Setari Cookie-uri

IDEE AFACERE

INT este ca si LifeCare-ul ...se bazeaza pe aceleasi principii...hmm...
Interesant.Au inceput sa apara din ce in ce mai multe astfel de firme,cu sponsori si asa mai departe
vss
Postat pe 18 Noiembrie 2009 00:51
De la: vss, la data 2009-11-18 00:51:30INT este ca si LifeCare-ul ...se bazeaza pe aceleasi principii...hmm...
Interesant.Au inceput sa apara din ce in ce mai multe astfel de firme,cu sponsori si asa mai departe
Culmea,asta nici nu a aparut in Romania,dar daca apare asa repede tot la fel dispare.
ene_m_gabriel
Postat pe 18 Noiembrie 2009 09:36
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-18 09:36:55
De la: vss, la data 2009-11-18 00:51:30INT este ca si LifeCare-ul ...se bazeaza pe aceleasi principii...hmm...
Interesant.Au inceput sa apara din ce in ce mai multe astfel de firme,cu sponsori si asa mai departe
Culmea,asta nici nu a aparut in Romania,dar daca apare asa repede tot la fel dispare.
Culmea este ca deja si in Romania sunt aprox 140 persoane in aceasta afacere,CULMEA ESTE CA IERI AM INSCRIS o persoana acre face de 6 ani afacerea FOREVER si este satula de voi, pe deasupra este medic , culmea este ca aceasta afacere este prezenta in 6 luni de cand a intrat in Romania in CONSTANTA, SUCEAVA, BUCURESTI, RESITA,CLUJ, SIBIU si in curand in BRASOV si in RM VALCEA....asadar cine este interesat de aceasta afacere,este binevenit alaturi de noi ...

p.s. petrica prietene,vad ca esti cu lacrimi in ochi,dar asta este ....AVEM CELE MAI EFICIENTE PRODUSE DESTINATE SISTEMULUI IMUNITAR AFLATE ACTUALMENTE PE PIATA MONDIALA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
si mai presus de asta se bazeaza pe respectul fata de om, plateste exceptional colaboratorii si toata lumea este multumita !!!!!!!!!!!!1
4Life
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:34
De la: TF_, la data 2009-11-18 14:34:33
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-18 09:36:55
De la: vss, la data 2009-11-18 00:51:30INT este ca si LifeCare-ul ...se bazeaza pe aceleasi principii...hmm...
Interesant.Au inceput sa apara din ce in ce mai multe astfel de firme,cu sponsori si asa mai departe
Culmea,asta nici nu a aparut in Romania,dar daca apare asa repede tot la fel dispare.
Culmea este ca deja si in Romania sunt aprox 140 persoane in aceasta afacere,CULMEA ESTE CA IERI AM INSCRIS o persoana acre face de 6 ani afacerea FOREVER si este satula de voi, pe deasupra este medic , culmea este ca aceasta afacere este prezenta in 6 luni de cand a intrat in Romania in CONSTANTA, SUCEAVA, BUCURESTI, RESITA,CLUJ, SIBIU si in curand in BRASOV si in RM VALCEA....asadar cine este interesat de aceasta afacere,este binevenit alaturi de noi ...

p.s. petrica prietene,vad ca esti cu lacrimi in ochi,dar asta este ....AVEM CELE MAI EFICIENTE PRODUSE DESTINATE SISTEMULUI IMUNITAR AFLATE ACTUALMENTE PE PIATA MONDIALA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
si mai presus de asta se bazeaza pe respectul fata de om, plateste exceptional colaboratorii si toata lumea este multumita !!!!!!!!!!!!1



Culmea este ca daca nu DOVEDESTI ce spui o sa ramai un etern papagal care vorbeste mult si gandeste,....deloc.
gbispas
Postat pe 18 Noiembrie 2009 15:56
De la: TF_, la data 2009-11-18 14:34:33
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-18 09:36:55
De la: vss, la data 2009-11-18 00:51:30INT este ca si LifeCare-ul ...se bazeaza pe aceleasi principii...hmm...
Interesant.Au inceput sa apara din ce in ce mai multe astfel de firme,cu sponsori si asa mai departe
Culmea,asta nici nu a aparut in Romania,dar daca apare asa repede tot la fel dispare.
Culmea este ca deja si in Romania sunt aprox 140 persoane in aceasta afacere,CULMEA ESTE CA IERI AM INSCRIS o persoana acre face de 6 ani afacerea FOREVER si este satula de voi, pe deasupra este medic , culmea este ca aceasta afacere este prezenta in 6 luni de cand a intrat in Romania in CONSTANTA, SUCEAVA, BUCURESTI, RESITA,CLUJ, SIBIU si in curand in BRASOV si in RM VALCEA....asadar cine este interesat de aceasta afacere,este binevenit alaturi de noi ...

