Setari Cookie-uri

Unde pot gasi produse Bio in Bucuresti?

Vreau sa imi schimb stilul de viata un pic...simt deja cum anii isi spun cuvantul in felul cum ma simt fizic!
Un punct din lista mea "De Facut" este sa incep sa mananc sanatos. Am citit o gramada despre mancarea Bio/Organica samd, dar unde o gasim in Bucuresti produse Bio? In supermarket-uri raionul cu produse Bio e micut de tot si preturile foarte mari. Vara au mai fost organizate cateva targuri de produse traditionale si organice, dar astea nu sunt permanente.
Unde pot gasi produse Bio in Bucuresti+
Mcherry
Postat pe 1 Septembrie 2010 14:18
De la: Mcherry, la data 2010-09-01 14:18:09Vreau sa imi schimb stilul de viata un pic...simt deja cum anii isi spun cuvantul in felul cum ma simt fizic!
Un punct din lista mea "De Facut" este sa incep sa mananc sanatos. Am citit o gramada despre mancarea Bio/Organica samd, dar unde o gasim in Bucuresti produse Bio? In supermarket-uri raionul cu produse Bio e micut de tot si preturile foarte mari. Vara au mai fost organizate cateva targuri de produse traditionale si organice, dar astea nu sunt permanente.
Unde pot gasi produse Bio in Bucuresti+

nicaieri sau niciunde sau....
RUY_BLAS
Postat pe 2 Septembrie 2010 15:51
Pot sa te contrazic?
Am inceput sa caut online si offline magazine Bio.... si am gasit cateva!
Online sunt chiar foarte multe, ceea ce ma bucura :)
Dar si prin Bucuresti am gasit cateva adrese din urmatoarele articole:

http://e-redus.ro/bucuresti/
http://timp-liber.acasa.ro/hobby/magazine-eco-in-bucuresti-4548.html

Cred ca incep cu "Targul Domnesc" e pe www. e-redus.ro pentru ca dau vouchere cu reducere si pare ok dupa descriere. Dupa le iau la rand pe toate si vad care e mai divers, rezonabil la pret si mai aproape de casa :)
Mcherry
Postat pe 6 Septembrie 2010 10:39
De la: Mcherry, la data 2010-09-06 10:39:58Pot sa te contrazic?
Am inceput sa caut online si offline magazine Bio.... si am gasit cateva!
Online sunt chiar foarte multe, ceea ce ma bucura :)
Dar si prin Bucuresti am gasit cateva adrese din urmatoarele articole:

http://e-redus.ro/bucuresti/
http://timp-liber.acasa.ro/hobby/magazine-eco-in-bucuresti-4548.html

Cred ca incep cu "Targul Domnesc" e pe www. e-redus.ro pentru ca dau vouchere cu reducere si pare ok dupa descriere. Dupa le iau la rand pe toate si vad care e mai divers, rezonabil la pret si mai aproape de casa :)


Du-te la adresa, sa vezi cu ochii tai cat de BIO sunt...
kudika226898
Postat pe 6 Septembrie 2010 20:28
Acuma'... intre noi fie vorba, oricat le-ai pregati ori perpeli... pana la urma ajung sa-ti stea-'n gat. Personal... m-am innecat de nenumarate ori. Ce-i drept insa... n-am de gand sa devin vegetarian.
alegro6543
Postat pe 9 Noiembrie 2011 18:11
De la: alegro6543, la data 2011-11-09 18:11:56Acuma'... intre noi fie vorba, oricat le-ai pregati ori perpeli... pana la urma ajung sa-ti stea-'n gat. Personal... m-am innecat de nenumarate ori. Ce-i drept insa... n-am de gand sa devin vegetarian.



Este firesc sa ti se intample acest lucru pentru ca ai mancat carne de calitate indoielnica,frumoasa la exterior,dar atoasa in interior!Carnea potrivita este cea care provine de la animale,ce consuma ierburi fine,delicate,cu substante nutritive,naturale,.................si precis nu ai mancat ceea ce trebuia!
RAINBOWLADY
Postat pe 9 Noiembrie 2011 18:18
Sa stiti ca asta-i chichirezu'. Ce-i drept , ele mancau ierburi fine, da' am vaga impresie ca erau... etnobotanice. Dar... tot e o chestiune, caci aratau bine la exterior, iar cand le "despicam" pareau fragede si in interior. E drept ca nu priveam cu atentie, eram preocupat cu... "infulecatu' "
alegro6543
Postat pe 9 Noiembrie 2011 18:25
De la: alegro6543, la data 2011-11-09 18:25:24Sa stiti ca asta-i chichirezu'. Ce-i drept , ele mancau ierburi fine, da' am vaga impresie ca erau... etnobotanice. Dar... tot e o chestiune, caci aratau bine la exterior, iar cand le "despicam" pareau fragede si in interior. E drept ca nu priveam cu atentie, eram preocupat cu... "infulecatu' "


