Setari Cookie-uri

sexul

ce probleme pot aparea daca nu ti-ai inceput viata sexuala pana la o anumita varsta ...cazul meu 22 ani?
kudika008324
Postat pe 31 Martie 2009 14:02
"anumita varsta"???? nici una ! ca n-ai 122 ani. crezi ca viata sexuala trebuie inceputa pentru ca asa e trendul?
eleain
Postat pe 31 Martie 2009 14:33
cred ca ai deja o problemã! esti o fatã deºteaptã! asta este foarte grav pentru vremurile astea !
healthy001803
Postat pe 26 Aprilie 2009 00:06
Stai linistita, nu e nici o problema, eu sincer am inceput la 24 si nu am reactii adeverse , cand esti pregatita atunci e bine sa o faci .
beresica
Postat pe 6 Mai 2009 07:51
probleme ?nici una inafara faptului ca sexul e un lucru frumos de care merita sa profiti si mai ales iti da incredere in tine,iti da energie,o stare de spirit ok:)sexul e un lucru care poate fi facut oricand nu tine de varsta eu una, la 15 ani. nu conteaza varsta,conteaza cu cine si cat de matur si responsabil esti ceea ce nu e ok e ca poti sa dezvolti anumite frustrari si mai ales blocaje psihice adica multe persoane au fost panicate cu trecerea varstei in momenul acela.si inca ceva cu cat inaintezi in varsta cu atat esti mai selectiva cu barbatii ceea ce nu e un lucru negativ numai ca s-ar putea sa ramai dezamagita de oameni ..sa astepti ceva mult prea mult de la cineva mult prea superficial:)in rest numai bine si nu te grabi doar ca sa fi in rand cu lumea:)
kudika009854
Postat pe 23 Iunie 2009 00:47
si eu am 23 de ani si ink sunt virgina! sa stii k nu i nici o problema! e bn k ai putut sa te pastrezi si e si mai bn k nu ai mentalitate de turma...cum au majoritatea ..k asa e in trend!:P
sylvie_noir
Postat pe 24 Iunie 2009 03:04
buna am citit articolul postat si ma interesaza ce aveti pentru arsuti termice eu m-am ars cu ulei pe picioare si destul de rau ce imi poti recomanda si de unde le pot procura multumesc anticipat.
kudika078676
Postat pe 12 Iulie 2009 11:47
De la: healthy003913_maria, la data 2009-07-12 11:47:42buna am citit articolul postat si ma interesaza ce aveti pentru arsuti termice eu m-am ars cu ulei pe picioare si destul de rau ce imi poti recomanda si de unde le pot procura multumesc anticipat.


Draga mea, la ce te referi? La articolul despre absorbante? Din pacate pentru arsuri nu am nimic dar... poti folosi miere cu cea mai mare incredere. Mierea insa trebuie sa fie curata si in nici un caz prelucrata. Deci nu trebuie luata de la magazin. Ungi intr-un strat subtiere locul pe care te-ai ars., de cel putin doua ori pe zi. Nu cred ca e bine sa acoperi ca sa nu se lipeasca badajul. Sper ca nu este un loc foarte mare atins de arsura cu ulei. Dar indiferent de loc, poate fi si pe fata ai incredere in miere. Numai, mare atentie de unde o cumperi.... cineva cunoscut, sau plafar, sau cineva care vinde de f. mult timp in piata si cunosti calitatea produselor. Spun asta pentru ca nu trebuie sa fie amestecata cu zahar si in nici un caz prelucrata.
O zi buna....
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 12 Iulie 2009 12:16
DACA RAMAI VIRGINA NU PIERZI NIMIC NU AI DURERI DE CAP.SA FII VIRGINA E CEVA FRUMOS SI DE RESPECTAT BRAVO TIE CA NU TE-AI PUS CU PICIOARELE IN SUS DE LA 14 ANI .AI GRIJA DE TINE
belami
Postat pe 12 Iulie 2009 16:12
tare asta cu picioarele p sus de la 14 ani, credeti ca mai au unde sa le puna picioarele la 14 ani cand o fac in spatele blocului?
kudika_bibi
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:01
nu ai nici o problema draga mea viata sexuala nu se incepe nici prea devreme dar nici prea tarziu important este sa fi pregatita pt asta sa iti alegi partenerul portivit kre sa te iubeasca sexul este frumos dar sa faci cu cine iti place .ai grija de tine .
DANA_DGG
Postat pe 29 Octombrie 2009 13:46
nici o problema...organismul fiecarei femei spune cand are nevoie sa isi inceapa o viata sexuala....eu am inceput la 24 si n-am avut greturi ma simteam ok chiar as fi putut depasi ...cred mai degraba ca ai avantaje...multe femei incep viata sexuala la 17,18 ani si sunt satule de avorturi ,pastile sau controale ginecologice sau chiar au facut cunostinta cu diferite boli dobandite de la parteneri sau stiu eu cum...nu uita ca viata sexuala nu aduce numai frumusete ci si necazuri ...nu e important sa incepi ci sa stiii cum sa ai o viata sexuala care sa nu-ti afecteze sanatatea
sunlight_healthy
Postat pe 29 Ianuarie 2010 16:04
De la: healthy000963, la data 2009-03-31 14:02:12ce probleme pot aparea daca nu ti-ai inceput viata sexuala pana la o anumita varsta ...cazul meu 22 ani?


