Setari Cookie-uri

Relatie la distanta

ar rezista sau nu o astfel de relatie?
rilury
Postat pe 27 Martie 2009 01:07
depinde cata "nebunie" aveti in voi , daca sunteti pe aceeasi frecventa si daca se intrevede posibilitatea unei finalizari intr-un anumit mod dorit de amandoi.Ideea e sa nu ganditi doua finalizari,adica fiecare in felul lui,ca atunci unul din doi constata ca s-a sacrificat moka!
Da nu gasesti ceva similar pe langa tine?nimic nu e perfect daca stai si studiezi bine situatia.Sau poate relatia aia la distanta,mai poti s-o uzi din cand in cand :)altfel...se cam ofileste.
COMUNISTU
Postat pe 27 Martie 2009 15:22
"Ochii care nu se vad se uita" nu poti numi asta o relatie, nu mi se pare o relatie in adevaratul sens al cuvantului
petricpatricia
Postat pe 28 Martie 2009 13:07
rezista si asta depinde numai de voi.cit de mult va iubiti,ce asteptati unul de la altul si mai ales daca va respectati unul pe altul.eu am o relatie de la distanta e vorba de vreo 400 km si deja suntem impreuna de 3 ani.prima casnicie a esuat,s-a instalat o raceala complecta intre mine si sotul meu.oricit am incercat nu mergea nimic.am stat doar pt copii.acum fetita mea e studenta anul 3,baiatul isi depune dosarul pt scoala de politie si la 40 de ani nu pot sa zic ca gata ,viata s-a terminat.asa a inceput totul.este greu ca il doresti mai aproape,dar pot sa iti spun ca in 3 ani de zile nu ne-am certat niciodata,asa ca totul depinde de voi
say
Postat pe 2 Aprilie 2009 20:40
Gresesti cand spui ca nu se poate relatie la distanta. Am avut o astfel de relatie si a fost cea mai frumoasa relatie de departe...si mai avusesem si alte relatii. Daca s-a terminat nu a fost datorita distantei ci din motive care nu au absolut nici o legatura. Insa relatia a fost una de durata si, desi intr-adevar este greu sa mentii o astfel de relatie, ea poate rezista cu siguranta. Depinde de fiecare in parte, de cat de mult isi doreste sa mearga si de ce este dispus sa faca. Totul este ca amandoi sa aiba aceleasi dorinte si idei despre viitorul lor.
monytzoi
Postat pe 15 Aprilie 2009 15:08
spuneti un mare adevar voi cei de pe acest forum.intradevar o relatie fie ea aproape sau la distanta va fi constructiva doar daca si tu vrei asta,distanta are si dezavantajele ei dar....timpul si dorintele comune va rezolva si aceasta parte cu distanta.vrei o relatie ok atunci nu lasa distanta sa sfarame sentimentele .ele nu au la baza neaaaparat diminuarea distantei si cu totul altceva,va pup
amarutza
Postat pe 21 Mai 2009 14:13
buna,
daca ceea ce simtiti e dragoste adevarata atunci va rezista. iti spun din propria experienta si sunt si acum cu persoana respectiva.
healthy003172
Postat pe 12 Iunie 2009 19:34
E totusi discutabil ce inseamna o relatie la distanta! E una sa fii zi de zi cu persoana iubita si cu totul altceva sa vorbesti la telefon, sa iti scrii pe net! E greu asa, depinde ce va doriti, dar asta e ca in basme, adica nu e ceva real! La distanta normal ca totul merge bine, ca nu stii ce face celalalt in timpul liber, nu poti sa ii cunosti defectele, obiceiurile, ticurile,etc. Eu am inceput o astfel de relatie cu un tip din Canada si totul a mers bine un an de zile. Apoi el mi-a facut chemare si dupa ce mi-am rezolvat toate problemele sa ma duc la el, nu m-a mai cautat, n-a mai sunat deloc. Si atunci l-am sunat eu sa il intreb ce s-a intamplat si a inceput cu prostii: ca nu e pregatit pentru o nou relatie(!!!), ca nu e pregatit pentru schimbari majore(divortat si cu 2 copii!!!), ca si prietenii lui si-au adus iubitele din Romania si s-au schimbat in rau...numai prostii. Si am pus punct relatiei, el m-a tot cautat apoi, dar eu nu i-am mai raspuns.
Apoi am inceput alta relatie cu un tip din Romania, totul a fost bine, dar ne vedeam in fiecare luna cateva zile. Totul a mers bine asa la distanta, apoi m-am mutat la el, dar abia atunci am vazut anumite lucruri care nu mi-au placut. Per total este ok, dar sunt anumite aspecte care inca nu sunt decisa daca le pot duce o viata intreaga. Plus ca la inceput tot timpul zicea sa ne casatorim, sa facem un copil. Acum, nu mai zice nimic!
Deci, aveti grija cui ii dati dragostea si timpul vostru, ca sunt tare pretioase si putini barbati merita sacrificii!
floare_de_crin
Postat pe 13 Iunie 2009 11:17
iubita,
dupa cca 600 km departare si 20 luni de relatie la distanta m-am casatorit (bineinteles, cu barbatul respectiv ).

