Setari Cookie-uri

e normal asa ceva ???

buna. ma confrunt cu problema secretiilor vaginale de mai bine de 2 luni. in sensul ca: in 5 ianuarie am fost diagnosticata cu gardnerella vaginalis - tratament cu atricam si macmiror. la controlul 1 mi-a gasit trichomonas vaginalis - tratament flagyl si tinizol si mi-a luat proba si pentru papanicolau. la controlul 2 mi-a gasit cocobacili si candida, iar rezultatul papanicolau este bun
e normal ca dupa 3 consultatii si 2 ture de tratament sa fiu diagnosticata cu 3 chestii diferite fara sa fi avut contact sexual ?
inca nu am ajuns la ginecolog sa vad ce inseamna exact ultimul diagnostic...poate ma ajuta cineva pana atunci...
original_romanian_female_type
Postat pe 13 Februarie 2009 09:04
te rog pentru binele tau si ptr investigatii contacteaza ma tel 0745055065
kppe
Postat pe 25 Februarie 2009 08:44
Buna! Mergi la un ginecolog bun si vezi care e diagnosticul adevarat!Am fost si eu diagnosticata gresit si tratata aiurea.Scurgeri vaginale ai de la candida .candida poti face si de la antibioice admiistrate aiurea.Intre timp fa spalaturi vaginalecu ceai de musetel,galbenee si coada soricelului,apoi inainte de culcare introdu in vaginun ovul de momnoemina,e din plante si gasesti la farmacie.Bea ceai sau tinctura de coada soricelului.Pupici,claudia din sannicola mare
aromena33
Postat pe 25 Februarie 2009 19:49
va multumesc pentru sfaturi.
am fost la ginecolog sa vad ce inseamna ultimul diagnostic si mi-a zis ca sunt vindecata.
candida a aparut la ultimul examen microscopic deoarece infectia a disparut. daca mai exista vreo ciuperca s-ar fi vazut la microscop, dar cum nu mai e, au aparut doar filamente si levuri de candida care nu e un motiv de ingrijorare. ginecologul a declarat pacientul vindecat, si pe viitor, spalaturi cu ceai de galbenele si ovule viviflor 1/saptamana.
pentru mentinerea curateniei vaginului.
is foarte fericita si va doresc tuturor multa sanatate.
pupici de la oradea
original_romanian_female_type
Postat pe 26 Februarie 2009 08:20
Felicitari!
Am totusi o intrebare ai fost la acelasi medic ginecolog?
Si eu am patit ceva de genul acesta : am fost de 3 ori la control si de 3 ori mi s-a dat tratament pt o alta boala, dar in momentul cand am intrebat de ce atatea tratamente mi-a citit de pe fisa primul diagnostic : aveam multe dar au fost tratate in ordinea gravitatii!Asa ca oarecum m-am linistit! Te pup si sanatate multa!
katzyela
Postat pe 5 Martie 2009 07:55
stai linistita,..e normal.ptr trycomonas ai facut tratament cu ceva antibiotice,care ti-au dezvoltat o candidoza.nu era musai sa ai contact sexual ptr a-ti aparea.citeste la topicul "candidoza vaginala"!eu sunt una dintre cele care nu pot lua lua nici un fel de antibiotic neinsotit de nizoral.imediat se activeaza candidoza.deci,daca medicul nu ti-a recomandat nimic,si analiza e clara cu candyda,..ia nyzoral,plus spalaturile cu ceaiul de galbenele.ma mir totusi ca nu ti-a dat nimic.poate chiar nu era cazul.e bine sa stii ca toti avem in organism ciupercutza asta,ea sta acolo latent si se trezeste si face urat in anumite conditii,imunitate scazuta,tratamente cu antibiotice,etc.ai grija ca se transmite.deci,sexul,protejat. multa sanatate!
prosit
Postat pe 5 Martie 2009 08:22
da. am fost la acelasi ginecolog. desi m-am speriat putin si am zis ca o sa cer alta parere, pana la urma am zis ca merg pana la capat cu acelasi medic.
in prezent ma simt bine si nu mai am nici o problema. sper sa nu mai am drumuri pe la ginecologi o perioada buna...
va doresc multa sanatate tuturor
original_romanian_female_type
Postat pe 5 Martie 2009 08:33
draga original female...sau cum te cheama..ca mi-e lene sa scriu,... pot sa iti recomandat cel mai tare doctor la care am fost vreodata si imi bag mana in foc pt el. contacteaza-ma daca vrei pe id zguby_zbugy_z@yahoo.com
zenith_
Postat pe 5 Martie 2009 09:35
Draga femeie, si eu sunt tot o femeie patita.
