Setari Cookie-uri

Despre VARICE...

Buna! Vreeau sa vorbim despre nesuferitele de varice. Cum va tratati , ce creme sau pur si simplu ce faceti ca sa nu mai arate asa rau...
healthy001552
Postat pe 14 Aprilie 2009 09:07
Buna! Probleme cu varice am avut si eu, insa le-am tratat. Exista in Iasi o clinica unde, cu ajutorul unui aparat mi s-a masurat presiunea sangelui din zona cu varice; apoi m-am operat cu laser si totul a decurs super;in doua zile am iesit din spital...un pic de repaos pana am renuntat la pansamente si gata....totul in doua sute de euro :D. Iti recomand metoda si tin sa precizez ca am ramas impresionata de usurinta cu care am capat de ele...chiar daca eram foarte speriata atat de operatie cat si de ideea de operatie!:)) Multa sanatate!
oana_mam
Postat pe 14 Aprilie 2009 09:17
Oana te rog sa imi dai mai multe detalii despre cum pot ajunge sa rezolv aceste varice. Si eu sunt din Iasi. A trebuit sa fii internata?
healthy001552
Postat pe 14 Aprilie 2009 11:39
Unde anume este clinica asta si la ce dr ai fost?
healthy001552
Postat pe 14 Aprilie 2009 11:40
Va rog sa-mi dati si mie adresa clinicii din Iasi

Postat pe 21 Aprilie 2009 21:26
vreau si eu adresa
domnica
Postat pe 14 Mai 2009 06:55
Buna,
Cand vrei sa ajuti pe cineva,incearca sa dai mult mai multe detalii despre subiectul discutat.De ce n-ai spus de la inceput numele clinicii,al medicului,adresa unde poate fi gasita clinica,eventual un nr. telefon...?Sau e strict secret?
Mesajul e adresat OANEI_MAM
deea_geo2003
Postat pe 14 Mai 2009 09:56
sunt foarte interesata ,dar cred ca la mine e caz de interventie chirurgicala deoarece ale mele arata destul de uratsi am si o varsta!Te rog daca se poate sa mi dai detalii!!!! iti multumesc anticipat.
bouaru_lenuta
Postat pe 14 Mai 2009 21:57

Fetelor, va recomand ciorapi compresivi pentru a scapa de varice. Eu cautam niste produse pentru a scapa de celulita si am dat si peste acesti ciorapi pe care ii foloseste sora mea (ea este in italia, i-a cumparat de la magazinul "mama" sa ii zic asa). Am cautat prin farmacii dar i-am gasit la un magazin online de tehnica medicala.
http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Ciorapi-compresivi-13%252d17mmHg-(70DEN) de-aici vi-i puteti comanda, online, livrarea se face la domiciliu(eu am primit colantii anticelulita care se afla pe acelasi site)
Merita sa ii incercati si voi, sora mea nu mai are probleme cu varicele.
Magazinul este din iasi, comanda se face atat online, pe site, cat si la magazinul aflat langa hala centrala.
kudika006707
Postat pe 20 Mai 2009 00:51
buna.la 21 de ani am fost operata de varice. de atunci, au trecut 18 ani si 2 nasteri, acestea s-au agravat(pe langa faptun ca sunt inestetice). ub anumit chirurg mi-a spus ca operatia a fost gresita si din aceasta cauza s-au refacut. imi doresc tare mult sa pot face o operatie sa dispara aceste uratenii care ma streseaza.
healthy002781
Postat pe 1 Iunie 2009 11:08
buna, daca tu consideri ca poti face un efort financiar iti recomand un medic din Bucuresti - are cabinet particular; intra pe google, scrie codrut si prima pagina e a acestui medic; gasesti acolo multe lucruri interesante, suni la nr de tel si ti se va spune cum si ce trebuie sa faci sa ajungi la cabinet; totul e sa ai incredere si putere financiara(eu am urmat un tratament la el, nu aveam bani dar pentru sanatate am facut un imprumut si acum ma simt super sunt ca la 15 ani desi am cu mult mai multi.
healthy002030
Postat pe 1 Iunie 2009 11:26
:D unde mai exact in iasi ? si eu ma chinui de ceva timp cu niste varice... dar mi-e frica de operatie dar daca zici k nu dureros cu laser,parca asi incerca
Deep_eyes
Postat pe 23 Iulie 2009 13:42
doctorul se numeste Popa Radu, il gasiti la sectia de chirurgie a spitalului Spiridon din Iasi.Masuratorile vaselor de sange le face la clinica lui privata din cadrul Policlinicii din Copou, Angiomed parca se cheama; programari se fac la 0232 230 746.
Deep_eyes
Postat pe 23 Iulie 2009 14:31
daca doriti sa stiti cum va putem ajuta sa imbunatatiti problema cu varicele sunati pt programare la tel 0743177903 adina olaru.o zi placuta
olarua
Postat pe 28 August 2009 16:08
exista o clinica specializata in astfel de probleme si un dr extraordinar
B-dul Magheru in Bucuresti

