probleme ciudate

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
 
brasil_rumania Avatarul lui brasil_rumania

3 mesaje
Membru din: 7/02/2009

BUNA.AS AVEA UN SUBIECT DE DISCUTAT.IN LUNA AUGUST 2008 AM INTRERUPT ANTICONCEPTIONALELE,PT A AVEA UN COPIL.SUNTEM IN FEBRUARIE SI,NIMIC.IN SCHIMB,INCEPAND CU DA DE 05.01.2009 AM CICLU IN CONTINUU.CE SE POATE INTAMPLA?IMI PUTETI RASPUNDE?MULTUMESC.
Raporteaza abuz de limbaj
mkiss260 Avatarul lui mkiss260

15 mesaje
Membru din: 28/01/2009
Oras: zalau

vad ca nu-ti raspunde nimeni, poate ptr ca singura solutie este sa mergi la medic. poate fi o hemoragie cauzata de un dezechilibru hormonal si rezultatul va fi ca te vei anemia. nu mai amana, du-te, e inadmisibil sa stai mai mult de o luna cu hemoragie si sa astepti rezolvarea cu ajutorul unor raspunsuri pe net !
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
buna ti-am citit mesajul si te rog si eu daca nu te-ai dus la medic sa o faci ca nu e de stat sa nu fie prea tirziu sanatate multa
Raporteaza abuz de limbaj
elisa26 Avatarul lui elisa26

30 mesaje
Membru din: 16/03/2009

De la: brasil_rumania, la data 2009-02-10 22:00:18BUNA.AS AVEA UN SUBIECT DE DISCUTAT.IN LUNA AUGUST 2008 AM INTRERUPT ANTICONCEPTIONALELE,PT A AVEA UN COPIL.SUNTEM IN FEBRUARIE SI,NIMIC.IN SCHIMB,INCEPAND CU DA DE 05.01.2009 AM CICLU IN CONTINUU.CE SE POATE INTAMPLA?IMI PUTETI RASPUNDE?MULTUMESC.
Probabil ca problemele tale s-au rezolvat,avand in vedere ca suntem in luna martie si a trecut ceva timp de cand ai cerut un sfat.Daca nu ai fost la medic, (desi ma indoiesc),trebuie sa faci un control ginecologic si bineinteles o hemograma.Deoarece mai mult ca sigur din cauza unei sangerari de lunga durata,sa ai si anemie. Multa sanatate si sa devii cat mai curand mamica!
Raporteaza abuz de limbaj
mikydutza_healthy Avatarul lui mikydutza_healthy

39 mesaje
Membru din: 2/09/2009
Oras: bucuresti

SI EU AM PATIT O CHISTIE DUPA CE AM INTRERUPT ANTICONCEPTIONALELE, DOAR CA PE MINE MA TINU CICLUL O LUNA SI PE URMA A INCEPUT USOR SA MI SE REGLEZE SINGUR, DAR LA TINE PARE MAI DELICAT, PAREREA MEA ESTE SA MERGI LA UN GINECOLOG SI SA VEZI CE-TI VA SPUNE. PUP SI SANATATE MULTA
Raporteaza abuz de limbaj
healthy001807 Avatarul lui healthy001807

110 mesaje
Membru din: 25/04/2009

Draga mea eu cand am ramas insarcinata a fost acum 6 ani si a fost exact dupa intreruperea anticonceptionalelor ,care m-au ajutat sa raman mai repede zic unii,iar sangerarea indelungata are legatura cu anticonceptionalele care regleaza ciclul.....nu sta asa ...sper ca ai fost la medic ....si sa ne anunti cand devii mamica!Succes!
Raporteaza abuz de limbaj
kudika032207 Avatarul lui kudika032207

46 mesaje
Membru din: 31/05/2009

buna si eu am patit aceeasi problema ca si tine am ciclu de pe daca de 4 septembrie si azi am fost la ginecolog si mi-a zis ca din cauza ca am intrerupt anticonceptionalele si mi sa dat un trat timp de 6 luni pt ca mi sa gasit si o vaginita cronica mi-a dat gynease pt reglarea ciclului , gyniel , viviflor , leukarrest , bones , zanucin antibiotice si liv 58 pt protectie dar parerea mea e sa mergi la medic multa sanatate
Raporteaza abuz de limbaj
pomiansabina Avatarul lui pomiansabina

2 mesaje
Membru din: 7/11/2007

Ar fi de dorit sa-ti faci un consult ginecologic pentru a te lamuri care este problema;grabeste-te la medic!
Raporteaza abuz de limbaj