus mai sus ca sunt situatii in care nu poti raspunde si e normal dar atunci cand ai o relatie trebuie sa-i oferi incredere...sunt putine femei care cauta din curiozitate daca nu au motive dar atunci cand barbatul i le creaza sigur are el un motiv.Asa ca din punctul meu de vedere nu ai gresit daca te-ai despatit de el pentru ca daca asa procedeaza mai devreme sau mai tarziu se desparte el de tine si astfel de situatii nu-ti pot crea decat nervi si neacredere, revin exceptand situatiile in care stii sigur ce job are si de ce nu poate raspunde...cand vrea poate iti spun din proprie experienta!
Asa ca multa bafta si noroc.
melia1980
Postat pe 19 Decembrie 2009 13:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tuse seaca , posibil si alergica, diagnosticata ca bronsita 42 De la: marina107147 8 Decembrie 2016 15:09
rana 1 De la: Lacramioara_Lenuta_Rusu_1 19 Octombrie 2015 00:00
CORIO RETINOPATIE CENTRALA SEROASA 3 De la: healthy016519 23 Mai 2010 21:24
donez rinichi , disponibilitate imediata 4 De la: dilau69 15 Iunie 2010 15:11
tratament 4 De la: office_salinasusesi_ro 18 Februarie 2010 23:44