Setari Cookie-uri

hiperhidroza axilara

Acest mesaj este pentru toti cei care sufera de hiperhidroza, indiferent de locatia acesteia in organism(axilara, palmara, inghinala, plantara).Nu am sa intru in lux de amanunte, ci trec direct la subiect, cei care sufera de aceasta boala ma vor intelege de ce sar peste etapele gen ..ce am simtit, cum m-am simtit si ce efecte a avut asupra mea aceasta problema.Am suferit de aceasta boala "hiperhidroza axilara" in termeni populari transpiratie excesiva.Am inceput sa am probleme cu transpiratia excesiva in urma cu 4 ani.Am incercat diferite antiperspirante, tratamente naturiste, inclusiv toxina botulinica(de 4 ori in 3 ani).Inutil sa mai spun ca toate incercarile mele(destul de costisitoare chiar)nu au avut nici un efect.Pana in ziua cand am accesat site-ul "hiperhidroza.com".Am luat legatura cu Dr.Vasile Popa,(CARUIA II SUNT PROFUND RECUNOSCATOARE) si am efectuat o interventie chirurgicala numita "simpatectomie toracoscopica".Aceasi interventie suferita de NONADO in luna februarie, careia ii vin in sprijin cu relatarile mele personale despre ce a insemnat aceasta interventie.Referitor la ce inseamna aceasta interventie prefer sa obtineti toate datele de pe site-ul hiperhidroza.com, mai exact de la Dl.Dr.Vasile Popa. Ce vreau sa mentionez este ca eu am facut aceasta interventie bilateral, la diferenta de 3 zile.Am trecut peste tot ce inseamna spitalizare, operatie,anestezie, cu multa vointa si incredere in Dl Doctor Vasile Popa, care a dat dovada de multa finete, maiestrie(operatia presupune 3 mici incizii 5mm respectiv 10mm) si un profesionalism admirabil, intr-un cuvant un medic extraordinar(greu de intalnit in ziua de azi).Ieri 25 martie , m-am externat la cerere, la doar 2 zile de la cea de-a 2-a interventie,si imi petrec vreo 2 zile de covalescenta in comfortul casei mele.Rezultat: de la prima operatie din data de 19 martie, azi pot sa spun ca nu mai transpir absolut deloc.Doar cei care cunosc efectele si disconfortul dat de aceasta boala ma vor intelege si ma vor crede ca sunt cea mai fericita femeie, si toate astea in urma unei interventii chirurgicale si 7 zile de spitalizare, a unei intregi echipe de doctori profesionisti condusa de Dl.Dr.Vasile Popa.Pe aceasta cale doresc sa le multumesc din suflet tuturor celor care au contribuit la vindecarea mea. Pentru orice intrebare, detalii, imi puteti scrie pe mail alyna21te@yahoo.com
vvg
Postat pe 26 Martie 2009 13:43
salut, as vrea sa stiu cat te-a costat toata "problema?"
daqui
Postat pe 21 Ianuarie 2010 16:39
Antiperspirantul Odaban, special creat pentru a combate hiperhidroza are o traditie de fabriactie de 30 de ani si da rezultate in toate cazurile. Mai multe detalii pe hiperhidroza.blogspot.com
CristinaLivia
Postat pe 10 Iunie 2010 13:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va scriu din nou... 7 De la: kudika369745 9 Mai 2012 16:01
? 5 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 7 August 2010 11:02
Povestea fibroamelor mele 2 De la: kudika_1001939 10 Martie 2016 14:52
Scurgeri albicioase 5 De la: kudika503694 18 Iulie 2012 20:10
interactiune 2 De la: alckimist 8 Noiembrie 2009 17:04