Cuuum?! Iooooi….grave, foarte grave probleme! Fi atenta la mine; toate cele de mai sus, de fapt, fac mistho de tine si vor ca tu sa ramai fata-mare sa rada baietii de tine. Daca in urmatoarele 48 de ore si 22 de minute, cu o marja de +/- 31 secunde, nu vei intretine un raport sexual, vei avea tulburari de anxilometardisiaca cu implicatii sistolitice extrem de grave. Adica vei simtii asa…in prima faza, intepaturi puternice in preduceu si acestea vor curge incet in mezoplasma pana vor cuprinde intreaga parte plepolisiaca!!!
NU TE JUCA, stiu 13 cazuri de femei care au murit din asta, tot fete-mari! Spor la treaba!

Atentie la ce ti-am spus! sunt medic! Am terminat politehnica!
100101
Postat pe 29 Ianuarie 2010 16:23
De la: bel60, la data 2009-07-12 16:12:34DACA RAMAI VIRGINA NU PIERZI NIMIC NU AI DURERI DE CAP.SA FII VIRGINA E CEVA FRUMOS SI DE RESPECTAT BRAVO TIE CA NU TE-AI PUS CU PICIOARELE IN SUS DE LA 14 ANI .AI GRIJA DE TINE

...mai c`o invidiezi ca-i virgina! tu mai esti?
100101
Postat pe 29 Ianuarie 2010 16:29
...bine zicea o colega mai sus; pozitia cu "PICIOARELE IN SUS" nu mai e la moda!
100101
Postat pe 29 Ianuarie 2010 16:48
De la: healthy000963, la data 2009-03-31 14:02:12ce probleme pot aparea daca nu ti-ai inceput viata sexuala pana la o anumita varsta ...cazul meu 22 ani?


Depinde ce vrei sa devii: ori iti iei viata in serios si muncesti sa devii o sotie model pentru viitorul tau sot ori te-apuci sa te tavalesti cu de'alde papa-lapte din astia care vor sa se simta bine dar nu-s in stare sa-si asume responsabilitatile pe care le presupune o familie si devii o tipa experimentata ca multe altele.
Eu te-as sfatui sa-ti gasesti omul potrivit, ai grija sa fii sigura ca te iubeste si ca te merita, marita-te cu el si dupa aia sa te gandesti la sex. Nu patesti nimic. Eu am 28 de ani, necasatorita si sunt bine, sanatoasa, arat cu vreo 10 ani mai tanara decat femeile de varsta mea... si frumoasa si modesta sunt pe de-asupra. :P Nu-ti face probleme!... Baieti seriosi, responsabili si singuri, inca se mai gasesc. Iar unii dintre cei care-s dusi cu pluta mai au sanse sa-si revina la un moment dat.

