Setari Cookie-uri

LIPOMI

De cativa ani mama mea are pe pielea capului niste cucuie tari, o deranjeaza cand ii atinge, cand se spala pe cap, cand doarme. Am inteles ca se numesc lipomi. Se formeaza din cauza alimentatiei grase sau pot sa fie ereditari.

Va rog dati-mi o solutie pentru a o ajuta sa scape de ei, in afara de operatie.



Multumesc!
Pooop
anamarrya
Postat pe 25 Februarie 2009 15:52
Singura solutie este cea chirurgicala.Lipomii au cauze nu prea clare,unii spun ca datorita colesterolului ,altii ca de fapt o glanda seboree se deregleaza.Din expierenta proprie iti spun ca sunt ereditari iar operatia se face ambulatoriu.Cu cat sunt mai mici cu atat mai usor.In revista Formula As a aparul de cateva ori metoda cu moneda de cupru cqare se prinde cu scoci pe lipom. Multa sanatate.
karlla57
Postat pe 19 Martie 2009 23:53
Am vazut si eu in Formula As chestia asta cu moneda de cupru. Am cautat prin farmacii, la plafar si nu am gasit-o si tocmai din cauza asta am intrebat pe acest site ce se poate face in cazul asta, unde am vazut ca sunt multe discutii pe diferite teme.
Spune-mi te rog unde as putea sa gasesc moneda asta de cupru. Multumesc.
anamarrya
Postat pe 20 Martie 2009 15:23
De la: anamarrya, la data 2009-03-20 15:23:27Am vazut si eu in Formula As chestia asta cu moneda de cupru. Am cautat prin farmacii, la plafar si nu am gasit-o si tocmai din cauza asta am intrebat pe acest site ce se poate face in cazul asta, unde am vazut ca sunt multe discutii pe diferite teme.
Spune-mi te rog unde as putea sa gasesc moneda asta de cupru. Multumesc.


Ce Dumnezeu?? nu mai traim in preistorie sa folosim leacuri babesti, operatia are compicatii minime si recuperare foarte buna! Bafta!
morphina
Postat pe 21 Martie 2009 18:32
Medici si medici........mi a scos un lipom cit o maslina prin taietura....chirurgicala si nu mi a scos " camera" in care sta lipomul si s a format din nou mai mare........asta a fost la Bacau la spitalul Judetean platind 1 milino juma........sint dezgustata de "maestria " anumitor medici. ........Deci.....
bucarestaaa
Postat pe 5 Aprilie 2009 18:52
De la: bucarestaaa, la data 2009-04-05 18:52:25Medici si medici........mi a scos un lipom cit o maslina prin taietura....chirurgicala si nu mi a scos " camera" in care sta lipomul si s a format din nou mai mare........asta a fost la Bacau la spitalul Judetean platind 1 milino juma........sint dezgustata de "maestria " anumitor medici. ........Deci.....


Tocmai de asta am deschis acest subiect, pentru ca vreau sa gasesc un remediu naturist si nu chirurgia. Bunica mea s-a operat, avea 2 lipomi, si i s-a intamplat exact ce ti s-a intamplat si tie, i-au crescut mai mari. Si atunci ce e de facut? Cum putem sa scapam de ei prin metode naturiste?
anamarrya
Postat pe 22 Aprilie 2009 23:28
am o galma eu zic ca e lipom dar e cam mare cam cat un ou de gasca il am la pulpa piciorului stang si are si radacini ce pot sa fac sa scap de el im-i este frica sa nu fie liposarcom.
healthy003425
Postat pe 14 Iunie 2009 14:41
Eu m-am operat de vreo doua luni de lipom..dupa ce ani de zile am cautat si am incercat metode naturiste, pe care de altfel,le prefer in multe situatii, dar uite ca in acest caz nu au functionat. Medicul care m-a operata fost un om de toata isprava, operatiile...usoare(au fost doi lipomi) si ma intreb acu de ce m-am chinuit eu atatia ani, pieptanandu-ma in fel si chip sa nu mi se vada lipomul(caci celalat era f mic). Lipomul NU mai apare in acelasi loc, daca i se scoate si camasa. Deci mult curaj!! Si cautati un medic priceput.
Dalya_healthy
Postat pe 21 Octombrie 2009 16:21
Si eu am avut un lipom mic pe tampla, mi l-a scos prin operatie si nu mai am probleme.Intre timp mi-au aparut altii mai mari in alte zone(pe mana, pe picior), dar mi-a zis un doctor ca daca nu ma deranjeaza, sa ii las in pace.
floare_de_crin
Postat pe 21 Februarie 2010 20:42
Daca ai incercat sa slabesti si nu ai reusit ,inseamna ca nu ai incercat Ecofit!
SLABESTI PANA LA 15KG!
www.ecofit.ro
ECOFIT
Postat pe 25 Februarie 2010 23:46
Eu nu inteleg de ce va tot faceti publicitate peste tot? Macar de erati pe subiect, dar nici gand!
Eu nu vreau sa slabesc, pentru ca nu am nevoie! Asa ca nu mai pune reclame la topicul asta, vorbim de cu totul altceva!

PS Slabitul sanatos se face altfel, nicidecum asa cum credeti voi cu produsele astea minune! E nevoie de nutritie corecta, sport regulat si multa vointa sa iti schimbi stilul de viata! In niciun caz nu se poate cu pastile si ceaiuri minune!
floare_de_crin
Postat pe 26 Februarie 2010 22:12
http://www.agentiasmile.ro/index.php?pag_index=2&id_oferta=572&title_pag=OFERTA+PASTE+2009
STATIUNEA SINAIA

PENSIUNEA BOEMA 3*

CAZARE 3 NOPTI CU MIC DEJUN SI CINA + MASA TRADITIONALA DE PASTE
TARIF 549 LEI / PERSOANA / PACHET.


cornel_sabin
Postat pe 26 Februarie 2010 23:54
Sotul meu are acesti lipomi de cativa ani,si au aparut progresiv din ce in ce mai multi.La un moment dat a operat patru de pe bratul stang si desi au fost bine extirpati i-au ramas urmele de la operatie si copci.Doctorul i-a zis ca daca nu-l deranjeaza sa-i lase in pace dar sa-i urmareasca pentru ca pot apare si pe organele interne si pot obtura sau presa anumite organe.Nu au mai evoluat au ramas la dimensiunea unui sambure de migdala.Bunicul lui a avut si el, deci sunt mosteniti.Sfatul meu este sa consultati un doctor care se pricepe. Sanatate!
Donamishi
Postat pe 11 Martie 2010 10:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa slabesc . 27 De la: hystria1 26 Noiembrie 2010 23:01
Nutritie 2 De la: fifi_healthy 16 Septembrie 2013 17:32
As avea nevoie de ajutor 2 De la: healthy000378 19 Decembrie 2009 00:15
Vreau sa slabesc mancand sanatos 84 De la: TIGRA 15 Septembrie 2010 14:14
SLIM DOWN PENTRU SLABIT 316 De la: kudika226898 25 Ianuarie 2012 17:01