Setari Cookie-uri

BTS

Stiti cumva alta metoda de protejare impotriva bts decat prezervativul?Oare ovulele betadine sunt bune daca le folosesc imediat dupa contact?Am auzit un zvon ca ar fi bune.Va adresez aceasta intrebare deoarece il suspectez pe iubitul meu de lucruri necurate ..si m am saturat sa ma pricopsesc mereu cu scurgeri vaginale.Sau poate e vina mea,mi am distrus flora vaginala din cauza irigatorului...il folosesc aproape zilnic..
andrada252
Postat pe 9 Aprilie 2009 19:01
abstinenta
benny06
Postat pe 2 Mai 2009 06:13
bun sfat healthy000140 iti doresc succes in aplicarea lui


si andrada252 nu cred ca ovulele betadine sunt indicate...o sa-ti distrugi si mai mult flora vaginala,mai bine comunica cu iubitul tau sau.... schimba-l
claucris16
Postat pe 2 Mai 2009 08:12
Aloeu Andreea! Schimba iubitul!!!!
puma_girl
Postat pe 2 Mai 2009 09:33
Draga mea, in primul rand nu este bine sa folosesti irigatorul in fiecare zi. Total contraindicat. Cred ca ti-ai distrus deja flora vaginala. intrerupe orice contact sexual, cel putin o luna de zile, daca poti mai mult cu atat mai bine. Schimba "necuratul" si ia o pauza. Refa-ti sistemul imunitar, cu ISOPRINOSINE, 2 capsule pe zi timp de 10 zile, faci pauza 10 zile si reiei. Intrerupe irigatorul imediat. Cumpara ovule polyginax si introdu cate un ovul seara la culcare, tot timp de 10 zile. Ulterior, dupa tratament, refa analizele, secretie si eventual un papanicolau. Odata flora refacuta, foloseste prezervativul indiferent daca ai un singur parter sau cu atat mai mult parteneri diferiti.Iti doresc multa sanatate!
lenia
Postat pe 2 Mai 2009 11:25
Sa auzim numai de bine
lenia
Postat pe 2 Mai 2009 11:26
Lenia...de unde iau ISOPRINOSINE? Multumesc
Geta
getutza1975
Postat pe 2 Mai 2009 12:34
de la orice farmacie, numai k e cam scumput
flocinela
Postat pe 2 Mai 2009 18:11
De la: claucris16, la data 2009-05-02 08:12:08bun sfat healthy000140 iti doresc succes in aplicarea lui


si andrada252 nu cred ca ovulele betadine sunt indicate...o sa-ti distrugi si mai mult flora vaginala,mai bine comunica cu iubitul tau sau.... schimba-l

la etatea mea de 79 ce altceva pot face?
benny06
Postat pe 2 Mai 2009 18:14
eu cred k mai bine te duci la ginecolog sa nu te tratezi dupa ureche si sa nu mai asculti povestile altora.
succes!
Mari_O
Postat pe 2 Mai 2009 20:27
De la: getutza1975@yahoo.com, la data 2009-05-02 12:34:48Lenia...de unde iau ISOPRINOSINE? Multumesc
Geta
in loc de ISOPRINOSINE puteti folosi TRANSFER FACTOR PLUS pentru intarirea imunitatii .Este 100% natural si poate stimula sistemul imunitar cu pana la 437% !!! cam de 15 ori mai eficient decat isoprinosine...lista de ingrediente o pot da pe mail la cerere
4Life
Postat pe 2 Mai 2009 20:50
De la: TF_, la data 2009-05-02 20:50:32
De la: getutza1975@yahoo.com, la data 2009-05-02 12:34:48Lenia...de unde iau ISOPRINOSINE? Multumesc
Geta
in loc de ISOPRINOSINE puteti folosi TRANSFER FACTOR PLUS pentru intarirea imunitatii .Este 100% natural si poate stimula sistemul imunitar cu pana la 437% !!! cam de 15 ori mai eficient decat isoprinosine...lista de ingrediente o pot da pe mail la cerere

