Setari Cookie-uri

despre slabit

am timp doua saptamani ca sa slabesc 5 kg ......e urgen as dori ceva simplu (de post)stiu si eu un regim alimentar echilibrat dar sa de-a rezultate va rog enorm
bibi_s93
Postat pe 6 Martie 2009 22:35
Se pare ca ai uitat sa mentionezi si de cata hartie igienica este nevoie dupa atatea fructe si atata apa plata ... In rest, toate cele bune !
healthy001045
Postat pe 4 Aprilie 2009 18:11
De la: healthy001045, la data 2009-04-04 18:11:50Se pare ca ai uitat sa mentionezi si de cata hartie igienica este nevoie dupa atatea fructe si atata apa plata ... In rest, toate cele bune !

sa sti k nte inseli amarnic...eu nu am avut nici un fel de problema...asa ca folosesti tot atata hatie igienica cat foloseai si inainte:D
dydysca
Postat pe 5 Aprilie 2009 16:57
Este foarte posibil sa aibe loc dereglari metabolice,pot aparea disfunctii ale organismului(privandu-l de elementele nutritive necesare bunei functionari),eu doar intreb Miercuri mananci doar oua?Daca da,atunci pot spune ca ar trebui ignorata aceasta schema si stearsa de pe forum,pentru ca ea poate fii luata in considerare de persoane disperate in a slabi si datorita acestei disperari coroborata cu lipsa educatiei in domeniul nutritiei poate duce la imbolnaviri.
enemgabriel
Postat pe 5 Aprilie 2009 20:12
De la: enemgabriel, la data 2009-04-05 20:12:54Este foarte posibil sa aibe loc dereglari metabolice,pot aparea disfunctii ale organismului(privandu-l de elementele nutritive necesare bunei functionari),eu doar intreb Miercuri mananci doar oua?Daca da,atunci pot spune ca ar trebui ignorata aceasta schema si stearsa de pe forum,pentru ca ea poate fii luata in considerare de persoane disperate in a slabi si datorita acestei disperari coroborata cu lipsa educatiei in domeniul nutritiei poate duce la imbolnaviri.
ne poti ptopune o schema de alimentatie ???dar fara suplimente alimentare...decat hrana ce o poate ingera orice om in fiecare zi....
4Life
Postat pe 5 Aprilie 2009 20:15
De la: TF_, la data 2009-04-05 20:15:48
De la: enemgabriel, la data 2009-04-05 20:12:54Este foarte posibil sa aibe loc dereglari metabolice,pot aparea disfunctii ale organismului(privandu-l de elementele nutritive necesare bunei functionari),eu doar intreb Miercuri mananci doar oua?Daca da,atunci pot spune ca ar trebui ignorata aceasta schema si stearsa de pe forum,pentru ca ea poate fii luata in considerare de persoane disperate in a slabi si datorita acestei disperari coroborata cu lipsa educatiei in domeniul nutritiei poate duce la imbolnaviri.
ne poti ptopune o schema de alimentatie ???dar fara suplimente alimentare...decat hrana ce o poate ingera orice om in fiecare zi....

Recomand multa miscare,alimente bogate in elemente nutritive din pacate nu prea mai gasim datorita factorilor de mediu.Suplimentele alimentare de calitate sunt binevenite in organism pentru a suplimenta aportul de elemente nutritive asigurarii unei bune functionari a organismului.Cui nu-i place mancarea la "flacoane" va avea de suferit mai devreme sau mai tarziu.Calitatea alimentelor a scazut enorm ,viciile au crescut si sunt in continua crestere,sedentarismul este promovat in fiecare zi(se stie de ce),atunci intervine rolul suplimentelor nutritive.
enemgabriel
Postat pe 5 Aprilie 2009 20:29
De la: enemgabriel, la data 2009-04-05 20:29:04
De la: TF_, la data 2009-04-05 20:15:48
De la: enemgabriel, la data 2009-04-05 20:12:54Este foarte posibil sa aibe loc dereglari metabolice,pot aparea disfunctii ale organismului(privandu-l de elementele nutritive necesare bunei functionari),eu doar intreb Miercuri mananci doar oua?Daca da,atunci pot spune ca ar trebui ignorata aceasta schema si stearsa de pe forum,pentru ca ea poate fii luata in considerare de persoane disperate in a slabi si datorita acestei disperari coroborata cu lipsa educatiei in domeniul nutritiei poate duce la imbolnaviri.
ne poti ptopune o schema de alimentatie ???dar fara suplimente alimentare...decat hrana ce o poate ingera orice om in fiecare zi....

