Setari Cookie-uri

vaccin pentru vindecarea candidozei

buna, si eu ma confrunt cu candida de multi ani si in cautarile mele disperate de a gasi un leac am aflat ca s-a inventat un vaccin. acesta se numeste IMUNOSTIMULATOR BACTERIAN CU CANDIDINA IBC-10. am auzit ca e bun, se face doar de 2 ori pe an si ai scapat. atata. nu am reusit sa aflu un pret stiu doar ca e produs de institutul cantacuzino si se gaseste in farmaciile cu care are contract acest institut, dar nu am gasit nici o astfel de farmacie sau de unde sa comand. daca ma puteti ajuta cu numele unei farmacii care are asa ceva sau cu mai multe informatii astept postarile dumneavoastra... multumesc si multa sanatate tuturor
cristina_to_sinergia
Postat pe 27 Martie 2009 20:26
De la: cristina_to_sinergia, la data 2009-03-27 20:26:06buna, si eu ma confrunt cu candida de multi ani si in cautarile mele disperate de a gasi un leac am aflat ca s-a inventat un vaccin. acesta se numeste IMUNOSTIMULATOR BACTERIAN CU CANDIDINA IBC-10. am auzit ca e bun, se face doar de 2 ori pe an si ai scapat. atata. nu am reusit sa aflu un pret stiu doar ca e produs de institutul cantacuzino si se gaseste in farmaciile cu care are contract acest institut, dar nu am gasit nici o astfel de farmacie sau de unde sa comand. daca ma puteti ajuta cu numele unei farmacii care are asa ceva sau cu mai multe informatii astept postarile dumneavoastra... multumesc si multa sanatate tuturor

Buna!
Nu auzisem de existenta acestui vaccin,ba chiar citisem ce spusese un prof.dr.despre candida:"doar se trateaza nu se vindeca"eu am o ceva care nu se stie daca e candida sau urticarie,ma rog medicii nu stiu aparuta in urma uni tratament cu cuminol si ma chinuiesc cu ea de vreo 2 ani,am cautat acum pe net si i-am zis si la o prietena,ea mi-a zis ca in curtea institutului cantacuzino exista o farmacie,deci s-ar putea sa se gaseasca acolo,tinind cont ca ei il fabrica,dar vezi ca nu se elibereaza decit cu prescriptie medicala,despre asta poti sa citesti aici
http://sanatate.rol.ro/art/5478-46-IMUNOSTIMULATOR_BACTERIAN_CU_CANDIDINA_IBC-10.htm
iar la acest link gasesti medicamente ce contin substanta din vaccin dar nu si vaccinul:
http://www.farmaline.ro/?cid=1&pid=4450
succes si sanatate!!!
justforme
Postat pe 5 Aprilie 2009 02:22
mersi, pacat ca nu sunt din bucuresti ca as merge pana acolo macar sa stiu cat costa, sa nu ma agit degeaba pe la medici sa-mi dea reteta
poate ne mai aude cineva care a si folosit vaccinul
sanatate multa
cristina_to_sinergia
Postat pe 6 Aprilie 2009 16:16
De la: cristina_to_sinergia, la data 2009-04-06 16:16:44mersi, pacat ca nu sunt din bucuresti ca as merge pana acolo macar sa stiu cat costa, sa nu ma agit degeaba pe la medici sa-mi dea reteta
poate ne mai aude cineva care a si folosit vaccinul
sanatate multa

Buna eu am folosit vaccinul si mi s-a parut fff ok. Nu mai stiu cat m-a costat,cam in jur de 70 lei parca si l-am cumparat chiar de la medicul meu ginecolog,nu cred ca este in farmacii. Bafta
GabrielaCri
Postat pe 7 Aprilie 2009 18:42
eu l-am gasit in farmacia arsene din suceava, e in jur de 30 lei. am inceput sa-l fac si eu, vad ca da rezultate. multa bafta
u4maryana
Postat pe 11 Mai 2009 15:19
Buna ziua,
Vaccinul acesta de care se tot vorbeste este numai pt fete?
Freakish
Postat pe 2 Iulie 2009 17:45
tarot_healthy
Postat pe 9 Iulie 2009 11:55
L-am facut luna trecuta,inca nu se vad efecte dar am rabdare,vaccinul m-a costat 22 ron.Mi l-a trimis cineva a carui farmacie are contract cu institutul.Bafta!
dania67
Postat pe 8 Septembrie 2009 07:47
Acest vaccin nu stiu sigur dc se mai gaseste in farmacii acum pt k medicul meu mi-a spus k nu se va mai fabrica.
eu am luat acest vaccin in 2007 si a avut efect pt o perioada de juma de an dar nu m-a vindecat complet de candida.
oricum spre norocul meu am descoperit dupa 2 ani de disperare k aceasta candida aparea din cauza anticonceptionalelor pe care le luam atunci.
Vaccinul nu este scump am dat foarte putin pe el.
Iti recomand sa consulti un medic inainte de al lua.
Eu am luat vaccinul la recomandarea unui medic alergolog.
Bafta si sanatate multa
claudia2u2006
Postat pe 8 Septembrie 2009 10:28
Eu am folosit vaccinul respectiv. L-am cumparat chiar de la Institutul Cantacuzino , a costat pana in 25 lei ( asta in 2008) . A avut efect cam 1 an ca apoi a aparut iar minunata de 'candida' .Deh, nu stiu daca va disparea vreodata.
Oricum, iti doresc succes in tratament!
simonica1
Postat pe 8 Septembrie 2009 12:57
daac sunteti din Timisoara acest vaccin se administreaza la Cabinetul de vaccinari Centrul Profilaxia, telefon 02564901232
Gratiana
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:53
Pentru a preintampina aparitia candidozei cititi amanunte pe acest site:

www.argint-coloidal.ro

Bye
Beni_healthy
Postat pe 8 Septembrie 2009 14:52
Despre vaccinul IBC 10 cu candidinã vã pot spune cã l-am folosit și eu, adicã fetița mea de 6 ani, la recomandarea medicului alergolog și bineînțeles dupã testãri.Sunt 10 fiole se fac câte una la patru zile, în patru locuri, sub forma de pãtrat cu latura de aproximativ 2cm. Dupã șase luni se repetã.Tratamentul dureazã trei ani. La noi concomitent cu vaccinul s-a prescris singullaire - câte un comprimat zilnic 6 luni, aerius - 5 ml, ketotifen - 1 comprimat /zi și ce este foarte important REGIM ALIMENTAR FOARTE STRICT - fãrã dulce, fãrã mâncãruri acide.Dupã prima lunã de vaccin simptomele s-au ameliorat, sperãm sã avem rezultate din ce în ce mai bune. Sãnãtate tuturor,
doinitza18emi
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:18
Am omis sã spun cã vaccinul se gãsește în farmacii la prețul de 30 ron. Eu l-am cumpãrat din Iași.
doinitza18emi
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:25
Stie careva in Cluj daca este vre-un cabinet ginecologic unde se fac aceste vaccine?
vmutnean
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ganglioni axilari 5 De la: healthy014360 5 Aprilie 2010 21:32
ce se recomanda? 2 De la: camiflorea 3 Martie 2010 20:59
sangerari menstruale maro 5 De la: rebeca69 17 Ianuarie 2010 15:11
am nevoie de un raspuns... 10 De la: kudika371629 26 Februarie 2011 00:52
dati-mi un sfat! 19 De la: lucia75 17 Februarie 2010 16:21