cazul prietenei mele a fost nasol: dupa 2 ani de relatie la distanta (el era in SUA), a parasit-o si s-a casatorit cu alta

ramona_eliza
Postat pe 15 Iunie 2009 01:34
De la: ciquita, la data 2009-06-15 01:34:08iubita,
dupa cca 600 km departare si 20 luni de relatie la distanta m-am casatorit (bineinteles, cu barbatul respectiv ).

cazul prietenei mele a fost nasol: dupa 2 ani de relatie la distanta (el era in SUA), a parasit-o si s-a casatorit cu alta



am o relatie de 4 ani iar de 3 suntem la distanta.si eram curioasa daca mai sunt femei in situatia asta iar vara viitoare ne casatorim si noi
te pup
rilury
Postat pe 15 Iunie 2009 16:46
sa fie intr-un ceas bun!
ramona_eliza
Postat pe 15 Iunie 2009 18:49
De la: Floare_de_crin, la data 2009-06-13 11:17:53E totusi discutabil ce inseamna o relatie la distanta! E una sa fii zi de zi cu persoana iubita si cu totul altceva sa vorbesti la telefon, sa iti scrii pe net! E greu asa, depinde ce va doriti, dar asta e ca in basme, adica nu e ceva real! La distanta normal ca totul merge bine, ca nu stii ce face celalalt in timpul liber, nu poti sa ii cunosti defectele, obiceiurile, ticurile,etc. Eu am inceput o astfel de relatie cu un tip din Canada si totul a mers bine un an de zile. Apoi el mi-a facut chemare si dupa ce mi-am rezolvat toate problemele sa ma duc la el, nu m-a mai cautat, n-a mai sunat deloc. Si atunci l-am sunat eu sa il intreb ce s-a intamplat si a inceput cu prostii: ca nu e pregatit pentru o nou relatie(!!!), ca nu e pregatit pentru schimbari majore(divortat si cu 2 copii!!!), ca si prietenii lui si-au adus iubitele din Romania si s-au schimbat in rau...numai prostii. Si am pus punct relatiei, el m-a tot cautat apoi, dar eu nu i-am mai raspuns.
Apoi am inceput alta relatie cu un tip din Romania, totul a fost bine, dar ne vedeam in fiecare luna cateva zile. Totul a mers bine asa la distanta, apoi m-am mutat la el, dar abia atunci am vazut anumite lucruri care nu mi-au placut. Per total este ok, dar sunt anumite aspecte care inca nu sunt decisa daca le pot duce o viata intreaga. Plus ca la inceput tot timpul zicea sa ne casatorim, sa facem un copil. Acum, nu mai zice nimic!
Deci, aveti grija cui ii dati dragostea si timpul vostru, ca sunt tare pretioase si putini barbati merita sacrificii!