Numai bine!
lauradinu23
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:20
@Lauras...de ce vrei tu sa faci o mucenitza din fata asta? Pai orice barbat care face dragoste cu o femeie, o iubeste! Ca altfel...nu se poate. Chimia dragostei Las-o draq de sotie "model". Toti barbatii vreau in pat o "tarfa". Sau ma rog...un foto-model .
Pai cum sa faca sex abia dupa casatorie? daca nu sunt compatibili, ce fac?
100101
Postat pe 29 Ianuarie 2010 22:59
cind esti pregatita sufleteste atunci e bine s aincepi viata sexuala. Nu te grabeste nimenis i nici nu cred sa existe reactii adverse.
Aproape_eu
Postat pe 30 Ianuarie 2010 11:00
De la: sunlight, la data 2010-01-29 16:04:18nici o problema...organismul fiecarei femei spune cand are nevoie sa isi inceapa o viata sexuala....eu am inceput la 24 si n-am avut greturi ma simteam ok chiar as fi putut depasi ...cred mai degraba ca ai avantaje...multe femei incep viata sexuala la 17,18 ani si sunt satule de avorturi ,pastile sau controale ginecologice sau chiar au facut cunostinta cu diferite boli dobandite de la parteneri sau stiu eu cum...nu uita ca viata sexuala nu aduce numai frumusete ci si necazuri ...nu e important sa incepi ci sa stiii cum sa ai o viata sexuala care sa nu-ti afecteze sanatatea


Cand are nevoie sa isi inceapa O viata sexuala?Cunosti mai multe vieti sexuale,in acest context?Eu unul nu stiu ca un individ sa aibe mai multe vieti sexuale.Poate o fi ceva mai nou,de care n-am auzit
gbispas
Postat pe 30 Ianuarie 2010 14:16
De la: gbispas, la data 2010-01-30 14:16:39
De la: sunlight, la data 2010-01-29 16:04:18nici o problema...organismul fiecarei femei spune cand are nevoie sa isi inceapa o viata sexuala....eu am inceput la 24 si n-am avut greturi ma simteam ok chiar as fi putut depasi ...cred mai degraba ca ai avantaje...multe femei incep viata sexuala la 17,18 ani si sunt satule de avorturi ,pastile sau controale ginecologice sau chiar au facut cunostinta cu diferite boli dobandite de la parteneri sau stiu eu cum...nu uita ca viata sexuala nu aduce numai frumusete ci si necazuri ...nu e important sa incepi ci sa stiii cum sa ai o viata sexuala care sa nu-ti afecteze sanatatea


Cand are nevoie sa isi inceapa O viata sexuala?Cunosti mai multe vieti sexuale,in acest context?Eu unul nu stiu ca un individ sa aibe mai multe vieti sexuale.Poate o fi ceva mai nou,de care n-am auzit

dom' profesor nu stiam ca dau examen la lb romana....nu vreti sa-mi dati si mie meditatii?uffff sunt varza!
sunlight_healthy
Postat pe 30 Ianuarie 2010 17:28
nu lua de bun tot ce se spune pe aici...tu stii ce e mai bine pt tine ...niciodata sa nu faci ceva doar ca sa fii la moda...lumea nu traieste viata ta ...sanatatea ta depinde de tine nu de ce e la moda
sunlight_healthy
Postat pe 30 Ianuarie 2010 17:34
pai subiectul topicului, parca nu este "sanatatea".
100101
Postat pe 30 Ianuarie 2010 23:37
De la: sunlight, la data 2010-01-30 17:28:06
De la: gbispas, la data 2010-01-30 14:16:39
De la: sunlight, la data 2010-01-29 16:04:18nici o problema...organismul fiecarei femei spune cand are nevoie sa isi inceapa o viata sexuala....eu am inceput la 24 si n-am avut greturi ma simteam ok chiar as fi putut depasi ...cred mai degraba ca ai avantaje...multe femei incep viata sexuala la 17,18 ani si sunt satule de avorturi ,pastile sau controale ginecologice sau chiar au facut cunostinta cu diferite boli dobandite de la parteneri sau stiu eu cum...nu uita ca viata sexuala nu aduce numai frumusete ci si necazuri ...nu e important sa incepi ci sa stiii cum sa ai o viata sexuala care sa nu-ti afecteze sanatatea


Cand are nevoie sa isi inceapa O viata sexuala?Cunosti mai multe vieti sexuale,in acest context?Eu unul nu stiu ca un individ sa aibe mai multe vieti sexuale.Poate o fi ceva mai nou,de care n-am auzit

dom' profesor nu stiam ca dau examen la lb romana....nu vreti sa-mi dati si mie meditatii?uffff sunt varza!


