Setari Cookie-uri

Celulita la adolescente

buna.am doar 16 ani si am celulita pe fund si putin pe picioare.sunt slaba,sunt mica de inaltime si tot am celulita as vrea sa stiu niste remedii naturiste care au si dat rezultate.va rog.ast comentariile i sfaturie voastre!
healthy000649
Postat pe 14 Aprilie 2009 18:35
draga mea,din pacate celulita nu e un lcru placut.Cu toate il stim,iar dc apare asa timpuriu,cu atat mai nasol.Cred ca si alimentatia are un rol.Mananci prajeli,dulciuri?poate putin sport si ceva creme te ajuta.Eu procedez astfel.Am citit pe net si am incercat apoi:ia un gel de dus pt fermitate,sau ceva cu miere,aloe vera,sau ulei de masline(nu de`alea scumpe tare),si amesteci cu 3,4 linguri(mari) de cafea macinata(sau zat),sau,in loc de cafea,malai.Lasi gelul astfel obtinut doar pt uzul tau.Insisti putin in zonele cu probleme,insa fara sa freci pana se inroseste pielea.Il folosesti zilnic,apoi aplica o crema de fermitate(de la avon de ex.).Vei vedea imbunatatiri.Succes
deni_healthy
Postat pe 16 Aprilie 2009 00:02
Buna ! De ce nu folosesti colanti anticelulita? ai folosit vreodata asa ceva? I ii gasesti aici: http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Colanti-anticelulita-Culotte
Este vb despre un magazin online de tehnica medicala. Eu de-aici mi i-am procurat. Sunt foarte buni, ieftini, se pot spala la mana.
Comanda, din cate am inteles, se face online, de oriunde din tara, iar livrarile se fac in maxim 2 zile. Succes!
kudika006707
Postat pe 16 Aprilie 2009 08:49
Buna

Ai incercat sa faci impachetari in saloane ? si sa foloesti acasa niste creme anticelulitice profesionale ?

Faci sport ? miscare ?

kudika013154
Postat pe 17 Aprilie 2009 20:42
fac niste exercitii fizice acasa de 2 ori pe saptamana.impachetari nu am facut , iar creme nu stiu care ar fi potrivite,am folosit vreo 2 tipuri de creme care au nu au dat niciun rezultat si au mai fost si destul de costisitoare.voi ce creme recomandati?multumesc pt raspunsuri.:)
healthy001306
Postat pe 17 Aprilie 2009 23:17
si eu am aceeasi problema ca si tine...am inceput sa fac impachetari UCW la salon si din prima sedinta am pierdut 14,5 cm....sunt cam scumpe dar merita...dar trebuiesc asociate si cu putina miscare si o alimentatie cat mai sanatoasa...succes!
liquidshugar
Postat pe 14 Mai 2009 10:14
50% reducere la REMODELARE CORPORALA in perioada 15mai-30mai la preturile afisate pe site(fara pachete) www.sezenstil.com/jolie programari la 0730097003 CONSTANTA
nicolaeflotentina76
Postat pe 14 Mai 2009 11:05
Buna ,pentru celulita pot sa va ofer o crema pe baza de aloe vera combinata cu alte plante , pentru mai multe detalii trimiteti email la dorin1ddima@gmail.com
andreidavid1
Postat pe 26 Mai 2009 14:10
celulita nu are nici cea mai mica legatura cu greutate, in sensul ca poti sa fi slaba si sa ai celulita. Celulita apare in urma unei alimentatii nesanatoase, asta am vazut-o pe propria piele, iar in primul rand fast-foodul favorizeaza indubitabil aparitia ei. Sportul din cate stiu t ajuta dar nu foarte mult. Cel mai bn e sa t hranesti sanatos si in timp dispara mai ales daca nu este vorba de ceva grav. Cremele...hm ma indoiesc ca ajuta, n-am folosit niciodata sa ma pot pronunta. Oricum, t sfatuiesc sa nu t apuci de cure sau alte prostii si ai rabdare pana organismul tau ajunge la formele finale. Atunci poti spune aici am ceva de corectat. La 16 ani aveam 1 63 si 63 de kg celulita si alte d-astea. Mama m-a sfatuit sa nu fac prostii pt ca mai tarziu voi regreta curele tinute in timpul dezvoltarii. Am ascultat-o acum am 1,65 si 52 de kg fara prea mult efort. O alta prietena de a mea la 16 ani era slaba cu celulita. A tinut cura de ingrasare cu mancare sanatoasa (nu cu fast fooduri si dulciuri), a facut sport pt tonifiere, a scapat de celulita insa kilogramele nu mai opresc sa se puna. De la 45 de kg a ajuns la 70 la o inaltime de sub 1 70. Deci mare grija ce faci cu trupul tau in adolescenta. Rezultatele se vad ulterior si nu mai ai ce face
BabyAnne
Postat pe 2 Iunie 2009 06:19
Probabil nu faci sport si mananci fast-food des, asa-i?