p.s. petrica prietene,vad ca esti cu lacrimi in ochi,dar asta este ....AVEM CELE MAI EFICIENTE PRODUSE DESTINATE SISTEMULUI IMUNITAR AFLATE ACTUALMENTE PE PIATA MONDIALA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
si mai presus de asta se bazeaza pe respectul fata de om, plateste exceptional colaboratorii si toata lumea este multumita !!!!!!!!!!!!1
silvica tata,ESTI CEL MAI MINCINOS INDIVID DE PE ACEST FORUM SI POATE DIN TARA,niciodata nu ai raspuns la intrabarile noastre ba din contra te-ai facut de ras de fiecare data cand ai postat miciunile tale imputite vis a vis de produsele voastre INEFICIENTE,nu exista oameni de succes in tara asta din porcaria asta de afacere.Cred ca prosperati pe urma unora care platesc TAXE DE INSCRIERE(15 EURO).Sa sti bai silvica ca cucuoana aia(daca exista) nu a facut afacerea forever ci poate a fost consumatoare ca nu statea ca proasta cum stati voi sa pacaliti oamenii apoape 6 ani fara sa faca bani(dar asta este o nascocire de-a ta sa ma inervezi pe mine,afla ca nci macar nu ma intereseaza,in forever raman doar oameni de calitate ceilalti sunt doar visatori).Aveti cele mai proaste produse de pe piata mondiala ,nici nu vorbesc de romania,cei mai putini colaboratori dintre toate firmele de mlm.Nu am lacrimi in ochi ci vad cum un neica nimeni de la o firma de doi bani ,cu produse de rahat ,incearca disperat sa-si vanda marmida de colastra pentru a supravietui.Vis a vis de nr de persoane care sunt inscrise in romania in firma de pazit vacile si muls prostii de bani ,afla mai vacar principal ca eu am aproape 80 de persoane care sunt inscrise in prima linie a mea ,nci macar nu stiu cati sunt in total,dar nu asta este important in Forever ci cati dintre ei sunt ajutati de mine sa ajunga acolo unde-si doresc,prin munca, nu ca la voi prin supravietuire din taxe de colectare,ce nu au mai fatat vacile si s-a cam dus colastra?sau a venit gripa bovina?Parca te si vad bai silvica cu cizmele pline de balegar cum incerci tu sa cari roaba plina de .....bani(PARDON ,BALEGAR),numai ca inca nu te-ai trezit sa faci acest lucru,SOMN USOR IN CONTINUARE.
ene_m_gabriel
Postat pe 18 Noiembrie 2009 16:00
De la: gbispas, la data 2009-11-18 15:56:35
De la: TF_, la data 2009-11-18 14:34:33
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-18 09:36:55
De la: vss, la data 2009-11-18 00:51:30INT este ca si LifeCare-ul ...se bazeaza pe aceleasi principii...hmm...
Interesant.Au inceput sa apara din ce in ce mai multe astfel de firme,cu sponsori si asa mai departe
Culmea,asta nici nu a aparut in Romania,dar daca apare asa repede tot la fel dispare.
Culmea este ca deja si in Romania sunt aprox 140 persoane in aceasta afacere,CULMEA ESTE CA IERI AM INSCRIS o persoana acre face de 6 ani afacerea FOREVER si este satula de voi, pe deasupra este medic , culmea este ca aceasta afacere este prezenta in 6 luni de cand a intrat in Romania in CONSTANTA, SUCEAVA, BUCURESTI, RESITA,CLUJ, SIBIU si in curand in BRASOV si in RM VALCEA....asadar cine este interesat de aceasta afacere,este binevenit alaturi de noi ...

p.s. petrica prietene,vad ca esti cu lacrimi in ochi,dar asta este ....AVEM CELE MAI EFICIENTE PRODUSE DESTINATE SISTEMULUI IMUNITAR AFLATE ACTUALMENTE PE PIATA MONDIALA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
si mai presus de asta se bazeaza pe respectul fata de om, plateste exceptional colaboratorii si toata lumea este multumita !!!!!!!!!!!!1