Meditatii iti dau la ce vrei tu.Poate nu numai,cine stie.Doar sa nu iti trebuiasca prea mult timp pana te refaci,ca stiu ca tie-ti trebuie timp pt refacere.Poate esti barbat s-atunci,............
gbispas
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:14
De la: kyru, la data 2010-01-30 23:37:47pai subiectul topicului, parca nu este "sanatatea".



Ba era SEXUL,dar lasa,nu-i bai,cand o sa-ti cumperi ochelari noi,n-o sa mai ai probleme sa citesti cum trebuie.
gbispas
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:16
Nici o problema. Sau poate a aparut o problema si te gandesti ca de la asta e.
iupi24
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:28

Asta-i chiar buna! Normal ca o iubeste... dar poate in momentul ala. Si inca nu s-a stabilit clar pe cine iubeste barbatul atunci cand face sex cu una pe care n-o vrea langa el pt toata viata: pe ea sau pe el insusi.

Eu nu am facut decat sa prezint doua alternative si sa-i comunic fetei pe care dintre ele as alege-o eu. Dar la urma urmei fiecare face ce vrea. Cert este ca nimeni n-a murit si nici nu s-a imbolnavit pentru ca nu si-a inceput viata sexuala. Ba din contra, multe boli psihice printre care cel mai frecvent depresia la femei apar in urma unei relatii sexuale incheiate prost pentru ca da, statistic vorbind, dintr-un imens numar de relatii de genul asta majoritatea se termina prost si doar in cazuri rare se finalizeaza cu "... si au trait fericiti pana la danaci batraneti".

As vrea sa-mi explice cineva si mie, totusi, cum ar fi posibil ca doi oameni care se potrivesc in gandire, in caractere si-n sentimente sa nu se potriveasca din punct de vedere sexual. Cam ce anume si unde ar putea sa nu intre, mai exact?

E curios faptul ca unii scot fum pe nari cand vine vorba de femei care practica abstinenta pana la casatorie! Ca doar nu e problema lor. Cei carora nu le plac virginele n-au decat sa aleaga din foarte variata gama de "ne-fecioare" nicidecum sa se tina de capul bietelor fete cuminti (si asa pe cale de disparitie) sa urmeze turma.

lauradinu23
Postat pe 31 Ianuarie 2010 19:38
Am vrut sa-l citez pe kyru dar nu mi-a iesit.

De la: Lauras, la data 2010-01-31 19:38:17
Asta-i chiar buna! Normal ca o iubeste... dar poate in momentul ala. Si inca nu s-a stabilit clar pe cine iubeste barbatul atunci cand face sex cu una pe care n-o vrea langa el pt toata viata: pe ea sau pe el insusi.

Eu nu am facut decat sa prezint doua alternative si sa-i comunic fetei pe care dintre ele as alege-o eu. Dar la urma urmei fiecare face ce vrea. Cert este ca nimeni n-a murit si nici nu s-a imbolnavit pentru ca nu si-a inceput viata sexuala. Ba din contra, multe boli psihice printre care cel mai frecvent depresia la femei apar in urma unei relatii sexuale incheiate prost pentru ca da, statistic vorbind, dintr-un imens numar de relatii de genul asta majoritatea se termina prost si doar in cazuri rare se finalizeaza cu "... si au trait fericiti pana la danaci batraneti".

As vrea sa-mi explice cineva si mie, totusi, cum ar fi posibil ca doi oameni care se potrivesc in gandire, in caractere si-n sentimente sa nu se potriveasca din punct de vedere sexual. Cam ce anume si unde ar putea sa nu intre, mai exact?

E curios faptul ca unii scot fum pe nari cand vine vorba de femei care practica abstinenta pana la casatorie! Ca doar nu e problema lor. Cei carora nu le plac virginele n-au decat sa aleaga din foarte variata gama de "ne-fecioare" nicidecum sa se tina de capul bietelor fete cuminti (si asa pe cale de disparitie) sa urmeze turma.

lauradinu23
Postat pe 31 Ianuarie 2010 19:41
De la: Lauras, la data 2010-01-31 19:38:17
Asta-i chiar buna! Normal ca o iubeste... dar poate in momentul ala. Si inca nu s-a stabilit clar pe cine iubeste barbatul atunci cand face sex cu una pe care n-o vrea langa el pt toata viata: pe ea sau pe el insusi.

