Setari Cookie-uri

sarcina

cum poate o femeie sa ramna insarcinata;doresc sa aflu
healthy000496
Postat pe 15 Martie 2009 23:04
avand contact sexual, in perioada fertila
budurea_mihaelaliliana
Postat pe 15 Martie 2009 23:08
pardon, contact sexual neprotejat
budurea_mihaelaliliana
Postat pe 15 Martie 2009 23:09
Aceasi intrebare v-o adresez si eu, dar putin mai dezvoltata. Cum poate o femeie fara probleme, ce are un partener fertil, sa ramina insarcinata?
Am calculat zilele, am luat temperatura, am schimbat alimentatia, facem sport si plimbari in aer liber, sex neprotejat (sa ating putin raspunsul anterior) de aproape 3 ani. Eu am inteles ca nu se poate chiar din primul an, dar chiar sa nu se intimple nimic?
andra13gabriela
Postat pe 6 Mai 2009 15:48
Pai ar fi bine sa consulti un ginecolog, sa nu fie o problema la unul din voi 2. De exemplu daca ai uterul retrovers e posibil sa ramai greu insarcinata.
Ar mai fi o chestie babeasca pe care am auzit-o, si anume ca dupa contactul sexual sa stai culcata pe spate si cu picioare putin ridicate, pentru ca sperma sa aiba "calea" deschisa cat mai bine inspre uter..
Multa bafta
kidzuite
Postat pe 6 Mai 2009 16:56
tarot_healthy
Postat pe 1 Iulie 2009 15:14
Si cel mai important lucru:sa nu fii stresata si obsedata de acest gand.Noi de 4 ani am incercat,analize peste analize,toate ieseau bine,doar barza nu avea de gand sa ne viziteze.Eram disperati deja.In august,anul trecut am racit si luam un pumn de pastile,inclusiv antibiotice.Numai nu trecea si ma simteam ingrozitor.Cand mi-am facut testul de sarcina,ferm convinsa ca nu poate fi pozitiv,am avut cea mai mare surpriza a vietii mele:era pozitiv.In acest an am nascut o fetita minunata,frumoasa,sanatoasa si dolofana.Asa ca nu dispera,cand te astepti mai putin,vine.Si pot sa-ti spun sigur ca merita tot efortul,toata asteptarea cand o vad zambind si gangurind.Bafta multa si spor la treaba.
tana_healthy
Postat pe 7 Iulie 2009 13:21
buna fetelor.eu am ramas insarcinata cu picioarele pe pereti dupa contact neprotejat in zilele fertile,s a prins tot dat pacat ca la 4 saptamani am pierdut ,iar apoi am ajuns in 12 saptamani de sarcina si embrionul nu a mai evoluat din saptamana a7a,imi doresc nespus de mult un bebe dar nu stiu ce problema am,mi e frica sa nu se intample si a treia oara ca o iau razna cu totul.a mai patit cineva ca mine????astept raspunsul vostru si bafta cu picioarele pe pereti
healthy008068
Postat pe 29 Noiembrie 2009 16:21
buna tuturor.Sa va spun totul de la inceput.Deci sapt trecuta luni am uitat sa iau o pastila.Au trecut cele 7 zile si Luni(ieri)dimineata am avut o partida de sex intensa:P(fara prezervativ).Duminica imi luasem pastila bine seara .Si tot luni seara am uitat sa i-au pastila urmatoare(penultima din aceasta luna ).Am luat-o bineinteles acuma pe la 9 si 10....dar la 9 se faceau 12 ore(intervalul in care potem lua pastilele fara sa ne afecteze).voi ce ziceti....as avea sanse sa fiu insarcinata?Astept raspunsurile voastre !
mersi mult
sweet_baby
Postat pe 9 Februarie 2010 19:36
Interesant subiect:))))
carmen_1
Postat pe 9 Februarie 2010 19:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
virusul papiloma 4 De la: healthy001128 31 Ianuarie 2010 12:31
ziua mea:d 2 De la: caisa 6 Februarie 2012 20:25
Care este cel mai bun sterilet? 17 De la: blanch 26 Iunie 2015 16:43
sani 3 De la: kentfarafiltru 31 Ianuarie 2010 12:42
Probleme cu hemoglobina 10 De la: Miiirrrceea 3 Iulie 2010 05:35