Culmea este ca daca nu DOVEDESTI ce spui o sa ramai un etern papagal care vorbeste mult si gandeste,....deloc.
mai gabita...ca nu-ti pot spune gabi deoarece gandesti precum gabita....eu nu am ce sa dovedesc, ceea ce sistin eu au dovedit altii mai invatati decat mine acum ceva ani in urma...asadar lasa-ma sa fiu eu papagal,un papagal de succes si fii tu un gabita stietot in continuare...ti-am mai spus mai inainte,nu ave cum sa vorbim aceeasi limba deoarece tu nu esti deloc informat despre acest subiect si emiti doar pareri personale care nu intereseaza pe nimeni.
Uite un sfat de la un baiat mare,in loc sa pierzi timpul pe forumuri tocind degetele postand tampenii,mai bine ai face ceva util pentru tine...viata-i scurta prietene.
4Life
Postat pe 20 Noiembrie 2009 08:47
De la: 4Life, la data 2009-11-20 08:47:59
De la: gbispas, la data 2009-11-18 15:56:35
De la: TF_, la data 2009-11-18 14:34:33
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-18 09:36:55
De la: vss, la data 2009-11-18 00:51:30INT este ca si LifeCare-ul ...se bazeaza pe aceleasi principii...hmm...
Interesant.Au inceput sa apara din ce in ce mai multe astfel de firme,cu sponsori si asa mai departe
Culmea,asta nici nu a aparut in Romania,dar daca apare asa repede tot la fel dispare.
Culmea este ca deja si in Romania sunt aprox 140 persoane in aceasta afacere,CULMEA ESTE CA IERI AM INSCRIS o persoana acre face de 6 ani afacerea FOREVER si este satula de voi, pe deasupra este medic , culmea este ca aceasta afacere este prezenta in 6 luni de cand a intrat in Romania in CONSTANTA, SUCEAVA, BUCURESTI, RESITA,CLUJ, SIBIU si in curand in BRASOV si in RM VALCEA....asadar cine este interesat de aceasta afacere,este binevenit alaturi de noi ...

p.s. petrica prietene,vad ca esti cu lacrimi in ochi,dar asta este ....AVEM CELE MAI EFICIENTE PRODUSE DESTINATE SISTEMULUI IMUNITAR AFLATE ACTUALMENTE PE PIATA MONDIALA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
si mai presus de asta se bazeaza pe respectul fata de om, plateste exceptional colaboratorii si toata lumea este multumita !!!!!!!!!!!!1



Culmea este ca daca nu DOVEDESTI ce spui o sa ramai un etern papagal care vorbeste mult si gandeste,....deloc.
mai gabita...ca nu-ti pot spune gabi deoarece gandesti precum gabita....eu nu am ce sa dovedesc, ceea ce sistin eu au dovedit altii mai invatati decat mine acum ceva ani in urma...asadar lasa-ma sa fiu eu papagal,un papagal de succes si fii tu un gabita stietot in continuare...ti-am mai spus mai inainte,nu ave cum sa vorbim aceeasi limba deoarece tu nu esti deloc informat despre acest subiect si emiti doar pareri personale care nu intereseaza pe nimeni.
Uite un sfat de la un baiat mare,in loc sa pierzi timpul pe forumuri tocind degetele postand tampenii,mai bine ai face ceva util pentru tine...viata-i scurta prietene.



HAHAHAHAHAHA!mai fraierica,ma amuzi din ce in ce mai mult.De fapt prostia ta o face.Pai ia dovedeste mai Lache,cine a dovedit aberatiile tale?HAHAHAHAHA!E desigur secret.
Eu te las,fraierica,te las oricum ratatii sunt neinteresanti pt mine.Ramai la AFACEREA TA.(HAHAHAHAHA),domn' patron.Doar asa spui,ca e afacere personala,nu?HAHAHAHA!
gbispas
Postat pe 20 Noiembrie 2009 16:58
Afara din zona de confort!

Daca iei 100 de indivizi care incep cu conditii egale la varsta de 25 de ani, toti acesti 100 de oameni vor crede ca vor avea succes in viata, au pofta de a trai, ochii le sclipesc de pasiune, tin capul sus si pieptul inainte si viata pare o aventura minunata.

Dar pana la varsta de 65 de ani, unul va fi bogat, 4 independenti finaciar, 5 inca vor mai lucra si 90 vor fi saraci lipiti sau total dependenti de altii.
Doar 5 din 100 vor avea succes.

Ce s-a intamplat cu visurile lor, cu sperantele, planurile? Cum se poate sa fie asa o diferenta mare intre ce doreau sa aiba si ce au in realitate acum?

Lucrurile nu se opresc aici. Majoritatea oamenilor nu se bucura decat de 5% din satisfactie, bucurii, sanatate, energie, recompense. Doar 5% din ce am putea avea in decursul vietii noastre.

Cei mai multi oameni nu pot sa defineasca succesul. De aceea nu il ating. Ca sa generalizam la maxim, hai sa spunem ca succesul inseamna atingerea unui ideal nobil pentru care luptam, muncim si apoi il atingem.

19 din 20 de oameni nu stiu de ce se ridica din pat. Urmeaza-l pe cel care urmeaza se cheama jocul, dupa cum spune Earl Nightingale, parintele dezvoltarii personale.

Din clasa 1 omuletul nostru e inconjurat de baieti si fete. E stiut faptul ca suntem media grupului nostru social ca sanatate, succes, fericire. Vorbim, ne purtam si avem aceleasi idealuri ca cei din jur.

Nimeni nu se intreaba “Oamenii pe care ii urmez si ascult merg spre ce vreau eu sa merg?”

Toata scoala pana la 25 de ani se conformeaza. Apoi se insoara sau nu. Exista 95 % sanse ca prima slujba sa fie rodul intamplarii. 40 de ore ore la lucru pe saptamana apoi mai ai 72 de ore in care poti face ce vrei in saptamana respectiva. Ca si la scoala, iti urmezi colegii de lucru. Nu te intrebi daca e bine sau nu ce faci sau incotro te indrepti.