Eu nu am facut decat sa prezint doua alternative si sa-i comunic fetei pe care dintre ele as alege-o eu. Dar la urma urmei fiecare face ce vrea. Cert este ca nimeni n-a murit si nici nu s-a imbolnavit pentru ca nu si-a inceput viata sexuala. Ba din contra, multe boli psihice printre care cel mai frecvent depresia la femei apar in urma unei relatii sexuale incheiate prost pentru ca da, statistic vorbind, dintr-un imens numar de relatii de genul asta majoritatea se termina prost si doar in cazuri rare se finalizeaza cu "... si au trait fericiti pana la danaci batraneti".

As vrea sa-mi explice cineva si mie, totusi, cum ar fi posibil ca doi oameni care se potrivesc in gandire, in caractere si-n sentimente sa nu se potriveasca din punct de vedere sexual. Cam ce anume si unde ar putea sa nu intre, mai exact?

E curios faptul ca unii scot fum pe nari cand vine vorba de femei care practica abstinenta pana la casatorie! Ca doar nu e problema lor. Cei carora nu le plac virginele n-au decat sa aleaga din foarte variata gama de "ne-fecioare" nicidecum sa se tina de capul bietelor fete cuminti (si asa pe cale de disparitie) sa urmeze turma.




Lauras,chiar nu vreau sa fiu rau cu tine,crede-ma,dar daca toata chestia ar consta doar in intrat si atat,ai vedea numai barbati fericiti si femei si mai si.Problema este ca important este tocmai ce se intampla dupa intrat.Ori la capitolul asta,sunt foarte multi corijenti.SI nu ma refer doar la barbati.
Nu cred ca scoate cineva flacari pe nas cand vede vreo virgina,pe scarile bisericii,dar asta nu inseamna ca acea virgina dupa prima noapte trebuie sa intre pe aici(sau aiurea) si sa dea lectii.Pt ca s-ar rezuma doar la ce ai spus tu,cu intratul si crede-ma,e jenant sa afirmi asa ceva.Deja eu stiu ca tu n-ai avut parte de placere adevarata,pana acum si nici nu stiu,sa te compatimesc,sa-mi fie mila,.........
gbispas
Postat pe 1 Februarie 2010 11:34
Lauras,chiar nu vreau sa fiu rau cu tine,crede-ma,dar daca toata chestia ar consta doar in intrat si atat,ai vedea numai barbati fericiti si femei si mai si.Problema este ca important este tocmai ce se intampla dupa intrat.Ori la capitolul asta,sunt foarte multi corijenti.SI nu ma refer doar la barbati.
Nu cred ca scoate cineva flacari pe nas cand vede vreo virgina,pe scarile bisericii,dar asta nu inseamna ca acea virgina dupa prima noapte trebuie sa intre pe aici(sau aiurea) si sa dea lectii.Pt ca s-ar rezuma doar la ce ai spus tu,cu intratul si crede-ma,e jenant sa afirmi asa ceva.Deja eu stiu ca tu n-ai avut parte de placere adevarata,pana acum si nici nu stiu,sa te compatimesc,sa-mi fie mila,.........[/quote]

Raspuns lui gbispas: Nici eu nu as vrea sa va supar dar unele informatii mi-ar fi de folos pentru a va justifica pozitia. De exemplu: pareti mai in varsta... sunteti casatorit? Daca da, dupa raspunsurile prompte pe care le dati, mi se pare ca petreceti prea mult timp pe acest site (pentu un om serios, cu familie si cu problemele pe care le implica).
Daca nu sunteti casatorit, ce va impiedica s-o faceti? Sau, mai bine zis, ce anume le lipsea femeilor cu care ati exersat placerea absoluta, de-ati simtit nevoia sa mai cautati? Sa fi fost numai faptul ca nu erau suficient de "scolite"?... desi, banuiesc ca odata ce-mi vorbiti mie de "placere absoluta", macar unele dintre ele erau.

Sunt de acord cu un singur lucru din mesajul dumneavoastra: "repetitia e mama invatarii" (a porpos de ce spuneati cu virgina care, dupa prima noapte, se apuca sa dea lectii). Ca exista studii cu carul care dovedesc ca prea multele sau prea desele repetitii au efectul contrar asteptarilor este o alta poveste dar banuiesc ca nu m-ati contrazice in privinta asta. Insa, sunteti sigur ca ce si cum se intampla dupa partea cu intratul (si nu inteleg de ce vi se pare jenant tocmai dumneavoastra, om cu experienta) este o calitate pur innascuta si nu se poate invata prin exercitiu cu singura persoana pe care ti-ai ales-o ca partenera/ partener de viata din motive mult mai serioase?