clinica se numeste TUL-KAREM www.tulkarem.ro

sanatate,
e-antioxidanti

www.e-antioxidanti.ro


Antioxidanti
Postat pe 21 Octombrie 2009 19:12
hmmmm...http://www.healthy.ro/comunitate/forum/post_reply/3397.html# binenteles !renumitul doctor mohamad abu baker acum mi-am amintit!! de faimosul doctor ce mi-a nenorocit picioarele!!bine ca ii mai faci si reclama !!va recomand sa nu va ducetzi la faimoasa clinica de macelar de picioare!!TUL KAREM
patrizzia
Postat pe 5 Noiembrie 2009 01:24
SI EU M-AM OPERAT DE VARICE,SI SINCERIMI PARE RAU . DACA AVEAM DOAR PESTE GENUNCHIUL DREPT ,ACUM TOT PICIORUL E O VANATAIE.M-AM OPERAT LA FLOREASCACHIRURGICAL
kudika091420
Postat pe 18 Ianuarie 2010 22:24
buna,s-a operat cineva de varice cu laser la cabinetul angiomed la dc.popa din iasi?
healthy012295
Postat pe 6 Februarie 2010 15:20
Buna,te rog sa-mi dai si mie mai multe amanunte despre operatia cu laser.Ai facut-o cumva la dc Popa la clinica Angiomed din iasi?Daca da,spune-mi te rog cum te mai simti?Nu ti-au mai aparut deloc? Si eu tb.sa-mi fac operatie si nu stiu ce sa fac.Doar 200 euro?Bine ca si acum jumatate de an...Nu te-a durut deloc?Multumesc anticipat.
healthy012295
Postat pe 10 Februarie 2010 20:24
o combinatie de serrapeptase+nattokinse+picnogenol este ideala pentru eceste probleme, tot ce conteaza este sa gasesti produse de calitate. Mai documentativa pe google si o sa va minunati de ce exista in natura....raspunsul la toate intrebarile si tratamente pentru orice afectiune...leacuri naturale :)
semaka_boy
Postat pe 18 Martie 2010 19:54
Imi poti spune te rog cum a fost operatia ta la acest doctor pt ca am si eu programare la el peste o saptamana si m-ar ajuta tare experietnta ta. Multumesc
kudika380504
Postat pe 31 Martie 2011 18:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intrebari despre anticonceptionale 19 De la: marco918 16 Decembrie 2010 19:23
am inceput viata sexuala dar nu stiu prea multe??? 29 De la: Aemulus 18 Aprilie 2010 20:52
insarcinata sau nu?:( 3 De la: pitique_blondine 12 Noiembrie 2009 20:29
PHARMATEX OVULE 1 De la: healthyflo 9 Mai 2010 14:45
Analize medicale de calitate 2 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:47