Setari Cookie-uri

despre alunite

va rog frumos daca stie cineva unde pot sa imi ,,scot" niste alunite inestetice de pe fata, cineva care a trecut prin aceasta situatie, am cautat si eu pe net am gasit clinici multe dar imi este cam frica si cer si cam multi bani. please
robyok_2006
Postat pe 9 Februarie 2009 10:45
nu este greu de loc,este chiar usor,nu necesita nici internare nimik,dupa ce le scoti trebuie sa fii foarte atenta la praf,soare creme etc...o perioada
ionelasorinavis
Postat pe 17 Februarie 2009 14:20
alunitele se studiaza cu dermatoscopul de catre un dermatolog care ia decizia corecta daca se pot scoate sau nu .te sfatuiesc sa faci un control ,sunt unele care chiar au nevoie de a fi scoase inainte de a crea probleme. www.dermavital-med.ro
mcornelia19
Postat pe 25 Februarie 2009 08:01
http://www.brol.ro/
eu aici mi-am scos 2 alunite
baby_you
Postat pe 25 Februarie 2009 09:28
multumesc mult fetelor, sa stiti ca, cu orice problema va confruntati in viata este bine sa mai intrebati pe altcineva ,conteaza foarte mult un sfat si pro si contra ca te pune sa gandesti la rece MULTUMESC INCA O DATA
robyok_2006
Postat pe 25 Februarie 2009 17:16
Eu am scapat de niste alunite mai simplu. Am fost in Cluj la un domn mai in varsta si mi-a pus ceva pe ele si cam intr-o luna mi s-au uscat si au cazut. Si nu este niciun risc sa patesti ceva, caci a tratat sute de pacienti. Cu taiatul, poti avea surprize. Si eu m-am dus cam cu frica, desi am vazut la cineva ca a scapat de ele, dar m-am convins pe pielea mea ca a fost o decizie buna. Mai am cateva de tratat si am duc tot la Cluj, ca e mai bine sa faci ceva naturist, decat chirurgical. Dureaza un pic pana cad, dar eu am avut multe si mari si am preferat varianta asta. Acum fiecare face ce vrea.
floare_de_crin
Postat pe 27 Februarie 2009 22:30
Te rog, Cristall, ajuta-ma si pe mine cu adresa tipului de la Cluj care trateaza alunitele. Am o fetita care are cateva chiar pe obraz si as dori sa incerc.Multumesc! madleneph@yahoo.fr
madleneph
Postat pe 28 Februarie 2009 21:33
Dupa ce iti scoti o alunita exista riscul sa-ti ramana urme?
i_larisa
Postat pe 21 Martie 2009 20:18
Buna , te rog spune-mi , ti-au rama urme pe fata , dupa ce le-ai scos?
As vrea si eu adresa de la DL. din Cluj , am o alinita pe fata , care s-a marit si vreau sa o scot .
Multumesc mult
Alexandra
alexa62
Postat pe 22 Martie 2009 13:47
Chiar nimeni nu ne da un raspuns?
i_larisa
Postat pe 23 Martie 2009 14:41
Daca va adresati mie, scrieti concret, ca eu nu pot ghici...
Raman urme, o pata alba, exact cat e alunita, dar nu exista niciun risc la domnul asta. Fiecare stie ce vrea , se pot face si interventii chirurgicale, dar vindecarea e mai grea si mai riscanta.Am vazut la o doamna ca i-a facut o taietura de 10 cm sa ii scoata o alunita, nu cred ca vreti asa cicatrici. La Cluj pune ceva solutie si dureaza cateva saptamani pana isi face efectul, alunitele vor arata urat,vorbesc de cele mari, cele mici cad mai repede, dar apoi e bine cand scapi de ele.Cu niciun chip sa nu umblati la ele sau sa nu le agatati dupa ce pune solutia pe ele. Eu am patit-o cu una si mi-a ramas o urma urata, dar e in zona taliei si a fost un accident. Va dau nr de telefon al domnului Chira Toma 0264458199.Va doresc sanatate!
floare_de_crin
Postat pe 23 Martie 2009 18:23
Buna ziua tuturor. Incercati cu ULEI DE RICIN. Puneti pe alunita (de 2-3 ori/zi) fara a masa (alunitele nu trebuie "maltratate"). Tratamentul este de durata (dar si alunitele nu au aparut peste noapte...NU?) dar da rezultate remarcabile(pur si simplu dispar ca si cum nu au existat vreo data). Esi SUPER EFTIN. Gasiti uleiul de ricin in orice faramacie. Va urez mult succes si RABDARE. Sa aveti o primavara frumoasa si Sarbatori fericite. Cu sinceritate, a voastra prietena, Mioara.
P.S. Eu am aplicat metoda si a mers. Unde mai pui ca am folosit-o si pentru copii mei si au aparut rezultate in 3 luni.(conteaza marimea si perioada de timp de cand le aveti)Inaca o data va pup. Succes.
milies
Postat pe 7 Aprilie 2009 11:35
Ce ma bucur ca am dat peste "discutia"asta..si eu am pe gat si abdomen si chiar mi-as dori din tot sufletul sa scap de ele,dar totodata mi-e si frik sa nu provoc altceva,am inteles ca sunt periculoase si nu e bn sa le "provoci" dar ar fi super sa mearga cu ulei de ricin,are si fiul meu,l-as scapa si pe el Doamne ajuta!!!
babalica
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:01
si eu am avut 3 alunite pe gat si la baza gatului si o doctorita dermatolog mi le-a cauterizat.A ramas un pic de semn dar nu se vede tare si totul e OK ma bucur ca am scapat de ele.
xxlanita
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:33
fetelor, se cauta fete dragute pentru o campanie de sampling in mall baneasa, 4 week-end-uri incepand cu acesta. Pentru mai multe detalii, aveti urmatoarea adresa de mess: mariusblk.
Mersic si va pupik!
Elena_Iuliana
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:42
auzi chiar merge asta cu uleiu?
Dr_go_
Postat pe 16 Mai 2009 11:02
cat tea costat?eu am niste alunite pe fata mai exact una ma intereseaza e pe nas nu e mare dar a devenit un complex as vrea sa scap de ea cat mai repede si vreau sa stiu cat tea costat?