Daca n-ati inteles ideea, eu va doresc spor la exersat, cu femei cat mai multe si mai diverse! Dar sa nu va plangeti mai tarziu ca va plictisiti, ca parca femeile nu va mai satisfac, ca sotia nu mai este la fel de interesanta ca la inceput!
lauradinu23
Postat pe 1 Februarie 2010 20:50
Nu stiu de cand ai ajuns sa fii detinatoarea adevarului absolut,ca poti sa afirmi ca cineva face ceva MULT,PUTIN,PREA MULT,PREA PUTIN,.......Pe ce-ti bazezi afirmatia?Daca faptul ca cineva intra o data pe zi sau la doua,trei zile pe un site si scrie cateva cuvinte,ca sa se destinda,ti se pare tie prea mult,scuza-ma,este foarte relativ asa ceva.Acelasi lucru il faci si tu,pare-se,poate chiar mai mult,dar este evident ca in cazul tau se pune altfel problema,asa-i?
Te-as ruga,deasemenea sa precizezi la ce fel de varsta faci referire,poate cunosti faptul ca varstele sunt de mai multe feluri.Si daca ar fi sa ma ghidez dupa varsta la care ma gandesc eu,fac pariu pe ce vrei tu ca viata mea este dusa la o varsta pe care tu ai depasit-o de muuuult.Si cu o maturitate pe care tu n-ai atins-o niciodata.
Stii cand exista pericolul ca cineva aibe un efect contrar celui asteptat,in cazul exersarii,cum ii spui tu?In cazul in care femeia ori barbatul sunt niste oameni cu mentalitate de om al grotei.Depi9nde foarte mult pe cine iei cu tine in pat.Pentru ca in ciuda faptului ca te poti intelege exceptional cu cineva,in viata de zi cu zi,poate chiar din toate punctele de vedere,cand ajungi in pat,situatia se poate schimba radical.Vezi,asta nu ai inteles tu,eu nu am spus ca ma jenez de ceva,doar ca e jenant sa intrebi , ce ai intrebat tu.Cum poti sa intrebi ca pe unde s-ar putea sa nu intre,mai exact?De aceasta intrebare a ta,nascuta dintr-o nestiinta pura,ma jenez eu.Cu toate c-ar trebui s-o faci tu,insa din cauza lpsei de experienta,cred ca nici macar nu-ti dai seama cat de jenanta poate fi o asemenea intrebare.Lasa ca te faci tu mare si poate o sa intelegi.:)
Si in incheiere,ca raspuns,o sa-ti pun iarasi o intrebare.Inainte de toate,nici macar nu-i relevant daca cineva este sau nu casatorit.Bucata aia de hartie nu influenteaza cu nimic aspectul sexual,intre doua perosane.Si nu doar pe asta,dar noi la asta facem referire.Deci,crezi ca daca ai manca toata viata numai un fel de mancare,ai fi satisfacuta in totalitate?Singurul caz,cred eu, in care ai fi,ar fi ala in care ai foarte multa experienta,stii foarte bine toate secretele gastronomiei si cand ai da peste o mancare ce-ti place foarte mult,ai maca-o doar pe aia,neavand de ales si intre alte mancaruri.Sau dandu-ti seama ca daca ai alege altceva nu ar avea aceeasi savoare,acelasi gust,nu ti-ar produce mai multa placere.Insa pentru asta ti-ar trebui multa practica si exersare.Altfel,iarasi mi-ar fi mila de tine.
gbispas
Postat pe 2 Februarie 2010 10:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hello 131 De la: kudika017543 6 Iulie 2011 11:37
Analiza Papanicolau 4 De la: Ionyssa 9 Decembrie 2010 22:58
unde merge relatia asta? 6 De la: kudika_pudika 31 Martie 2011 13:58
Arsuri si usturimi la urinare di dupa actul sexual 24 De la: babalica 13 Mai 2010 15:31
Ma doare cand fac sex 8 De la: Iulia_Necula_1 16 Ianuarie 2015 08:48