Vi acasa si zici “Sunt obosit”.

Deschizi cutia evadarii( televizorul) si te pierzi acolo. Beneficii? Ochii rosii si un cap confuz.

Apoi toate astea se repeta 40 de ani.

Daca e decizia ta sa traiesti astfel viata e perfect. Dar daca faci asta ca asa ai stiut din clasa I, e trist. Pentru ca nu asa se traieste. Nu afli cine esti, nu atingi abisul talentelor tale, nu afli ca poti sa iei decizii si ca ai sansele tale.

Foarte multi oameni, barbati si femei, au cateva esecuri firesti sentimetale si apoi gasesc pe cineva un pic mai bun si se agata de el. Preferabil la fel de disperat, in ideea ca nu vor gasi ceva mai bun.

Apoi traiesc sa se acuze unul pe altul ca si-au rapit tineretea si energia si potentialul.

Uite asa se face un pas simplu pentru a deveni un sclav modern.


Cati oameni au puterea sa iasa din zona de confort? Si aici nu vorbesc doar de MLM. Ci de orice afacere sau activitate cu profit pe termen mediu-lung. Iar cine nu are puterea sa ganeasca pe termen mediu-lung sa stie ca doar hazardul il poate face sa fie intre cei 5 dintr-o suta care nu se zbat la limita subzistentei.

MLM-ul este sansa omului de rand, o sansa petru oricine. Iar in ziua de azi, cel ce crede ca va reusi sa se realizeze prin business clasic sau printr-o cariera profesionala, ori are targete foarte modeste, ori se “imbata cu apa rece”

In orice activitate: cariera profesionala sau business, succesul depinde 100% de dumneavoastra. Aici MLM-ul are un avantaj si un dezavantaj in acelsi timp.

Aici succesul depinde doar 50% de dv si 50% de lider. Adica liderul trebuie sa va faca jumatate din munca. Deci, 50% din succesul dv i se datoreaza liderului si 50% dv. Straduiti-va ca acel 50% sa-l faceti bine, si apoi solicitati ajuorul liderului sa-si faca si el partea sa de munca. Sau privind altfel lucrurile, in cazul unui esec 50% este vina dv si 50% a liderului. Atat e partea lui de vina.

Am zis ca MLM-ul are un avantaj si un dezavantaj in acelasi timp. In ce consta dezavantajul? ganditi-va ca multi intra in afaceri MLM, ca incepatori fac totul din ceea ce depinde de ei, si daca cel 50% care ar trebui sa vina de la sponsor nu vine, omul va esua cel mai probabil, va ramane cu un gust amar vis-à-vis de MLM. Desi sistemul sau compania nu are nici o vina.

Cu ceea ce ai facut pana acum, ce schimbari semnificative pot veni in urmatorii 5 aniin viata ta ?

Ce alegi sa faci acum pentru viitorul tau?

Ce decizie ai de luat?

Cum vrei sa fie viata ta peste un an de zile?

Dar peste 2 ani?

Dar peste 5?