Poti lasa lista aici.Cat despre aceasta afirmatie legata de procent,este ERONATA si MINCINOASA,astept conta-argumente,dar nu de pe site facut de distribuitori, vreau unul care nu are legatura cu firma.Vreau un document international care sa ateste acest lucru,un document oficial si strain de firma.
enemgabriel
Postat pe 2 Mai 2009 21:11
Da, de la orice farmacie. Si nu mi se pare scump. 10 lei, 10 pastile. Tinand cont ca faci pauza 10 zile si reiei, deci inca 10 lei.. nu e o suma mare.Da, te mai costa ovulele polyginax.. astea sunt un pic mai scumpute.. dar daca rezolvi problema si te refaci.... Si apoi ce mai e scump cand e vorba de sanatate??? Consulta si un medic ginecolog, neaparat.
lenia
Postat pe 3 Mai 2009 15:35
De la: enemgabriel, la data 2009-05-02 21:11:45
De la: TF_, la data 2009-05-02 20:50:32
De la: getutza1975@yahoo.com, la data 2009-05-02 12:34:48Lenia...de unde iau ISOPRINOSINE? Multumesc
Geta
in loc de ISOPRINOSINE puteti folosi TRANSFER FACTOR PLUS pentru intarirea imunitatii .Este 100% natural si poate stimula sistemul imunitar cu pana la 437% !!! cam de 15 ori mai eficient decat isoprinosine...lista de ingrediente o pot da pe mail la cerere

Poti lasa lista aici.Cat despre aceasta afirmatie legata de procent,este ERONATA si MINCINOASA,astept conta-argumente,dar nu de pe site facut de distribuitori, vreau unul care nu are legatura cu firma.Vreau un document international care sa ateste acest lucru,un document oficial si strain de firma.
domnule ene gabriel,toti reprezentatii forever care sunt asa de insistenti si de acizi precum esti dumneata sunt niste escroci fara inima.
catalina56
Postat pe 3 Mai 2009 16:03
De la: enemgabriel, la data 2009-05-02 21:11:45
De la: TF_, la data 2009-05-02 20:50:32
De la: getutza1975@yahoo.com, la data 2009-05-02 12:34:48Lenia...de unde iau ISOPRINOSINE? Multumesc
Geta
in loc de ISOPRINOSINE puteti folosi TRANSFER FACTOR PLUS pentru intarirea imunitatii .Este 100% natural si poate stimula sistemul imunitar cu pana la 437% !!! cam de 15 ori mai eficient decat isoprinosine...lista de ingrediente o pot da pe mail la cerere

Poti lasa lista aici.Cat despre aceasta afirmatie legata de procent,este ERONATA si MINCINOASA,astept conta-argumente,dar nu de pe site facut de distribuitori, vreau unul care nu are legatura cu firma.Vreau un document international care sa ateste acest lucru,un document oficial si strain de firma.
domnule ene gabriel,toti reprezentatii forever care sunt asa de insistenti si de acizi precum esti dumneata sunt niste escroci fara inima..Mama mea a avut cancer si a fost prostita de 2 agenti forever sa cumpere aloe vera ca se va vindeca de cancer cu asta...i-au dat sperante desarte si dupa 4 luni de la primul bidon de aloe consumat sa stins din viata acum 2 ani.Asa ca domnilor si doamnelor reprezentanti forever inainte de a baga pe gat unor oameni sperante desarte,ganditi-va ca in fata dvs sunt chiar parintii sau rudele voastre.Este o rusine ca pentru cativa banuti castigati sa dati sperante desarte oamenilor suferinzi !!!
catalina56
Postat pe 3 Mai 2009 16:04
De la: enemgabriel, la data 2009-05-02 21:11:45
De la: TF_, la data 2009-05-02 20:50:32
De la: getutza1975@yahoo.com, la data 2009-05-02 12:34:48Lenia...de unde iau ISOPRINOSINE? Multumesc
Geta
in loc de ISOPRINOSINE puteti folosi TRANSFER FACTOR PLUS pentru intarirea imunitatii .Este 100% natural si poate stimula sistemul imunitar cu pana la 437% !!! cam de 15 ori mai eficient decat isoprinosine...lista de ingrediente o pot da pe mail la cerere