Trebuie sa le privesti bine in ochii !! Daca au privirea tulbure, nu le consuma , sunt alterate !!
GHEISA_ALBA
Postat pe 9 Noiembrie 2011 18:28
De la: alegro6543, la data 2011-11-09 18:25:24Sa stiti ca asta-i chichirezu'. Ce-i drept , ele mancau ierburi fine, da' am vaga impresie ca erau... etnobotanice. Dar... tot e o chestiune, caci aratau bine la exterior, iar cand le "despicam" pareau fragede si in interior. E drept ca nu priveam cu atentie, eram preocupat cu... "infulecatu' "


Si asta este normal,specific devoratorilor,pentru ei conteaza cantitatea ingurgitata,nicidecum calitatea ........dar restul comment-ului ramane pe mai tarziu,acum ma indrept spre casa!Sa nu cumva sa pleci........si sa raman datoare cu raspuns!
RAINBOWLADY
Postat pe 9 Noiembrie 2011 18:31
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-11-09 18:28:44
De la: alegro6543, la data 2011-11-09 18:25:24Sa stiti ca asta-i chichirezu'. Ce-i drept , ele mancau ierburi fine, da' am vaga impresie ca erau... etnobotanice. Dar... tot e o chestiune, caci aratau bine la exterior, iar cand le "despicam" pareau fragede si in interior. E drept ca nu priveam cu atentie, eram preocupat cu... "infulecatu' "


Trebuie sa le privesti bine in ochii !! Daca au privirea tulbure, nu le consuma , sunt alterate !!

Am incercat. Dar... tineau ochii inchisi.
alegro6543
Postat pe 9 Noiembrie 2011 18:31
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-11-09 18:28:44
De la: alegro6543, la data 2011-11-09 18:25:24Sa stiti ca asta-i chichirezu'. Ce-i drept , ele mancau ierburi fine, da' am vaga impresie ca erau... etnobotanice. Dar... tot e o chestiune, caci aratau bine la exterior, iar cand le "despicam" pareau fragede si in interior. E drept ca nu priveam cu atentie, eram preocupat cu... "infulecatu' "


Trebuie sa le privesti bine in ochii !! Daca au privirea tulbure, nu le consuma , sunt alterate !!



Bineinteles,Gheisa,ochii sunt oglinda sufletului si a mintii.......prazilor!
RAINBOWLADY
Postat pe 9 Noiembrie 2011 18:32
De la: kudika421339, la data 2011-11-09 18:31:04
De la: alegro6543, la data 2011-11-09 18:25:24Sa stiti ca asta-i chichirezu'. Ce-i drept , ele mancau ierburi fine, da' am vaga impresie ca erau... etnobotanice. Dar... tot e o chestiune, caci aratau bine la exterior, iar cand le "despicam" pareau fragede si in interior. E drept ca nu priveam cu atentie, eram preocupat cu... "infulecatu' "


Si asta este normal,specific devoratorilor,pentru ei conteaza cantitatea ingurgitata,nicidecum calitatea ........dar restul comment-ului ramane pe mai tarziu,acum ma indrept spre casa!Sa nu cumva sa pleci........si sa raman datoare cu raspuns!

Gata sefa', sa traiti ! Ordinu' se ezecuta, nu se discuta ! Nu ma misc de-'aci 'neam !!!
alegro6543
Postat pe 9 Noiembrie 2011 18:33
Pe linia de centura poti gasi produse bio.
PARTENERDEVIS
Postat pe 26 Iulie 2012 14:37
Sunt cateva ferme pe langa bucuresti care livreaza produse Bio si eu mai iau suplimente Bio facute in Germania de la Raab. NU le-am gasit decat la sala unde ma duc - 168 Sport, pe langa Tineretului. Am incercat Guarana - ce imi da o energie super, induclitor cu stevia- e cam amar la inceput dar te obisnuiesti si shake-uri de proteine cu bacterii probiotice... recomand cel cu capsuni si maracuja si mai au o groaza de produse... dar usor usor le incerc pe toate si va tin la curent.
kudika_35269
Postat pe 10 Iunie 2013 18:11
De la: kudika_35269, la data 2013-06-10 18:11:55Sunt cateva ferme pe langa bucuresti care livreaza produse Bio si eu mai iau suplimente Bio facute in Germania de la Raab. NU le-am gasit decat la sala unde ma duc - 168 Sport, pe langa Tineretului. Am incercat Guarana - ce imi da o energie super, induclitor cu stevia- e cam amar la inceput dar te obisnuiesti si shake-uri de proteine cu bacterii probiotice... recomand cel cu capsuni si maracuja si mai au o groaza de produse... dar usor usor le incerc pe toate si va tin la curent.