4Life
Postat pe 21 Noiembrie 2009 02:51
Fraierel,tu tot n-ai inteles ca la tine nu e nimic decat DEMAGOGIE PURA?Normal ca n-ai inteles,ca nu te duce mintea.Lasa barfga cu liderul si cu milogul.Te mai si lauzi ca e o mare afacere si ca se ajunge miliardar fara sa faci decat 50% din munca,...bla,...bla,...blaPai o afacere mondiala,de mari proportii(asa zici ca e),care nu a reusit in toata Romania decat sa aibe doar 140 de oameni(tot tu spui asta),....ma bufneste iar rasul.Pai ca sa acoperi toata suprafata teritoriala a tarii,inseamna ca-ti trebuie macar cate un om,in fiecare oras.Pai,daca-i asa,voi aveti doar liderii,ca nu se alipeste nimeni,stie lumea deja ca-i vrajeala si prosteala.Ce bine ca te-ai bagat tu,fraierica.Doar ca nu mai ai pe cine prosti si cui sa-i furi banii.
Of,cat de papagal esti,eu cand am spus sa-mi demonstrezi ceva,vroiam sa-mi spui nu demagogia aia ieftina de handicapat ci sa-mi dai macar 5000 de nume cu adrese,din cei ce s-au facut bine din minciunile tale.Dar nu adrese manarite ci din cele puternic verificabile.Dar esti prea prost si prea indoctrinat cu mlm-urile tale de kkt.O sa vezi ca o sa muriti repede si subit.Tot la fel cum ati aparut.oare de ce in lume nimeni nu va ia in seama?Nu incepe iar cu aberatii ieftine si dogme de bebelusi prostuti,am locuit mai mult de 15 ani in Olanda si am vizitat mai toata lumea,prin prisma meseriei ce am avut-o acolo si stiu foarte bine ce spun.Deci eu vorbesc din ce am vazut,din realitate nu dogmatic ca prostu',cum faci tu.
gbispas
Postat pe 21 Noiembrie 2009 16:19
De la: gbispas, la data 2009-11-21 16:19:52Fraierel,tu tot n-ai inteles ca la tine nu e nimic decat DEMAGOGIE PURA?Normal ca n-ai inteles,ca nu te duce mintea.Lasa barfga cu liderul si cu milogul.Te mai si lauzi ca e o mare afacere si ca se ajunge miliardar fara sa faci decat 50% din munca,...bla,...bla,...blaPai o afacere mondiala,de mari proportii(asa zici ca e),care nu a reusit in toata Romania decat sa aibe doar 140 de oameni(tot tu spui asta),....ma bufneste iar rasul.Pai ca sa acoperi toata suprafata teritoriala a tarii,inseamna ca-ti trebuie macar cate un om,in fiecare oras.Pai,daca-i asa,voi aveti doar liderii,ca nu se alipeste nimeni,stie lumea deja ca-i vrajeala si prosteala.Ce bine ca te-ai bagat tu,fraierica.Doar ca nu mai ai pe cine prosti si cui sa-i furi banii.
Of,cat de papagal esti,eu cand am spus sa-mi demonstrezi ceva,vroiam sa-mi spui nu demagogia aia ieftina de handicapat ci sa-mi dai macar 5000 de nume cu adrese,din cei ce s-au facut bine din minciunile tale.Dar nu adrese manarite ci din cele puternic verificabile.Dar esti prea prost si prea indoctrinat cu mlm-urile tale de kkt.O sa vezi ca o sa muriti repede si subit.Tot la fel cum ati aparut.oare de ce in lume nimeni nu va ia in seama?Nu incepe iar cu aberatii ieftine si dogme de bebelusi prostuti,am locuit mai mult de 15 ani in Olanda si am vizitat mai toata lumea,prin prisma meseriei ce am avut-o acolo si stiu foarte bine ce spun.Deci eu vorbesc din ce am vazut,din realitate nu dogmatic ca prostu',cum faci tu.
gabita,iarasi dovedesti ca habar nu ai ce vorbesti !!!! ia spune-ne pacaliciule ce ai facut tu 15 ani in Olanda ??? ai sapat la sere si ai cules flori,ai fost un parlit de argat , sclav pe mosia stapanului...daca erai baiat destept,ramaneai acolo si faceai afaceri , nu te chinuiai pe aici prin Romania cum o faci acuma...dar asta este frate balcescule,unii sunt facuti sa fie argati si altii sunt facuti sa fie LIBERI....!!!
si inca odata iti reamintesc,DACA TU NU STII SAU NU CUNOSTI,NU INSEAMNA CA NU EXISTA !!!

p.s. cand tu te vei chinui in continuare precum te chinui acuma,eu peste 5 ani voi fi un om liber si afacerea asta imi va pune la dispozitie si TIMP si BANI sa-mi traiesc viata asa cum doresc....dar din pacate este prea greu de inteles pentru tine,in individ care esti sluga perfecta, cum ai dovedit in Olanda timp de 15 ani....
4Life
Postat pe 21 Noiembrie 2009 18:13
De la: 4Life, la data 2009-11-21 18:13:04
De la: gbispas, la data 2009-11-21 16:19:52Fraierel,tu tot n-ai inteles ca la tine nu e nimic decat DEMAGOGIE PURA?Normal ca n-ai inteles,ca nu te duce mintea.Lasa barfga cu liderul si cu milogul.Te mai si lauzi ca e o mare afacere si ca se ajunge miliardar fara sa faci decat 50% din munca,...bla,...bla,...blaPai o afacere mondiala,de mari proportii(asa zici ca e),care nu a reusit in toata Romania decat sa aibe doar 140 de oameni(tot tu spui asta),....ma bufneste iar rasul.Pai ca sa acoperi toata suprafata teritoriala a tarii,inseamna ca-ti trebuie macar cate un om,in fiecare oras.Pai,daca-i asa,voi aveti doar liderii,ca nu se alipeste nimeni,stie lumea deja ca-i vrajeala si prosteala.Ce bine ca te-ai bagat tu,fraierica.Doar ca nu mai ai pe cine prosti si cui sa-i furi banii.
Of,cat de papagal esti,eu cand am spus sa-mi demonstrezi ceva,vroiam sa-mi spui nu demagogia aia ieftina de handicapat ci sa-mi dai macar 5000 de nume cu adrese,din cei ce s-au facut bine din minciunile tale.Dar nu adrese manarite ci din cele puternic verificabile.Dar esti prea prost si prea indoctrinat cu mlm-urile tale de kkt.O sa vezi ca o sa muriti repede si subit.Tot la fel cum ati aparut.oare de ce in lume nimeni nu va ia in seama?Nu incepe iar cu aberatii ieftine si dogme de bebelusi prostuti,am locuit mai mult de 15 ani in Olanda si am vizitat mai toata lumea,prin prisma meseriei ce am avut-o acolo si stiu foarte bine ce spun.Deci eu vorbesc din ce am vazut,din realitate nu dogmatic ca prostu',cum faci tu.
gabita,iarasi dovedesti ca habar nu ai ce vorbesti !!!! ia spune-ne pacaliciule ce ai facut tu 15 ani in Olanda ??? ai sapat la sere si ai cules flori,ai fost un parlit de argat , sclav pe mosia stapanului...daca erai baiat destept,ramaneai acolo si faceai afaceri , nu te chinuiai pe aici prin Romania cum o faci acuma...dar asta este frate balcescule,unii sunt facuti sa fie argati si altii sunt facuti sa fie LIBERI....!!!
si inca odata iti reamintesc,DACA TU NU STII SAU NU CUNOSTI,NU INSEAMNA CA NU EXISTA !!!