Oare cati ai incercat intre consultatii si acestia cate femei au "gustat" si ei la randul lor.
Iaca bine ca ai scapat cu atat ca se putea si mai rau. Poti sa ma injuri cat vrei.
Eu am facut un tratament hard dupa ce prietenul meu a disparut strategic si "intre timp" "se jura ca nu fura" dar el isi plimba tropa prin tot felul de floricele.
Asa ca pe la ginecolog, pe calduri de patruzeci de grade si mancarimi insuportabile.
Stii ce mi-a spus acest ginecolog? Ca suntem intr-o imensa groapa de mocirla morala si nu poti avea nici o siguranta din acest punct de vedere aici la noi.Nici macar in familie. Dupa el , pentru a se pitea pastra controlul acestor boli, ar trebui sa se reinfiinteze casele de toleranta!!!!
Nici o intentie nu am sa-ti stric ziua!!!!
Mie mi-au stricat sufletul si totusi am reusit sa tratez trupul. Dar am mare neincredere in celalalt si azi acesta, se jura incontinuare ca nu a facut-o cu altcineva, dar am aflat-o de la mama lui ca a facut-o. Asa ne putem cu mare probalilitate imbolnavi de boli incurabile si atunci , daca nu ne sustinem noi pe noi, atunci cine sa mai aiba grija de noi. Asa ca ochii mari si fa curat intre prietenii cu care iti petreci viata sexuala . Iti spune asta un om patit!!!
semiramida
Postat pe 5 Martie 2009 10:09
Buna, condrutgica tu esti medic sau ce?
alinutzza_mihaela
Postat pe 5 Martie 2009 19:18
trycomonas bacteria asta se ia si la partener?
bogdan_7000
Postat pe 5 Martie 2009 20:37
la ce ginecolog ai fost in Oradea??/
mate_natalia@yahoo.com
Postat pe 6 Martie 2009 13:52
trichomonas se ia si de la partener. ba mai mult barbatii sunt de obicei asimptomatici, adica nu prezinta simptomele infectiei cu trichomonas. asa ca..protectie maxima

am fost la cabinetul medical Dacia , pe b-dul Dacia, aproape vis-a vis de Colors. nu stiu exact adresa... iar doctorita se numeste Marta Gyor
original_romanian_female_type
Postat pe 6 Martie 2009 17:47
Foloseste la spalat bicarbonat dizolvat in apa!E posibil,daca ai mancarime si usturime sa fie de la detergent sau de la lenor. Si de pe wc poti contacta diferite ciuperci...
