Setari Cookie-uri

chist ovarian

buna,ma numesc Maria,am 20 ani si sunt plecata din ROMANIA!!!in urma cu un an si jumatate,inainte ca sa plec din tara,am fost la un doctor ginecolog deoarece am avut menstruatye neregulata,am avut menstratye de dua ori intrun interval de 2 saptamni,la doctor mia facut un ecograf mia descoperit chist pe ovarul drept si rana pe uter!!pt tratamentul chistului mia dat sa iau anticonceptionale dar tin sa mentionez k leam luat o perioada dupa care m incetat!!in tot acest tymp nu tare am avut probleme dar acum cred caci chistul sa agravat,deoarece am dureri in zona abdominala aceleasi d genul ca si diaintea menstruatyei,tin sa mentyonez k acestea sunt foarte frecvente,am ameteli,stari d voma,ciclul neregulat chiar si intarzieri d o saptamana,urinez foarte des,am cva scurgere transparenta,si durere in partea dreapta a abdomenului!!este posibil ca sa am o ruptura de chist???este necesara o operatye d chist??va rog frumos sa m ajutaty cu un sfat pt k nush c sa fac!!!sunt singura aicea in strainatae si nush la cine sa apelez,la medic mie jena ca sa merg pt ca nu vb foarte bn limba!!va stept cu sfaturi...va multumesc!!!
healthy001167
Postat pe 30 Martie 2009 13:44
cred ca trebuie sa depasesti jena si sa mergi la ginecolog.
eleain
Postat pe 30 Martie 2009 14:22
Si mie mi-a descoperit un chist de 3,2 cm pe ovarul stang si mi-a prescris Diane35. Cel mai bine este sa-ti faci programare si sa nu mai astepti pt ca daca ajunge la 5 cm trebuie operat si apar complicatii. Daca este micut poate da inapoi cu pastile. Cea mai importanta este sanatatea asa ca nu mai pierde timpul si du-te la doctor.
puma_girl
Postat pe 10 Aprilie 2009 19:07
De la: puma_girl, la data 2009-04-10 19:07:29Si mie mi-a descoperit un chist de 3,2 cm pe ovarul stang si mi-a prescris Diane35. Cel mai bine este sa-ti faci programare si sa nu mai astepti pt ca daca ajunge la 5 cm trebuie operat si apar complicatii. Daca este micut poate da inapoi cu pastile. Cea mai importanta este sanatatea asa ca nu mai pierde timpul si du-te la doctor.
puteti incerca cu TRANSFER FACTOR BELLE VIE....daca chsturile nu sunt de foarte mari dimensiuni...este un produs conceput special pentru a sustine sanatatea aparatului reproducator feminin,100% natural !!!
4Life
Postat pe 16 Mai 2009 16:39
draga Maria, si eu sunt o fata care a plecat din tara, sa munceasca, sant in germania de 9 ani, prii doi ani am fost cam in aceeasi situatie ca si tine, nu am cunoscut limba f.bine si am ezitat sa merg la ginecolog , insa problema s-a agravat si pana la urma am ajuns sa fac operatie, am scos un myom din uter ,acum ma simt bine si merg regulat la doctor, sfatul meu draga mea e sa sa mergi cat de repede posibil la doctor,te rog , fa asta. multa sanatate si toate cele bune iti doresc.
christina32
Postat pe 25 Mai 2009 05:01
Nu te speria mergi la medic!Exact asa mi s-a intamplat si mie la inceputul anului si am avut o infectie urinara. uter fibromatos si chist ovarian.Acum am tratament si ma simt bine! Multa sanatate!
kudika039152
Postat pe 26 Mai 2009 18:54
draga mea ma numesc nuti,si nu stiu in ce tara straina esti dar te sfatuiesc sa mergi la medic indiferent cit de putin vb limba nu conteaza,ca te v-or intelege in plus nu este de joaca cu un chist ,nu vreau sa te sperii dar se pot infecta se maresc dau din ce in ce mai multe probleme si nu v-a fi usor ptr tine,ca doar esti destul de mare sa intelegi.dute la medic nu lua pastile dupa ureche" asa se spune cind asculti sfaturi de la altii.BAFTA SI MAI TINEM LEGATURA SPER SA NU FIE COMPLICAT SI NICI FOARTE MARIT CHISTUL,STII CA SE POT OPERA DAR MAI BINE SA II TRATEZI
healthy004050
Postat pe 7 Iulie 2009 12:49
tarot_healthy
Postat pe 9 Iulie 2009 11:53
TREBUIE OPERAT LAPAROSCOPIC MERGI IMEDIAT SI REZOLVA
belami
Postat pe 17 Iulie 2009 08:19
Buna ziua,
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania, care ti-ar putea fi de un real folos . Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa le previna. De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
Relatii : loapersonal@yahoo.com si 0745.074.755
kudika028076
Postat pe 8 August 2009 17:00
De la: healthy002469, la data 2009-08-08 17:00:25Buna ziua,
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania, care ti-ar putea fi de un real folos . Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa le previna. De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
Relatii : loapersonal@yahoo.com si 0745.074.755
un mare fas cu aceste tampoane !!!
4Life
Postat pe 8 August 2009 17:46
da este posibil sa ai o ruptura de chist asa am avut si eu si acu astept sa ma opereze mergi cit de repede poti la medic pina nu se agraveaza multa sanatata de la bunul dumnezeu
rebeca69
Postat pe 26 Ianuarie 2010 16:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
posibil candida? 45 De la: Alinutza_h 8 Decembrie 2012 21:41
buna 5 De la: 4Life 10 Februarie 2010 21:40
va confruntati cu ticuri? 5 De la: healthy009706 27 Februarie 2010 11:51
"Este colagenul de tip II un ajutor pentru artritã si boli de inimã?" 0 De la: 16 Aprilie 2009 23:47
POZELE SI FILMATUL INTERZISE MILITARESTE IN MALL PLAZZA MILITARI SI COTROCENI 2 De la: Aemulus 18 Mai 2010 18:57