p.s. cand tu te vei chinui in continuare precum te chinui acuma,eu peste 5 ani voi fi un om liber si afacerea asta imi va pune la dispozitie si TIMP si BANI sa-mi traiesc viata asa cum doresc....dar din pacate este prea greu de inteles pentru tine,in individ care esti sluga perfecta, cum ai dovedit in Olanda timp de 15 ani....



Fraierel,cu cat citesc mai multe randuri scrise de tine,iti marturisesc sincer ca rad cu si mai mare pofta.Uite,ca sa nu spui ca nu raspund-in comparatie cu tine-o sa-ti spun ce am facut eu in ultimii 15 ani,de fapt ultimii 17,ca sunt intors de aproape doi ani,in ROmania.Inainte as vrea sa-ti precizez ca indiferent ce ar face cineva,daca munceste cinstit si corect,nu da in cap,si mai ales nu inseala pe nimeni,asa cum faci tu,nu-i nici o rusine.Rusine ar trebui sa le fie alora care jegmanesc oamenii cu probleme,lasandu-i fara ultimul ban si poate ultima speranta,vanzandu-le vise desarte si irealizabile.Poate te recunosti,impostorule.
Apoi,in Olanda eu am ajuns sa fiu singurul pilot roman care a zburat pentru KLM-Air France.Am terminat academia lor -KLM Flight Academy- si am lucrat pt ei.Eu am si o sa am intotdeauna portile deschise la orice companie aeriana civila,daca doresc sa ma reintorc in aviatie,lucru ce-l fac acum doar ca pe un hobby.Te invit si pe tine sa ma vezi,la Clinceni,PLoiesti sau Bacau,acolo unde fac zboruri cu aparate mici,pentru a-mi mentine forma si mai ales pentru placerea de a zbura.Vezi,eu pot si dovedi ce spun,poti veni oricand sunt si eu,o sa vezi ca ramai tot un muritor nesemnificativ si mincinos.Ah,o sa ma intrebi,acum,de ce am revenit in Romania?Pai am revenit pentru ca oricum ar fi(si asta o sa ti-o spuna aproape toti romanii din strainatate,nu doar eu)ca acasa nu e nicaieri.Eu nu am plecat din lipsa de bani ci ca sa studiez,asa cum am mai precizat si am niste amintiri exceptionale in ROmania,incepand inca din copilarie.Cred ca daca mi-as scrie memoriile ,Ion Creanga ar fi mic copil.Dar asta-i alta discutie.In concluzie,ma simt excelent in tara mea,mai ales ca pot sa castig mai multi bani decat din aviatie,cu firma actuala,A MEA.Si daca vrei sa mai stii si asta iar o sa o poti verifica,daca te duce mintea,nici inainte de plecarea mea nu am dus-o rau.Am avut prima revista de si despre computere din Romania,revista care se numea PC T&T(vine de la Personal Computers TIPS&TRICKS) si care dupa plecarea mea nu a mai aparut.Repet,poti verifica.O sa vezi numele meu in ea,la director general.Repet,era revista mea.Asa ca daca privesc in urma mea,vad un om mai mult decat LIBER si care a facut ce a vrut,cand a vrut,cum a vrut.Nu mi-a fost frica sa o iau de la inceput si am reusit cam de fiecare data.Privesc trecutul cu mandrie si in viitor plin de toate sperantele din lume.Sanatos sa fiu(pana acum m-a ajutat Dumnezeu din plin la capitolul asta) ca de rest nu mi-e frica de nimic.