psihoprea
Postat pe 7 Martie 2009 14:28
care sunt cei mai buni ginecologi in oradea? ma intereseaza pentru o sarcina- sa ma ajute sa raman gravida si apoi sa nasc. daca stiti, va rog sa ma indrumati. va multumesc anticipat
shana
Postat pe 14 Martie 2009 17:30
ma puteti ajuta ? pentru menstruatie neplacut mirositoare ce sa fac? am facut o echografie interna si mi s-a spus ca am un chist mic,fara probleme,iar uterul este curat;fac mereu bai cu tot felul de ceaiuri din plante,dar...nimic;nu este vorba de igiena(intima,corporala,sau cum vreti) parca imi este si rusine sa ma duc la ginecolog sa spun, ce ma sfatuiti,va rooog...... multumesc mult
lena1068
Postat pe 4 Mai 2009 14:17
PENTRU ORIGINAL FEMALE....MMMDA,ESTI INTR-O SITUATIE NEPLACUTA,DAR DUPA CATE SE VEDE MEDICII MAI TARE DE AFUNDA DECAT SA TE TRATEZE.NORMAL SI UNELE TRATAMENTE TREBUIE TESTATE CHIAR PE CORPUL UMAN,NU NUMAI PE SOARECI SI ALTE ARATANII!CU CAT TE VEI INDOPA MAI MULT CU PASTILE CU ATAT VA FI MAI RAU,TREBUIE SA URMARESTI CE CULOARE ARE SECRETIA TA VAGINALA SI DACA ISI SCHIMBA CULOAREA,DACA UNEORI SE BRANZESTE SI CAPATA UN MIROS SPECIFIC,ABUNDENTA SECRETIEI SI DACA ESTE INSOTITA DE MANCARINI ,USTURIMI LA URINARE SI ALTELE .DACA AI FOLOSIT TIMP INDELUNGAT ANTIBIOTICE ,POATE FI O CAUZA,TOATE FEMEILE AU IN ORGANISM O CIUPERCA,INSA TREBUIE SA O TII SUB CONTROL SA NU-I DAI VOIE SA SE DEZVOLTE.NU TE SCALDA IN PISCINE UNDE TRAIESC SI PESTII ,DEZINFECTEAZA DUSUL INAINTE SA INTRI IN EL.PENTRU ZONA INTIMA FOLOSESTE UN SAPUN SPECIAL PENTRU A NU-TI DISTRUGE FLORA BACTERIANA SI O APA CALDUTA,NU OPARITA.CAND MERGI LA WC-URILE PUBLICE ACOPERA CAPACUL CU SERVETEL,DESI FRANCEZII TIN MAI MULT CONT DE ASTA SI AU TOALETE DOTATE CU ASA CEVA.IN ACEASTA PERIOADA NU INTRETINE RELATII SEXUALE,MAI RAU ITI FACCI SI TRANSMITI INFECTIA.SPALA-TE CU BICARBONAT(2LINGURITE DIZOLVATE INTR-O CANA CU APA..SAU DEPINDE DE CANT DE APA FOLOSITA.SAU CU CEAI DE PELIN SI MUSETEL.DIMMINETA SI SEARA INAINTE DE CULCARE.INSANATOSIRE GRABNICA
healthy005562
Postat pe 22 August 2009 17:59
FA-TI EXCIZIA LABILOR
mihailpaulcraciun
Postat pe 24 August 2009 22:30
Tuturor fetelor cu probleme genitale, dar si celor sanatoase le recomand folosirea unor absorbante cu anioni negativi. Aceste absorbante se folosesc in paralele cu tratamentele pe care vi le recomanda doctorul potentand actiunea medicamentelor si ducand la o insanatosire mai rapida. Cele care nu au probleme le ofera o stare de bine si de confort.
Accesati www.ladyanion.ro pentru informatii suplimentare si daca considerati ca ceea ce este scris pe acest site va poate ajuta in problemele pe care le aveti, contactati/ma la pronatural@email.com sau 0768.05.68.69.
Numai bine tuturor!
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 11 Septembrie 2009 17:09
Ca si alti cititori ma intreb ce tot cauti tu pe acest site ? Cred ca detii locl intai la raspunsurile de prost gust .....
Ca sa nu mai spun ca de cele mai multe ori esti total pe dinafara , habar n-ai de respectivul subiect
kudika104733
Postat pe 5 Februarie 2010 13:04
De la: Mihail, la data 2009-08-24 22:30:23FA-TI EXCIZIA LABILOR

Ca si alti cititori ma intreb ce tot cauti tu pe acest site ? Cred ca detii locl intai la raspunsurile de prost gust .....
Ca sa nu mai spun ca de cele mai multe ori esti total pe dinafara , habar n-ai de respectivul subiect
kudika104733
Postat pe 5 Februarie 2010 13:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sfaturi pt.panaritiu...va rooog !!!!!... 24 De la: CESSONIA 11 Martie 2013 15:06
Ce analize se fac pentru a descoperi dereglarile hormonale ? 12 De la: ioanabobocea 20 Ianuarie 2010 19:02
Revenirea menstruatiei dupa nastere 8 De la: lucyca 16 Aprilie 2010 23:46
Medic bun 3 De la: office_salinasusesi_ro 24 Martie 2010 12:36
buna 5 De la: M_Geany 3 Ianuarie 2010 12:35