Trebuie sa ai grija dupa acum si sa te tii constat de tratamente, pt ca altfel poti ajunge pe la 20 si un pic cu celulita in stadiu avansat.

La varsta ta cea mai indicata metoda pt diminuarea celulitei este sportul.De fapt singura. Organismul tau e tanar, in formare si reactioneaza foarte bine la sport. Daca ai avea 30 atunci altfel ar reactiona organismul si trebuie si ceva masaje sau tratamente.

Dar la tine sport si mancare sanatoasa.Si in primul rand fara fast food sfara dulciuri multe.Si fara prostiile de sucuri, cola.

Esti tanara, o copila si sanse sa scapi de ea sunt foarte mari.
Succes!
michelle_venus_21
Postat pe 2 Iunie 2009 09:03
hey! cu siguranta nu faci sport, la varsta ta ar trebui obligatoriu sa faci daca nu un sport de perfomanta cu antrenemente de vreo 4-5 ori pe spatmana, macar sa mergi la orele de sport si in timpul liber sa mai mergi la alergat in parc sau la bazin! mananca sanatos si mult sport!!!! la 16 ani tin minte ca nici nu apucam sa stau un pic jos...tot timpul eram pe fuga aveam activitati si ca rezultat din cate vad nu am pe nicaieri celulita!
lara007_healthy
Postat pe 2 Iunie 2009 10:42
draga mea,de dieta,miscare si MASAJ,ai auzit cumva?lasa cremele,tot ce este natural este in top iar saloanele nu sunt bune decat sa te jecmaneasca
il3ana
Postat pe 2 Iunie 2009 12:08
Buna , am o crema pentru anticelulita care are reusita de 100% daca esti interesata trimite email la dorin1ddima@gmail.com .
andreidavid1
Postat pe 2 Iunie 2009 18:03
iTI RECOMAND EU CREMA ANTICELULITICA : SCRIE-MI PE MAIL :PRICRODICA@YAHOO.COM CA SA ITI SPUN CUM SA O PROCURI CACI SE ADUCE DIN GERMANIA, LA COMANDA. nU E SCUMPA, O CUTIE DE 250 GRAME COSTA 25 RON. rODICA
healthy002409
Postat pe 6 Iunie 2009 17:41
tE POT AJUTA CU CREMA ANTICELULITICA, CRED CA TI-AM MAI SCRIS. e DIN GERMANIA SI POTI SA O AI DACA IMI SCRII PE MAIL :PRICRODICA@YAHOO.COM
healthy002409
Postat pe 6 Iunie 2009 17:43
Sa va fie RUSINE!!!! Dar probabil ca nu aveti si nici bunul simt de a va abtine. Recomandati creme (pt interesul propriu) in loc sa ii dati sfaturi.Problema trebuie tratata din interior in primul rand.
Si nici macar nu spuneti numele firmei...
michelle_venus_21
Postat pe 7 Iunie 2009 15:51
Nenorocit, lipsit de educatie, cum poti scrie asa ceva, cine te crezi?
Trebuie sa consulti un psiholog, faci crize de personalitate si te crezi atoate stiutor, ar fi bine sa fii izolat
healthy001487
Postat pe 14 Iunie 2009 09:15
De la: healthy001487, la data 2009-06-14 09:15:31 Nenorocit, lipsit de educatie, cum poti scrie asa ceva, cine te crezi?
Trebuie sa consulti un psiholog, faci crize de personalitate si te crezi atoate stiutor, ar fi bine sa fii izolat
4Life
Postat pe 14 Iunie 2009 09:27
De la: healthy001487, la data 2009-06-14 09:15:31 Nenorocit, lipsit de educatie, cum poti scrie asa ceva, cine te crezi?
Trebuie sa consulti un psiholog, faci crize de personalitate si te crezi atoate stiutor, ar fi bine sa fii izolat