Poti lasa lista aici.Cat despre aceasta afirmatie legata de procent,este ERONATA si MINCINOASA,astept conta-argumente,dar nu de pe site facut de distribuitori, vreau unul care nu are legatura cu firma.Vreau un document international care sa ateste acest lucru,un document oficial si strain de firma.
si eu vreau sa fiu presedintele SUA dar nu prea merge...asa si cu tine...asteapta mult si bine,lasa-ne pe noi astia care nu asteptam nimic sa traim linistiti...p.s. si aici va mai puteti informa despre TRANSFER FACTOR in combaterea HERPESULUI
4Life
Postat pe 3 Mai 2009 16:15
De la: TF_, la data 2009-05-03 16:15:37
De la: enemgabriel, la data 2009-05-02 21:11:45
De la: TF_, la data 2009-05-02 20:50:32
De la: getutza1975@yahoo.com, la data 2009-05-02 12:34:48Lenia...de unde iau ISOPRINOSINE? Multumesc
Geta
in loc de ISOPRINOSINE puteti folosi TRANSFER FACTOR PLUS pentru intarirea imunitatii .Este 100% natural si poate stimula sistemul imunitar cu pana la 437% !!! cam de 15 ori mai eficient decat isoprinosine...lista de ingrediente o pot da pe mail la cerere

Poti lasa lista aici.Cat despre aceasta afirmatie legata de procent,este ERONATA si MINCINOASA,astept conta-argumente,dar nu de pe site facut de distribuitori, vreau unul care nu are legatura cu firma.Vreau un document international care sa ateste acest lucru,un document oficial si strain de firma.
si eu vreau sa fiu presedintele SUA dar nu prea merge...asa si cu tine...asteapta mult si bine,lasa-ne pe noi astia care nu asteptam nimic sa traim linistiti...p.s. si aici va mai puteti informa despre TRANSFER FACTOR in combaterea HERPESULUI


cred ca si dvs.domnule TF,ar trebui sa va vedeti de treaba,tot un agent sunteti
claucris16
Postat pe 4 Mai 2009 18:06
De la: claucris16, la data 2009-05-04 18:06:25
De la: TF_, la data 2009-05-03 16:15:37
De la: enemgabriel, la data 2009-05-02 21:11:45
De la: TF_, la data 2009-05-02 20:50:32
De la: getutza1975@yahoo.com, la data 2009-05-02 12:34:48Lenia...de unde iau ISOPRINOSINE? Multumesc
Geta
in loc de ISOPRINOSINE puteti folosi TRANSFER FACTOR PLUS pentru intarirea imunitatii .Este 100% natural si poate stimula sistemul imunitar cu pana la 437% !!! cam de 15 ori mai eficient decat isoprinosine...lista de ingrediente o pot da pe mail la cerere

Poti lasa lista aici.Cat despre aceasta afirmatie legata de procent,este ERONATA si MINCINOASA,astept conta-argumente,dar nu de pe site facut de distribuitori, vreau unul care nu are legatura cu firma.Vreau un document international care sa ateste acest lucru,un document oficial si strain de firma.
si eu vreau sa fiu presedintele SUA dar nu prea merge...asa si cu tine...asteapta mult si bine,lasa-ne pe noi astia care nu asteptam nimic sa traim linistiti...p.s. si aici va mai puteti informa despre TRANSFER FACTOR in combaterea HERPESULUI