Recomand multa miscare,alimente bogate in elemente nutritive din pacate nu prea mai gasim datorita factorilor de mediu.Suplimentele alimentare de calitate sunt binevenite in organism pentru a suplimenta aportul de elemente nutritive asigurarii unei bune functionari a organismului.Cui nu-i place mancarea la "flacoane" va avea de suferit mai devreme sau mai tarziu.Calitatea alimentelor a scazut enorm ,viciile au crescut si sunt in continua crestere,sedentarismul este promovat in fiecare zi(se stie de ce),atunci intervine rolul suplimentelor nutritive.
tu ai mare drepate cand spui ca alimentele au scazut in calitate in ultimii ani,numai ca din postarea ta eu unul inteleg ca daca iau suplimente de buna calitate numai trebuie sa fac miscare....""sedentarismul este promovat in fiecare zi(se stie de ce),atunci intervine rolul suplimentelor nutritive"" oare sa fi inteles gresit???
4Life
Postat pe 6 Aprilie 2009 18:14
Cu siguranta ai inteles gresit.Este o virgula acolo care ai sarit peste ea in citire.Am scris la inceputul mesajului ca recomand miscarea.
enemgabriel
Postat pe 6 Aprilie 2009 19:33
Pentru 5 kg slabire...i-ti recomand 3 mese obligatorii pe zi,2.5 litri apa plata;cele 3 mese sa fie la un interval de 5-6 ore una de cealalta.
Intre mese nu mananci absolut nimic,nici macar un fruct!
Ora ultimei mese sa fie 19.
Vei manca mai multe proteine(carne pui sau peste,oua,branza,ciuperci,soia),multe legume si fructe si mai putini carbohidrati(paine,paste fainoase,orez,cartofi)
De preferat cand consumi carbohidrati sa-i alegi pe cei mai sanatosi(paine neagra integrala,orez integral,paste integrale sau de orez)
Nu inlocui zaharul cu indulcitori (poate da diabetul de tip2).Poti folosi miere,fructoza sau zahar normal.
Nu consuma fast-food,prajeli,sosuri grase,sucuri ,cola sau apa minerala.Poti bea ceaiuri de plante sau fructe pe tot parcursul zilei (nu ceai verde sau negru).Daca bei cafea nu o amesteca cu lapte(face pietre la rinichi si mananca si calciul).Sant interzise capucino,3 in 1,ness sau derivatele lor.
Daca mai faci si putina miscare (poti urca pe scari sau merge putin pe jos) ar fi excelent.
Daca respecti aceste lucruri ca mod de viata i-ti reglezi metabolismul si nu vei mai avea probleme cu ingrasatul.Poti manca doar ocazional si in cantitati mici restul alimentelor nepermise.
I-ti urez succes si sper sa tii cont de sfaturile mele ! Consultant de nutritie DANIELA VARGHES

danielavarghes
Postat pe 12 Aprilie 2009 23:36
Eu cred ca cel mai important intr-un regim de slabire e sa ai VOINTA!!!!!Si daca ne mai gandim ca un regim de slabire e mai scump decat o alimentatie normala iti vine sa renunti.Mai ales iarna cand legumele sunt asa de scumpe...
mmiihhaa
Postat pe 25 Aprilie 2009 11:55
EXCELENTA REMARCA !!!
healthy001045
Postat pe 25 Aprilie 2009 17:17
De la: mmiihhaa, la data 2009-04-25 11:55:18Eu cred ca cel mai important intr-un regim de slabire e sa ai VOINTA!!!!!Si daca ne mai gandim ca un regim de slabire e mai scump decat o alimentatie normala iti vine sa renunti.Mai ales iarna cand legumele sunt asa de scumpe...

