Setari Cookie-uri

Ajutati-ma cu cateva sfaturi!

Poate ma puteti ajuta! De cateva luni, in partea dreapta jos chiar aproape de apendice, simt cum se umfla partea aceea.
Mi s-a parut tare ciudat si am fost la Policlinica, mi-am facut o ecografie abdominala, iar doctorita respectiva mi-a spus ca nu se vede nimic in neregula, dar ca se pare ca am colita!
Intrand pe tot felul de forumuri si nu numai, am observat ca totusi exista mai multe feluri de colita si trebuie urmat si un regim alimentar!
Nu stiu ce sa fac, ptr ca mie doctorita nu mi-a zis mai mult decat ca am colita si atat! Nu mi-a dat nici un regim alimentar, mi-a dat doar sa iau Mezym Forte si Espumisan. Am luat, aproape o luna pastilele astea si tot simt acea umflatura (ea a explicat ca acea umflatura este de la intestinul gros care acumuleaza gaze si de aceea se umfla in partea aia).
Acum eu nu stiu ce sa fac, ptr ca nu a trecut acel simptom si de atunci am probleme cu scaunele, cand sunt constipata, cand nu, cand moale..., cand imi bolboroseste stomacul, cand nu...e tare ciudat!
Va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi!
grisina50
Postat pe 28 Aprilie 2009 13:22
De la: grisina50@yahoo.com, la data 2009-04-28 13:22:47Poate ma puteti ajuta! De cateva luni, in partea dreapta jos chiar aproape de apendice, simt cum se umfla partea aceea.
Mi s-a parut tare ciudat si am fost la Policlinica, mi-am facut o ecografie abdominala, iar doctorita respectiva mi-a spus ca nu se vede nimic in neregula, dar ca se pare ca am colita!
Intrand pe tot felul de forumuri si nu numai, am observat ca totusi exista mai multe feluri de colita si trebuie urmat si un regim alimentar!
Nu stiu ce sa fac, ptr ca mie doctorita nu mi-a zis mai mult decat ca am colita si atat! Nu mi-a dat nici un regim alimentar, mi-a dat doar sa iau Mezym Forte si Espumisan. Am luat, aproape o luna pastilele astea si tot simt acea umflatura (ea a explicat ca acea umflatura este de la intestinul gros care acumuleaza gaze si de aceea se umfla in partea aia).
Acum eu nu stiu ce sa fac, ptr ca nu a trecut acel simptom si de atunci am probleme cu scaunele, cand sunt constipata, cand nu, cand moale..., cand imi bolboroseste stomacul, cand nu...e tare ciudat!
Va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi!