Postat pe 21 Mai 2009 17:38
Multumesc mult Cristall
alexa62
Postat pe 22 Mai 2009 20:26
Eu am incercat si cu ulei, si cu nu stiu ce produs apicol si rostopasca, dar nimic nu m-a ajutat...dar incercati ce vreti...am fost in Bucuresti la unul care cica avea ceva creme din insecte, am dat o gramada de bani si m-am dat cu cremele alea de 3 ori pe zi si cat m-am chinuit ca trebuia sa ma spal pe fiecare alunita si aveam si pe spate si apoi s-au inmuiat ca nu am mai putut purta nicio haina, s-au rosit si am ajuns la spital!!! Asa ca aveti grija ce faceti! Va dau un sfat: daca vreti sa incercati ceva tratamente naturiste, tratati doar o alunita, nu pe toate, ca mai usor va va fi daca aveti reactii adverse... Sanatate la toti!
floare_de_crin
Postat pe 24 Mai 2009 11:57
EU TI-AS PROPUNE SA TE DUCI LA SPITALUL COLENTINA PROF DR FORSEA. UN MEDIC FOARTE BUN
MONIK_KRIS
Postat pe 25 Mai 2009 12:31
Cristall,am si eu o intrebare pt. tine.Te rog sa-mi spui daca alunitele ti-au fost testate inainte de ati da crema.Ti s-au facut ceva analize la ele sa stii daca nu sunt cancerigene?Eu am trei alunite destul de mari:una dupa gat,una pe spate si cea care ma deranjeaza cel mai tare este intr-o zona unde..... e deranjata de bikini si mi se cam rupe.Mi-e tare teama sa nu fac cancer de la ea.Toate sunt au volum(nu stiu cum sa spun...sunt 'umflate').Mi este cam teama si un pic si jena(pt cea asejata intr-un loc intim) sa merg la dermetolog,dar cred ca acolo voi ajunge.
Fetelor un dermatolog bun in Timisoara nu stiti?
lucia12
Postat pe 29 Mai 2009 12:14
Nu mi-a facut nicio testare, ca a zis ca imi vor cadea...
Dar cu domnul de la Cluj am scapat de ele, fara nicio problema, fara nicio taietura. Vi-l recomand sincer!
floare_de_crin
Postat pe 29 Mai 2009 15:09
exista in farmacii o solutie , nu stiu cum se numeste, e destul de ieftina pana in 20 lei, se aplica numai pe alunita de 1-2 ori si acestea se usuca si cad. se aplica pe rand nu pe toate odata , acestea cad repede in cateva zile o saptamana.
budurea_mihaelaliliana
Postat pe 29 Mai 2009 15:20
Esti sigura ca e penru alunite si nu pentru negi? Ca nu e acelasi lucru!
floare_de_crin
Postat pe 30 Mai 2009 15:15
Poti sa imi spui si mie unde il pot gasi pe acest domn in cluj....si cat au costat serviciile lui,multumesc
healthy002905
Postat pe 30 Mai 2009 23:07
Si eu am avut o alunita pe barbie, era cam cat un bob de piper. Am fost la dermatolog si mi-a recomandat sa o scot, mi-a spus ca am de ales intre a o indeparta chirurgical sau prin cauterizare dar cel mai bine e chirurgical pt ca ramane o cicatrice mult mai mica. M-am dus la spitalul judetzean la sectia chirurgie estetica si pt ca eram studenta la vremea aceea si aveam si trimitere de la dermatolog mi-a fost scoasa gratuit.Interventia este minora, nedureroasa si cicatricea s-a vindecat f bine iar acum nici nu se mai cunoaste.
roflori
Postat pe 6 August 2009 10:47
esti o tampita! te muti dintr-un site pe altul..ai caandidoza bubucala sau?du-te la dermatolog,,,dermatoscop exista si in si Sibiu
healthy001497
Postat pe 6 August 2009 12:41
Cum puteti vorbi asa? Domnule
Tuzel
Postat pe 6 August 2009 12:54
dar psihiatru exista in sibiu healthy001497 ???
roflori
Postat pe 6 August 2009 15:10
Am citit cum ai scapat intr-un mod naturist de alunite, la Cluj la un domn mai in varsta. Te rog poti sa ma ajuti cu numele si adresa, eventual un numar de telefon.Adresa mea de e-mail:sevincibolat@yahoo.com
Multumesc anticipat.
sevincibolat
Postat pe 7 Septembrie 2009 17:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Stie cineva cum se sterge Kudika din lista de prieteni ? M-am certat cu ea si nu o mai vreau in lista... 65 De la: GODZILA 8 Decembrie 2011 08:53
Cosmetice 1 De la: epopescu58 30 Ianuarie 2009 10:10
Ajutor!!! Insuficienta ovariana? 18 De la: relicoco 29 Ianuarie 2010 10:27
buna 5 De la: office_salinasusesi_ro 21 Februarie 2010 08:22
ovulele contraceptive 5 De la: happy_face 16 Ianuarie 2011 11:34