Nu inteleg cui ii era adresat mesajul si nu inteleg cine esti ?
enemgabriel
Postat pe 14 Iunie 2009 10:04
De la: enemgabriel, la data 2009-06-14 10:04:31
De la: healthy001487, la data 2009-06-14 09:15:31 Nenorocit, lipsit de educatie, cum poti scrie asa ceva, cine te crezi?
Trebuie sa consulti un psiholog, faci crize de personalitate si te crezi atoate stiutor, ar fi bine sa fii izolat

Nu inteleg cui ii era adresat mesajul si nu inteleg cine esti ?
te simti cu musca pe caciula si de aceea ripostezi ??? oricum tu nu ai capacitatea de a intelege ceva in afara de fOREVER si aoleu vara...
4Life
Postat pe 14 Iunie 2009 15:54
De la: TF_, la data 2009-06-14 15:54:53
De la: enemgabriel, la data 2009-06-14 10:04:31
De la: healthy001487, la data 2009-06-14 09:15:31 Nenorocit, lipsit de educatie, cum poti scrie asa ceva, cine te crezi?
Trebuie sa consulti un psiholog, faci crize de personalitate si te crezi atoate stiutor, ar fi bine sa fii izolat

Nu inteleg cui ii era adresat mesajul si nu inteleg cine esti ?
te simti cu musca pe caciula si de aceea ripostezi ??? oricum tu nu ai capacitatea de a intelege ceva in afara de fOREVER si aoleu vara...

Daca tot ai raspuins dumneata,iti pot spune ca tu esti un tip de toata isprava,dar inca nu ai statuie.Mai cauta cei 44 de aminoacizi si colastra minunata.Nu mai posta aberatii, ca te dai de gol singur cata incultura zace in tine.
enemgabriel
Postat pe 14 Iunie 2009 16:04
De la: enemgabriel, la data 2009-06-14 16:04:00
De la: TF_, la data 2009-06-14 15:54:53
De la: enemgabriel, la data 2009-06-14 10:04:31
De la: healthy001487, la data 2009-06-14 09:15:31 Nenorocit, lipsit de educatie, cum poti scrie asa ceva, cine te crezi?
Trebuie sa consulti un psiholog, faci crize de personalitate si te crezi atoate stiutor, ar fi bine sa fii izolat

Nu inteleg cui ii era adresat mesajul si nu inteleg cine esti ?
te simti cu musca pe caciula si de aceea ripostezi ??? oricum tu nu ai capacitatea de a intelege ceva in afara de fOREVER si aoleu vara...