Iarna,atunci intervine rolul suplimentelor alimentare de caliate si 100% naturale.Este mult mai ieftin sa consumi 2,3 tablete de suplimente cu continut 100% natural extras din legume si fructe decat sa cumperi kg de legume sau fructe (si alea "bolnave"),in plus ,cine consuma atatea legume si fructe iarna?Atentie,asta nu inseamna ca nu sunt necesare sau contraindicate aceste legume sau fructe.
enemgabriel
Postat pe 25 Aprilie 2009 17:24
sunt de acord k tine apa plata si inrest miscare cat mai multa..
pisicutza_healthy
Postat pe 11 Iunie 2009 18:30
Buna ziua! Va propun un program de slabire ce contine produse obtinute integral din plante, fara efecte secundare, fara a va agresa in vreun fel organismul si, cel mai important, fara a avea senzatie de foame! Pe www.cureslabire.eu sau www.slabeste-inteligent.ro puteti vedea rezultate obtinute cu astfel de produse si puteti afla amnunte interesante despre cum puteti slabi sanatos!
cureslabire_healthy
Postat pe 21 Iunie 2009 11:11
De la: cureslabire, la data 2009-06-21 11:11:10Buna ziua! Va propun un program de slabire ce contine produse obtinute integral din plante, fara efecte secundare, fara a va agresa in vreun fel organismul si, cel mai important, fara a avea senzatie de foame! Pe www.cureslabire.eu sau www.slabeste-inteligent.ro puteti vedea rezultate obtinute cu astfel de produse si puteti afla amnunte interesante despre cum puteti slabi sanatos!
stie lumea cu ce se mananca HERBALIFE...asa ca stai calm...nu are niciun efect...eu am slabit 18 kg in 4 luni mancand de 5 ori/zi , dupa 2 vizite la un medic nutriotionist care ma invatat ce sa fac si cum sa imi configurez o dieta adecvata acestui scop... fi sigur ca ma costat de multe ori mai ieftin decat orice cura cu suplimente..!!acum mai vreau sa scap de inca 5-6 kg si pentru asta am la dispozitie 2 luni in care mi-am propus sa fac miscare cat mai multa si ma ajut cu un produs ce se numeste CARB BLX II ....
http://media.4life.com/us/pdf/PPS/CarbBLX.pdf
4Life
Postat pe 21 Iunie 2009 16:10

AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru ADULTI SI COPII
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96



IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:01

AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru ADULTI SI COPII
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96



IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:01
Dragele mele doresc sa va ofer cateva detalii despre absorbantele active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.
Este un produs , cu actiune imediata si eficace,acesti Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc.
Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.
In plus, elimina mirosurile.
Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc.
In Romania aceste produse abia incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani.
Produsele au certificate FDA-USA si UE.
Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa.
O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON :
De acum inainte veti putea beneficia nu numai de
absorbantele pentru ciclu normal,
ciclu abundent sau
pentru uz zilnic,
ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini,
Talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau
Seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu
(ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal,
eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal
pentru intretinerea ovarelor sau
ingrijirea dupa avort.
Nu trenuie sa devii DISTRIBUITOR daca nu vrei dar poti cumpara aceste produse cu reducere de 25% in calitate de CLIENT PREFERENTIAL.Ce zici ,VREI ?
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96






IOANA1947
Postat pe 18 Noiembrie 2009 21:57
salutare sunt noua pe aici.....am si eu dilemamai incape indoiala ca dietele astea de 2 3 saptamani le tinem degeaba ca apoi tot punem la loc?cred ca este nevoie de ajutorul unui nutritionist parerea mea...eu vreau sa merg la un salon din bucuresti unde pr mea cea mai buna a slabit cu ajutorul unui program specializat cu aparatul eximia si ajutorul unui nutritionist.am vazut si prin discutiile de aici ca ideea cu nutritionistul functioneaza iar despre eximia cred ca ati auzit e imposibil.abia astept sa incerc.am de dat jos vreo 10 kilograme sa vedem daca si la mien functioneaza.la prietena mea rezultatele sunt extrem de bune
liliana1975
Postat pe 3 Decembrie 2009 16:18
De la: lili_tomescu, la data 2009-12-03 16:18:13salutare sunt noua pe aici.....am si eu dilemamai incape indoiala ca dietele astea de 2 3 saptamani le tinem degeaba ca apoi tot punem la loc?cred ca este nevoie de ajutorul unui nutritionist parerea mea...eu vreau sa merg la un salon din bucuresti unde pr mea cea mai buna a slabit cu ajutorul unui program specializat cu aparatul eximia si ajutorul unui nutritionist.am vazut si prin discutiile de aici ca ideea cu nutritionistul functioneaza iar despre eximia cred ca ati auzit e imposibil.abia astept sa incerc.am de dat jos vreo 10 kilograme sa vedem daca si la mien functioneaza.la prietena mea rezultatele sunt extrem de bune