Dar ia povesteste-ne tu,ce ai facut in ultimii 15 ani,ca sclavi cu aere,ca tine,e plina lumea.Si eu zic sa mai astepti sa mai traiesti pana peste cei 5 ani,la care faci referire,ca de venituri nu stiu cum.Iti recomand sa-ti iei gandul.Ai fi mult prea prost sa-ti faci planuri cu aceasta excrocherie ieftina.Ti-am mai spus,nu traiesc ei bine,aia care chiar fac vanzare,cei de pe la Oriflame,care au adresabilitate mare si deci si ceva vanzari,daramite voi,cu medicamente mincinoase,cand e plina lumea de farmacii.Chiar stau si ma intreb,poti sa fii asa prost?Sper ca nu,dar se pare ca prostia nu are limite.Hai,povesteste-ne si noua cum ai dat cu carca in ultimii ani si mai ales ce ai lasat in urma.EU macar pot sa-ti arat cele vreo 15 sere construite de mine,prin toate Romania si tot las ceva in urma.E drept,nu-s facute cu banii mei,ca nu-i decat una a mea,dar sunt produsul muncii mele.Si nu am dat cu carca ca tine.Sa-ti mai spun de zecile de mii de pasageri adusi intotdeauna cu bine inapoi pe sol?Esti prea prost ca sa intelegi astea,sclavule mic.
gbispas
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:30
Si ca sa nu mai fii - a cata oara - in eroare, Adrian ma numesc nu Gabi.
gbispas
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:33
De la: gbispas, la data 2009-11-22 10:30:22
De la: 4Life, la data 2009-11-21 18:13:04
De la: gbispas, la data 2009-11-21 16:19:52Fraierel,tu tot n-ai inteles ca la tine nu e nimic decat DEMAGOGIE PURA?Normal ca n-ai inteles,ca nu te duce mintea.Lasa barfga cu liderul si cu milogul.Te mai si lauzi ca e o mare afacere si ca se ajunge miliardar fara sa faci decat 50% din munca,...bla,...bla,...blaPai o afacere mondiala,de mari proportii(asa zici ca e),care nu a reusit in toata Romania decat sa aibe doar 140 de oameni(tot tu spui asta),....ma bufneste iar rasul.Pai ca sa acoperi toata suprafata teritoriala a tarii,inseamna ca-ti trebuie macar cate un om,in fiecare oras.Pai,daca-i asa,voi aveti doar liderii,ca nu se alipeste nimeni,stie lumea deja ca-i vrajeala si prosteala.Ce bine ca te-ai bagat tu,fraierica.Doar ca nu mai ai pe cine prosti si cui sa-i furi banii.
Of,cat de papagal esti,eu cand am spus sa-mi demonstrezi ceva,vroiam sa-mi spui nu demagogia aia ieftina de handicapat ci sa-mi dai macar 5000 de nume cu adrese,din cei ce s-au facut bine din minciunile tale.Dar nu adrese manarite ci din cele puternic verificabile.Dar esti prea prost si prea indoctrinat cu mlm-urile tale de kkt.O sa vezi ca o sa muriti repede si subit.Tot la fel cum ati aparut.oare de ce in lume nimeni nu va ia in seama?Nu incepe iar cu aberatii ieftine si dogme de bebelusi prostuti,am locuit mai mult de 15 ani in Olanda si am vizitat mai toata lumea,prin prisma meseriei ce am avut-o acolo si stiu foarte bine ce spun.Deci eu vorbesc din ce am vazut,din realitate nu dogmatic ca prostu',cum faci tu.
gabita,iarasi dovedesti ca habar nu ai ce vorbesti !!!! ia spune-ne pacaliciule ce ai facut tu 15 ani in Olanda ??? ai sapat la sere si ai cules flori,ai fost un parlit de argat , sclav pe mosia stapanului...daca erai baiat destept,ramaneai acolo si faceai afaceri , nu te chinuiai pe aici prin Romania cum o faci acuma...dar asta este frate balcescule,unii sunt facuti sa fie argati si altii sunt facuti sa fie LIBERI....!!!
si inca odata iti reamintesc,DACA TU NU STII SAU NU CUNOSTI,NU INSEAMNA CA NU EXISTA !!!

p.s. cand tu te vei chinui in continuare precum te chinui acuma,eu peste 5 ani voi fi un om liber si afacerea asta imi va pune la dispozitie si TIMP si BANI sa-mi traiesc viata asa cum doresc....dar din pacate este prea greu de inteles pentru tine,in individ care esti sluga perfecta, cum ai dovedit in Olanda timp de 15 ani....