De acord cu tine....si eu am patit-o.
Dea03
Postat pe 22 Iunie 2009 13:19
De acord total cu Dea...atatea lucruri poti sa aflii cand stai zi de zi langa o perosana...si il vezi cum reactioneaza in orice situatie. Pe net si la telefon e total diferit.
petricpatricia
Postat pe 22 Iunie 2009 16:16
poate e cel mai usor sa comunici cu o pers departe d tine ca nu va mai vedeti toata ziua si nu va plictisiti unul de altul totusi asa isi poate ascunde defectele si cand le descoperi se poate sa nu iti mai placa
healthy002532
Postat pe 27 Iunie 2009 20:03
DA,O RELATIE NU INSEAMNA A STA IMBATISAT TOATA ZIUA,FACAND RESPIRATIE GURA ,LA GURA ,SI ASTEPTAND CA DOI PORUMBEI SFARSITUL LUMII! MAI TREBUIE SA MAI MANCAM,SA MAI LUCRAM SI CE TE FACI DACA EL/EA ESTE NEVOIT/A SA PLECE IN TARILE"CALDE",PENTRU UN SERVICIU MAI SATISFACATOR?O RELATIE NU E UN FAGURE DE MIERE,CI INSEAMNA SI COMPROMISURI,INSEAMNA SI TRISTETI SI BUCURII,INSA CE-I DREPT TINE SI DE NIVELUL DE MATURITATE AL RELATIEI.INCEPAND DE LA RELATIA PUSTANILORDE 13 ANI SI PANA LA TINERII CASATORITI,GASESTI MII DE EXEMPLE..CARE MAI DE CARE MAI SIROPOASE!
healthy005562
Postat pe 26 August 2009 02:38
sunt de parere ca implica mai multe sentimente decat o relatie normala....problema este ca o sa l cunosti mai bine,sufletesete si o sa ti arate adevarata peronalitate...inceraca macar o luna apoi sa mi sp daca nu am dreptate
healthy005871
Postat pe 27 August 2009 19:17
am si eu o astfel de relatie de 1 an si 2 luni. ne iubim foarte mult, ne'am dovedit asta de multe ori.. dar nu stim nici o varianta prin care putem fi unul langa celalat.. ca altfel..relatia asta nu are nici un viitor. eu am 17 ani, ea aproape 15.. mai are un an de gimnaziu si tot incercam sa ii convingem parintii sa o lase sa faca liceul in orasul meu. si'a pierdut tatal recent..era singurul care ne putea da o sansa. din pacate suntem despartiti de 300 de km..si mama ei nici nu are de gand sa o lase intre straini la o varsta atat de frageda. in ultimul timp s'a pus problema despartirii..pt ca ea nu mai are chef de o asmenea relatie dupa ce i'a murit tatal, deoarece nu are incredere ca mama ei poate fi convinsa si nu vrea sa "piarda timpul" asa. nu stiu ce sa fac..nu vreau sa o pierd. nu stiu cum sa ii arat ca putem avea un viitor impreuna daca ii vom convinge mama..si chiar nu imi vine in minte nici o idee cum putem face asta. m'am gandit sa cer sfaturi pe forum. va raspund la orice intrebare. scz daca am scris ceva aiurea sau gresit..dar nu ma simt prea bine si nu mai corectez nimic.:(
noname_healthy
Postat pe 11 Septembrie 2009 00:05
Depinde de baiat,de cat de serios este.Si eu am avut o relatie cu o persoana ce locuia la 70 de km de mine,ne vedem zilnic,uneori la 2-3-4 zile,iar in alte dati petreceam mai mult de 2 saptamani impreuna.Se purta super cu mine,ne intelegeam f bine,insa intr-un tarziu am aflat ca baiatul ma insela,cu mai multe fete,cand nu eram cu mine.Nu-mi dadeam seama pentru ca nu dadea semne,dar mi-a spus cineva,iar apoi el mi-a marturisit ca era adevarat,ma iubea ,dar nu se putea abttine sa nu filtreze.Ne-am despartit dupa o relatie de 1 an jum.Nu as mai face prostia asta!
Dar asta nu inseamna ca tu vei pati la fel.Verisoara mea a avut o relatie cu un baiat din alt oras,se vedeau doar la sfarsit de saptamana,si nu vorbeau decat f rar in timpul saptamani la telefon pentru ca ea nu avea.Asta a durat cateva luni pentru ca nu au mai rezistat,iar ea a renuntat la tot si a mers sa locuiasca cu el,in prezent sunt casatoriti de 7-8 ani si au 2 fetite minunate.Bafta!
cami_goanga10
Postat pe 22 Februarie 2010 20:03
Cred ca o relatia rezista daca va vedeti des,daca va vedeti o data pe luna sau de 2 ori,nu cred ca sunt sanse!
cami_goanga10
Postat pe 22 Februarie 2010 20:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
spasmofilie 3 De la: office_salinasusesi_ro 19 Martie 2010 05:56
SEXUL 4 De la: healthy010635 21 Martie 2010 03:47
Astmul si sarcina 11 De la: office_salinasusesi_ro 18 Februarie 2010 23:37
Negi genitali la barbati 18 De la: Stefan4 21 Aprilie 2014 21:59
REIKI 2 De la: healthy002409 18 Noiembrie 2009 10:26