cred ca si dvs.domnule TF,ar trebui sa va vedeti de treaba,tot un agent sunteti
si te deranjeaza asa tare pe tine ce sunt eu sau ce nu sunt???de ce oare?daca te deranjeaza asa tare,de ce nu ma ocolesti??ca asa fac oamenii inteligenti cand cineva ai deranjeaza...isi vad de treaba lor...
4Life
Postat pe 4 Mai 2009 18:41
Draga Andrada 252, isoprinosine este pentru ridicarea sistemului imunitar si in tratamente de lunga durata se foloseste ca antiviral. Insa daca te alegi cu un herpes genital sau mai stiu eu ce minune lucrurile se complica rau de tot. din pacate daca nu vrei sa-ti schimbi iubitul asa cum iti recomanda celelalte fete FOLOSESTE PREZERVATIVUL IN MOD OBLIGATORIU. Daca vei cauta pe Internet ai sa vezi ca te poti pricopsi cu tot felul de boli mai mult sau mai putin grave si neplacute, fara ca iubitul tau sa prezinte vreun simptom, in cazul asta el fiind purtator. Te-as sfatui sa mergi intai la un doctor bun si sa faci la un laborator (tot foarte bun) analize care iti pot indica daca ai contactat vreo boala cu transmitere sexuala. Daca totul este ok (ceea ce iti si doresc), arata-i iubitului tau analizele si obliga-l si pe el sa le faca. Din acest punct trebuie ori sa-l lamuresti sa renunte la aventuri , ori folosesti OBLIGATORIU prezervativul. Te avertizez ca, de exemplu, virusul hepatitei C poate sa treaca si prin latexul prezervativului. BTS sunt boli cu care nu trebui sa te joci. Folosirea irigatorului in fiecare zi nu este indicata. Este numai pentru igiena care nu este bine sa fie exagerat de riguroasa, tocmai pentru ca iti afecteaza flora locala. E suficient daca te speli zilnic cu un sapun moale (adica de copii) sau cu geluri speciale de la plafar, pe baza de plante. O singura spalatura vaginala pe saptamana, cu ceai de galbenele sau pelin in care adaugi o lingurita de bicarbonat. Nu in ultimul rand iti recomand folosirea unor absormbante profilactice si terapeutice excelente (iti pot garanta, deoarece le folosesc si eu) care sunt recomandate pentru orice fel de afectiuni ginecologice mai grave sau mai putin grave. Daca te intereseaza tipul asta de absorbante cauta-ma la deliapetrescu@yahoo.com sau 0766685295
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 4 Iunie 2009 13:23
De la: andrada252, la data 2009-04-09 19:01:56Stiti cumva alta metoda de protejare impotriva bts decat prezervativul?Oare ovulele betadine sunt bune daca le folosesc imediat dupa contact?Am auzit un zvon ca ar fi bune.Va adresez aceasta intrebare deoarece il suspectez pe iubitul meu de lucruri necurate ..si m am saturat sa ma pricopsesc mereu cu scurgeri vaginale.Sau poate e vina mea,mi am distrus flora vaginala din cauza irigatorului...il folosesc aproape zilnic..
abstinenta e cea mai sigura
anamaria_brunetik
Postat pe 8 Septembrie 2009 12:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce este vaginita ? Care sunt efectele ei ? Cum se poate trata si ce se intampla daca nu se trateaza ? 5 De la: papusika_kudika 15 Iulie 2012 19:49
Probleme cu hemoglobina 10 De la: Miiirrrceea 3 Iulie 2010 05:35
Cine a mai avut experiente negative la dn-ul doctor Herghelegiu? 1 De la: kudika116563 22 Octombrie 2010 09:15
fibromul uterin 208 De la: kudika_1040184 22 Ianuarie 2022 20:14
Dr. Ginecolog Ilie Razvan - Radusan,Cluj 1 De la: kudika_953543 30 Ianuarie 2014 18:50