Ce antibiotic pe cale bucala, este cel mai indicat incazul ''sculamentului''?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Ce antibiotic pe cale bucala, este cel mai indicat incazul ''sculamentului''?: (3 din 6 voturi)

healthy001114 Avatarul lui healthy001114

4 mesaje
Oras: deva

Am un nepot si cred ca are asa ceva...dar ii e rusine sa se
duca la medic...ce ntibiotic sa-i cumpar?...mi-e mila de el
cand il vad cum se chinuie!(tineretul din ziua de azi e sub
orice critica)..
va multumesc anticipat.
4Life Avatarul lui 4Life

1991 mesaje
Oras: bucuresti

pai fara reteta medicului nu poti compara antibiotice....la farmacii nu se mai dau fara reteta inca de anul trecut !!!!
Raporteaza abuz de limbaj
www.4life-romania.ro
healthy001114 Avatarul lui healthy001114

4 mesaje
Oras: deva

mai multe persoane mi-au spus ca cel mai indicat e, sa-i administrez
penicilina...dar nu vrea sa faca injectii...n-am cum sa-l ajut...sper
sa i se faca f rau, sa-l ia cu salvarea...alta cale nu vad!
4Life Avatarul lui 4Life

1991 mesaje

nu i e face rau....aceasta infectie poate duce la probleme foarte grave....daca nu este tratata la timp...cu cat o ignori mai mult,cu atat o tratezi mai greu....
si dupa aceea ramai steril
www.4life-romania.ro
carmen26ro Avatarul lui carmen26ro

14 mesaje
Oras: craiova

Trebuie mers la medic urgent!Este foarte periculos sa nu o tratezi.Stiu pe cineva care a avut,a mers la doctor repede,a facut analize,mai ales la urina si moldamin injectabil cateva luni,pe langa alte antibiotice.Nu stiu cum poate rezista fara sa mearga la dr.Ar trebui sa aiba dureri mari,usturimi,senzatii de urinare dese....Bafta
Fosta membra Kudika.ro
De la: healthy001114, la data 2009-04-02 18:01:56mai multe persoane mi-au spus ca cel mai indicat e, sa-i administrez
penicilina...dar nu vrea sa faca injectii...n-am cum sa-l ajut...sper
sa i se faca f rau, sa-l ia cu salvarea...alta cale nu vad!

Dragi BARBATI,
aratati-va CURAJOSI si infrangandu-va SFIALA
VORBITI CU DOCTORUL
despre TOATE, absolut TOATE PROBLEMELE voastre,
ORICAT DE MICI SI NEINSEMNATE AR PAREA ELE!

Veti fi extrem de APRECIATI pentru acest ACT si DOVADA DE INTELEPCIUNE

I.
Fosta membra Kudika.ro
Aveti de ales intre DOCTOR si ...

Orice boala netratata se acutizeaza si tratamentul ulterior este de mai lunga durata, si cu sanse de reusita mai mici, ori cu urmari ...
Simpla nespalare locala va duce, in timp, la Cancer de Penis !!!
Ce sa mai spunem despre alte boli, infectii ... si mai ales NETRATATE

Mai bine ar fii sa ne spalam, sa facem LUNI DE INJECTII dupa cum este necesar, decat sa ajungem la solutiile extreme (sau la moarte):

images.google.co.uk/imgres?imgurl=www.pinpointmedical.com/upload...

images.google.co.uk/imgres?imgurl=www.nature.com/ncpuro/journal/...

images.google.co.uk/imgres?imgurl=graphics2.snopes.com/photos/me...
I.
LoriVa Avatarul lui LoriVa

2 mesaje
Oras: suceava

sa incerce cu augmentin sr cate 1 g la 12 ore. daca in 3 zile nu e mai bine, risca sa ramana fara mostenitori. e musai sa faca o analiza a secretiei, pt. ca poate ramane purtator si sa imprastie boala in continuare.se dau antibiotice si fara retete...numai ca platesti pretul integral.
healthy003132 Avatarul lui healthy003132

30 mesaje

SINERDOL daca se mai gaseste prin farmacii ! Sinerdolol luat intr-o priza unica de 8 pastile odata rezolva Sculamentul ! Insa esti sigur ce are Sculament ? pt a sti sigur trebuie luata o proba direct din canalul urinar pe o lama de sticla si vazut in laboratot despre ce este vorba ! poate fi si un Trigomonas sau o infectie urinara ! deci fuguta la doctor....
tarot_healthy Avatarul lui tarot_healthy

754 mesaje

Dacă ați ajuns să citiți aceste rânduri și vă stârnesc interesul, nu este o pură întâmplare; ci este posibil ca tocmai eu să fiu persoana care vă poate ajuta cu anumite răspunsuri referitoare la viața dumneavoastră, fără să îmi dezvăluiți detalii despre viața personală, ca apoi să presupuneți că m-am inspirat. Rămâne doar să vă convingeți! Dacă sunteți interesat/ă, lăsați un E-mail pe: cassey.cassey20@yahoo.com și vă voi contacta în cel mai scurt timp posibil. http://cassey-tarot.weebly.com/ O săptămână frumoasă, vă doresc!
weronik68 Avatarul lui weronik68