Lili ce anume ai vrut sa spui??? este imposibil sa slabesti cu eximia sau ce??? slabesti doar in cm, in greutate cu sport si o viata sanatoasa. Cat despre eximia eu am numai pareri foarte bune....desi e cam scump.
miki2009
Postat pe 21 Ianuarie 2010 12:02
fetelor cred ca voi fi singura care spune asa ceva dar va rog daca imi puteti spune ce as putea face pentru a mai pune ceva kilograme pe mine.sa nu radeti...am 1.71cm inaltime si am sub 57 de kilograme, deci deja e prea putin.asa ca daca puteti sa-mi spuneti ceva.va rog
cristina_efrim
Postat pe 21 Ianuarie 2010 13:04
De la: cristina_efrim, la data 2010-01-21 13:04:39fetelor cred ca voi fi singura care spune asa ceva dar va rog daca imi puteti spune ce as putea face pentru a mai pune ceva kilograme pe mine.sa nu radeti...am 1.71cm inaltime si am sub 57 de kilograme, deci deja e prea putin.asa ca daca puteti sa-mi spuneti ceva.va rog


Cristina, nu cred ca e indicat sa te ingrasi si sa incepi sa faci cat de cat sport,sa cresti astfel masa musculara, muschii ti se vor dezvolta frumos si vei parea mai bine conturata. Nu te gandi ca vei arata ca tipele acelea de pe la TV, care-si etaleaza muschii la concursurile de culturism. O sa vezi ca sportul iti va contura mult mai bine constitutia, masa musculara va creste deci, vei avea si ceva mai multe kg.
miki2009
Postat pe 22 Ianuarie 2010 10:18
INCERCATI....MERITA!!!!

http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=zghiby&id_user=5582
gaby_scumpyk
Postat pe 23 Februarie 2010 14:07
Daca ai incercat sa slabesti si nu ai reusit ,inseamna ca nu ai incercat Ecofit!
SLABESTI PANA LA 15KG!
www.ecofit.ro
ECOFIT
Postat pe 25 Februarie 2010 23:45
De la: ECOFIT, la data 2010-02-25 23:45:44Daca ai incercat sa slabesti si nu ai reusit ,inseamna ca nu ai incercat Ecofit!
SLABESTI PANA LA 15KG!
www.ecofit.ro
ste un produs foarte scump,pentru un produs romanesc, iar pe site-ul de prezentare au incurcat ingredientele !!! se pare ca este tot o mare vrajeala si cu ecofit asta...!!!
4Life
Postat pe 26 Februarie 2010 22:02
Este un produs extraordinar,nu ca produsele tale de la firma 4life pe care le-am incercat fara rezultat,rolul tau pe acest forum este sa strici imaginea altor produse ca oamenii sa le cumpere pe cele care le reprezinti de la firma 4life.Iti indepartezi concurenta,apeland si la jigniri.
Ecofit este un produs care isi merita toti banii avand in vedere ca este tratament pentru 1 luna (picaturi +pastile).Multa lumea a slabit cu acest tratament Ecofit facut de laboratoarele Medica,100%natural.
Ingredientele sunt in regula puteti sa le vedeti si pe siteul lor www.ecofit.ro,mai ales ca este o firma serioasa si se respecta.Au numai medicamente de buna calitate.Podusul se gaseste si in plafarurile din Bucuresti.
comandelia
Postat pe 26 Februarie 2010 22:06
http://www.agentiasmile.ro/index.php?pag_index=2&id_oferta=572&title_pag=OFERTA+PASTE+2009
STATIUNEA SINAIA

PENSIUNEA BOEMA 3*

CAZARE 3 NOPTI CU MIC DEJUN SI CINA + MASA TRADITIONALA DE PASTE
TARIF 549 LEI / PERSOANA / PACHET.


cornel_sabin
Postat pe 26 Februarie 2010 23:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PASTILELE ALLI 22 De la: ioanabragaru 20 Mai 2010 09:27
Produsele pe baza de aloe 3 De la: mveve 23 Februarie 2009 15:25
Endocrinolog bun? 9 De la: sabysab 5 Aprilie 2010 16:39
cand sotul te insala si ai doi copii 51 De la: kudika296284 26 Mai 2020 15:54
salon bun de coafura in sectorul 2? 14 De la: healthy016216 15 Mai 2010 21:07