Fraierel,cu cat citesc mai multe randuri scrise de tine,iti marturisesc sincer ca rad cu si mai mare pofta.Uite,ca sa nu spui ca nu raspund-in comparatie cu tine-o sa-ti spun ce am facut eu in ultimii 15 ani,de fapt ultimii 17,ca sunt intors de aproape doi ani,in ROmania.Inainte as vrea sa-ti precizez ca indiferent ce ar face cineva,daca munceste cinstit si corect,nu da in cap,si mai ales nu inseala pe nimeni,asa cum faci tu,nu-i nici o rusine.Rusine ar trebui sa le fie alora care jegmanesc oamenii cu probleme,lasandu-i fara ultimul ban si poate ultima speranta,vanzandu-le vise desarte si irealizabile.Poate te recunosti,impostorule.
Apoi,in Olanda eu am ajuns sa fiu singurul pilot roman care a zburat pentru KLM-Air France.Am terminat academia lor -KLM Flight Academy- si am lucrat pt ei.Eu am si o sa am intotdeauna portile deschise la orice companie aeriana civila,daca doresc sa ma reintorc in aviatie,lucru ce-l fac acum doar ca pe un hobby.Te invit si pe tine sa ma vezi,la Clinceni,PLoiesti sau Bacau,acolo unde fac zboruri cu aparate mici,pentru a-mi mentine forma si mai ales pentru placerea de a zbura.Vezi,eu pot si dovedi ce spun,poti veni oricand sunt si eu,o sa vezi ca ramai tot un muritor nesemnificativ si mincinos.Ah,o sa ma intrebi,acum,de ce am revenit in Romania?Pai am revenit pentru ca oricum ar fi(si asta o sa ti-o spuna aproape toti romanii din strainatate,nu doar eu)ca acasa nu e nicaieri.Eu nu am plecat din lipsa de bani ci ca sa studiez,asa cum am mai precizat si am niste amintiri exceptionale in ROmania,incepand inca din copilarie.Cred ca daca mi-as scrie memoriile ,Ion Creanga ar fi mic copil.Dar asta-i alta discutie.In concluzie,ma simt excelent in tara mea,mai ales ca pot sa castig mai multi bani decat din aviatie,cu firma actuala,A MEA.Si daca vrei sa mai stii si asta iar o sa o poti verifica,daca te duce mintea,nici inainte de plecarea mea nu am dus-o rau.Am avut prima revista de si despre computere din Romania,revista care se numea PC T&T(vine de la Personal Computers TIPS&TRICKS) si care dupa plecarea mea nu a mai aparut.Repet,poti verifica.O sa vezi numele meu in ea,la director general.Repet,era revista mea.Asa ca daca privesc in urma mea,vad un om mai mult decat LIBER si care a facut ce a vrut,cand a vrut,cum a vrut.Nu mi-a fost frica sa o iau de la inceput si am reusit cam de fiecare data.Privesc trecutul cu mandrie si in viitor plin de toate sperantele din lume.Sanatos sa fiu(pana acum m-a ajutat Dumnezeu din plin la capitolul asta) ca de rest nu mi-e frica de nimic.
Dar ia povesteste-ne tu,ce ai facut in ultimii 15 ani,ca sclavi cu aere,ca tine,e plina lumea.Si eu zic sa mai astepti sa mai traiesti pana peste cei 5 ani,la care faci referire,ca de venituri nu stiu cum.Iti recomand sa-ti iei gandul.Ai fi mult prea prost sa-ti faci planuri cu aceasta excrocherie ieftina.Ti-am mai spus,nu traiesc ei bine,aia care chiar fac vanzare,cei de pe la Oriflame,care au adresabilitate mare si deci si ceva vanzari,daramite voi,cu medicamente mincinoase,cand e plina lumea de farmacii.Chiar stau si ma intreb,poti sa fii asa prost?Sper ca nu,dar se pare ca prostia nu are limite.Hai,povesteste-ne si noua cum ai dat cu carca in ultimii ani si mai ales ce ai lasat in urma.EU macar pot sa-ti arat cele vreo 15 sere construite de mine,prin toate Romania si tot las ceva in urma.E drept,nu-s facute cu banii mei,ca nu-i decat una a mea,dar sunt produsul muncii mele.Si nu am dat cu carca ca tine.Sa-ti mai spun de zecile de mii de pasageri adusi intotdeauna cu bine inapoi pe sol?Esti prea prost ca sa intelegi astea,sclavule mic.
Frumos,felicitari pentru ca te-ai pus in slujba multor oameni,felicitari pentru curaj,felicitari pentru ca esti ....om.Frumoasa poveste de viata.
ene_m_gabriel
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:40
Vrei sa muncesti usor, profitabil si sa traiesti sanatos cu produse BIO?
Daca raspunsul este DA lasa adresa de mail si vei primi mai multe informatii sau scrie la adresa ginapatru@yahoo.com.
kudika078589
Postat pe 28 Ianuarie 2010 09:04
De la: ginapatru, la data 2010-01-28 09:04:14Vrei sa muncesti usor, profitabil si sa traiesti sanatos cu produse BIO?
Daca raspunsul este DA lasa adresa de mail si vei primi mai multe informatii sau scrie la adresa ginapatru@yahoo.com.


Si tu m-ai convins.
gbispas
Postat pe 28 Ianuarie 2010 18:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Echipa Healthy iti ureaza Paste fericit! 28 De la: vali_gavriliu 22 Aprilie 2009 09:55
IDEE AFACERE 80 De la: gbispas 28 Ianuarie 2010 18:20
apel umanitar 1 De la: emanuelastefan2007@yahoo.com 5 Mai 2010 20:32
Buna 13 De la: pickard 24 Iunie 2011 21:51
HRISTOS A INVIAT! 37 De la: maria1931 12 Iunie 2009 19:30