18 mesaje

BUNA.NU TREBUIE SA II FIE RUSINE PT CA SA IMBOLNAVIT.TREBUIE SA VADA CE A LUAT SI DE LA CINE.SA MEARGA SI FATA CA POATE EA LA RANDUL EI IMBOLNAVESTE PE ALTII.SI NUMAI MEDICUL IN URMA ANALIZELOR DE SECRETIE POATE SA II PRESCRIE UN TRATAMENT DACA INTRADEVAR ARE ACEEA BOALA.SI INVATA-L SA PUNA PREZERVATIV DACA II ESTE RUSINE ,ASA NU VA MAI FI NEVOIE SA AJUNGA CU PROBLEME RUSINOARSE SI DOAMNE FERESTE SA IA UN HIV. EXPLICA-I CA MAREA MAJORITATE O DATA SAU DE MAI MULTE ORI IN VIATA PATESC SA CEVA.E MAI RUSINE SA NU STII SA TE PROTEJEZI.SUCCES.
weronik68
tudor_tan Avatarul lui tudor_tan

8 mesaje

incercati la urologie la urgenta
tarot_healthy Avatarul lui tarot_healthy

754 mesaje

Dacă ați ajuns să citiți aceste rânduri și vă stârnesc interesul, nu este o pură întâmplare; ci este posibil ca tocmai eu să fiu persoana care vă poate ajuta cu anumite răspunsuri referitoare la viața dumneavoastră, fără să îmi dezvăluiți detalii despre viața personală, ca apoi să presupuneți că m-am inspirat. Rămâne doar să vă convingeți! Dacă sunteți interesat/ă, lăsați un E-mail pe: cassey.cassey20@yahoo.com și vă voi contacta în cel mai scurt timp posibil. http://cassey-tarot.weebly.com/ O săptămână frumoasă, vă doresc!
Plesan_Star_s_1 Avatarul lui Plesan_Star_s_1

2 mesaje

ZINNAT

Indicatii Terapeutice
Zinnat este un medicament cu administrare orală, un antibiotic aparținând cefalosporinelor care este rezistent la majoritatea beta-lactamazelor și este activ asupra unui larg spectru de germeni Gram-pozitivi și Gram-negativi.
Este indicat în tratamentul infecțiilor produse de germeni sensibili.
Indicațiile includ:
Infecții ale tractului respirator superior: otite medii, sinuzite, tonsilite, amigdalite și faringite.
Infecții ale tractului respirator inferior: pneumonie, bronșită acută și exacerbări acute ale bronșitei cronice.
Infecții ale tractului genito-urinar: pielonefrite, cistite și uretrite; gonoree, uretrită gonococică acută necomplicată și cervicită.
Infecții ale pielii și țesuturilor moi: furunculoze, piodermite și impetigo.
Tratamentul fazei precoce a bolii Lyme și ulterior profilaxia fazei tardive a bolii Lyme la adulți și copii cu vârsta peste 12 ani.
Cefuroxima se prezintă și sub formă de sare sodică (Zinacef) pentru administrare parenterală. Aceasta permite utilizarea terapiei secvențiale cu același antibiotic, când este indicată clinic o schimbare de la calea de administrare parenterală la cea orală. Zinnat este eficace când este folosit după tratamentul inițial cu Zinacef (cefuroximă sodică) în cazul pneumoniei sau al exacerbărilor acute ale bronșitei cronice.
Plesan_Star_s_1 Avatarul lui Plesan_Star_s_1

2 mesaje

Acesta e cel mai bun pentru Sculament !!!!
kudika_972742 Avatarul lui kudika_972742

4 mesaje

Am un prieten de 16 ani ce crede ca are asa zisu sculament..sustine ca are niste usturimi slabe si cai miroase penisu ori cat ar face baie....nu cred cai sculament...voi ce ziceti ?
kudika_15804 Avatarul lui kudika_15804

41840 mesaje

De la: kudika_972742, la data 2014-08-23 05:07:47Am un prieten de 16 ani ce crede ca are asa zisu sculament..sustine ca are niste usturimi slabe si cai miroase penisu ori cat ar face baie....nu cred cai sculament...voi ce ziceti ?

Prietenul tau a auzit de Dermatovenerologie????Sa mearga la medic,dar cu mama lui de mana pentru ca este minor!!!
Now is me,who's next!!

4 mesaje

Pai are asa zisu sculament..ori minori nu poate loa aceasta boala....ai este rusine si nu vrea sa stie nimeni abea meazis nimeni....ce crezi ca are
kudika_956659 Avatarul lui kudika_956659

2768 mesaje

LA DOCTOR TREBUIE MERS !URGENT !
GABRIELA

4 mesaje

Pai si voi ziceti sa mearga la doctor dar nustiti nici voi de are...poate o fi ceva dela pubertate

4 mesaje

De la: kudika_972742, la data 2014-08-23 14:35:03Pai si voi ziceti sa mearga la doctor dar nustiti nici voi ce are...poate o fi ceva dela pubertate