Putzina reclama...
kudika226898
Postat pe 11 Iunie 2013 18:04
De la: kudika226898, la data 2013-06-11 18:04:31
De la: kudika_35269, la data 2013-06-10 18:11:55Sunt cateva ferme pe langa bucuresti care livreaza produse Bio si eu mai iau suplimente Bio facute in Germania de la Raab. NU le-am gasit decat la sala unde ma duc - 168 Sport, pe langa Tineretului. Am incercat Guarana - ce imi da o energie super, induclitor cu stevia- e cam amar la inceput dar te obisnuiesti si shake-uri de proteine cu bacterii probiotice... recomand cel cu capsuni si maracuja si mai au o groaza de produse... dar usor usor le incerc pe toate si va tin la curent.


Putzina reclama...


Doar in capul tau reclama. Daca fata scrie cu ce anume se impaca bine, gata, automat, e reclama...

kudika_32792
Postat pe 12 Iunie 2013 07:45
De la: kudika_32792, la data 2013-06-12 07:45:36
De la: kudika226898, la data 2013-06-11 18:04:31
De la: kudika_35269, la data 2013-06-10 18:11:55Sunt cateva ferme pe langa bucuresti care livreaza produse Bio si eu mai iau suplimente Bio facute in Germania de la Raab. NU le-am gasit decat la sala unde ma duc - 168 Sport, pe langa Tineretului. Am incercat Guarana - ce imi da o energie super, induclitor cu stevia- e cam amar la inceput dar te obisnuiesti si shake-uri de proteine cu bacterii probiotice... recomand cel cu capsuni si maracuja si mai au o groaza de produse... dar usor usor le incerc pe toate si va tin la curent.


Putzina reclama...


Doar in capul tau reclama. Daca fata scrie cu ce anume se impaca bine, gata, automat, e reclama...



E 100% reclama...
kudika226898
Postat pe 12 Iunie 2013 23:01
Hmm..cauti neaparat un magazin fizic in Bucuresti? Eu stiu de un site cu produse de marca foarte bune, nu am de gand sa caut altele pe viitor. De exemplu toate din gama Madara sunt exceptionale. Pe site-ul www.bioki.ro gasesti si altele, tot la fel de bune :D eu zic sa incerci, decat sa tot umbli prin oras dupa ele... e mai usor .
comeflywithme
Postat pe 25 Iunie 2015 16:54
De la: comeflywithme, la data 2015-06-25 16:54:35Hmm..cauti neaparat un magazin fizic in Bucuresti? Eu stiu de un site cu produse de marca foarte bune, nu am de gand sa caut altele pe viitor. De exemplu toate din gama Madara sunt exceptionale. Pe site-ul www.bioki.ro gasesti si altele, tot la fel de bune :D eu zic sa incerci, decat sa tot umbli prin oras dupa ele... e mai usor .



Pai in oras mai citesti o eticheta si te prinzi de vrajeala, pe site nu...si cum toti papagalii ii dau in sus si in jos cu bio fara sa stie ce e, trebuie deschisi ocii, nu doar punga...
kudika226898
Postat pe 2 Iulie 2015 00:35
poi da, dar daca eu le-am testat o data si mi-au placut, prefer sa nu incerc altele :D
comeflywithme
Postat pe 30 Iulie 2015 16:57
De la: comeflywithme, la data 2015-07-30 16:57:22poi da, dar daca eu le-am testat o data si mi-au placut, prefer sa nu incerc altele :D


Strict problema ta...
kudika226898
Postat pe 31 Iulie 2015 15:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre purine 2 De la: tarot 12 Noiembrie 2009 04:58
NU RATA !!!ABSOLUT NOU IN ROMANIA !!! 1 De la: xviperstate 22 Octombrie 2009 21:00
TIGARA EECTRONICA 62 De la: andreea_3 19 Ianuarie 2010 09:45
6 lamai pe zi stoarse in 3 litri de apa - slabit 23 de kg! 80 De la: Himera 9 Mai 2010 20:52
Opinii Pure Garcinia Cambogia + 2 De la: kudika_982274 8 Martie 2015 21:08