Daca tot ai raspuins dumneata,iti pot spune ca tu esti un tip de toata isprava,dar inca nu ai statuie.Mai cauta cei 44 de aminoacizi si colastra minunata.Nu mai posta aberatii, ca te dai de gol singur cata incultura zace in tine.
nu ai tu cum sa stii cum sunt eu deoarece nu ai avot norocul sa ma cunosti...si nici nu ai sa ai in viata vietilor tale..stii de ce ?? pentru ca eu nu suport prostii in preajmea mea...
4Life
Postat pe 14 Iunie 2009 16:07
Draga mea ce pot sa ti spun sa mai spus si este perfect adevarat;cu o dieta corespunzatoare,cu sport de 4ori pe saptamana si din knd in knd kte un masaj cu creme profesionale pe kre le gasesti in saloane o sa ai super rezultate cu timpul;nu trebuie sa ti faci griji de pe acum insa trebuie sa fi foarte atenta la alimentatie,restul mesajelor cu vand crema sau mai stiu io ce din pakte sunt povesti;mult succes si ai grija de tine
DyDy_healthy
Postat pe 26 Iunie 2009 00:54
Buna..si eu am 16 ani si a inceput sa imi apara celulita pe fund..nu fac sport ??? poate chiar prea mult..
Dar am invatat sa le combin pe toate alimentatie-sport-creme in limita posibilitatilor iti urez succes
hapciucalipta
Postat pe 14 August 2009 06:18

AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru ADULTI SI COPII
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 10:20
Si eu am scapat tot cu sport + alimentatie sanatoasa +2 litri de apa zilnic + cremele Iodase si am scapat de ea. La salon e ok atata timp cat mergi dar dupa ce intrerupi mersul la salon trebuie sa faci ceva si acasa cu celulita pana scapi definitiv de ea. Cremele astea combinate cu miscare m-au ajutat...cel putin producatorii lor sunt sinceri ca le recomanda doar daca faci sport...altfel risti sa iti arunci banii pe fereastra.
rendo
Postat pe 30 Octombrie 2009 15:46
salut.eu sunt maseur de meserie si as pitea sa te sfatuiesc ,dar sfaturile sunt de prisos.doar sa te ajuti singura si eu am o vorba :mai bine previn decat sa tratez".cateva intrebari la care nu trebuie sa imi raspunzi:faci miscare,sala ,jogging dar regulat2-3 ori pe sapt cel putin?iei anticonceptionale?(retentie de apa ,plus dereglari de metabolism .sunt doar hormoni)te hidratezi corect?.fumezi? regim alimentar?nu cred in geluri ,creme.masajul te ajuta dar daca respecti ceea ce te-am intrebat .daca fumezi,,bei cafea esti statica nu te misti ,poti fi si f,slaba si sa ai celulita pt ca daca nu te antrenezi esti atrofiata carne flasca si daca ai prietene care zis ca de ce sa mergi la sala ca si asa esti slaba iti dau un sfat:fugi de ele sunt doar dusmani nu prietene.bafta!
healthy008230
Postat pe 3 Noiembrie 2009 21:23
impachetari cu alge cu ciocolata dar cumulate cu masaj si miscare si cel putin 12 sedinte ca sa se vada un rezultat al pielii tale si depinde cum raspunde organismul la toate acestea.regim miscare si sa crezi in tot ceea ce faci.bafta
in tot ceea ce vrei sa obtii
healthy008230
Postat pe 3 Noiembrie 2009 21:26
Va recomand Crema anticelulitica de la Revitol, contine ingrediente naturale si nu veti fi dezamagite. Pentru mai multe detalii va las id-ul meu: oana_eu2009
pupici
scumpica20
Postat pe 8 Decembrie 2009 10:38
uite ca a aparut si solutia pentru stimularea si mentinerea producerii de colagen si elastina si de asemenea, pt topirea celulitei si impiedicarea redepunerii ei.. de altfel, asa a si fost nominalizat la Nobel! eu am scapat de o parte din burtica dupa "3 tratamente", daca le poti numi asa, de doar 10 min fiecare! ne auzim la o fereastra de mess?:D peach2006girl

p.s.: multa incredere si perseverenta! ;)
erinya
Postat pe 8 Decembrie 2009 10:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
reprezentanti cosmetice ladys 1 De la: kudika458066 14 Noiembrie 2011 17:59
COAFOR 8 De la: ingeras1 5 Mai 2010 00:17
Mese profesionale de masaj 1 De la: kudika_13547 3 August 2012 19:40
Celulita la adolescente 45 De la: pufosica 13 Iulie 2010 18:08
Preturi Soc -Vanzare Bluzite/Rochite 1 De la: kudika064763 6 Iunie 2012 00:34