tratamentul ti l-a indicat ecografistul sau internistul? consulta un gastroenterolog! iti va da mai multe indicatii...
camiflorea
Postat pe 28 Mai 2009 20:56
mergi la docror urgent , poti avea apendice , sau poti avea ceva la stomac , nu te juca cu stomacu , ca e foarte dureros , daca , doctorul tau nu a gasit ce ai , mergi la altul , pt. ca nu toti sunt doctori cu adevarat , degeaba au diplome .
healthy002806
Postat pe 3 Iulie 2009 17:19
trebuie sa mergi la chirurgie , la un doctor chirurg.
healthy002806
Postat pe 3 Iulie 2009 17:21
Dragele mele,
Nu vand nimic.Nu am nici un avantaj!Vreau sa ajut!
Trebuie diagnosticata boala (eu va sfatuiesc la biorezonanta , unde scapi cel mai rapid(intre 1 ora si 2), cel mai ieftin(intre 100 si 300 lei) si se analizeaza tot corpul,inclusiv tipul de radiatii,alergia exact identificata, intoxicatii cu metale grele s.a.)
Dar la capitolul terapii,tratamente cititi, informati-va, cautati pe net,cautati in site-ul la revista www.formula-as.ro, cautare in site:scrieti diagnosticul si va apar articolele cu marturii despre terapii de toate felurile dar mai ales naturale, care nu agreseaza organismul !!!Sau terapie tot prin biorezonanta(o sedinta de tratament este unde fac eu=30 lei)Eu am facut diagnosticare la copilul meu de 7 ani la biorezonanta si voi lua sirop NONI!!
Cititi www.nonitv.net !!!!Acest suc NONI este o minune !De la forme avansate de cancer pana la, daca vreau o simpla intarire de sistem imunitar la copil inainte de inceperea anului scolar....
deceflor
Postat pe 8 August 2009 18:16
De la: deceflor, la data 2009-08-08 18:16:44Dragele mele,
Nu vand nimic.Nu am nici un avantaj!Vreau sa ajut!
Trebuie diagnosticata boala (eu va sfatuiesc la biorezonanta , unde scapi cel mai rapid(intre 1 ora si 2), cel mai ieftin(intre 100 si 300 lei) si se analizeaza tot corpul,inclusiv tipul de radiatii,alergia exact identificata, intoxicatii cu metale grele s.a.)
Dar la capitolul terapii,tratamente cititi, informati-va, cautati pe net,cautati in site-ul la revista www.formula-as.ro, cautare in site:scrieti diagnosticul si va apar articolele cu marturii despre terapii de toate felurile dar mai ales naturale, care nu agreseaza organismul !!!Sau terapie tot prin biorezonanta(o sedinta de tratament este unde fac eu=30 lei)Eu am facut diagnosticare la copilul meu de 7 ani la biorezonanta si voi lua sirop NONI!!
Cititi www.nonitv.net !!!!Acest suc NONI este o minune !De la forme avansate de cancer pana la, daca vreau o simpla intarire de sistem imunitar la copil inainte de inceperea anului scolar....
VRAJEALA CU NONI !!!!!VRAJEALA CU NONI !!!!! publicitate ieftina !!!
4Life
Postat pe 8 August 2009 18:19
Buna! Mergi la gastro,fa o endoscopie,se pare ca ai colon iritabil,dupa simtomele descrise.Tine regim alimentar,incearca sa fii mai calma si nu te lasa stresata de viata cotidiana.Ozi buna si multa sanatate.
51160
Postat pe 30 August 2009 08:45
eu sunt biolog de profesiune dar sicer intotdeauna m-a depasit biorezonanta totdeauna mi s-a parut asa cum spune tf vrajeala ca sa nu spun excrocherie.nu vad de ce ar trebui sa mergi la chirur ca te operezi de ce anume?cu siguranta ar prinde bine un consult gastroenterologic oricum medicul specializat in asta va pune diagnosticul diferential de apendicita acuta sau cronica sau de colon iritabil-colita si iti va prescrie un regim alimentar si/sau daca considera si medicamentos exista multe feluri de medicamente care amelioreaza foarte bine simptomele foarte neplacute ale colonului iritabil.eu zic sa mergi at mai repede la medic scapi mai repede de niste stari extrem de neplacute.eu lucrez de 15 ani intr-un laborator de analize medicale-nu predau biologia de aceea imi permit sa dau anumite sfaturi.
maria1931
Postat pe 22 Septembrie 2009 19:49
draga mea sigur ca se poate rezolva tot ce ai, te rog contacteaza-ma pe stefania_dareli id de messg si vb vei fi f multumita de rezultat.
stefania49
Postat pe 23 Septembrie 2009 22:53
Consulta un alt medic!
cami_goanga10
Postat pe 10 Martie 2010 09:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna as vrea un pic de ajutor!!!! 33 De la: ale_ale 14 Octombrie 2009 21:18
bradicardie 17 De la: Monicamm85 31 Mai 2010 11:00
GINECOLOGIE 16 De la: oficup 28 Februarie 2010 13:44
UN JOC CARE NE POATE ADUCE VENITURI SUPLIMENTARE 0 De la: 5 Septembrie 2009 17:08
Caut donator de ficat 19 De la: kudika368822 24 Februarie 2014 21:28